ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

سئو سایت فروشگاهی

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

سئو سایت فروشگاهی

فروشگاه اینترنتی دارید اما فروش و بازدید کافی دریافت نمی‌کنید؟! برای تبلیغات وبسایت فروشگاهی خود به هر دری زده‌اید اما نتیجه نمی‌دهد؟! کم کم به فکر تعطیل کردن فروشگاه اینترنتی خود هستید؟! راه چاره اینجاست و آن هم چیزی نیست جز سئو سایت فروشگاهی! بله سئو، تا زمانی که از این چراغ جادو کمک نگیرید، وضع بازدید و فروش‌تان مطابق گذشته خواهد ماند. اما راهکارهای سئو سایت فروشگاهی موضوع این بلاگ ایراکد است که پیشنهاد می‌کنیم تا انتها آن را مطالعه نمایید.

 

سئو سایت فروشگاهی چیست؟

با موج استقبال فعلی از خرید مردم از سایت ها و فروشگاه های اینترنتی، و هجوم روزانه فروشگاه ها  برای  طراحی سایت فروشگاهی، فرصتی تکرارنشدنی برای وبسایت‌های فروشگاهی ایجاد شده است تا بیش‌ترین مشتری را جذب نمایند. اما تا زمانی که برند شما در نتایج نخست جستجوهای گوگل قرار نگیرد، نباید رسیدن به فروش رویایی را به انتظار بنشینید!

و این رویا زمانی تحقق می‌یابد که برای آن تلاش کرده باشید، بهترین تلاش هم پرداختن و تمرکز بر روی سئو و بهینه‌سازی وبسایت است. سئو سایت فروشگاهی نیز مانند دیگر وبسایت‌ها از واجبات است اما قطعا تفاوت‌ها و ریزه‌کاری‌هایی هم دارد که توجه به آن‌ها، شما را از سایر رقبا برتری می‌بخشد.

سئو سایت فروشگاهی یعنی کاری کنید که برند شما در صدر نتایج گوگل جای بگیرد و تبدیل به سریع‌ترین و مناسب‌ترین انتخاب برای کاربر سرگردان بشوید. اگر زمان کافی برای سئو سایت خود دارید حتما این کار رو بکنید زیرا یک بزازگشت سرمایه خوب در انتظار شماست. اما اگر در این راستا زمان و تخصص کافی ندارید پیشنهاد ما به شما انتخاب یک شرکت خدمات سئو است تا بهترین خدمات را برای رتبه گرفتن شما ارائه دهد.

سئو سایت فروشگاهی

چرا سئو برای سایت فروشگاهی تا این اندازه اهمیت دارد؟!

همان طور که گفته شد سئو سایت فروشگاهی اهمیت ویژه‌ای دارد زیرا سود و منافع مالی برند در گرو فروش بیشتر و شناخته شدن است. برای دیده شدن هم باید رتبه خود در موتورهای جستجو را بهبود ببخشید.

به عبارت دیگر کاربر امروزی برای خرید هر وسیله یا محصولی در ابتدا در گوگل جستجو می‌کند و طبق آمار 75 درصد از کلیک‌های کاربران بر روی صفحه نخست نتایج اتفاق می‌افتد و این یعنی اگر در این صفحه نباشید، بیش از نیمی از مشتریان بالقوه خود را از دست خواهید داد!

سئو سایت فروشگاهی و نشستن در جایگاه طلایی نتایج گوگل، ترافیک فوق‌العاده‌ای را به سمت فروشگاه شما سرازیر می‌کند، حال فرصت خوبی برای تبدیل این کاربران مردد به مشتریان وفادار برندتان پیش روی شماست.

 

سئو سایت فروشگاهی با 7 تکنیک طلایی!

حال که با ارزش مبحث سئو سایت فروشگاهی آشنا شدید، به سراغ راهکارهای آن می‌رویم تا توضیحات مفصل‌تری را ارائه کنیم. اما آن 5 تکنیک طلایی چیست‌؟

1. تحقیق کلمات کلیدی:

یکی از اصلی‌ترین موارد در سئو سایت فروشگاهی، کلمات کلیدی هستند. کلمات کلیدی به شما کمک می‌کنند تا بحث سئوی تکنیکال را بهتر مدیریت کنید، و تا زمانی که کلیدواژه‌های مناسب را پیدا نکنید، امکان بهینه‌سازی صفحات دسته‌بندی محصولات نیز میسر نمی‌شود.

شما با کمک بررسی کلمات کلیدی مدنظر رقبا، بیشترین سرچ کاربران و یا با استفاده از ویکی پدیا قادر خواهید بود برترین کلمات کلیدی را یافته و سئو نمایید.

نکته مهم دیگر اینکه تمرکز خود را روی دسته‌های جزئی‌تر بگذارید و وقت خود را برای سئو کردن کلمات کلیدی دسته مادر تلف نکنید.

همچنین در وبسایت‌های فروشگاهی به علت ازدیاد محصولات و دسته‌بندی‌های مختلف،گاهی ممکن است تداخل دسته ایجاد شود و کلمات کلیدی دچار مشکل بشوند، به همین دلیل سعی کنید دسته‌بندی محصولات را کاملا تفکیک شده انجام داده و حدالمکان از برچسب‌ها استفاده نکنید.

