31 مورد از بهترین نمونه های نرم افزار برنامه نویسی 2024

بهترین نرم افزارهای برنامه نویسی 2024

مقدمه

شاید بتوان انتخاب بهترین نرم افزارهای برنامه نویسی را به عنوان یکی از دغدغه های اصلی افرادی که به تازگی در راه برنامه نویسی قدم گذاشتند و یا برنامه نویسانی که در این حوزه فعالیت دارند، معرفی نمود. همانطور که می دانید نرم افزارهای برنامه نویسی فضایی مناسب نوشتن، تست و رفع اشکال کدها می باشند. از این رو بهره مندی از بهترین نرم افزارهای برنامه نویسی نقش موثری در اجرای پروژه ها ایفا می کند.طیف گسترده ای از بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی، از جمله اسمبلر، کامپایلر، اشکال زدا، مفسر و غیره وجود دارد. محیط های توسعه یکپارچه (IDE) مجموعه ای از این نرم افزار است.نرم افزار برنامه نویسی فقط توسط برنامه نویسانی که کد می نویسند استفاده می شود. این برنامه ها برای نوشتن، توسعه، آزمایش و اشکال زدایی سایر نرم افزارها و برنامه ها هستند. آنها به ساده سازی فرآیندهای تجاری و سایر عملیات کمک می کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

شاید بتوان انتخاب بهترین نرم افزارهای برنامه نویسی را به عنوان یکی از دغدغه های اصلی افرادی که به تازگی در راه برنامه نویسی قدم گذاشتند و یا برنامه نویسانی که در این حوزه فعالیت دارند، معرفی نمود. همانطور که می دانید نرم افزارهای برنامه نویسی فضایی مناسب نوشتن، تست و رفع اشکال کدها می باشند. از این رو بهره مندی از بهترین نرم افزارهای برنامه نویسی نقش موثری در اجرای پروژه ها ایفا می کند.طیف گسترده ای از بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی، از جمله اسمبلر، کامپایلر، اشکال زدا، مفسر و غیره وجود دارد. محیط های توسعه یکپارچه (IDE) مجموعه ای از این نرم افزار است.

نرم افزار برنامه نویسی فقط توسط برنامه نویسانی که کد می نویسند استفاده می شود. این برنامه ها برای نوشتن، توسعه، آزمایش و اشکال زدایی سایر نرم افزارها و برنامه ها هستند. آنها به ساده سازی فرآیندهای تجاری و سایر عملیات کمک می کنند.نرم افزارهای برنامه نویسی زیادی در بازار وجود دارد. بسته به کاربرد مورد نظر، روش استقرار و سیستم عامل در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرد. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید کدام یک برای شما بهتر است.

 

بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی

معرفی بهترین نرم افزارهای برنامه نویسی 2022 در دسته‌بندی‌های مختلف:

بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی برای نوشتن کد:

1.IntelliJ IDEA

برنامه نویسی آسان برای توسعه دهندگانی که با ابزارهای JetBrains کار کرده اند ایده آل است.

نرم افزار برنامه نویسی از چارچوب میکروسرویس ها، تکمیل کد هوشمند برای زبان های مختلف و ابزارهای توسعه دهنده داخلی مانند ترمینال و کنترل نسخه پشتیبانی می کند. این به خوبی با ویندوز، MacOS و لینوکس کار می کند.

IntelliJ IDEA دارای یک تم تیره عالی با گزینه های پیکربندی بسیار است. این یک نرم افزار همه کاره برای برنامه های کاربردی جاوا اسکریپت frontend، جاوا پشتیبان و غیره است. همچنین به طور یکپارچه با ابزارهای شخص ثالث مانند Git متصل می شود.

2.Xcode

Xcode مجموعه کاملی از ابزارهای توسعه نرم افزار با اسناد سازنده رابط و توسعه دهنده داخلی اپل دارد. این به توسعه نرم افزار برای tvOS، WatchOS، MacOS، iPad و iOS کمک می کند.

نرم افزار برنامه نویسی Xcode همراه با یک زبان چند پارادایم معروف به Swift، یک تجربه برنامه نویسی زنده لذت بخش را ارائه می دهد. این فرآیند آسان است زیرا شما فقط باید عناصر را بکشید و رها کنید تا طراحی شما کامل شود.

