شهر هوشمند ایراکد

شهر الکترونیک، شهرداری الکترونیک

پخش ویدیو

شهر هوشمند ایراکد

به دلیل پیشرفت سریع جوامع و رشد فتاوری های اطلاعاتی در حوزه های شهرداری مباحثی با رویکردهای جدید در شهرداری ها مطرح میشود که استفرار آن در مقیاس جهانی و حتی ملی و منطقه ای میتواند موجب پیشرفت سریع از نظر مادی و معنوی و صرفه جویی در وقت و هزینه ها شود.
اصولاً ارائه خدمات فراگیر به شهروندان به صورت متمرکز در یک شهر با تحقق شهرداری الکترونیک تحقق پبدا میکند و از آنجا که هدف مدیریت شهری کنترل، هدایت و توسعه همه جانبه و پایدار شهر است و این امر با مشارکت شهروندان محقق می گردد لذا شهرداری الکترونیک بستری را ایجاد کرده است تا ارائه خدمات مورد نیاز به شهروندان با حداکثر کارایی محقق گردد. این مقاله با نگاهی به اهمیت سامانه های شهرداری ها در مدیریت شهری به الزامات و چالش های آن نیز اشاره می کند.

مشخصات کلی سامانه های شهر هوشمند ایراکد

توانایی اخذ آمارهای مدیریتی

انجام جستجوی پیشرفته به کمک نقشه

برقراری ارتباط با سامانه شهرسازی

دارای موتور گردش کار، کارتابل الکترونیکی

طراحی و برنامه نويسی شیء گرا

گزارش گیری از طریق جدول و نمودار

پیگیری اتوماتیک درخواست های شهروندان

بازخورد سنجی مدیران مناطق شهری

دریافت اخبار بروز شهرداری ها

اتصال تمامی سامانه ها به دفاتر پیشخوان

محصولات ایراکد در زمینه سامانه های شهر هوشمند ایراکد

نرم افزار تاکسیرانی

میخواهیم به معرفی و شرح خدمات نرم افزار جامع تاکسیرانی بپردازیم که توسط دپارتمان برنامه نویسی تحت وب ایراکد طراحی شده است و میتواند برای هر شهرداری یکی از ضروریات در این حوزه باشد. نسخه وب سیستم تاکسیرانی بعد از تحلیل های انجام شده در سازمان تاکسیرانی  و انجام تغییرات بسیار با ارائه کاربری راحتر جهت استفاده در سازمان های تاکسیرانی بوجود آمد تا خدمات را با کیفیت بهتر و بصورت سراسری در اختیار رانندگان تاکسیرانی عرضه کند.

نرم افزار مدیریت آرامستان

نرم افزار مدیریت آرامستان توسط گروه برنامه نویسی تحت وب طراحی شده است این سامانه با کمک فناوری اطلاعات در حداقل زمان با ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان، بسیاری از مشکلات را در این زمینه به حداقل رسانده است.هدف از طراحی نرم افزار آرامستان ارائه قابلیت آرامستان ها و خدمات فنی سامانه با هدف مکانیزاسیون تمامی فرایند ها و خدمات قابل ارائه آرامستان ها میباشد.

سامانه ۱۳۷ مدیریت شهری

سامانه ۱۳۷ مدیریت شهری راهکاری برای حل مشکلات مردم و شهرداری هاست که نیاز مراجعه حضوری مردم را برطرف نموده است. این نرم افزار وظیفه اطلاع رسانی و برقراری ارتباط مردم با مسئولین را برعهده دارد و به صورت ۲۴ ساعته در اختیار افراد میباشد. سامانه تلفن گویا ۱۳۷ توسط دپارتمان برنامه نویسی تحت وب مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با برند ایراکد طراحی شده و هم اکنون در بسیاری از شهرداری ها استفاده میشود. 

