ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

طراحی سایت نیازمندی

ایراکد

برای مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره 4737 481 0912 تماس بگیرید.

+ 0
مشتریان
+ 0
پروژه های انجام شده​
+ 0
سابقه فعالیت های ایراکد​
0 +
تجربه با کشور های بزرگ

راهنمای طراحی سایت نیازمندی

همه ما مفهوم نیازمندی‌ها را به خوبی درک می‌کنیم و احتمالا مفهوم این واژه را از روزنامه‌ و مجلات به خاطر داریم. روزنامه‌ها و مجلات اغلب دارای صفحه یا صفحاتی به عنوان نیازمندی‌ها بودند و البته هنوز هم هستند. ایده تبلیغات و ارائه آنچه که مورد نیاز احتمالی افراد جامعه قرار می‌گیرد، با گسترش اینترنت، پای خود را به دنیای دیجیتال باز کرده است و سایت‌های زیادی اقدام به ارائه تبلیغات کرده‌اند. در این مقاله به بررسی طراحی سایت نیازمندی خواهیم پرداخت. از شما دعوت می‌کنیم با ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

سایت نیازمندی چیست؟

در دنیای مجازی همانند دنیای حقیقی، کاربران برای توسعه کسب و کار خود ناگزیر به تبلیغات هستند. همانگونه که در دنیای واقعی از روش‌هایی مانند تبلیغات کاغذی و نصب بنر تبلیغاتی در اماکن پر رفت و آمد استفاده می‌شود، در دنیای مجازی نیز از تکنیک مشابه برای ارائه تبلیغات به کاربران استفاده می‌شود. سایت‌های نیازمندی سایت‌های پر ترافیکی هستند که امکان دیده شدن محتوای تبلیغاتی یا نیاز شما را برای موجی عظیمی از کاربران فراهم می‌کنند و از این طریق امکان برقراری ارتباط میان شما و مشتری یا فروشنده را ایجاد می‌کنند. این نیاز‌ها می‌توانند شامل موارد مختلفی بوده و محدودیتی نداشته باشند. به عنوان مثال می‌تواند شامل تبلیغات برای فروش کالا، درخواست نیروی کار، آموزش مهارت‌های مختلف مانند ریاضیات، زبان،کامپیوتر، املاک، وسایل نقلیه و غیره باشد. البته برخی هم ممکن است به طور تخصصی به یکی از این حوزه‌ها بپردازد. مثلا یک سایت ممکن است فقط آگهی استخدام نمایش دهد.

طراحی سایت نیازمندی چه تاثیری بر کسب و کار دارد؟

از ملزومات هر کسب و کاری تبلیغات و اطلاع رسانی است. پروسه تبلیغات نه تنها هنگام شروع بلکه تا مدتها و حتی به طور دائم ادامه پیدا می‌کند. قطعا هدف یک سایت نیازمندی با توجه به ماهیت تبلیغاتی آن، چیزی جز ایجاد درآمدزایی برای خود و کاربران نیست.   طراحی سایت نیازمندی، در واقع ایجاد بستری از جنس دیجیتال مارکتینگ است و در حقیقت معامله‌ای دو سر سود است که هم صاحب سایت و هم مشتری بهره می‌برد.

 سایت نیازمندی‌ها به توسعه کسب و کارها کمک شایانی می‌کند و امکان تبلیغ رایگان و یا مقرون به صرفه را برای آن‌ها فراهم می‌کند. این در حالی است که هزینه تبلیغات در دنیای واقعی ممکن است زیاد باشد و برای استارت‌آپ‌ها مقرون به صرفه نباشد. همچنین کسب و کارهای کوچک نیز می‌توانند از این مزیت بهره برده و هزینه کمتری را برای تبلیغات و جذب مشتری بیشتر صرف کنند. چرا که برخی از صاحبان کسب و کارهای کوچک ترجیح می‌دهند تا قبل از رسیدن به درآمدزایی مطلوب، از پرداخت هزینه‌های اضافی پرهیز کنند.

سفارش سایت نیازمندی آماده

در صورتی که به هر دلیلی نخواهید شخصا نسبت به طراحی سایت اقدام کنید، می‌توانید به گزینه سفارش سایت نیازمندی آماده فکر کنید. برای این منظور باید از طراحان حرفه‌ای سایت کمک گرفته و در قبال پرداخت هزینه طراحی سایت نیازمندی، صاحب سایت شوید. البته در انتخاب طراح سایت نهایت دقت را داشته باشید و سوابق وی را بررسی کنید تا از کاردان بودن وی مطمئن شوید. در غیر این صورت ممکن است ناخواسته هزینه بیهوده‌ای را صرف کنید و نتیجه مطلوب حاصل نشود.