سازنده رابط آن، رندر زنده کد شما را در حالی که تغییراتی را که در کد ایجاد کرده اید منعکس می کند، نشان می دهد.

شما در این ابزار نیازی به پلاگین ندارید. فقط به روز نگه داشتن IDE برای لذت بردن از یک تجربه یکپارچه کافی است.

در حین استفاده از Xcode، در صورت اشتباه کدنویسی به شما هشدار می دهد. دارای یک ویرایشگر نسخه است که جدول زمانی اجرای commit ها را نمایش می دهد. ربات های سمت سرور به ساخت، تجزیه و تحلیل، آزمایش و بایگانی پروژه های شما ادامه می دهند.

 

xcode از بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی

 

3.Sublime Text

Sublime Text یک ویرایشگر متن برای کد، نثر و نشانه گذاری است. دارای یک نقشه کوچک است که نمای سلسله مراتب میانبرهای صفحه کلید و فایل ها را برای اکثر عملکردها نشان می دهد.

این نرم افزار برنامه نویسی سبک وزن با زبان پایتون و C / C++ نوشته شده است و می تواند تمام کارهای سنگین را بدون هیچ مشکلی انجام دهد. پالت دستور آن به شما امکان می دهد تا از ویرایشگر به طور کامل استفاده کنید. شما می توانید تمام جنبه های Sublime Text را سفارشی کنید و کد را با سرعت و کارایی بسیار زیاد بنویسید. پیوند کد به صفحات کد دیگر نیز آسان است.

Sublime Text بر اساس نیازهای شما تنظیمات مختلفی دارد. به عنوان مثال، می‌توانید از ماکروها و میانبرها برای افزایش کارایی، استفاده از برجسته‌سازی متن برای اشکال‌زدایی و دسترسی به پیشنهادات نحوی دقیق استفاده کنید.

4.Visual Studio

ویژوال استودیو یک نرم افزار برنامه نویسی است که برای ایجاد برنامه های کاربردی موبایل، وب سایت ها و سرویس های وب استفاده می شود. شرکت های کوچک تا متوسط ​​از آن برای طراحی برنامه های کامپیوتری استفاده می کنند.

دارای ویژگی تکمیل کد آگاه از زمینه، IntelliSense، یک دیباگر یکپارچه است که به عنوان اشکال‌زدای سطح منبع و سطح ماشین، و بازآفرینی کد کار می‌کند.

ویژوال استودیو دارای بیش از 20000 افزونه، جامعه کاربری قوی و ادغام با Azure DevOps است. این ابزار توسعه وب پشتیبانی کامل را برای ویندوز و macOS ارائه می دهد.

5.Notepad++

Notepad++ یک ویرایشگر و همچنین جایگزین Notepad است که از زبان های برنامه نویسی مختلف پشتیبانی می کند. از STL و Win32 برای اطمینان از سرعت اجرای بالا و اندازه برنامه کوچک استفاده می کند.

نرم افزار برنامه نویسی Notepad که به زبان C++ نوشته شده است برای برنامه نویسی پروژه ها عالی است. این به شما امکان می دهد با استفاده از ویژگی ویرایش چند تب به طور همزمان روی چندین پروژه کار کنید. می‌توانید فایل‌ها را در تمام مراحل پروژه‌های نرم‌افزاری تعبیه‌شده، از جمله منابع HEX و C++ بررسی کنید.

این یک نسخه ارتقا یافته از Notepad مایکروسافت است که با ویژگی های اضافی برای نیازهای شما عملکرد بهتری دارد. Notepad++ یک ابزار رایگان برای ویندوز است.

6.CodeLite

CodeLite یک نرم افزار برنامه نویسی رایگان برای ویندوز، مک او اس ایکس و لینوکس است. این برای زبان های برنامه نویسی C، JavaScript، PHP و C++ ساخته شده است. رابط کاربری آن ساده و شهودی است و به شما امکان می دهد آن را برای نوشتن کد به زبان دلخواه خود پیکربندی کنید.

CodeLite دارای برجسته سازی نحو، مرور منبع، مدیریت پروژه، و بازسازی و تکمیل کد است. از ادغام براندازی، ادغام UnitTest++ و ادغام cscope پشتیبانی می کند. این نرم افزار یک چارچوب تست واحد C++ سبک وزن است.

