10 مورد از الزامات بعد از طراحی سایت که نباید از قلم بیندازید!

مقدمه

تمام سایت هایی که طراحی می شوند به یکسری الزامات بعد از طراحی نیاز دارند که توسعه دهنده سایت باید آنها را انجام دهد تا بازدهی سایت به اندازه ای که مورد انتظار طراح هست برسد اگر این الزامات انجام نشود سایت دیگر رتبه و ارزش خود را بین سایت های دیگر نخواهد داشت بدین ترتیب سایت سود و بازدهی مورد انتظار رو نخواهد داشت. هر کدام از این اقدامات باید به طور دقیق انجام شود که ما در این مقاله 10 تا از اقدامات مهم را نام برده ایم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

راه‌اندازی وبسایت پایان دیجیتال شدنی یک کسب و کار نیست، بلکه تازه اول راه است! الزامات بعد از طراحی سایت شامل مجموعه‌ای از اقدامات مهم است که باید بعد از تکمیل طراحی وبسایت، آنها را انجام دهید.

تا امروز بخش اعظمی از مقالات و محتواهای ما در راستای تشویق کسب و کارها به طراحی سایت و اقدامات این چنینی بود، اما در این بلاگ ایراکد تصمیم گرفتیم تا به الزامات بعد از طراحی سایت و پس از راه‌اندازی آن بپردازیم. زیرا ادامه این مسیر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که نباید آن را فراموش کرد!

10 کاری که بعد از طراحی سایت باید آنها را انجام بدهید!

10 کاری که بعد از طراحی سایت باید آنها را انجام بدهید!

همان طور که حدس می‌زنید، طراحی یک وبسایت برای یک کسب و کار انتهای یک تصمیم نیست و نمی‌توان انتظار داشت که پس از طراحی وبسایت، فروش و درآمد به خودی خود دست‌خوش تغییر شود!

الزامات بعد از طراحی سایت یعنی یکسری اقدامات و راهکارهای کمکی که باید پس از تکمیل طراحی سایت رقم بخورند. در واقع طراحی یک وبسایت زیبا و همه چیز تمام به تنهایی نمی‌تواند از صدها وبسایت رقیب پیشی بگیرد و مشتریان بیشتری جذب نماید.

زیرا موضوعات کمکی وجود دارند که قادرند تا سطح رقابت را افزایش داده و سبب بهبود وضعیت وبسایت شوند. امروزه بسیاری از وبمسترهای حرفه‌ای از این موضوع آگاهند و از آنها استفاده می‌کنند.

پس اگر شما هم قصد دارید تا به یک وبمستر و طراح سایت فروشگاهی کاربلد و همه فن حریف تبدیل شوید و وبسایت خود را برای رقابت با آنها آماده نمایید، باید این ابزارها و روش‌های کمکی را بلد باشید!

در این بخش 10 مورد مهم و فوق تاثیرگذار از مجموعه الزامات بعد از طراحی سایت آماده کرده‌ایم تا با همراهی آنها، وبسایت خود را به یک کانال درآمدی پرسود و کم دردسر مبدل کنید!

 

الزامات بعد از طراحی سایت

 

1. به صورت منظم و دقیق محتوا تولید کنید:

اگر جز علاقه‌مندان به دنیای وبگردی باشید، حتما جمله معروف “محتوا پادشاه است!” را به دفعات شنیده‌اید! این جمله به میزان اهمیت موضوع تولید  محتوا و کیفیت آنها برای وبسایت‌ها اشاره دارد.

به عبارت دیگر این محتواها هستند که یک وبسایت را به مخاطبانش متصل می‌کنند. محتواهای مستند و مفید باعث می‌شوند که کاربران آنلاین از وبسایت مذکور به عنوان یک مرجع قابل اعتماد یاد کنند.

پس یکی از الزامات بعد از طراحی سایت، تولید محتواهای جذاب و باکیفیت است. محتواهای سودمند و به روز مخاطبان را وفادار و ارزش و رتبه وبسایت را بهبود می‌بخشند.

 

2. وبسایت را از هر نظر بررسی کنید:

پس از آن که وبسایت خود را تحویل گرفتید و یا آن که خودتان کار طراحی و انتشار آن را به اتمام رساندید، نوبت به بررسی نهایی آن است. این یکی از الزامات بعد از طراحی سایت است که به هیچ عنوان نباید از قلم بیفتد!

منظور از بررسی کلی این است که تک تک صفحات را باز کنید و مطالب آنها را چک کنید، شماره تماس‌ها، آدرس شبکه‌های اجتماعی، آدرس، ایمیل و تمام محتواهای بخش‌ها را بررسی نمایید.

در این بین کارکرد دکمه ها و لینک‌های مختلف را نیز راستی آزمایی کنید و از اتصال درست برگه‌ها و صفحات به یکدیگر اطمینان حاصل نمایید.

 

3. اقدامات سئو را آغاز نمایید:

سئو و بهینه سازی برای موتورهای جستجو یکی از الزامات بعد از طراحی سایت است که نباید از آن چشم‌پوشی کرد! اگر از اهمیت سئو وبسایت آگاهی ندارید پیشنهاد می‌کنیم مقاله دیگر ما با عنوان “سئو وردپرس” را حتما مطالعه نمایید.

موضوع سئو و رتبه یک وبسایت از نظر غول موتورهای جستجو یعنی گوگل، از جمله موضوعات پرطرفدار و سودمند در دنیای امروز است که به افزایش ترافیک وبسایت و در نهایت افزایش فروش کمک شایانی می‌کند!

