اهمیت استفاده از SSL یکی از اسرار تجاری دنیای آنلاین

اهمیت استفاده از SSL یکی از اسرار تجاری دنیای آنلاین

مقدمه

شما به عنوان صاحب یک وب سایت همیشه باید ارتباط میان وب سایت خود و کاربران تان را امن سازید. در این مطلب می خواهیم با بررسی گواهی ssl به این نکته پی ببریم که اهمیت استفاده از SSL در طراحی وب سایت ها چیست. و چرا همیشه باید این گواهی را بعد از طراحی سایت نصب کنید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

شما به عنوان صاحب یک وب سایت همیشه باید ارتباط میان وب سایت خود و کاربران تان را امن سازید. کاربران وقتی اطلاعات مهمی همچون، اطلاعات کارت بانکی، حساب های کاربری و… در وب سایت وارد می کنند، یعنی به شما اعتماد کرده اند. یکی از راه هایی که می توانید امنیت وب سایت را تا حد چشمگیری افزایش دهید، استفاده از گواهینامه SSL می باشد. در این مطلب می خواهیم با بررسی گواهی ssl به این نکته پی ببریم که اهمیت استفاده از SSL در طراحی وب سایت ها چیست. و چرا همیشه باید این گواهی را بعد از طراحی سایت نصب کنید.

SSL چیست؟

SSL یک پروتکل استاندارد امنیتی بر پایه ی رمزگذاری است که در آن داده های رد و بدل شده بین وب سایت و بازدیدکننده، توسط کلید های خصوصی و عمومی رمزنگاری شده و در سمت دیگر رمزگشایی می شود و از سرقت اطلاعات در حین ارتباطات  توسط  افراد هکر یا سودجو جلوگیری می شود. پس زمانی که از کاربران بخواهید اطلاعات شخصی مانند ایمیل خود را در سایت شما وارد کنند مجبور هستید از SSL برای تامین امنیت این اطلاعات استفاده کنید.

بیشتر بخوانید :

مشخصه های فعال بودن SSL بر روی یک سایت

یکی از مشخصه های فعال بودن SSL بر روی یک سایت، مشاهده ی https در ابتدای آدرس سایت است. در HTTPS حرف S برگرفته از Secure به معنای امن بودن ارتباط کاربران بر بستر اینترنت است. گواهینامه ی امنیتی SSL از طریق این پروتکل مسیر انتقال اطلاعات را امن کرده و از فاش شدن اطلاعات محرمانه ی کاربران جلوگیری می کند.

مشخصه ی دیگر فعال بودن SSL بر روی یک سایت، قرارگرفتن قفل کنار آدرس وب سایت است. که به منزله ی امنیت بیشتر وب سایت بوده و اعتماد کاربران را در زمان مشاهده ی وب سایت و خرید اینترنتی افزایش می دهد.

اهمیت استفاده از SSL در سایت ها و تاثیر آن بر سئو و رتبه ی سایت

گوگل از سال های قبل به اهمیت نصب گواهی ssl روی سایت تاکید داشته و رتبه ی سایت هایی که از این گواهی استفاده می کنند را نسبت به سایت های دیگر بالاتر در نظر می گیرد. زیرا معمولا گوگل به امنیت اطلاعات اهمیت زیادی می دهد و سایت ها را به استفاده از این گواهی تشویق می کند. از سایت های زیادی که در فضای وب وجود دارند، فقط درصد کمی از گواهی SSL استفاده می کنند. که این امر باعث می شود تا اگر سایت شما در کنار رقبایی قرار بگیرد که شرایط آنها مشابه شما باشد، اگر شما از گواهی SSL استفاده کرده باشید برای کسب رتبه ی بهتر، شانس بیشتری داشته باشید.

اهمیت SSL

اهمیت استفاده از SSL در سایت ها و تاثیر آن بر ترافیک سایت

مسلما وقتی سایت شما رتبه بندی بهتری داشته باشد، منجر به ترافیک بیشتر سایت می شود. یعنی بازدیدکنندگان سایت شما افزایش خواهد یافت. علاوه براین زمانی که کاربران نتایج جستجو را مرور می کنند، به سایت های امن بیشتر اعتماد می کنند و روی آنها کلیک خواهند کرد واگر از سایت های نا امن بازدید کنند، زمانی که باید اطلاعاتی را وارد کنند از سایت خارج می شوند. در نتیجه با گواهی SSL نرخ کلیک سایت شما بالا خوهد رفت و موتورهای جستجو شما را در رتبه بالاتری قرار خواهند داد و با بالا رفتن رتبه، کاربران بیشتری به سایت شما مراجعه می کنند.

