ایده های خارق العاده برای طراحی اپلیکیشن در سال 1402

ایده های خارق العاده برای طراحی اپلیکیشن در سال 1402

مقدمه

دنیای امروز دنیای کسب و کارهای آنلاین است. در شرایط کاری امروزی و با آنلاین کردن کسب و کارتان می توانید درآمدزایی بیشتری داشته باشید. یکی از راه های آنلاین شدن کسب و کارتان، طراحی اپلیکیشن مخصوص کسب وکار شماست. این ایده، علاوه براینکه ایرادات صفحات مجازی را ندارد، تعامل با کاربران را به سادگی ممکن می کند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

دنیای امروز دنیای کسب و کارهای آنلاین است. در شرایط کاری امروزی و با آنلاین کردن کسب و کارتان می توانید درآمدزایی بیشتری داشته باشید. یکی از راه های آنلاین شدن کسب و کارتان، طراحی اپلیکیشن مخصوص کسب وکار شماست. این ایده، علاوه براینکه ایرادات صفحات مجازی را ندارد، تعامل با کاربران را به سادگی ممکن می کند.

طراحی اپلیکیشن

اهمیت اپلیکیشن درعصرحاضر

در واقع امروزه بیشتر کاربری های وب سایت ها، گوشی های هوشمند تلفن همراه و هر وسیله دیجیتالی که در داخل منزل، اتومبیل و محل کار استفاده می کنیم، مبتنی بر وجود اپلیکیشن مربوطه است. این مورد تا این حد پیشرفت کرده است که خریداری هر وسیله ای در حوزه ی موارد عنوان شده، بدون طراحی اپلیکیشن حرفه ای نمی تواند تصور شود. داشتن اپلیکیشن پولساز به خصوص برای کسب و کارهای تازه تاسیس که فضای فیزیکی ندارند، مقرون به صرفه است. همچنین با استفاده از امکاناتی که اپلیکیشن ها در اختیار شما قرار می دهند، می توانید هر روز مقابل چشم مخاطبان و مشتریانتان باشید و دسترسی مخاطبان به کالا یا خدمات را افزایش دهید،  آنها را با یک نوتیفیکیشن از اخبار و اطلاعات مطلع کنید، ارتباط موثری با مخاطبان داشته باشید و از فعالیت و واکنش های مخاطبان گزارش بگیرید.

3 نکته ی معجزه آسا برای یافتن ایده های جذاب طراحی اپلیکیشن

۳ نکته ی معجزه آسا برای یافتن ایده های جذاب طراحی اپلیکیشن

از اپلیکیشن های جوامع دیگر بهره بگیرید.

آینده نگر باشید و سعی کنید همیشه چند قدم جلوتر را ببنید.

اپلیکیشن های قدیمی را توسعه دهید.

طراحی اپلیکیشن ورزش در خانه

انجام تمرین های ورزشی در خانه بدون مربی و توصیه های حرفه ای کار زیاد آسانی نمی باشد. به همین دلیل طرحی اپلیکیشن ورزش در خانه که هدف آن ایجاد انگیزه برای حفظ تناسب بدن وزندگی سالم تر باشد می تواند مشتریان زیادی داشته باشد.

 اپلیکیشن اسکن برای خرید

ایده اپلیکیشن

اپلیکیشن های خرید از سال های قبل وجود داشتند نه تنها خرید وسایل منزل، بلکه خرید لباس، ملزومات خانگی، هدیه و… نیز به سمت آنلاین شدن می روند. شما می توانید با طراحی اپلیکیشن فروشگاهی پولساز ، اپلیکیشن های موجود را بررسی کنید و درنهایت یک اپلیکیشن منحصربه فرد و کاربردی طراحی کنید که کاربران را به سمت خود بکشد.

طراحی اپلیکیشن مطالعه مجازی

شما می توانید یک اپلیکیشن مطالعه مجازی برای امتحانات دانشجویان یا دانش آموزان طراحی کنید. که در آن دانشجویان می توانند با حضور در انجمن های آنلاین همراه با دیگر افراد برای امتحان مشخص درس بخوانند و آماده شوند. همچنین روند یادگیری از طریق ابزارهای جانبی مطالعه، بحث ها و راهنماهای آموزشی سرعت می یابد.