 

codelite از بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی

7.KDevelop

KDevelop روی سیستم عامل های ویندوز و لینوکس به خوبی کار می کند. این از فناوری منبع باز ساخته شده است و می تواند هر پروژه بزرگ یا کوچک را مدیریت کند.

نرم افزار برنامه نویسی KDevelop با پسوندهای تجزیه کننده برای OpenCL، C++، جاوا اسکریپت، Objective C و پلاگین هایی که از PHP، Ruby و Python پشتیبانی می کنند، ارائه می شود. در هسته آن، ترکیبی از تجزیه و تحلیل کد معنایی و یک ویرایشگر هوشمند برای تجربه برنامه نویسی سطح بالا وجود دارد. همچنین برای نتایج عالی با چندین ارائه دهنده اسناد ادغام می شود. KDevelop رایگان و متن باز است.

8.Komdo

Komdoیک ابزار برنامه نویسی است که روی سیستم عامل مک، ویندوز و لینوکس کار می کند. از پایگاه های کد Mozilla و Scintilla استفاده می کند.

Komdoدارای یک ویرایشگر قدرتمند با بازآفرینی کد، برجسته سازی نحو، تکمیل خودکار و غیره است. این برنامه از بسیاری از زبان های برنامه نویسی مختلف از جمله SQL، JavaScript، PHP، Go، Perl، Ruby و Python پشتیبانی می کند.

دیباگر بصری ویرایشگر به شما امکان می دهد کد خود را بررسی، اشکال زدایی و آزمایش کنید. با نسخه تجاری، می توانید به مرور کد، کاوشگر پایگاه داده و پشتیبانی از سیستم های کنترل کد منبع مختلف دسترسی داشته باشید.

9.Geany

از ویرایشگرهای متن باز که به دلیل وابستگی محدود به برنامه های خارجی و زمان بارگذاری بسیار کوتاه در این حوزه بسیار کارآمد و حرفه ای عمل می کند، می توان به Geany اشاره نمود.
پشتیبانی از بسیاری فایل‌تایپ‌های رایج و زبان های برنامه نویسی مانند C#، C++، PHP، HTML، CSS، JavaScript، Python، Perl، Haskell و Pascal و هم چنین پشتیبانی از انواع فایل های رایج از جمله DIFF-output و فایل های SQL همان قابلیتی است که Geany توانسته انتظارات اغلب برنامه نویسان را برآورده سازد. از مهمترین خصوصیات Geany ، بهترین نرم افزار برنامه نویسی برای نوشتن کد می توان به تکمیل کدهای نوشته شده به صورت خودکار، هایلایت کردن سینتکس، بیلد نمودن سیستم به منظور کامپایل و اجرای کدها، کد نویگیشن، سهولت در مدیریت پروژه ها، بستن تگ های HTML و XML به صورت خودکار و پشتیبانی از پلاگین های جانبی اشاره نمود.

10.TextMate

این ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فرد TextMate است که آن را به بهترین نرم افزار برنامه نویسی تبدیل کرده است. طراحی این ویرایشگر متن سبک و رابط کاربری گرافیکی به نحوی انجام شده که به طور خاص برای پلتفرم macOS مورد استفاده قرار می گیرد. سرعت رشد و توسعه این نرم افزار به گونه ای است که موجب شده تا بتواند از همه ی زبان های اصلی برنامه نویسی پشتیبانی کند. گفته می شود استفاده از این نرم افزار این امکان را به برنامه نویسان می دهد تا بتوانند با مدیریت بهتر پروژه ها، رضایت کاربران را به خود جلب نماید و نوشتن و ویرایش کدها را برای مبتدیان آسان میکند.

بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی برای برنامه های کاربردی وب:

1. Azure

توسعه دهندگان از Microsoft Azure برای طراحی، مدیریت و استقرار برنامه های کاربردی وب استفاده می کنند. Azure از بسیاری از دستگاه ها، سیستم عامل ها، چارچوب ها و زبان های برنامه نویسی پشتیبانی می کند.

می توانید از آن برای توسعه سریع برنامه ها و مدیریت فعالانه آنها استفاده کنید. همچنین می تواند تهدیدها را شناسایی و کاهش دهد.

اگر به دنبال نرم افزار برنامه نویسی هستید که به ابر متکی باشد و برنامه های تلفن همراه را به طور یکپارچه ارائه دهد، MS Azure را امتحان کنید.

