پردرآمدترین مشاغل هوش مصنوعی

معرفی پردرآمدترین مشاغل هوش مصنوعی

مقدمه

این روزها هوش مصنوعی به سرعت در حال پیشرفت است به طوری که توانسته بدون هیچگونه محدودیتی در حوزه‌های مختلف مشغول به کار شود و آنها را دستخوش تغییراتی کند. اما از طرف دیگر روز به روز بر تعداد علاقه مندان به یادگیری از هوش مصنوعی افزوده میشود. رسیدن به درآمد قابل قبول از طریق مشاغل هوش مصنوعی از جمله چالش‌هایی است که علاقه مندان به هوش مصنوعی با آن مواجه‌اند. به گونه‌ای که بسیاری از آنها در تلاش برای فعالیت در پردرآمدترین مشاغل هوش مصنوعی هستند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

این در حالی است که با گسترش چشم اندازهای هوش مصنوعی تقاضا برای متخصصان ماهر و با تجربه در آن به شدت احساس شده و به سرعت رو به افزایش است. ناگفته نماند علاوه بر این که موقعیت‌های شغلی هوش مصنوعی از نظر مالی سودآور میباشد، میتواند یک محرک فکری قوی نیز تلقی شود. از این رو ما در این مقاله قصد داریم با معرفی پردرآمدترین مشاغل هوش مصنوعی به شما درک درستی از مشاغل فعال در این زمینه بدهیم تا بتوانید از بهترین خدمات برنامه نویسی بهره مند شوید. پیشنهاد میکنیم تا انتها همراه ما باشید.

مهارت‌های مورد نیاز برای دستیابی به پردرآمدترین مشاغل هوش مصنوعی

پیش از آن که به معرفی پردرآمدترین مشاغل هوش مصنوعی بپردازیم میخواهیم در این بخش مهارت‌های مورد نیاز که شانس شما را در دستیابی به یک شغل پردرآمد در هوش مصنوعی افزایش میدهد به صورت کوتاه مورد بررسی قرار دهیم. در ابتدا میتوان گفت بسیاری از کارفرمایانی که در جستجوی یک نیروی کار متخصص در این حوزه هستند مهارت‌هایی همچون تسلط به زبان‌های برنامه نویسی ماند پایتون، جاوا، C/C++ یادگیری ماشین یا پردازش زبان طبیعی و تجربه در هوش مصنوعی را برای جذب یک نیروی کارآمد در نظر دارند. به طور کلی برنامه نویسی، پایگاه داده، پردازش داده‌ها، ذخیره سازی داده‌ها، یادگیری ماشین، دانش رابط‌های کاربری هوشمند و حل مسئله را میتوان به عنوان5 مهارت مهم و برتر در این خصوص بیان کرد.

پردرآمدترین مشاغل هوش مصنوعی

معرفی پردرآمدترین مشاغل هوش مصنوعی

درست است که هوش مصنوعی به عنوان یک حوزه جدید در دنیا شناخته میشود، اما با وجود پیشرفت‌ها و ارائه ابزارهای قدرتمند توانست در فرصت کوتاهی مشاغل بسیاری را به وجود آورد. از طرف دیگر چشم انداز و آینده‌ای که برای هوش مصنوعی پیش بینی میشود، بسیار امیدوار کننده است. بنابراین در ادامه قصد داریم پردرآمدترین مشاغل هوش مصنوعی را به شما معرفی کنیم که عبارتند از :

مهندس یادگیری ماشین(Machine Learning Engineer)

افرادی که علاقه مند به مهندسی نرم افزار، تحقیق، بررسی و علم داده هستند میتوانند مهندسی یادگیری ماشین را به عنوان گزینه‌ای مناسب و شغلی پردرآمد در حوزه هوش مصنوعی انتخاب کنند. مهندسی یادگیری ماشین در حقیقت تلفیقی از مهندسی نرم افزار و علم داده میباشد. بهره مندی از ابزارهای کلان داده و چارچوب‌های برنامه نویسی به منظور ایجاد مدل‌های علم داده مقیاس پذیر آماده تولید که توانایی مدیریت ترابایت داده بلارنگ را دارد از جمله اقداماتی است که در مهندسی یادگیری ماشین انجام میشود. مهارت برنامه نویسی در جاوا، پایتون و اسکالا، توسعه در ابزارهای Eclipse و IntelliJ ،شبکه‌های عصبی، تسلط بالا در ریاضیات و مهارت ماشین، برنامه‌های ابری را میتون از مهمترین مهارت‌های مورد نیاز برای مهندسی یادگیری ماشین به شمار آورد . اگر بخواهیم در خصوص درآمد و حقوق آن صحبت کنیم میتوان گفت در حال حاضر در ایران آمار دقیقی از حقوق مهندسی یادگیری ماشین در دسترس نمی‌باشد، اما میانگین حقوق مهندسان یادگیری ماشین در آمریکا به 131000 دلار میرسد. البته ناگفته نماند در کمپانی‌های مطرح و قدرتمندی همچون اپل، فیسبوک و توییتر این عدد بین 170000 تا 200000 دلار خواهد رسید.