از آن جایی که یک سایت فروش فایل نیازمند به روزرسانی مداوم می‌باشد و باید همیشه محتواهای جدیدی به آن اضافه شود، شما باید علاوه بر سفارش طراحی سایت فروش فایل، مدیریت سایت و تولید محتوای سئو شده آن را نیز به یک تیم حرفه‌ای بسپارید و چه بهتر که اگر هم برای طراحی سایت و هم برای مدیریت سایت، با یک شرکت یا تیم همکاری داشته باشد. 

در صورتی که می‌خواهید یک کسب و کار کوچک و بدون سرمایه اولیه راه بیاندازید، نیازی نیست که پروژه طراحی سایت خود را برون سپاری کنید و خودتان می‌توانید به راحتی با یادگیری کار کردن با یک سیستم مدیریت محتوا، سایت فروش فایل خود را طراحی کنید.

۳ گام تا ساخت سایت نیازمندی ساخت سایت نیازمندی

سفارش طراحی سایت

همین حالا میتوانید سایت نیازمندی خود را سفارش داده یا برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

اضافه کردن محتوا به سایت

می توانید محتواهای خود که شامل متن و عکس هست رو به سایت اضافه کنید.

تبلیغات و انتشار سایت

سایت آماده بهره برداری است.

گام های ساخت نیازمندی

طراحی سایت‌های مختلف در حال حاضر به دلیل گسترش شرکت‌های خرید هاست در کشور، کار دشواری نیست. ده‌ها شرکت خرید هاست وجود دارند که می‌توانید به کمک آن‌ها می‌توانید سایت خود را طراحی کنید. کافی است تا با جستجو در اینترنت از از انواع آن بازدید کرده و پس از ارزیابی، گزینه مناسب را انتخاب کنید. پس از وارد شدن به سایت شرکت، در کادر مربوطه دامنه مورد نظر را انتخاب کنید. 

دامنه عبارت است از نامی که برای سایت خود در نظر می‌گیرید و کاربران اینترنتی با وارد کردن آن در نوار جستجوی گوگل وارد سایت شما می‌شوند. البته در این مرحله توجه داشته باشید که ممکن است دامنه انتخابی شما تکراری باشد و قبلا توسط دیگران استفاده شده باشد که در این صورت لازم است تا دامنه دیگری را وارد کنید و این کار را دریافت تایید از سایت ادامه دهید. پس از انتخاب دامنه مراحل بعدی مانند انتخاب قالب و ثبت مشخصات درخواستی، نوبت به خرید هاست می‌رسد.

 شرکت‌ها برای شما تعرفه‌هایی را به ازای اجازه فضایی مشخص تعیین می‌کنند که پس از پرداخت هزینه می‌توانید محتوای سایت خود را بارگذاری کنید. ایجاد سایت با این روش بسیار راحت است. محیط کاربری راحت باعث می‌شود تا بتوانید بدون داشتن دانش فنی، سایت خود را طراحی کنید و  محتوا آن را مدیریت کنید. نکته حائز اهمیت انتخاب قالب مناسب است. قالب سایت که معمولا قابل تغییر نیز هست، باید با هدف سایت هماهنگی داشته باشد.

 برای طراحی سایت نیازمندی باید قالبی را انتخاب کنید که بتوانید آگهی‌های افراد را به راحتی در معرض دید کاربران قرار دهد. در صورتی که از انتخاب قالب مطمئن نیستید در صورتی که خود سایت به شما قالب‌ها و ویژگی‌های آن را معرفی می‌کند، می‌توانید مورد مناسب را انتخاب کنید. همچنین با نگاهی به سایت رقبای خود، می‌توانید از قالب‌هایی که آن برای سایت خود استفاده کرده‌اند الگو بگیرید و قالبی با ظاهر ‌حرفه‌ای برای سایت خود انتخاب کنید.

مشاغل طراحی سایت نیازمندی

سایت نیازمندی برای چه مشاغلی مناسب است؟

همانگونه که گفته شد، سایت نیازمندی محدودیت چندانی ندارد و می‌تواند برای کسب و کارهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد. اگر همین الان به یک سایت نیازمندی سری بزنید خواهید دید که آگهی‌های مختلفی از انواع مشاغل وجود دارند و صاحبان کسب و کارهای مختلف و نیز کسانی که حتی شرکت و بنگاه اقتصادی نیز ندارد و تنها خدماتی مانند آموزش و یا انجام امور خدماتی را ارائه می‌دهند نیز به آگهی تبلیغاتی درج نموده‌اند. با این اوصاف، مخاطب شما پس از طراحی سایت نیازمندی، گروه‌های مختلف از صاحبان کسب و کارها خواهند بود که با تبلیغ کسب و کار آن‌ها خواهید توانست امکان درآمدزایی را برای خود فراهم کنید.

