Roadmap Full Stack

نقشه راه فول استک

نمودار اقدامات لازم برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس فول استک

Full stack web Developers یا فول استک دولوپر، فردی است که به تمام اصول بخش های فرانت اند و بک اند مسلط است. در واقع این فرد دانش بسیار بالایی در زمینه زبان های برنامه نویسی، پایگاه داده، طراحی گرافیکی، طراحی UI/UX دارد و می تواند به تنهایی صفر تا صد یک پروژه را انجام دهد.
نکته ای که باید در نظر داشته باشیم این است که یک برنامه نویس فول استک باید در هر یک از زمینه های توسعه وب چندین سال تجربه و تخصص بالایی داشته باشد. در واقع تبدیل شدن به یک برنامه نویس فول استک کاری زمان بر و حاصل تجربیات و تخصص فرد است.
از مزایایی که فول استک بودن به دنبال دارد این است که با توجه به تخصص بالای این افراد، نگرانی برای پیدا کردن شغل وجود ندارد و همچنین میزان حقوق دریافتی نسبت به سایرین بسیار بالاتر است.
از معایب فول استک بودن نیز می توان اینگونه عنوان کرد که با توجه به این که این افراد با تکنولوزی های مختلف کار می کنند، ممکن است نتوانند در یک حوزه متخصص شوند و همچنین سطح انتظار از این افراد بسیار بالا بوده و باید با چالش های مختلفی دست و پنجه نرم کنند.
از مهارت هایی که یک برنامه نویس فول استک باید داشته باشد می توان به برنامه نویسی بک اند و فرانت اند و آشنایی با پایگاه داده و اصول طراحی اشاره کرد. همچنین داشتن مهارت های نرم مثل مدیریت زمان، توسعه فردی، روابط اجتماعی خوب با دیگران و … می تواند از شما یک برنامه نویس فول استک بسیار انعطاف پذیر بسازد.
با توجه به شناخت به دست آمده از این حوزه، شما می توانید با مطالعه نقشه راهی که در این جا قرار داده ایم دید جامع تری نسبت به این حوزه داشته باشید.

فرم ثبت سفارش

Registration Form