مهندس کلان داده (Big Data Engineer)

از پردرآمدترین مشاغل هوش مصنوعی میتوان به مهندس کلان داده اشاره نمود. گفتنی است مهندس کلان داده وظیفه برنامه ریزی، طراحی و توسعه محیط‌‌های کلان داده در سیستم‌های Hadoop و Spark را برعهده دارد. کارفرمایانی که متقاضی جذب مهندس کلان داده هستند در نظر دارند که نیروی کار در این موقعیت شغلی به مهارت‌های برنامه نویسی در ++C، جاوا، پایتون یا اسکالا مسلط باشد. تجربه در زمینه‌های داده کاوی، انتقال داده‌ها و تجسم داده‌ها از جمله نیازمندی‌های مهندس کلان داده به شمار می‌آید. از نظر درآمد میتوان گفت میانگین 151300 دلار به عنوان حقوق دریافتی مهندس کلان داده در نظر گرفته میشود.

بیشتر بخوانید :

نسخه صوتی مقاله، تولید شده با کمک هوش مصنوعی :

دانشمند محقق(Research Scientist)

اگر بخواهیم در خصوص دانشمند محقق مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم میتوانیم بگوییم که دانشمند محقق در حقیقت متخصص در چندین رشته هوش مصنوعی از جمله یادگیری عمیق، آمار، یادگیری ماشینی و ریاضیات میباشد. این در حالی است که از دانشمند محقق انتظار می‌رود که در زمینه‌های مدل‌های گرافیکی، پردازش زبان طبیعی، یادگیری تقویتی و مدل‌های گرافیکی درک و تجربه‌ی بالایی داشته باشد. از طرف دیگر تسلط به محاسبات توزیع شده، دانش بنچمارک، محاسبات موازی، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی را میتوان به عنوان امتیازات متقاضیان در این سمت شغلی به شمارآورد. با توجه به اینکه تقاضا برای دانشمند محقق روز به روز در حال افزایش است. اما با این حال با حقوق متوسط 99800 دلار در لیست پردرآمدترین مشاغل هوش مصنوعی قرار دارد.

مهندس رباتیک(Robotics engineer)

مهندس رباتیک را میتوان به عنوان اولین مشاغل در حوزه هوش مصنوعی معرفی نمود. امروزه مهندسان رباتیک با ساخت ربات‌هایی بر پایه هوش مصنوعی توانسته‌اند تغییر و تحولات چشمگیری را در حوزه رباتیک به وجود آورند. باید خاطر نشان کرد برای موفقیت در این مشاغل نیاز است تا علاوه بر تسلط به مهارت‌هایی همچون یادگیری ماشین و هوش مصنوعی، درک عمیق و گسترده‌ای از سیستم ‌های بینایی 2 بعدی/3 بعدی، اینترنت اشیا (IoT) و غیره داشت. لازم به ذکر است میزان درآمد مهندس رباتیک بسته به تجربه و تخصص آن متغیر است. اما به طور متوسط میانگین حقوق یک مهندس رباتیک 87000 دلار میباشد که با توجه به تخصص و مهارت مهندس به 130000 دلار میرسد.

توسعه دهنده هوش تجاری (Business Intelligence Developer)

توسعه دهنده هوش تجاری را میتوان به عنوان یکی دیگر از پردرآمدترین مشاغل هوش مصنوعی معرفی نمود. گفتنی است پردازش داده‌های پیچیده داخلی و خارجی به منظور شناسایی روندها و انجام طراحی، مدل سازی، نگهداری داده‌های پیچیده در پتلفرم‌های مبتنی بر ابر از وظایف توسعه دهنده هوش تجاری به شمار می‌آید. تسلط به داده کاوی یا SQL ، کار با ابزارهای Tableau و Power BI و برخورداری از مهارت‌های فنی و تحلیلی از جمله نیازمندیهایی است که یک توسعه دهنده هوش تجاری میبایست از آن برخوردار باشد. یک توسعه دهنده هوش تجاری میتواند درآمدی حدود 86500 تا 130000 دلار داشته باشد.

نتیجه گیری

در نهایت میتوان گفت هوش مصنوعی نه تنها موجب تغییر و تحولاتی در حوزه‌های مختلف نشده است بلکه توانسته فرصت‌های شغلی بسیاری را با درآمد بالا ایجاد کند. اگر علاقه مند به فعالیت در موقعیت‌های شغلی در هوش مصنوعی هستید کافی است با پردرآمدترین مشاغل هوش مصنوعی آشنا شوید و با توجه به تخصص و مهارت خود در آن مشغول به کار شوید. ما در این مقاله سعی کردیم با معرفی پردرآمدترین مشاغل هوش مصنوعی به شما در این امر یاری کنیم. امیدواریم برایتان مفید واقع شود.

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره فنی و تخصصی رایگان

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش طراحی سایت و اپلیکیشن، سئو و سایر خدمات شرکت فرم زیر را تکمیل نمایید.مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form