Roadmap Spring Boot

نقشه راه Spring Boot

نمودار بخش های مختلف فریمورک Spring Boot

Spring اولین بار توسط راد جانسون نوشته شد. این فریمورک متن باز بوده و بیشتر در پلتفرم JAVA EE استفاده می شود. در طی سال ها این فریمورک تغییرات زیادی داشته که به قدرتمندی و معروفیت آن اضافه کرده است.
Spring Boot یک فریمورک برنامه نویسی و توسعه نرم افزار است که بر پایه Spring و به زبان جاوا نوشته شده است. به وسیله این فریمورک می توان برنامه های تحت وب و میکروسرویس تولید کرد.
امکاناتی که این فریمورک ایجادکرده است باعث بالا رفتن سرعت برنامه نویسی و کاهش پیچیدگی شده است.
از امکاناتی که Spring Boot دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:
_ Autoconfiguration : این قابلیت باعث کاهش حجم کد نویسی می شود.
_ Starter POM : یکی از ویژگی هایی که این قابلیت دارد این است که کتابخانه ها و وابستگی ها را به روز نگه داشته و کتابخانه های اضافی را حذف می کند.
_ Actuator : یکی از ویژگی هایی که این قابلیت دارد این است که کاربر می تواند آماری از بخش های مختلف برنامه و پیکربندی ها داشته باشد.
_ Spring Boot CLI : با استفاده از این قابلیت می توان یک خط فرمان برای Spring Boot ایجاد کرد که با استفاده از زبان groovy دستورات را نوشته و اجرا کند. البته لازم به ذکر است که این یک امکان اختیاری است و باید جدا نصب شود.
از آنجایی که وجود یک نقشه راه و مشخص بودن مسیر یادگیری به پیشرفت در زمینه مورد نظر کمک بسیاری می کند، شما می توانید با مراجعه به نقشه راه Spring Boot، مسیری که باید در این زمینه طی کنید را مشاهده کنید.

فرم ثبت سفارش

Registration Form