 

azure از بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی

 

2. Kwatee

Kwatee Agile Deployment برای توسعه نرم افزار با خودکارسازی میکروسرویس ها یا برنامه های کاربردی به سرورها استفاده می شود. استقرار فایل‌های باینری و متن به سرورهای هدف را خودکار می‌کند.

با استفاده از این ابزار می توانید پارامترهای پیکربندی خاص محیط برنامه خود را به راحتی مدیریت کنید. نصب کننده های خط فرمان را ایجاد کنید که برای استقرار محیط استفاده می شود.

نرم افزار برنامه نویسی Kwatee نیاز به نصب و پیکربندی نرم افزار را از بین می برد. همچنین در طول فرآیند توسعه نرم افزار از شر هرگونه خطر عملیاتی خلاص می شود.

این دارای یک رابط وب دوستانه است که به شما امکان می دهد تا با کمترین تلاش، استقرارها را به طور موثر پیکربندی کنید. این ابزار از سیستم عامل های Linux، Mac OS X، Windows و Solaris پشتیبانی می کند.

 

3. Bootstrap

Bootstrap Studio  بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی برای توسعه با JS، CSS و HTML است. این دارای بسیاری از اجزای داخلی کشیدن و رها کردن برای مونتاژ صفحات وب است. از چارچوب  Bootstrap برای ساخت و نمونه سازی وب سایت ها و صادرات HTML معنایی و تمیز استفاده می کند.

Bootstrap به کاربران اجازه می دهد از بلوک های کد از پیش ساخته شده استفاده کنند. در حین کار بر روی پروژه های خود حداکثر ثبات را خواهید داشت. دارای لیست گسترده ای از اجزای مورد استفاده است و می توانید آن را سفارشی کنید.

رابط کاربری آن قدرتمند است و آن را به بهترین ابزار برای طراحی و نمونه سازی برنامه ها و صفحات وب تبدیل می کند.

Bootstrap یک سبک پایه برای عناصر HTML ارائه می دهد. همچنین می توانید این ابزار را با توجه به نیازهای پروژه خود سفارشی کنید. از ویندوز، macOS و لینوکس پشتیبانی می کند.

 

4. RAD Studio

RAD Studio  یکی دیگر از نرم افزارهای برنامه نویسی برای استفاده در ساخت اپلیکیشن های وب و موبایل است. این به توسعه برنامه ها با استفاده از یک پایگاه کد CSS3، PHP، JavaScript و HTML5 کمک می کند. این نرم افزار برنامه نویسی دستگاه ها، مرورگرهای وب و سیستم عامل های موبایل را هدف قرار می دهد.

 

HTML5 راه سریع‌تری برای توسعه برنامه‌ها برای پلتفرم‌های مختلف با سرویس‌های ابری ارائه می‌کند. شما با استفاده از یک چارچوب بصری، افزایش سرعت را تجربه می کنید. این بهترین ابزاری است که به توسعه دهندگان و طراحان اجازه می دهد تا در گردش کار خود با یکدیگر همکاری کنند.

آنها می توانند برنامه های مبتنی بر مکان را با استفاده از اجزای مکان جغرافیایی RAD Studio ایجاد کنند.

RAD Studio با ویندوز، اندروید، مک، iOS و اینترنت اشیا کار می کند. مجوز 30 روزه آن شامل C++ Builder، Delphi و HTML5 Builder است.

 

5. Node.js

Node.js یک محیط زمان اجرا جاوا اسکریپت، متقابل پلتفرم برای طراحی برنامه های کاربردی وب، سرورها و ابزارهای شبکه به صورت رایگان و همراه کتابخانه های متن باز است.

این بر روی سیستم عامل های لینوکس، یونیکس، ویندوز و سیستم عامل مک اجرا می شود. این نرم افزار برنامه نویسی متن باز و سبک وزن است که از مدل ورودی / خروجی غیر مسدود کننده و رویداد محور استفاده می کند.

برای توسعه دهندگانی ساخته شده است که می خواهند برنامه های سمت سرور خود را در جاوا اسکریپت بنویسند. ماژول‌های آن راه‌حل‌های سریعی را برای توسعه ساختارهای Backend برای ادغام با پلتفرم‌های جلویی ارائه می‌دهند.