بیشتر بخوانید :

نسخه صوتی مقاله، تولید شده با کمک هوش مصنوعی :

اهمیت استفاده از SSL در سایت ها و تاثیر آن بر امنیت سایت

SSL

اگر سایتی گواهی SSL نداشته باشد، داده ها بدون رمزگذاری منتقل می شوند. انتقال اطلاعات برای سایت های فروشگاهی و سایت هایی که اطلاعاتی را از کاربران دریافت می کنند، باعث نا امن شدن آنها می شود. زمانی که سایت بدون گواهی SLL باشد، در ابتدای آدرس سایت یک علامت ! قرار داده می شود که نشان دهنده ی نا امن بودن سایت است. اما زمانی که این گواهی را برای سایت نصب می کنید، در ابتدای نام دامین، یک علامت قفل بسته نشان داده می شود و کاربران اطمینان بیشتری خواهند داشت تا از این سایت بازدید کنند و اطلاعات خود را ارسال کنند.

 

روش راه اندازی گواهینامه ی SSL

به دلیل اهمیت استفاده از SSL شما می توانید با خرید گواهینامه ی ssl پروتکل Https را برای همه ی آدرس های وب سایت خود استفاده کنید و درگاهی مطمئن برای ارتباط با کاربران خود ایجاد کنید. این گواهینامه را شرکت های خارجی و داخلی معتبری ارائه می دهند که برای خرید آن می توانید با کمی جستجو در اینترنت و پرس وجو از افراد متخصص، یکی را انتخاب کنید.

انواع گواهینامه های SSL

گواهی ssl انواع مختلفی دارد و می توانید نسبت به کسب و کارتان یکی از آنها را برای سایت در نظر بگیرید. هر کدام از این گواهی ها را برای سایت نصب کنید، تبادل اطلاعات بصورت ایمن انجام خواهد شد و تمامی داده ها رمزنگاری می شوند.

گواهی اعتبار دامنه ( DV)

اگر به دنبال اطمینان از امنیت سایت ها یا وبلاگ های خود هستید، گواهی اعتبارسنجی دامنه گزینه مناسبی است. این گواهی به طورکلی برای سایت های کوچک غیر تجارت الکترونیک ترجیح داده می شود زیرا فقط درخواست اعتبار مالکیت دامنه ی شما را دارد. برخی از ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب، گواهینامه های DV را کاملا رایگان به مشتریان خود ارائه می دهند.

گواهی اعتبارسنجی سازمان ( OV)

اگر یک وب سایت تجاری راه اندازی کرده اید، گواهینامه ی اعتبارسنجی سازمان برای شما مناسب است، که برای توانمند سازی سایت کسب و کار شما با ویژگی تایید اعتبار تجاری طراحی شده اند. مرجع صدور گواهی قبل از اختصاص گواهینامه اعتبارسنجی سازمان، اعتبار تجاری شما را تایید می کند.

گواهی اعتبارسنجی گسترده (EV)

این گواهی SSL یکی از قابل اعتمادترین نوع این گواهی ها است. گواهینامه ی اعتبارسنجی گسترده یا گواهی اعتبار برتر TLS/SSL  است و با حضور یک نوار آدرس سبز که نام سازمان شما را در برمی گیرد، شناخته می شود. و می تواند تبدیل های بیشتر را تسهیل کند.

کلام پایانی

همانطور که گفته شد اهمیت استفاده از SSL آنقدر زیاد است که در برنامه ریزی بلند مدت باید نقش آن را جدی بگیرید. ایجاد امنیت علاوه بر بالا بردن اعتماد مشتریان شما سبب می شود سرمایه گذاری های شما در سایت کمتر در معرض خطر قرار بگیرد. زیرا از دست رفتن اطلاعات مهم و اساسی و هک شدن سایت ممکن است باعث از دست رفتن بخش اعظمی از مشتریان شما شود.

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره فنی و تخصصی رایگان

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش طراحی سایت و اپلیکیشن، سئو و سایر خدمات شرکت فرم زیر را تکمیل نمایید.مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form