ویژگی های سایت نیازمندی

ویژگی‌هایی که معمولا یک سایت نیازمندی دارد که در طراحی سایت نیازمندی باید در نظر داشته باشید:

دسته‌بندی خدمات: یک سایت نیازمندی خدماتی را برای آن‌ها آگهی درج می‌کند را دسته‌بندی می‌کند. به عنوان مثال دسته‌بندی‌هایی مانند املاک، آموزش، وسایل نقلیه، کامپیوتر و اینترنت، استخدام و غیره به کاربران امکان می‌دهد تا با توجه به نیاز خود به یکی از آن‌ها مراجعه کند.

نقشه‌یاب: در صورتی که سایتی که طراحی می‌کنید، قرار است محدوده وسیعی را پوشش دهد لازم است تا امکان استفاده از نقشه را به منظور یافتن موقعیتی که آگهی درج شده است را فراهم کند.

امکان نمایش آخرین آگهی‌ها: برخی از کاربران مایل هستند تا  از جدیدترین آگهی‌ها با خبر شوند. برخی از سایت‌ها گزینه‌ای با عنوان تازه‌ها را به نمایش آخرین آگهی‌ها اختصاص می‌دهند.

ویژگی های طراحی سایت نیازمندی
مزیت های طراحی سایت نیازمندی

مزیت های سایت نیازمندی

ایجاد درآمدزایی: طراحی سایت نیازمندی به دلیل ویژگی‌هایی که دارد، امکان ایجاد درآمدزایی هم برای مدیر سایت و هم برای کاربران را ایجاد می‌کند. کاربران به صورت رایگان و یا تعرفه‌ای اقدام به درج آگهی نموده و خدمات یا محصول خود را تبلیغ می‌کنند.

امکان تعامل با مشتری را فراهم می‌کند: یکی از مزایایی که یک سایت نیازمندی به همراه دارد، ایجاد امکان ارتباط با مشتری است. این ارتباط می‌تواند از طریق ایجاد فضایی برای چت کردن خریدار و فروشنده، نمایش شماره تماس یا امکان کامنت‌گذاری صورت گیرد.

برای کاربر مقرون به صرفه است: تبلیغات در سایت‌های نیازمندی با تعرفه‌های مناسبی انجام می‌شود و با توجه به امکان بازدید بالا خصوصا در دراز مدت، مقرون به صرفه است.

سفارش طراحی سایت نیازمندی

پیشنهاد شرکت ایراکد به عنوان بزرگترین  شرکت طراحی سایت ایران به شما این است که اگر تصمیم به ساخت سایت نیازمندی دارید پیش از هر اقدامی از مشاوره رایگان با ما ( با شماره تلفن 021-88881772 ) استفاده کنید. سایت اختصاصی چگونه می‌تواند فروش بیشترتان کمک کند. این ها بخشی از سوالاتی است که پیش از سفارش بهتر است جواب آن‌ها با مشاوره گرفتن از یک متخصص بدانید.

امکانات سایت نیازمندی

هر سایت متناسب با هدفی که دارد، دارای امکانات خاص خود است. یک سایت نیازمندی نیز باید امکانات ویژه خود را داشته باشد که در اینجا به برخی اشاره می‌شود:

امکان جستجو در سایت

سایت نیازمندی زمانی که توسعه می‌یابد و بستری برای هزاران گاه میلیون‌ها آگهی می‌شود، باید امکان جستجو در سایت را داشته باشد. در طراحی سایت نیازمندی حتما به قرار دادن این نوار جستجو در سایت دقت داشته باشید. کاربر باید بتواند تبلیغاتی را که مد نظر دارد را به راحتی پیدا کند.

امکان درج آگهی رایگان

ناگفته پیداست که سایت نیازمندی باید گزینه‌ای برای درج آگهی قرار دهد و کاربر را در جهت قرار دادن آگهی مورد نظر هدایت کند. اماآنچه که مهم است قرار دادن گزینه درج آگهی رایگان است. سایت نیازمندی اگرچه جنبه درآمدزایی دارد اما یکی از ویژگی‌های مهمی که برای جلب اعتماد مشتریان و تبدیل آن‌ها به مشتری وفادار دارد، ایجاد بستری برای درج آگهی‌ها رایگان است.

