Roadmap Flutter

نقشه راه فلاتر

نمودار بخش های مختلف فریمورک فلاتر

فلاتر یک فریمورک متن باز برای توسعه اپلیکیشن های موبایل است. زبان فلاتر مبتنی بر یک زبان برنامه نویسی شی گرا به نام Dart است. Dart توسط گوگل معرفی شد و فلاتر با استفاده از این زبان و ابزار های مختلف به توسعه دهندگان کمک می کند تا بتوانند برنامه هایی با کارایی بالا برای اندروید و IOS تولید کنند. با استفاده از فلاتر می توان تنها با یکبار کد نویسی، دوخروجی برای اندروید و IOS گرفت. فلاتر از دو بخش SDK (بسته توسعه نرم‌افزار |‌ Software Development Kit) و چارچوب نرم‌افزاری (واسط مبتنی بر ویجت‌ها) تشکیل شده است.
از دلایلی که توسعه دهندگان اپلیکیشن را وسوسه می کند تا فریمورک فلاتر را یاد بگیرند می توان به یادگیری آسان، کاهش حجم کد نویسی، سازگاری بالا با استفاده از ویجت های اختصاصی، سرعت بالای اجرای برنامه، سرعت بالای تولید اپلیکیشن با استفاده از ویژگی Hot-Reload و صرفه جویی در وقت و هزینه اشاره کرد.
از معایب استفاده از فلاتر هم می توان به کم بودن منابع به دلیل جدید بودن این پلتفرم اشاره کرد. همچنین برنامه نویسانی که قبلا با جاوا و سوئیفت کار کرده اند، ممکن است بازگشت به تکنولوژی فلاتر کمی برایشان دشوار باشد.
با مراجعه به نقشه راه فلاتر که در اینجا قرار دادیم، شما میتوانید جزئیات بیشتری را نیز مشاهده کنید.

فرم ثبت سفارش

Registration Form