صفر تا صد طراحی سایت با هوش مصنوعی

طراحی سایت با هوش مصنوعی

مقدمه

این روزها هوش مصنوعی، این تکنولوژی قدرتمند توانسته در مدت زمان کوتاهی به تمامی حوزه‌ها راه پیدا کند و باعث تغییر و تحولاتی در آنها شود که دنیای وب نیز از این قاعده مستثنی نیست. از طرف دیگر با توجه به پیشرفت تکنولوژی، سرعت در دنیای وب حرف اول را میزند. این در حالی است که بسیاری از طراحان سایت به دنبال روشهایی هستند تا بتوانند طراحی سایت را بدون هیچگونه پیچیدگی در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهند

آنچه در این مقاله می خوانید:

درست است که روش‌های زیادی برای طراحی وب سایت وجود دارد، اما طراحی سایت با هوش مصنوعی یکی از کامل‌ترین راه‌های طراحی یک سایت با استفاده از فناوری روز دنیا است.
گفتنی است حضور ابزارهای هوش مصنوعی شرایطی را برای طراحان وب فراهم کرده است تا بتوانند صفر تا صد طراحی سایت را به هوش مصنوعی بسپارند. اگر شما هم علاقه مند به طراحی سایت با هوش مصنوعی هستید پیشنهاد میکنیم تا انتها همراه ما باشید. ما در این مقاله قصد داریم تا برترین ابزارهای هوش مصنوعی برای طراحی سایت را به شما معرفی کنیم.

مزایا و معایت طراحی سایت با هوش مصنوعی:

مزایا معایب
تجربه کاربری بالاهزینه طراحی سایت بالا برای بهینه سازی
بهبود سئو و کسب رتبه های بالاترتخصص فنی بالا
سرعت بالرگیری صفحاتآموزش الگوریتم های هوش مصنوعی
بهینه سازی سایت از نظر نمایش محتواعدم کنترل کامل بر هوش مصنوعی
تحلیل داده های بزرگ و پیچیدهنیاز به بروز رسانی مداوم

ساخت سایت با هوش مصنوعی، سریع‌ترین راه برای ساخت یک وب سایت

پیش از آن که به معرفی برترین ابزارهای هوش مصنوعی برای طراحی سایت بپردازیم، میخواهیم در این بخش شما را با کاربرد هوش مصنوعی در طراحی و ساخت یک وب سایت آشنا کنیم.

طراحی سایت با هوش مصنوعی

گفته میشود هوش مصنوعی همان الگوریتم‌ها و فناوری‌هایی است که به کامپیوتر این امکان را میدهد تا به صورت کاملا خودکار برخی از وظایف انسانی را انجام دهد. این حقیقت که محدودیت‌هایی در طراحی سایت با هوش مصنوعی وجود دارد بر کسی پوشیده نیست اما با این حال میتوان تمامی مراحلی که میبایست برای ساخت یک وب پشت سر گذاشت از جمله طراحی ظاهری، توسعه وب، انتخاب و ثبت دامنه، برندسازی و تست نهایی را به کمک هوش مصنوعی به راحتی و با کمترین هزینه، در کمترین زمان ممکن انجام داد. به طور کلی بهینه‌تر کردن توسعه سایت، بهبود تجربه کاربری و کمک به بازاریابی و فروش وب سایت های فروشگاهی از جمله کاربردهای هوش مصنوعی یا AI به شمار می‌آید.

معرفی 5 ابزار کاربردی در طراحی سایت با هوش مصنوعی

در طراحی وبسایت با هوش مصنوعی ابزارهای بسیاری به کار گرفته میشود که میتواند روند ساخت یک وب سایت را تسریع و بهبود بخشد و با این حال نیز روز به روز بر تعداد آنها افزوده میشود. از این رو اگر میخواهید طراحی و ساخت وب سایت را با هوش مصنوعی تجربه کنید کافی است این ابزارها را به خاطر بسپارید.

معرفی کاربردی ترین ابزارهای طراحی سایت با هوش مصنوعی

• هوش مصنوعی DOMAIN WHEEL

همانطور که میدانید ثبت دامنه یکی از مراحلی است که در طراحی سایت کار سخت و دشواری تلقی میشود. اما با ورود هوش مصنوعی به دنیای وب میتوان تنها با وارد نمودن چند کلمه، ایده و پیشنهادات بسیاری را از هوش مصنوعی دریافت کرد. این کار با هوش مصنوعی DOMAIN WHEEL امکان پذیر است. با استفاده از این ابزار رایگان میتوانید در کنار ایده گرفتن برای نام دامنه در کمتر از چند ثانیه از موجودی دامنه‌ها نیز مطلع شوید. لازم به ذکر است ابزار DOMAIN WHEEL تمامی دامنه‌های موجود را با تمامی پسوندها نمایش میدهد به جز دامنه .ir که میبایست شخصا برای استعلام این دامنه اقدام شود.

•هوش مصنوعی Wix ADI

هوش مصنوعی Wix ADI برترین و کاربردی ترین ابزار برای طراحی سایت با هوش مصنوعی است. گفته میشود با استفاده از ابزار Wix ADI میتوان بدون حتی وارد نمودن یک کد، تنها با مشخص نمودن نوع وب سایت به همراه قسمتی از جزئیات کسب و کار مورد نظر، سایتی را با عملکرد عالی ساخت. از طرفی بررسی و ترکیب اطلاعات و ساخت وب سایتی بر اساس نوع کسب و کار توسط هوش مصنوعی Wix ADI انجام میشود. گفتنی است برای استفاده از این ابزار نیازی به پرداخت هزینه نیست. اما به منظور اتصال سایت به دامنه سفارشی نیاز است تا یکی از طرح‌های پریمویم Wix ADI خریداری شود.