پشتیبانی

سایت نیازمندی‌ها با مشتری‌های زیادی اعم از درج‌کننده آگهی و بازدید‌کننده از آگهی‌ها سر و کار دارد و در این راستا ممکن است تعداد زیادی از کاربران سوالاتی داشته باشند. برای حفظ کسب و کار خود لازم است پشتیبانی لازم از مشتری خود را داشته باشید. برای این منظور می‌توانید راه‌های ارتباطی را برای مشتری اعم از شماره تلفن، ایمیل یا صفحه شبکه اجتماعی را در اختیار کاربران قرار دهید. هم چنین می‌توانید واحد پشتیبانی آنلاین را در سایت راه‌اندازی کنید.

سئو سایت نیازمندی

سئو (SEO) کوتاه شده عبارت انگلیسی (Search Engine Optimization) به معنای بهینه‌سازی سایت برای موتور‎‌های جستجو خصوصا گوگل است. گوگل به سایت‌ها رتبه می‌دهد و زمانی که کاربر عبارتی را  در گوگل سرچ می‌کند گوگل بر اساس استانداردهای خود نتایج را ترتیب‌بندی کرده و به کاربر نمایش می‌دهد. آنچه که برای مدیر یک سایت اهمیت دارد، ظاهر شدن در صفحه اول نتایج گوگل است. بدیهی ‌است که زمانی که سایت شما در صفحه اول نتایج دیده می‌شود، احتمال ورود کاربران به سایت بیشتر شده و ترافیک سایت بالا می‌رود. طبیعتا این افزایش ترافیک، به مرور به افزایش درآمدزایی سایت منجر می‌شود. البته رسیدن به این نقطه مستلزم رعایت استانداردهای سئو و گذر زمان است. در طراحی سایت نیازمندی همانند هر سایت دیگری باید به سئو سایت توجه ویژه‌ای داشته باشید. اگر با سئو آشنایی کافی ندارید پیشنهاد می‌کنیم در این‌باره تحقیق کامل را انجام دهید. درباره سئو مطالب فراوانی گفته شده و دوره‌‌های آموزشی هم برای این منظور وجود دارند که می‌توانید شرکت کنید و به دانش خود از سئو سایت بیفزایید. سئو از مهم‌ترین ارکان طراحی یک سایت محسوب می‌شود که در صورتی که از آن غافل شوید، زمان و هزینه خود را هدر خواهید داد. چرا که دنیای دیجیتال مارکتینگ رقابت بسیار فشرده‌ای دارد که برای اینکه بتوانید حرفی برای گفتن داشته باشید ناگزیر به پیروی از استانداردهای سئو هستید.

سخن آخر

طراحی سایت نیازمندی (همانند سایت دیوار ) مانند هر سایت دیگری نیاز به صرف هزینه، زمان و انرژی دارد. توصیه ما به شما بهره‌ بردن از تخصص افراد مجرب در زمینه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ است تا بتوانید گام‌های موثرتری را برای موفقیت در آینده بردارید. به علاوه، لازم است تا دانش شخصی خود را نیز در این زمینه‌ها بالا برده تا دید بازتری نسبت دنیای اینترنت داشته باشید.

میخوای کسب و کار آنلاین خودت رو داشته باشی؟

خدمات ایراکد فقط شامل طراحی سایت نمی شود و میتوانی از دیگر خدمات گسترده ایراکد استفاده کنی.

راه کارهای کسب و کار آنلاین

سایت فروشگاهی

یکی از بهترین روش های توسعه کسب و کار طراحی یک سایت فروشگاهی است که محدودیت زمانی و مکانی را برای فروش محصولات, ار بین میبرد. فروشگاه ایراکد با بهترین خدمات در خدمت شماست.

ربات تلگرام

ربات تلگرامی یکی از پرکاربرد ترین امکانات تلگرام است و باعث میشود کسب و کار خود را متحول کنید. ایراکد این افتخار را دارد تا بهترین ربات های تلگرام در خدمت شما همراهان عزیز میباشد.

سئو و بهینه سازی سایت

ایراکد با خدمت خود در زمینه سئو و بهینه سازی سایت, تمام پارامترها و اقداماتی که میتواند شما در در صفحه اول گوگل قرار دهد, انجام میدهد. با ما همراه باشید تا تجربه بهترین بودن را درک نمایید.

