میلیون ها کودک هر روز از دستگاه های تلفن همراه برای بازی و سرگرمی استفاده می کنند. اگرچه کودکان به ندرت خودشان برنامه ها را خریداری می کنند، این مخاطبان بخش وسیعی از بازار را نشان می دهند و پتانسیل سود بالایی برای ساخت اپلیکیشن کودکان و توسعه دهندگان و تجارت دارند.

ساخت اپلیکیشن کودکان

پیشرفت فناوری ادامه دارد و روزهایی که کودک تمام اطلاعات خود را از کتاب و تلویزیون دریافت می کرد، دیگر گذشته است. امروزه بچه ها در عصر شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های موبایل بزرگ شده اند و به جذب محتوا از گوشی های هوشمند عادت کرده اند. پس چرا با ایجاد محصولات بسیار جالب به آنها در این امر کمک نکنید؟
در این مقاله، ما در مورد این طاقچه صحبت خواهیم کرد و به کسانی از شما که به طور جدی علاقه مند به توسعه برنامه های تلفن همراه برای کودکان هستند، توصیه های عملی خواهیم کرد.

ویژگی های مخاطب هدف: کاربر کیست؟

شناسایی مخاطب هدف کار آسانی نیست. برای کسانی از شما که در حال توسعه اپلیکیشن برای کودکان هستید، می تواند به یک تله واقعی تبدیل شود. برای جلوگیری از مشکلات ناشی از موقعیت یابی و بازاریابی نادرست، باید به دو سوال مهم پاسخ دهید:
• محدوده سنی مورد نظر برای اپلیکیشن شما چیست؟
• چه کسی در مورد نصب آن تصمیم می گیرد – فرزند یا والدین؟
در مورد سن می توان گفت که از ۴ سالگی به بالا اکثر کودکان کاملا آگاهانه از اپلیکیشن های موبایل استفاده می کنند و به راحتی می توانند آن ها را روی دستگاه نصب کنند. تا این سن، همچنین در مورد محصولات پولی، تصمیم به نصب در درجه اول توسط والدین گرفته می شود.

فاکتورهای ساخت اپلیکیشن مخصوص کودکان

به طور کلی، در محدوده سنی “از” و “تا” نباید بیش از 2-3 سال قرار دهید. برخلاف بزرگسالان، بچه‌ها خیلی سریع‌تر رشد می‌کنند و اولویت‌هایشان نیز به‌طور پویا تغییر می‌کند.
در مرحله شکل گیری مفهوم، باید فناوری ها را فراموش کنید. خود ایده بسیار مهمتر از ابزار اجرای آن است.
این روزها هیچ مشکلی وجود ندارد. فقط بچه ها و نحوه تعامل آنها با یکدیگر، آنچه که توجه آنها را جلب می کند و اصلاً به چه چیزهایی علاقه ندارند را تماشا کنید.

برنامه های کاربردی برای انواع پایه کودکان

اپلیکیشن برای کودکان

 

بازار اپلیکیشن های موبایل برای کودکان پر و متنوع است. علاوه بر تقسیم سنی، سه نوع اصلی وجود دارد که باید متمایز شوند:
1. برنامه های بازی – این برنامه ها عمدتاً برای سرگرمی دانلود می شوند. وظیفه اصلی توسعه دهنده هنگام ایجاد چنین برنامه ای، ایجاد یک اسکریپت جالب است که به اندازه کافی جذاب باشد تا توجه بچه ها را به خود جلب کند.

2. برنامه های آموزشی – برای مثال، مخصوصاً برای کودکان پیش دبستانی مرتبط هستند. اینها محصولاتی هستند که بر روی آموزش خواندن و حساب تمرکز دارند.

3. برنامه‌های خلاقیت – برنامه‌های توسعه مختلفی که به شما امکان می‌دهند کارهای هنری و صنایع دستی ایجاد کنید و انجام دهید، مانند رنگ آمیزی، تصاویر رنگی، ساختن چیزی و غیره. این برنامه‌ها برای والدینی که به رشد فرزندشان علاقه دارند بسیار محبوب هستند.

 

محبوبیت بازی ها تعجب آور نیست، اما با سایر انواع برنامه ها پیچیده تر است. بزرگترین چالش کمبود محتوای با کیفیت است زیرا توسعه نیاز به متخصصانی از رشته های مختلف دارد. این و جنبه های دیگر بیشتر مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

نکاتی برای ساخت اپلیکیشن کودکان

 چارچوب های طراحی اپلیکیشن کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر مخاطبان هدف شما کودکان هستند، به سختی می توان اهمیت آن را دست بالا گرفت. در این مورد، بهتر است همه چیز را روشن تر کنید.
صفحه‌نمایش اولیه هنگام تأثیرگذاری بر مخاطبان مهم‌تر است، بنابراین باید محافظ صفحه‌نمایش را روشن، رنگارنگ و جذاب کنید.
طبق نظرسنجی‌ها، پالت رنگ‌های کودکانه مورد علاقه شما چگونه به نظر می‌رسد:

 ایده ناب ساخت اپلیکیشن جدید قصه های صوتی برای کودکان

با مطالعه برنامه های برتر برای بچه ها در دسته ای که به آن علاقه دارید، متوجه خواهید شد که موفق ترین ها در این طرح رنگی ساخته شده اند.
در مورد رابط، طراحی عناصر UX خوب موبایل باید کاملا کاربرپسند باشد. یعنی عناصر رابط تعاملی قابل کلیک باید به وضوح از بقیه متمایز شوند.
برای برجسته کردن چنین عناصری در مقایسه با سایر عناصر، می توانید از چند ترفند ساده طراحی اپلیکیشن کودکان استفاده کنید:
• جلوه های سایه؛
• خطوط رنگ؛
• انیمیشن;
• کم نور پس زمینه و غیره
حتی یک رابط نسبتاً ساده برای کودک جالب خواهد بود، اگر دارای طرح رنگ مناسب و حاوی تعدادی عناصر روشن و جالب باشد.

منو، نمادها و ناوبری در ساخت اپلیکیشن کودکان

فکر کردن روی یک ناوبری خوب کار آسانی نیست. هدف بچه ها این است که هر چیزی را که توجه آنها را جلب می کند لمس کنند و اگر مسیریابی دشوار باشد، می توانند به راحتی در رابط برنامه نویسی گیج شوند. با استفاده از منوی تمام صفحه، که دسترسی به بخش های مختلف را ساده می کند، می توانید از این امر جلوگیری کنید.

دکمه های نمایشگر باید بزرگ و قابل توجه باشند و نمادها باید روشن باشند. تصاویر بیشتری اضافه کنید و از متن کمتری استفاده کنید، زیرا این احتمال وجود دارد که بسیاری از کاربران به سادگی قادر به خواندن متن پیچیده نباشند.

اگر برخی از فرآیندهای تعامل منو باید شامل گزینه های زیادی باشد، می توانید آن را به چند مرحله تقسیم کنید که باید مرحله به مرحله طی کنید.
کلیک کردن و کشیدن انگشت، طبیعی ترین و ساده ترین تعامل برای یک کودک است. این را باید در فرآیند طراحی راه هایی برای تعامل با محصول آینده خود به خاطر بسپارید.

 ایده ناب ساخت اپلیکیشن کودکان برای کمک به مادران از طریق صدای نوزاد
انیمیشن و صدا

انیمیشن زیبا و دیدنی است، اما باید بدانید که اگر تصمیم به استفاده از آن در برنامه دارید، باید انیمیشن را در همه جا معرفی کنید، زیرا عناصر استاتیک در پس زمینه متحرک ها خسته کننده به نظر می رسند.
هنگامی که عنصر رابط به تعامل کاربر به روش خاصی واکنش نشان می دهد، می توان از انیمیشن برنامه موبایل برای ارائه بازخورد استفاده کرد. این ممکن است به خصوص در ترکیب با جلوه های صوتی جالب به نظر برسد. مثلا:
• صدای افتادن سکه ها هنگام تکمیل مرحله بعدی بازی.
• شخصیتی که وقتی کاربر در یک مسابقه پاسخ صحیح را می دهد با موسیقی می رقصد.
• نکات ابزاری که به درک برنامه کمک می کند.

صداهایی مانند تشویق یا تعجب های شاد نیز می تواند به عنوان ابزاری برای تحریک بچه ها برای ادامه بازی استفاده شود. کودکان همیشه به موسیقی واکنش مثبت نشان می دهند، و اگر چنین فرصتی وجود دارد، ارزش استفاده از آن را در برنامه دارد.

آزمایش کردن

تست ساخت اپلیکیشن کودکان  بخش مهمی از چرخه توسعه است. این همچنین مهم است زیرا مهارت های حرکتی کودک به خوبی مهارت های بزرگسالان نیست، بنابراین کودک نمی تواند به اندازه بزرگسالان با برنامه تعامل داشته باشد.
تست قابلیت استفاده برای توسعه دهندگان به همان اندازه مهم است که برای طراحان، که می توانند چیزهای کاملاً غیرمنتظره ای در مورد تعامل بچه ها با رابطی که طراحی کرده اند بیاموزند.
اگر بتوانید محصول را روی یک مخاطب هدف واقعی آزمایش کنید عالی است. برای انجام این کار، می توانید فرزندان خود، فرزندان دوستان خود و غیره را درگیر کنید. همچنین می توانید معلمان دبستان و سایر متخصصان متخصص را در مشاوره مشارکت دهید.

می خواهید یک پروژه را شروع کنید؟
تیم ما آماده اجرای ایده های شماست. اکنون با ما تماس بگیرید تا در مورد نقشه راه خود صحبت کنید! 09124814737

 ایده ناب ساخت اپلیکیشن کودکان جدید قصه های صوتی برای کودکان

آزمایش قابلیت استفاده برنامه باید در تمام مراحل توسعه آن انجام شود. از این گذشته، آنچه برای شما کاملاً قابل درک به نظر می رسد ممکن است برای دیگران چندان واضح نباشد. واکنش به برخی عناصر تعاملی ممکن است با آنچه انتظار داشتید متفاوت باشد.