اپلیکیشن طراحی داخلی مجازی

یک اپلیکیشن طراحی مجازی داخلی که به شما این امکان را بدهد، تا با انتخاب گزینه های مختلف موجود در طراحی، مانند رنگ ها، اشیاء، برچسب های دیواری، پرده ها و… تصویری مجازی از اتاق یا مکان موردنظر خود تهیه کنید. حتی می توانید این امکان را هم به آن اضافه کنید که مکان هایی که از آنجا می توانید این وسایل موردنیاز را خریداری کنید، به شما نشان دهد.

 اپلیکیشن شبکه اجتماعی

شما می توانید اپلیکیشنی طراحی کنید که با استفاده از آن بتوانید با دوستان خود ارتباط برقرار کنید یا اینکه بصورت آنلاین کالاهای موردنظرتان را خریداری کنید. این اپلیکیشن به شما اجازه می دهد از نظرات دوستانتان برای خریدهای خود استفاده کنید و براساس توصیه های آنها کالاهای دست دوم را بفروشید.

طراحی اپلیکیشن زمانبندی کارهای روزمره

همه ی ما در بیشتر موارد صبح ها هنگام بیدار شدن برنامه های زیادی برای طول روز خود داریم اما در بیشتر مواقع به همه ی کارهای خود نمی رسیم یا زمان آنها دیر می شود. برای این منظور می توانید یک اپلیکیشن زمانبندی و ایجاد انگیزه طراحی کنید که شما را به یاد کارهای روزمره می اندازد و انگیزه ای برای انجام کارهایی فراهم می کند که کمتر تمایل به انجام آنها دارید مانند ورزش، بیدارشدن یا مطالعه.

 اپلیکیشن عدم اعتیاد به موبایل

می توانید یک اپلیکیشن عدم اعتیاد به گوشی های هوشمند طراحی کنید که ویژگی هایی با هدف کمک به افراد برای جلوگیری از اعتیاد به تلفن هوشمند داشته باشد. مثلا اعلان ها را به موقع نشان دهد، در مواقع استفاده بیش از حد از تلفن همراه هشدار بفرستد یا پیشنهاداتی برای کاهش استفاده از تلفن همراه ارائه دهد.

ایده جذاب اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن کلاس آنلاین

در دوران بیماری کرونا به دلیل وجود محدودیت ها، دوره ها، کلاس ها، وبینارهای زیادی برگزار می شود. شما می توانید اقدام به طراحی اپلیکیشن آموزشی برای برگزاری کلاس های آنلاین نمایید. یا برای مثال آموزش زبان های مختلف یا آموزش هنرهایی مثل آشپزی، تولید محتوا، طراحی سایت را هم در اپلیکیشن خود داشته باشید. تا افراد زیادی اقدام به دانلود و استفاده از آن نمایند.

 اپلیکیشن حمل و نقل عمومی

طراحی یک اپلیکیشن حمل و نقل عمومی که تمام اطلاعات از جمله برنامه، مسیرها، زمان ها و شرایط موجود در مورد خدمات حمل ونقل عمومی در یک شهر یا منطقه ی خاص را دراختیار دارد. با کمک این اپلیکیشن، کاربران می توانند در یک موقعیت خاص مناسب ترین گزینه حمل و نقل را پیدا کنند.

کلام پایانی

امروزه با رکود اقتصادی که به وجود آمده، طراحی اپلیکیشن می تواند یک راه حل مناسب باشد. که میتوان به واسطه ی آن به ایجاد و یا توسعه ی مشاغل اینترنتی پرداخت. البته این نکته نیز قابل ذکر است که لازمه ی اصلی و مهم برای طراحی نرم افزار موبایل، وجود امنیت بالاست تا بتوانید اعتماد مشتریان را جلب کنید و افراد را به سمت اپلیکیشن خود متمایل کنید. فقط کافی است ابتدا برای انتخاب ایده کمی هوشمندانه عمل کنید و یک نیازسنجی انجام دهید و سپس کار را با دقت پیش ببرید و طراحی اپلیکیشن را با درنظرگرفتن ظرافت های مورد نظر یک کاربر پیش ببرید.

منابع tiny cutly

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form