• هوش مصنوعی Fronty

برای تبدیل نمودن قالب سایت تولید شده در فتوشاپ به کدهای HTML و CSS ، ابزار هوش مصنوعی Fronty بهترین گزینه است. از این رو برای طراحی سایت با هوش مصنوعی کافی است تا طرح مورد نظر خود را به این ابزار بدهید و در قالب HTML و CSS تحویل بگیرید. البته باید خاطر نشان کرد که برای کامل نمودن قالب تحویلی نیاز است تا اصلاحاتی بر روی آن انجام شود و کدهایی همچون کدهای JavaScript و فریم‌ورک‌ها را به آن افزود.

• هوش مصنوعی BlackBox

هوش مصنوعی BlackBox را میتوان به عنوان بهترین دستیار برای برنامه نویسان معرفی نمود. آشنایی با تمامی زبان‌های برنامه نویسی، فریم ورک‌ها و پایگاه داده و معرفی بهترین کد و بسته به برنامه نویسان از قابلیت‌های BlackBox به شمار می‌آید. از طرفی برنامه نویسان به منظور طراحی سایت با هوش مصنوعی میتوانند با در نظر گرفتن ورودی و خروجی مورد نظر خود به ابزار بگویند که یک کلاس مطابق با زبان انتخابی آنها بنویسد و تحویل دهد.

• هوش مصنوعی Screpy

میتوانید آخرین مرحله طراحی سایت را به ابزار هوش مصنوعی Screpy بسپارید. گفته میشود با توجه به سرویس‌هایی که این ابزار کمکی ارائه میدهد میتوان سایت را از نظر فنی بررسی نمود. از سرویس ‌های هوش مصنوعی Screpy میتوان به بررسی Syntax ، Uptimeو سرعت صفحات اشاره نمود.
گفته میشود رعایت شیوه صحیح نگارش دستورات برنامه نویسی با Syntax امکان پذیر است. از این رو میتوان با ابزار Screpy بررسی تمامی Syntax را انجام داد و خطاهای موجود را مشاهده کرد. هم چنین این ابزار میتواند مدت زمان دسترسی به سایت در لحظه و هم چنین Downtime اندازه گرفته و محاسبه کند.
از طرف دیگر پیگیری وضعیت بخش‌های مهم و حیاتی سایت مطابق با معیارهای Google Lighthouse ، بررسی فنی SEO و رهگیری دریافت رتبه نیز از طریق ابزار هوش مصنوعی Screpy امکان پذیر است.

نتیجه گیری

به طور کلی از شیوه‌های جدید و پیشرفته در حوزه طراحی سایت میتوان به طراحی سایت با هوش مصنوعی اشاره نمود. این در حالی است که هوش مصنوعی با توجه به دارا بودن قابلیت‌های خاص و منحصر به فرد شرایطی را برای برنامه نویسان و طراحان سایت فراهم میکند تا بتوانند در مدت زمان کوتاهی به واسطه ابزارهای کمکی بسیاری که در ساخت سایت با هوش مصنوعی رایگان کاربرد دارد، سایت‌هایی با کارآیی مطلوب طراحی و راه اندازی کنند. ما در این مقاله سعی کردیم تا با معرفی چند نمونه از ابزارهای کمکی هوش مصنوعی در طراحی سایت به شما در این امر یاری کنیم. امیدواریم برایتان مفید واقع شود.

سوالات متداول

1. هوش مصنوعی در طراحی ساین چه کاربردهایی دارد ؟
بهینه‌تر کردن توسعه سایت، بهبود تجربه کاربری و کمک به بازارایابی و فروش وب سایت های فروشگاهی از جمله کاربردهای هوش مصنوعی یا AI به شمار می‌آید.
2. برای ثبت دامنه وب سایت کدام ابزار هوش مصنوعی بهترین است؟
هوش مصنوعی DOMAIN WHEEL ،با استفاده از این ابزار رایگان میتوانید در کنار گرفتن ایده برای نام دامنه در کمتر از چند ثانیه از موجودی دامنه‌ها نیز مطلع شوید. لازم به ذکر است تمامی دامنه‌های موجود را با تمامی پسوندها نمایش میدهد به جز دامنه .ir که میبایست خود برای استعلام این دامنه اقدام کنید.
3. ابزار هوش مصنوعی BlackBox چه قابلیتی دارد؟
آشنایی با تمامی زبان‌های برنامه نویسی، فریم ورک‌ها و پایگاه داده و معرفی بهترین کد و بسته به برنامه نویسان از قابلیت‌های BlackBox به شمار می‌آید.
4. آیا میتوان صفر تا صد طراحی سایت را به هوش مصنوعی سپرد؟
اری،میتوان تمامی مراحل ساخت یک وب از جمله طراحی ظاهری، توسعه وب، انتخاب و ثبت دامنه، برندسازی و تست نهایی را به کمک هوش مصنوعی به راحتی با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن انجام داد.

 

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form