 

4. گوگل سرچ کنسول وبسایت را راه‌اندازی نمایید:

گوگل سرچ کنسول از ابزارهای قدرمند و کاربردی کمپانی گوگل است که همراه بسیار خوبی برای انجام امور پیرامون سئو و بهینه‌سازی است. نصب و راه‌اندازی این ابزار از الزامات بعد از طراحی سایت است که داده‌های سودمندی را برای پیشرفت در مسیر سئو در اختیارتان قرار می‌دهد.

این ابزار اطلاعاتی از قبیل؛ تعداد بازدیدها، بک لینک‌ها، خطاهای احتمالی، صفحات ایندکس شده، کلمات کلیدی محبوب و ده‌ها اطلاعات مفید دیگر را ارائه کند تا برای تحلیل و ارزیابی وضعیت وبسایت همراه‌تان باشد.

 

5. وبسایت را به دیگر کانال‌های ارتباطی پیوند دهید:

یکی از الزامات بعد از طراحی سایت این است که وبسایت را از دیگر کانال‌های ارتباطی جدا نگذارید! سعی کنی در وبسایت هم گریزی به فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی خود بزنید و کاربر را به بازدید از آنها نیز ترغیب نمایید. در شبکه‌های اجتماعی نیز به همین صورت، یعنی از دنبال‌کنندگان خود دعوت کنید تا برای دریافت اطلاعات تکمیلی به وبسایت سر بزنند.

 

نسخه صوتی مقاله، تولید شده با کمک هوش مصنوعی :

6. امنیت وبسایت را بهبود ببخشید:

موضوع امنیت و حفاظت از اطلاعات در سطح وب نیز اهمیت بالایی دارد. پس بعد از راه‌اندازی وبسایت، باید اقدامات امنیتی صورت گرفته و حفره‌ها و نقاط تاریک حفاظتی مسدود شوند.

 

7. سرعت لودینگ را افزایش دهید:

پس از آن که وبسایت خود را نهایی کردید و برای نمایش بازدیدکنندگان آماده شد، لازم است تا سرعت لود صفحات را نیز بررسی کنید. برای این منظور می‌توانید از ابزارهای آنلاین همچون؛ gtmetrix کمک بگیرید.

این ابزار زمان لود کلی وبسایت و همچنین جزئیات آن را در اختیارتان قرار می‌دهد و به سادگی می‌توانید برای بهبود سرعت لودینگ تلاش کنید. زیرا کاربر امروزی بسیار کم‌حوصله است و زمانی به انتظار نشستن برای لود یک صفحه وبسایت ندارد!

 

8. نرخ کلیک، بازدید و آمار کلی وبسایت را بررسی کنید:

بررسی مرتب و هوشمندانه اطلاعات کلی و آمار دقیق بازدیدها یکی از راهکارهای پربازده برای بهبود عملکرد یک وبسایت است. به بیان دیگر اگر اطلاعاتی همچون؛ تعداد ترافیک ورودی روزانه، زمان ماندگاری کاربر در صفحات، تعداد و سلسله مراتب کلیک کاربر و گردش وی در صفحات وبسایت را در دسترس داشته باشید، نقاط قوت یا ضعف طراحی نمایان خواهند شد!

تنها کافیست این اطلاعات به درستی تحلیل و آنالیز شوند. برای جمع‌آوری این داده‌ها نیز می‌توانید از افزونه‌های کاربردی این حوزه یا گوگل آنالیتیکس کمک بگیرید.

 

9. از دسترسی وبسایت برای موتورهای جستجو مطمئن شوید:

از ایندکس بودن صفحات وبسایت اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید که تمامی برگه‌ها و لینک‌های وبسایت شما توسط موتورهای جستجو قابل دسترس هستند.

 

10. تبلیغات کنید و یک استراتژی مدیریت موفق را پایه‌ریزی نمایید:

و اما آخرین مورد از لیست الزامات بعد از طراحی سایت، که به دو موضوع کلی اشاره دارد.

مورد اول اینکه تبلیغات هدفمند و با برنامه‌ریزی را از یاد نبرید و به روش‌های گوناگون سعی کنید تا نام برند خود را در ذهن مخاطب یادآوری نمایید.

و مورد دوم اینکه یک استراتژی و رویکرد موفق و تضمین شده را بر حسب نوع کسب و کار خود یافته و به آن عمل نمایید. به این ترتیب می‌توانید از طریق این وبسایت قدرمند، به آرزو و رویاهای کاری خود برسید!

 

تبلیغات در الزامات بعد از طراحی سایت

 

نتیجه‌گیری

در پایان لازم دیدیم تا یادآور شویم که طراحی یک وبسایت یک قدم بزرگ و البته ادامه‌دار در مسیر آنلاین شدن کسب و کارهاست. همان طور که متوجه شدید، پس از راه‌اندازی یک وبسایت باید اقداماتی به صورت مستمر و با برنامه‌ریزی انجام بگیرند.

در این بلاگ ایراکد به 10 مورد حیاتی از مجموعه الزامات بعد از طراحی سایت اشاره کردیم که توجه به آنها تاثیر شگرفی در موفقیت آن کسب و کار آنلاین را رقم خواهد زد.

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره فنی و تخصصی رایگان

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش طراحی سایت و اپلیکیشن، سئو و سایر خدمات شرکت فرم زیر را تکمیل نمایید.مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form