 

node.js از بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی

 

6. Angular.io

یک نرم افزار برنامه نویسی متن باز برای طراحی اپلیکیشن های تحت وب است. این ابزار با برنامه های مبتنی بر داده کار می کند تا زمانی که سایت شما به طور منظم مطابق با تغییرات داده ها به روز شود.

قابل گسترش است و با کتابخانه های دیگر کار می کند. شما می توانید هر یک از ویژگی های آن را با توجه به نیازهای پروژه و گردش کار خود ویرایش یا جایگزین کنید.

ویژگی‌های پیشرفته آن شامل محلی‌سازی، دستورالعمل‌ها، اجزای قابل استفاده مجدد، اتصال داده‌ها، پیوند عمیق، اعتبارسنجی فرم، تزریق وابستگی و غیره است.

Angular.ioمبتنی بر مشتری است و بر روی مرورگرهای دسکتاپ و موبایل، از جمله iOS، Safari، Chrome، Firefox، IE و غیره کار می کند. در مقابل حملات اسکریپت نویسی متقابل سایت و تزریق HTML محافظت ایجاد کرده است.

بیشتر بخوانید :

بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی علوم داده:

1. Data Studio

Dataiku DSS یک نرم افزار برنامه نویسی علم داده است که توسط تحلیلگران داده، مهندسان و دانشمندان داده برای کاوش، نمونه سازی، توسعه و استقرار محصولات داده استفاده می شود.

آنها می توانند به صورت بصری داده ها را در هر مرحله از تجزیه و تحلیل نمایه کنند. آنها از بیش از 80 تابع داخلی برای آماده سازی، ترکیب، غنی سازی و پاکسازی داده ها استفاده می کنند.

علاوه بر بسته‌بندی گردش کار به عنوان یک بسته قابل استقرار، آنها همچنین می‌توانند مدل‌هایی را در R یا Python بسازند و بهینه‌سازی کنند و کتابخانه‌های ML خارجی را از طریق APIهای کد یکپارچه کنند. کنار هم قرار دادن کل گردش کار، پیش بینی های زمان واقعی را امکان پذیر می کند.

 

data studio از بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی

 

2. CodeCharge Studio

CodeCharge Studio بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی  IDE و Rapid Application Development (RAD) بسیار خلاقانه برای ایجاد برنامه های وب مبتنی بر داده و اینترنت تجاری و سیستم های اینترانت با کدنویسی کمتر است.

CodeCharge Studio از لینوکس، مک و ویندوز در میان سایر سیستم عامل ها پشتیبانی می کند. می توانید از آن برای تجزیه و تحلیل و اصلاح داده های تولید شده کد و مطالعه فناوری های وب که با پروژه های برنامه نویسی در محیط ها کار می کنند استفاده کنید.

همچنین از پایگاه های داده ای مانند PostgreSQL، MS Access، MySQL، Oracle، MS SQL و غیره پشتیبانی می کند. سایر ویژگی های قابل توجه شامل گزارش های وب، گالری ساز، Visual IDE & Code Generator، سازنده منو، نمودارهای فلش، تقویم آنلاین، تبدیل پایگاه داده به وب و بیشتر.

استفاده از Codecharge Studio به شما امکان می دهد تا خطاها، زمان توسعه و منحنی یادگیری را کاهش دهید.

 

3. Codenvy

این یکی از بهترین نرم افزارها برای خودکارسازی فایل های باینری و استقرار متن از سرورهای مختلف هدف است.

Codenvy امکان مدیریت پارامترهای پیکربندی خاص محیط را برای برنامه ها فراهم می کند. شما می توانید نصب کننده های خط فرمان را برای استقرار در محیط ها بدون نصب یا پیکربندی ایجاد کنید.

این نرم افزار خطرات عملیاتی را در طول فرآیند توسعه نرم افزار حذف می کند. با رابط وب کاربر پسند آن، می توانید بدون دردسر پیاده سازی ها را پیکربندی کنید. این سیستم عامل از Solaris، Windows، Linux، Mac OS X و غیره پشتیبانی می کند.

 

بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی برای نمونه سازی:

1. Axure

Axure RP به توسعه نمونه‌های اولیه، وایرفریم‌ها و ایجاد مستندات کمک می‌کند. نمونه های اولیه را در HTML تولید می کند، که می تواند با استفاده از یک پیوند به اشتراک گذاشته شود.