سوالات متداول

هر چند که این گونه سایت‌ها به درج آگهی رایگان می‌پردازند اما اینکار صرفا بخشی از خدماتی است که توسط این سایت‌ها ارائه می‌شود. آگهی رایگان قطعا با محدودیت‌هایی همراه است و در صورتی که کاربر بخواهد این محدودیت‌ها برداشته شود باید با پرداخت تعرفه‌ها، از امکانات بیشتری برخوردار شود. بنابراین سیاست مدیران این سایت‌ها جلب اعتماد و جذب مشتری از طریق درج آگهی رایگان است. در این میان برخی از کاربران به دلایلی ممکن است تصمیم بگیرند تا تبلیغات موثرتری را در سایت داشته باشند. این تصمیم می‌تواند ناشی از تغییر دیدگاه شخصی یا موثر یافتن تبلیغات رایگان در سایت و یا دلایل دیگر باشد. با گرایش مشتری به پرداخت این تعرفه‌ها، سایت به درآمدزایی می‌رسد.

همانگونه که گفته شد، بخشی از خدمات شما باید رایگان باشد، اما به هر حال برای درآمدزایی باید تعرفه‌هایی را برای مشتریانی که خواهان خدمات بیشتری باشند، تعریف کنید. این تعرفه‌ها با توجه به نوع خدمات متفاوت خواهد بود. تفاوت‌ها می‌تواند شامل مدت‌ زمان نمایش و تناوب آن را شامل شود. برای تعریف این تعرفه‌ها باید با مقایسه تعرفه‌های سایت‌ها رقبا، برای سایت خود تعرفه‌های منصفانه تعریف کنید.

نام هر سایتی باید با هدف سایت تناسب داشته باشد. وقتی قرار است سایت تبلیغاتی طراحی کنید باید از نامی استفاده کنید که بیشترین تناسب را با هدف شما یعنی نمایش آگهی‌ داشته باشد.

{"@context":"https://schema.org","@type":"FAQPage","mainEntity":[{"@type":"Question","name":"1)\tبا توجه به اینکه در سایت‌های نیازمندی، آگهی رایگان درج می‌شود، منبع درآمد این سایت‌ها چیست؟","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"هر چند که این گونه سایت‌ها به درج آگهی رایگان می‌پردازند اما اینکار صرفا بخشی از خدماتی است که توسط این سایت‌ها ارائه می‌شود. آگهی رایگان قطعا با محدودیت‌هایی همراه است و در صورتی که کاربر بخواهد این محدودیت‌ها برداشته شود باید با پرداخت تعرفه‌ها، از امکانات بیشتری برخوردار شود. بنابراین سیاست مدیران این سایت‌ها جلب اعتماد و جذب مشتری از طریق درج آگهی رایگان است. در این میان برخی از کاربران به دلایلی ممکن است تصمیم بگیرند تا تبلیغات موثرتری را در سایت داشته باشند. این تصمیم می‌تواند ناشی از تغییر دیدگاه شخصی یا موثر یافتن تبلیغات رایگان در سایت و یا دلایل دیگر باشد. با گرایش مشتری به پرداخت این تعرفه‌ها، سایت به درآمدزایی می‌رسد."}},{"@type":"Question","name":"2)\tنام مناسب برای سایت نیازمندی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"نام هر سایتی باید با هدف سایت تناسب داشته باشد. وقتی قرار است سایت تبلیغاتی طراحی کنید باید از نامی استفاده کنید که بیشترین تناسب را با هدف شما یعنی نمایش آگهی‌ داشته باشد."}},{"@type":"Question","name":"3)\tبرای هر تبلیغ چه مبلغی باید دریافت شود؟","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"همانگونه که گفته شد، بخشی از خدمات شما باید رایگان باشد، اما به هر حال برای درآمدزایی باید تعرفه‌هایی را برای مشتریانی که خواهان خدمات بیشتری باشند، تعریف کنید. این تعرفه‌ها با توجه به نوع خدمات متفاوت خواهد بود. تفاوت‌ها می‌تواند شامل مدت‌ زمان نمایش و تناوب آن را شامل شود. برای تعریف این تعرفه‌ها باید با مقایسه تعرفه‌های سایت‌ها رقبا، برای سایت خود تعرفه‌های منصفانه تعریف کنید."}}]}

سفارش طراحی سایت نیازمندی

برای ثبت سفارش طراحی سایت نیازمندی فرم مقابل را کامل کنید تا کارشناسان ایراکد درخواست شما بررسی کرده و با شما تماس بگیرند.
اگر ایده ای در ذهن دارید تیم تخصصی ایراکد با انجام مشاوره رایگان و با استفاده از تکنولوژی های روز, رویای شما را به واقعیت تبدیل میکند.

شماره تماس  09124814737