 

2. سئو داخلی و تکنیکال:

یکی از بخش‌های سئو سایت فروشگاهی، سئو داخلی و تکنیکال است که به علت تخصصی بودن هر فردی از پس آن برنمی‌آید! اما به طور با انجام کارهای زیر می‌توانید این دو مورد مهم را بهبود دهید:

 • تگ عنوان را جذاب و گیرا بنویسید.
 • تگ توضیحات نیز باید دارای عبارت‌های ترغیب کننده باشد.
 • محتوای صفحه محصول و دسته‌بندی‌ها را حدود 1000 کلمه و با تکرار 3 تا 5 بار کلمه کلیدی نگارش کنید.
 • حواس‌تان به محتوای تکراری یا کنونیکال باشد!
 • حذف صفحاتی که هیچ لینک داخلی ندارد.
 • و ده‌ها ترفند تخصصی دیگر …

سئو سایت فروشگاهی 2

3. بهینه‌سازی سرعت:

بهینه‌سازی و خدمات سئو سرعت یک وبسایت علاوه بر اینکه کاربران را کلافه نمی‌کند و آنها را به خواسته‌شان می‌رساند، به گوگل نیز نشان می‌دهد که شما برای مخاطبان خود ارزش قائل هستید، و در نتیجه رتبه سئو شما را ارتقا خواهد داد.

زیرا گوگل به دنبال کیفیت و سرعت ارائه خدمات است و این مورد برای سئو سایت فروشگاهی اهمیت بالایی دارد.

 

4. ساختار و معماری اصولی:

یک ساختار و معماری اصولی یعنی کاربران با چند کلیک و بدون سردرگمی به محصول مورد نظر خود دست پیدا کنند. دسترسی راحت و واضح بودن دسته‌بندی‌های محصولات نقش مهمی در ایجاد یک معماری ساختارمند و در نهایت سئو سایت فروشگاهی دارند.

مشتری رضایتمند مشتری است که با کمک فیلترها و دسته‌بندی‌های مشخصی که در سایت وجود دارند، به سادگی محصول مورد نظر خود را پیدا نماید.

 

5. بازاریابی محتوا.

محتوا بخش مهمی از استراتژی بازاریابی مدرن است. در واقع، طبق مطالعه Oberlo :

 • 96 درصد از تصمیم گیرندگان بازاریابی می گویند بازاریابی محتوا برای برند آنها موثر بوده است.
 • بیش از نیمی از بازاریابان از ترافیک ارگانیک برای سنجش میزان موفقیت محتوای خود استفاده می کنند.
 • 70 درصد از بازاریابان به طور فعال در بازاریابی محتوا سرمایه گذاری می کنند.

محتوای باکیفیت یکی از ساده‌ترین راه‌های فروشگاه تجارت الکترونیک شما برای رتبه‌بندی کلمات کلیدی بیشتر و ایجاد بک لینک است. در نظر بگیرید که صفحات محصول و دسته تنها می توانند برای تعداد زیادی از کلمات کلیدی رتبه بندی کنند. هنگامی که آنها را به حداکثر رساندید، دیگر نمی توانید املاک جستجویی را پوشش دهید.

محتوا می تواند به پر کردن این شکاف ها کمک کند. اکنون می توانید برای کلمات کلیدی کوتاه و بلند که به صنعت شما مربوط می شوند رتبه بندی کنید. بازاریابی محتوا می تواند ترافیک شما – و در نهایت فروش شما – را افزایش دهد و ایجاد لینک به سایت خود برای بهبود اعتبار دامنه خود را برای شما آسان تر کند.

 

6. پاسخگوی موبایل

تا پایان سال 2021، بیش از 60 درصد از جستجوهای گوگل در یک دستگاه تلفن همراه انجام شده است.

با در نظر گرفتن این موضوع، بدیهی است که اطمینان از اینکه وب سایت شما نه تنها سازگار با موبایل نیست، بلکه پاسخگوی تلفن همراه است، برای موفقیت استراتژی سئوی شما بسیار مهم است.

 

7. کاربر را در فروشگاه اینترنتی خود ماندگار کنید!

و اما مورد آخر در سئو سایت فروشگاهی که مورد پرارزشی است. گوگل عاشق وبسایت‌هایی است که کاربر در آن‌ها چند دقیقه به گشت و گذار پرداخته و لینک‌های مختلف آن را بازدید کرده است!

برای این منظور کافیست این چند ترفند را در کنار دیگر یافته‌های خود به کار بگیرید:

 • استفاده از ویدئوهای باکیفیت و چشم‌گیر، کاربر را چندین دقیقه بیشتر در وبسایت شما نگه می‌دارد.
 • بخش وبلاگ را از یاد نبرید و اطلاعات مفیدی به مخاطبان ارائه نمایید.
 • برای محصولات و دسته‌بندی‌ها محتواهای بلند و جامع تهیه نمایید.
 • لینک سازی داخلی البته به صورت اصولی را هم فراموش نکنید.

ماندگاری کاربر و سئو سایت فروشگاهی

سخن پایانی

سئو سایت فروشگاهی از جذاب‌ترین و گاهی پیچیده‌ترین فعالیت‌های یک سئوکار حرفه‌ای است زیرا بازار رقابت و تلاش برای جذب بیشترین کاربر بسیار داغ است!

اما نگران نباشید اگر بر طبق اصول و تکنیک‌های سئو حرکت نمایید، رقابتی شیرین و همراه موفقیت را تجربه خواهید کرد. ما در این مقاله ایراکد به شرح کلی سئو سایت فروشگاهی پرداختیم و 5 راهکار طلایی برای نیل به این هدف ارائه دادیم. پس آن‌ها را به کار ببندید تا فروش رویایی خود لمس کنید!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.