تحلیلگران کسب و کار، مشاوران فناوری اطلاعات و مدیران محصول می توانند به صورت مشترک روی یک پروژه با تیم های خود کار کنند. این نرم افزار برنامه نویسی بر روی Microsoft IIS با پایگاه داده های سرور SQL یا MySQL اجرا می شود. به علاوه، می توانید کتابخانه های ویجت خود را در اینجا ایجاد و نگهداری کنید.

 

axure rp از بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی

 

2. Zend Studio

Zend Studio بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی PHP IDE است که برای نمونه سازی، کدنویسی، اشکال زدایی و تست برنامه های کاربردی وب و موبایل استفاده می شود. عملکردی سه برابر سریع‌تر دارد که به فهرست‌بندی، جستجو و اعتبارسنجی کد PHP کمک می‌کند.

این به شما امکان می دهد برنامه های PHP را روی سرورهایی با پشتیبانی ابری برای Amazon AWS و Microsoft Azure استقرار دهید.

قابلیت های اشکال زدایی آن شامل استفاده از Zend Debugger، Z Ray integration و Xdebug است.

این نرم افزار از ابزارهای با کارایی بالا مانند Git Flow و Docker پشتیبانی می کند. از سیستم عامل های مک، ویندوز و لینوکس پشتیبانی می کند.

3.Figma

اگر بخواهیم در مورد Figma ، این ابزارهمه کاره صحبت کنیم می توانیم بگوییم با استفاده از آن شرایطی فراهم می شود تا علاوه بر سهولت در دسترسی و همکاری برای طراحان UX، توسعه دهندگان، بهره مندی از این ابراز را برای افرادی که با پلتفرم مبتنی بر میزبان ابری و مرورگر سروکار دارند، آسان می کند. آنچه در Figma ، بهترین نرم افزار برنامه نویسی برای نمونه سازی اهمیت دارد و در اولویت می باشد، سازگاری در طراحی وب سایت است. از سوی دیگر کنترل نمودن ظاهر متن، شبکه ها و سایر عناصر در یک پروژه با استفاده از سبک های انعطاف پذیر Figma امکان پذیر است. به منظور بهبود عملکرد Figma از انواع پلاگین های مفید همچون Autoflow به منظور نشان دادن جریان های کاربر، Figmotion برای ایجاد انیمیشن ها و غیره استفاده می گردد.

4.Flinto

بهترین نرم افزار برنامه نویسی برای نمونه سازی که مبتدیان می توانند از آن بهترین استفاده را داشته باشند،Flinto نام دارد. از طرف دیگر با ادغام یکپارچه ابزارهایی همچون Sketch و Figma با ابزارهای طراحی مانند Sketch و Figma فرآیند نمونه سازی را ساده سازی می شود و به کاربران این امکان را می دهد تا ایجاد نمونه های اولیه تعاملی را بدون هیچ گونه مشکلی انجام دهند و برای پروژه های پیچیده تر نیز کاربران قادرند تا به راحتی انتقال های متحرک، لایه های ویدیویی و جلوه های صوتی را ترکیب نمایند. به طور کلی Flinto را می توان یک ابزار نمونه سازی جامعی معرفی نمود که با استفاده از آن یک شی ساده تا پیچیده طراحی می شود.

بیشتر بخوانید :

بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی کنترل منبع:

1. GitHub

با GitHub می توانید کدها را مرور کنید، نرم افزار بسازید و پروژه ها را مدیریت کنید. این ابزارها را برای کارهای مختلف توسعه به توسعه دهندگان ارائه می دهد. ابزارهای مدیریت پروژه آن به آنها اجازه می دهد تا پروژه ها را هماهنگ و هماهنگ کنند.

GitHub دارای کدنویسی با کیفیت در یک مکان واحد و مستندسازی آسان است. شما می توانید اسناد خود را مستقیماً از مخازن میزبانی کنید.

 

2. Bitbucket

Bitbucket یک نرم افزار برنامه نویسی کنترل نسخه و میزبانی خود است که همکاری بین توسعه دهندگان را تسهیل می کند. با JIRA که یک برنامه مدیریت پروژه و مسائل است، یکپارچه می شود.

