حضور ایراکد در زیسب بوم نوآوری، فناوری و کارآفرینی دانشگاه بیرجند

در سال‌هاي اخير نرخ رشد دانش آموختگان دانشگاهي افزايش چشم‌گيري داشته است و كمبود مهارت‌هاي كافي براي استخدام‌پذيري و كارآفريني مهم‌ترين چالش فارغ التحصيلان دانشگاهي است. با توجه به آن كه در ايران سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور متولي ارائه آموزش‌هاي مهارتي است و با توجه به ضرورت آموزش مهارت‌هاي مورد نياز بازار كار به دانشجويان و فارغ التحصيلان دانشگاهي، با همکاری مشترک دانشگاه و اداره کل فنی و حرفه ای، مرکز “مهارت آموزی و مشاوره شغلی” با هدف ارتقاء مهارت‌های شغلی دانشجویان و ارائه آموزش‌هاي كار آفريني به منظور افزايش نگاه كار آفرينانه و توسعه و بهبود اشتغال پذيري دانشجويان راه اندازی شده است. دوره‌های مختلفی در این مرکز برگزار می‌شود که دانشجو پس از شرکت در این دوره‌ها، قادر به شرکت در آزمون مهارتی فنی و حرفه ای و اخذ مدرک بین‌المللی فنی و حرفه‌ای خواهد شد.

مرکز اشتغال‌زایی و کارآفرینی دانشگاه بیرجند با شعار “آموزش و امکانات از ما، کار و درآمد از شما” با محوریت حمایت‌های مادی و معنوی از طرح‌ها و ایده‌های نوآورانه کسب‌و‌کاری در دانشگاه بیرجند و زیر نظر مستقیم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال 1398 فعالیت رسمی خود را آغاز نموده است.

حضور ایراکد در زیست بوم فناوری اطلاعات دانشگاه بیرجند

این مرکز بخش مهمی از زیست بوم نوآوری، فناوری و کارآفرینی دانشگاه بیرجند است و ایده اصلی آن اشتغال‌زایی برای دانشجویانی است که قصد دارند در کنار امر مهم فراگیری آموزش‌های تخصصی و تحصیل علم، با فراگیری مهارت‌های جانبی در عرصه‌های متنوع فنی و هنری به کسب درآمد بپردازند. لذا در درجه اول مسئولیت این مرکز بسترسازی برای حضور کسب و کارهای درآمدزایی است که بتوانند با آموزش مهارت به دانشجویان در یک بازه زمانی کوتاه، زمینه اشتغال ایشان را برای مدت زمانی قابل قبول فراهم سازند. هم‌چنین این مرکز از ایده‌های دانشجویان برای راه‌اندازی کسب و کارهای درآمدزا حمایت جدی می‌نماید و تسهیلات بسیاری را در اختیار ایشان قرار می‌دهد.

ایراکد به عنوان شرکت دانش بنیان فعال در حوزه فناوری اطلاعات و کارآفرینی در بیرجند با حضور در این زیست بوم، به عنوان نماینده رسمی تربیت نیروی متخصص در حوزه کامپیوتر و فناوری اطلاعات در دانشگاه بیرجند مستقر شده و در این زمینه فعالیت خود را آغاز نمود.

 

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form