آکادمی ایراکد

آموزش برنامه نویسی به روش نوین

Menu

URL را فارسی بنویسیم یا انگلیسی؟

 

در اینجا می خواهیم راجع به موضوع انتخاب URL صحبت کنیم و ببینیم که URL های سایت ما باید فارسی باشد یا انگلیسی؟ و اینکه با هم چه فرقی می کند و کدام یک بهتر است؟

واقعیت امر این است که هر دو صورت را گوگل متوجه می شود ولی اولین و مهمترین نکته ای که باید رعایت کنیم این است که URL نوشته شده به صفحه ما مربوط باشد. اینکه بخواهیم برای URL عدد بگذاریم کار درستی نیست. اما در مورد اینکه فارسی باشد یا انگلیسی، ترجیح بر این است که انگلیسی باشد. برای این موضوع چندین دلیل وجود دارد:

  1. اولین دلیل این است که اگر فارسی باشد و کاربر بخواهد آن را برای دیگران به اشتراک بگذارد ظاهر آن دچار مشکل می شود  چون دارای یک سری کدهای رمزنگاری شده است و زیبایی آن از بین می رود.
  2. دومین نکته این است که اگر شما اهل Back Link ساختن باشید در بعضی موارد دچار مشکل می شوید چون زمانی که طول کلمات و طول URL زیاد می شود در بک لینک ساختن مشکل ایجاد می شود.
  3. سومین دلیل این است که در URL فارسی اگر بخواهید تحلیل انجام دهید و ببینید کدام یک از صفحات شما بازدید بیشتری داشته اند دچار مشکل می شوید چون باز هم دارای کدهای رمزنگاری شده است.

در کل از هرجنبه ای که نگاه کنیم URL انگلیسی بهتر است و دلیلی برای انتخاب URL فارسی وجود ندارد.

خدمات ایراکد

  • برای صحبت با کارشناسان ما میتوانید با شماره 91015061-021 تماس بگیرید