Roadmap frontend

نقشه راه Frontend

نمودار بخش های مختلف Frontend

فرانت اند چیست؟
برای پاسخ به این سوال باید گفت که فرانت اند، یکی از پرتقاضاترین حوزه های برنامه نویسی است. فرانت اند، به قسمتی از وب سایت که برای کاربر قابل مشاهده است و کاربر با آن تعامل دارد گفته می شود. از زبان های کدنویسی که یک برنامه نویس فرانت اند برای طراحی و ساخت بخش های مختلف سایت استفاده می کند می توان CSS و HTML و جاوا اسکریپت را نام برد.
در واقع برنامه نویس فرانت اند به جوانب ظاهری و بصری یک سایت می پردازد و هدف این است که وقتی کاربر وارد سایت می شود اطلاعات را به شکلی ساده و جذاب ببیند.
تا اینجا و با توجه به مطالب گفته شده، سوالی که پیش می اید این است که تفاوت UI و UX و فرانت اند در چیست؟
UI(User Interface) یا همان رابط کاربری در واقع مربوط به بخش های بصری یک سایت مثل نحوه قرارگیری تصاویر، انیمیشن ها، گیفت، متن و … می باشد و ابزار کار رابط کاربری، نرم افزار های گرافیکی مثل ایلاستریتور و فتوشاپ می باشد.
UX(User Experience) یا تجربه کاربری در واقع بر میزان رضایت کاربر در استفاده از سایت دلالت دارد. به عبارت دیگر تجربه کاربری روی نحوه تعامل کاربر با محصول متمرکز است.
و در آخر برنامه نویس فرانت اند علاوه بر پیاده سازی UIو UX، کدنویسی بخش های مختلف، طراحی ریسپانسیو و … را نیز انجام می دهد.
تنوع در بخش های مختلف این حوزه از برنامه نویسی ممکن است برای بسیاری از افراد تازه وارد گیج کننده باشد و همچنین نداشتن یک نقشه راه مناسب باعث دور شدن از هدف شده و مسیر تبدیل شدن به یک برنامه نویس فرانت اند را کند و دشوار کند.
با مطالعه نقشه راه فرانت اند با بخش های مختلف این حوزه بیشتر آشنا خواهید شد.

فرم ثبت سفارش

Registration Form