Bitbucket مجوزهای شعبه ای را ارائه می دهد که دسترسی را فقط به کسانی محدود می کند که می توانند کد را ویرایش یا تغییر دهند. تیم های توسعه می توانند با سازماندهی پروژه های خود در مخازن بر روی اهداف، فرآیندها یا محصولات خود تمرکز کنند.

نتایج ساخت را از سیستم CI نمایش می دهد و می توانید آنها را در گردش کار خود ادغام کنید تا فرآیندهای خود را ساده کنید.

 

بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی اتوماسیون گردش کار:

1. Quixy

Quixy یک پلت فرم ابری بدون کد است که به شرکت ها کمک می کند تا گردش کار خود را خودکار کرده و برنامه های کاربردی سفارشی را برای نیازهای خود بسازند.

با حذف هر گونه فرآیند دستی و تبدیل ایده های آنها به برنامه های کاربردی، فرآیندها را ساده می کند. این به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا نوآورتر، شفاف‌تر و سازنده‌تر باشند.

Quixy به شما امکان می‌دهد برنامه‌ها را از ابتدا بسازید یا از برنامه‌های از پیش ساخته شده آن‌ها از فروشگاه خود برای سفارشی کردن نیازهای کسب‌وکار خود استفاده کنید.

دارای یک ویرایشگر کشیدن و رها کردن است که به شما امکان می دهد رابط برنامه خود را مطابق با نیازهای برند خود بسازید. علاوه بر ویرایشگر غنی، به ویجت تشخیص چهره، اسکنر کد QR، امضای الکترونیکی و موارد دیگر نیز دسترسی خواهید داشت.

Quixy به شما این امکان را می دهد که هر فرآیند و گردش کار را با سازنده بصری مدل سازی کنید و همچنین یادآورها، اعلان ها و تشدیدات خود را در هر مرحله از گردش کار پیکربندی کنید.

شما می توانید این نرم افزار را با برنامه های شخص ثالث با استفاده از کانکتورها، ادغام های API و Webhooks ادغام کنید. با یک کلیک، می‌توانید برنامه‌ها را مستقر کنید و تغییراتی را بدون هیچ گونه خرابی ایجاد کنید.

بهترین چیز در مورد این ابزار این است که می توان از آن در هر دستگاه یا مرورگری حتی زمانی که در حالت آفلاین است استفاده کرد.

داشبوردها و گزارش های زنده را ارائه می دهد و به شما امکان می دهد داده های خود را در قالب های مختلف صادر کنید. می‌توانید اشتراک‌گذاری گزارش را از طریق چندین کانال خودکار کنید.

 

 2. Linx

Linx یک نرم افزار برنامه نویسی با کد پایین است که برای ساخت و اتوماسیون سرویس ها و برنامه های کاربردی استفاده می شود.

این به سرعت بخشیدن به طراحی، توسعه و اتوماسیون فرآیندهای تجاری مانند یکپارچه سازی برنامه ها، پایگاه های داده و سیستم ها کمک می کند.

Linx یک IDE و سرور آسان برای استفاده با پلاگین های از پیش ساخته شده و توابع برنامه نویسی برای اطمینان از توسعه سریع است.

می‌توانید فرآیندها را از طریق رویدادهای دایرکتوری، یک تایمر یا یک صف پیام خودکار کنید. دارای ورودی ها و خروجی های مختلفی از جمله پایگاه های داده SQL و NoSQL، فرمت های متنی و فایل های باینری و سرویس های وب SOAP و REST است.

 

linx از بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی

 

3. GeneXus

GeneXus بستری را برای توسعه سیستم و برنامه‌های کاربردی فراهم می‌کند. این به کاربران اجازه می‌دهد تا پایگاه‌های داده، برنامه‌های کاربردی حیاتی و برنامه‌ها را به طور خودکار بر روی پلتفرم‌های مختلف در چندین زبان ایجاد، استقرار و نگهداری کنند.

برنامه های کاربردی مدل سازی شده در GeneXus با هر گونه تغییر در کسب و کار شما سازگار می شوند. آنها در زبان های برنامه نویسی جدید تولید می شوند و می توانند به طور خودکار در هر پلتفرمی مستقر شوند.

GeneXus دارای تولید خودکار نرم‌افزار مبتنی بر هوش مصنوعی برای پلتفرم‌های مختلف، از جمله برنامه‌های ترکیبی و بومی موبایل، دستیاران مجازی، Apple TV، برنامه‌های وب و ربات‌های گفتگو و غیره است.