نرم افزار مرخصی آنلاین تاکسی

با راه اندازی نرم افزار مرخصی آنلاین رانندگان تاکسی که توسط دپارتمان برنامه نویسی تحت وب مجتمع برنامه نویسی ایرانیان طراحی شده است، رانندگان تاکسی که قصد مسافرت به شهرهای دیگر را دارند می توانند بدون مراجعه به سامانه تاکسیرانی ، و فقط با مراجعه به اولین دفتر پیشخوان نزدیک به خود، مرخصی  را به صورت اینترنتی دریافت کنند.

نرم افزار املاک شهرداری

نرم افزار املاک شهرداری ایراکد که توسط دپارتمان برنامه نویسی وب شرکت ایرانیان با برند ایراکد طراحی شده است، با در اختیار داشتن نقشه های تفکیکی اراضی و املاک شهرداری و با اولویت دادن به توانایی اخذ آمارهای مدیریتی و در اختیار گذاردن کارتابل گردش پرونده ها، به کاربران برای دنبال کردن روال های عمده این اداره یاری می رساند. .

سامانه عوارض خودرو

سامانه ۱۳۷ مدیریت شهری راهکاری برای حل مشکلات مردم و شهرداری هاست که نیاز مراجعه حضوری مردم را برطرف نموده است. این نرم افزار وظیفه اطلاع رسانی و برقراری ارتباط مردم با مسئولین را برعهده دارد و به صورت ۲۴ ساعته در اختیار افراد میباشد. سامانه تلفن گویا ۱۳۷ توسط دپارتمان برنامه نویسی تحت وب مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با برند ایراکد طراحی شده و هم اکنون در بسیاری از شهرداری ها استفاده میشود. 

موارد کاربرد سامانه های شهر هوشمند ایراکد

هر یک از سامانه های شهرداری ایراکد دارای ماژول ها و خدمات منحصر به فرد خود هستند و برای هر سازمان با توجه به نیاز آن سازمان پنل های اختصاصی طراحی و پیاده سازی شده است. 

خدمات شهری وعمرانی

خدمات حمل نقل عمومی وترافیک شهری

خدمات اماکن عمومی

خدمات زیباسازی وچشم اندازهای شهری

خدمات امور اجتماعی و مزاحمت های شهری

داستان مشتریان

لوگو شهرداری بابلسر

شهرداری بابلسر

لوگو شهرداری فریدونکنار

شهرداری فریدونکنار

سازمان بیرجند

سازمان عمران شهرداری بیرجند

سازمان بیرجند

سازمان رفاهی تفریحی بیرجند

صندوق مهر امام رضا

صندوق مهر امام رضا بیرجند

آتش نشانی

سازمان آتش نشانی بیرجند

سازمان

فرمانداری بیرجند

سازمان بیرجند

سازمان عمران شهرداری بیرجند

سازمان بیرجند

سازمان رفاهی تفریحی بیرجند

صندوق مهر امام رضا

صندوق مهر امام رضا بیرجند

نکاتی درباره سامانه های شهر هوشمند ایراکد

خدمات شهری و عمرانی سامانه شهر هوشمند ایراکد

کلیه امور مربوط به خدمات شهری که عبارت انداز آسفالت معابر اصلی و فرعی، کوچه ها و جدول کشی خیابان های سطح شهر، فراهم آوردن بستر مناسب جهت فعالیت و عبور مرور معلولان عزیز را شامل میشود.

همچنبن رسیدگی ومراقبت از فضاهای سبز سطح شهر از طریق آبیاری و کودهی منظم، هرس به موقع درختان و سم پاشی های زمستانه جهت جلوگیری از بیماری ها ، آفات درختان ، گیاهان زینتی و کاشت انواع گیاهان  مقاوم دربرابر سرما ،کاشت انواع گل و درخت، رفع آبگرفتگی جوب های سطح شهر در زمان بارش شدید باران جهت سهولت عبور و مرور،  انجام  برف روبی درزمان بارش برف درسطح شهر و رفع لعزندگی معابر شهری برای حفظ امنیت تردد، از دیگر فعالیت های سامانه  شهرداری هاست. 

