Roadmap PostgreSQL

نقشه راه PostgreSQL

نمودار قسمت های مختلف پایگاه داده PostgreSQL

پستگرس (PostgreSQL) یک پایگاه داده است که به وسیله Michael Stonebraker از دانشگاه Berkeley توسعه یافت. این فناوری بر خلاف سیستم های قبلی توانایی درک روابط را داشت و می توانست اطلاعات را در جداول مرتبط به روشی طبیعی با استفاده از قوانین بازیابی کند.
پستگرس، یک سیستم مدیریت پایگاه‌داده رابطه ای، متن باز و مبتنی بر SQL است. از آنجایی که این پایگاه داده با زبان SQL سازگاری دارد و تمام عملیات هایش با این زبان انجام می شود بنابر این از همه ویژگی های دیتابیس SQL و نیز جست و جو های غیر رابطه ای JSON پشتیبانی می کند. در واقع، پستگرس (PostgreSQL) می تواند با مخفی کردن جزئیات پیچیده در مدیریت پایگاه داده های عظیم به ما کمک کند.پلتفرم هایی مثل لینوکس، ویندوز و macOS نیز از این دیتابیس پشتیبانی می کنند.
PostgreSQL مزایای بسیاری دارد که آن را محبوب و پرکاربرد می‌کند. از جمله این مزایا می توان به مقیاس پذیری، امنیت، پشتیبانی اززبان های متفاوت مثل پایتون اشاره کرد.
علاوه بر مزایای گفته شده دلایل دیگری نیز وجود دارد که باعث می شود تا کاربران به استفاده از این پایگاه داده ترغیب شوند، مثل کارایی، توسعه پذیری، ذخیره مطمئن داده ها، استفاده بین المللی، متن باز بودن.
در مطالب فوق سعی کردیم تا به شکلی ساده و کلی تکنولوژی پستگرس را برای شما معرفی کنیم و در ادامه برای شرح جز به جز بخش های مختلف این پایگاه داده و چگونگی استفاده از آن یک نقشه راه آماده کرده ایم که مطالعه آن خالی از لطف نخواهد بود.

فرم ثبت سفارش

Registration Form