چگونه توسعه دهندگان برنامه می توانند از برنامه های کودکان درآمد کسب کنند

انگیزه طراحی اپلیکیشن فروشگاهی  هر چه که باشد، درآمدزایی اپلیکیشن همچنان از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر بودجه کافی وجود نداشته باشد، جذب متخصصان برای توسعه یا ایجاد محتوای با کیفیت دشوار است. اما ترکیب ابزارها و فناوری های پیشرفته با یک مدل تجاری قابل اعتماد می تواند نتایج خیره کننده ای را ارائه دهد.

سه مدل اصلی برای کسب درآمد از ساخت اپلیکیشن کودکان وجود دارد:

1. شما فقط یک بار هنگام دانلود برنامه پرداخت می کنید.
2. مدل Freemium (Free-To-Play)، که زمانی است که خود برنامه رایگان است، اما می توانید ویژگی ها یا سطوح اضافی را خریداری کنید.
3. یک مدل اشتراک که پرداخت های ماهانه را ارائه می دهد یا باید برای مدت معینی مانند یک سال پرداخت کند.
روش‌های کسب درآمد اول و سوم نسبت به گزینه ۲ ارجحیت دارند، زیرا تصمیم برای خرید باید توسط والدین گرفته شود و تلاش برای فروش چیزی به بچه‌ها از طریق برنامه ایده بدی است.
همچنین گزینه تبلیغات بنری نیز وجود دارد. با این حال، این بدترین راه برای کسب درآمد از برنامه های کودکان است زیرا کودکان همیشه روی بنر کلیک می کنند و از برنامه به برخی از سایت های شخص ثالث می روند. والدین عصبانی خواهند شد و به سادگی می توانند چنین محصولی را از دستگاه حذف کنند.
اگر می‌خواهید گزینه خریدهای درون‌برنامه‌ای را پیاده‌سازی کنید، باید آن را به تأیید والدین نیاز داشته باشید. با این کار مشکل خریدهای بی رویه کودکان حل می شود.
بچه ها عاشق دستاوردها هستند
هر کودکی مشتاق پاداش و تمجید است. علاوه بر این، تأثیر مثبتی بر عزت نفس دارد. یک صدای ساده تشویق یا یک صورتک شاد برای شاد کردن کودک و ایجاد علاقه به تعامل بیشتر با برنامه کافی است.

کودکان و بزرگسالان برای شناخت ارزش قائل هستند. زمانی که پس از حل پازل ها و کارهای چالش برانگیز، تقویت مثبت دریافت می کنند، هیجان زده و خوشحال می شوند. به عنوان یک توسعه دهنده، باید این را به خاطر داشته باشید تا آنها را درگیر و با انگیزه نگه دارید.

درباره ساخت اپلیکیشن کودکان بیشتر بدانید:

ما مطمئن هستیم که تمام موارد نوشته شده در بالا در روند ایجاد محصولات عالی مفید خواهد بود. در اینجا تعدادی نکته وجود دارد که به سختی می توان آنها را به مرحله توسعه برنامه مخصوص کودکان نسبت داد، اما ممکن است برای شما مفید باشد:

یک چیز دیگر این است که برنامه های خود را با تجزیه و تحلیل داخلی برای نظارت بر استفاده از آنها توسط مخاطبان ارائه دهید. این نه تنها بسیار جالب است، بلکه می تواند در آینده به تصمیم گیری صحیح برای توسعه بیشتر محصول نیز کمک کند.

 ایده های جالب و ناب ساخت اپلیکیشن کودکان جدید و پردرآمد
خلاصه مطلب:

در نتیجه، یک برنامه موبایل خوب برای کودکان باید معیارهای زیر را داشته باشد:
• دارای طراحی روشن و رنگارنگ؛
• تا حد ممکن ساده باشد
• به طور کامل صداگذاری شود: موسیقی پس زمینه، صداهای بازی، پیام های صوتی.
• حاوی عناصر تعاملی و انیمیشن.
• تقویت رشد کودک؛
• حاوی تبلیغات داخلی و خریدهای کنترل شده توسط کودک نیست.

اپلیکیشن‌های مخصوص کودکان به طراحان و توسعه‌دهندگان کمک می‌کنند تا تأثیر زیادی بر نسل‌های آینده بگذارند. بنابراین لازم است مسئولیت ایجاد چنین محصولاتی را بر عهده گرفت. این می تواند یک چالش دشوار، اما در عین حال، فوق العاده جالب باشد!
این بازار بسیار بزرگ است، زیرا میلیون ها کودک در جهان وجود دارند که از گوشی های هوشمند برای بازی و آموزش استفاده می کنند. و مهمتر از آن، میلیون ها پدر و مادری که می خواهند به آنها در این امر کمک کنند.
اگر ایده جالبی برای ایجاد یک برنامه در این طاقچه دارید و می خواهید آن را امتحان کنید – همین امروز در این مسیر کار کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form