همچنین درمکان های پردد و پرترافیک با بررسی موقعیت برای احداث پل هوایی جهت حفظ امنیت شهروندان ، احداث  و بازسازی مکان های تفریحی، مذهبی و فرهنگی در کلیه مناطق شهرداری نیز از اهم وظایف شهرداری در این سامانه میباشد.

 

کلیه مسایل مرتبط با ترافیک شهری و حمل و نقل عمومی مانند احداث پارکینگ جهت کاهش ترافیک و سهولت در عبور و مرور و نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی در سطح شهر و خیابان، سازماندهی و نظارت بر  مسافربرهای شخصی تحت نظارت سازمان تاکسیرانی از جمله خدمات شهرداری است که در این سامانه به آن پرداخته میشود.

احداث پارکینگ های اختصاصی معلولان، همچنبن به منظور افزایش سطح اگاهی و ارتقا فرهنگ صحیح رانندگی میتوان پارک های اموزشی راهنمایی و رانندگی را در کلیه مناطق شهر احداث نمود. در سامانه 137 ایراکد با پیشنهادات در این مورد میتوان در پیشرفت آبادانی ایران زمین و شهر خود کمک کنند.

حل و رسیدگی کلیه مشکلات وسایل حمل ونقل عمومی همانند مترو ،تاکسی و اتوبوس های شهری ، بعلاوه نظارت و رسیدگی بر سلامت فنی وسایل نقلیه عمومی همانند  بررسی  سن فرسودگی وسایل  حمل ونقل عمومی جهت جلوگیری از الودگی هوا از دیگر  وظایف شهرداری ها می باشد.

مشکلاتی از قبیل عدم سهولت در تهیه بلیط، خرید و شارژ کارت اتوبوس ، پاکیزگی وسایل نقلیه عمومی و سرمایش وگرمایش مناسب وسایل ، همچنین  نصب پلاکارد و طراحی  و حک کلیه تبلیغات بر روی فضای بیرونی ودرونی وسایل نقلیه عمومی که خود نوعی اموزش غیرمسقیم وتبلیغ یک فرهنگ صحیح خواهدبود نقش مهم شهرداری ها میباشد.

خدمات حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سامانه شهر هوشمند ایراکد

خدمات زیباسازی وچشم انداز های شهری نرم افزارهای شهر هوشمند ایراکد

در واقع تمامی مسایل مربوط به پاکیزگی و زیبایی های شهر، خیابان، کوچه و محله شما بر عهده شهرداری ها است. برای حفظ زیبایی های شهر اقداماتی از قبیل شستشوی علایم  راهنمایی و رانندگی ونشانه های نصب شده در سطح شهر انجام میشود.

شهر زیبا و پاکیزه نتیجه مشارکت ومسولیت پذیری شهروندان و شهرداری ها میباشد. با احداث بیشتر پارک ها و فضای سبز و زیباسازی دیوارها و فضاهای شهری ، نصب المان های پر معنا؛ باعث افزایش حس امید و رضایت و شادی و آرامش بیشتر شهروندان شده و قدردانی بیشتری از سمت شهروندان انجام خواهد شد. سامانه 137 با بهترین امکانات زمینه ای برای این قدردانی را فراهم کرده است.

نصب المان ها ودیوار کوب ها، بنرها ونقاشی ها و طرح های استفاده شده در سطح شهر خود نوعی ابزار آموزشی بخصوص برای کودکان محسوب میشود که میتوان با هدفمند کردن این طرح ها فرهنگ سازی صحیح انجام داد.

استفاده از مواد بازیافتی جهت نقاشی، طراحی و المان های شهری میتواند خود باعث یادگیری مهارت استفاده از مواد بازیافتی شود که خود شکوفایی خلاقیت را بهمراه دارد. 

فرم ثبت سفارش

Registration Form