این نرم افزار انعطاف پذیری استقرار برنامه را در فضای ابری، روی فرضیه و سناریوهای ترکیبی ارائه می دهد. با مدل‌سازی BPM یکپارچه، از اتوماسیون فرآیند دیجیتال پشتیبانی می‌کنید. همچنین یک ماژول امنیتی برنامه را ارائه می دهد.

 

4. Zoho Creator

Zoho Creator به شما امکان می دهد برنامه های نرم افزاری سازمانی را سریعتر بسازید. این یک نرم افزار برنامه نویسی کم کد برای موبایل و برنامه های کاربردی وب بدون کد نویسی است.

این ویژگی دارای هوش مصنوعی، توابع ابری، جاوا اسکریپت، پشتیبانی چند زبانه، ادغام شخص ثالث، ادغام درگاه پرداخت آنلاین، دسترسی آفلاین به موبایل و موارد دیگر است.

این به شما امکان می دهد داده های سازمانی خود را به هم متصل کرده و با تیم های خود همکاری کنید. همچنین می‌توانید با گزارش‌های هوشمندانه هر تعداد برنامه‌ای که می‌خواهید ایجاد کنید.

 

5. Dreamweaver

Dreamweaver بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی و ویرایشگر برنامه نویسی است که وب سایت ایجاد می کند. از طیف گسترده ای از زبان های نشانه گذاری، از جمله XML، CSS، جاوا اسکریپت و HTML پشتیبانی می کند.

در سیستم عامل های لینوکس، ویندوز و iOS استفاده می شود.

در حین ایجاد وب‌سایت‌های خود، Dreamweaver CS6 به شما یک گزینه پیش‌نمایش برای کمک به تغییر وب‌سایت خود می‌دهد.

آخرین نسخه آن وب سایت های بسیار واکنش گرا را طراحی می کند. همچنین نسخه دیگری به نام Dreamweaver CC دارد که Live View و یک ویرایشگر کد را برای ارائه ویژگی‌های پیشرفته مانند تکمیل صدای کد، بررسی نحو بلادرنگ، جمع کردن کد، بازرسی کد و برجسته کردن نحو ترکیب می‌کند.

 

6. Eclipse

Eclipse بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی  محبوب است که توسط توسعه دهندگان جاوا در برنامه نویسی کامپیوتر خود استفاده می شود. برنامه های کاربردی را در جاوا و سایر زبان های برنامه نویسی از جمله C++، C# توسعه می دهد. C، PHP، ABAP، و بیشتر.

Eclipse منبع باز است و شامل گروهی از ابزارها، پروژه ها و گروه های کاری مشترک است که نقش مهمی در توسعه نوآوری ها و راه حل های جدید دارند. کیت توسعه آن، معروف به SDK، به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به زبان های برنامه نویسی مربوطه خود برنامه نویسی کنند.

می توانید از Eclipse برای ایجاد IDES دسکتاپ، وب و ابر و طراحی مجموعه عظیمی از ابزارهای افزودنی استفاده کنید.

مزایای Eclipse شامل تکمیل کد، پلتفرم مشتری غنی، توسعه سطح صنعتی، بررسی نحو، اشکال زدایی خطا، و refactoring و غیره است.

ادغام Eclipse با چارچوب هایی مانند JUnit، TestNG و سایر پلاگین ها آسان است.

 

eclipse از بهترین نرم‌افزارهای برنامه نویسی

 

نتیجه گیری

نرم افزار برنامه نویسی به انجام کارها کمک می کند. این به شما امکان می دهد در مدت زمان کوتاهی نرم افزاری را در داخل نرم افزار ایجاد کنید.

اگر یک توسعه دهنده هستید، خوش شانس هستید زیرا دنیای کاملی از ابزارها برای کاوش و کمک به رشد کسب و کار دارید.

لیست ما در اینجا شامل بهترین انتخاب ما از نرم افزارهای برنامه نویسی است. همه آنها این قدرت را دارند که عملیات، بهره وری و فروش شما را افزایش دهند. پس انتخاب کنید و برای رسیدن به اهدافتان شروع به کار کنید.

 

منبع:

https://rigorousthemes.com/blog/best-programming-software-examples/#:~:text=Programming%20Software%20helps%20developers%20or,a%20collection%20of%20this%20software

 

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form