بازاریابی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و نکات مربوط به آن

برای مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره 4737 481 0912 تماس بگیرید.

بازاریابی در شبکه اجتماعی اینستاگرام و نکات مربوط به آن

امروزه کسب و کار ها به لطف وجود اینترنت و بازاریابی شبکه های اجتماعی دیگر مانند گذشته ها نیست. این کسب و کار ها چنان رونق گرفته اند که حتی به صورت غیر حضوری نیز پتانسیل پیشرفت کردن را دارند. 

با توجه به این که امروز تعداد شبکه های اجتماعی فراوان است، بستر بازاریابی در این شبکه ها نیز بسیار داغ است و هر فردی که در این حیطه فعالیت دارد سعی می کند که روز به روز زمینه های پیشرفت خود در این دسته از شبکه ها را مهیا کند.

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی چیست و چه تاثیری بر کسب و کار دارد؟

قبل از این که مبحث بازاریابی شبکه اجتماعی اینستاگرام را به طور جزئی تر مطرح کنیم ابتدا به این موضوع خواهیم پرداخت که بازاریابی شبکه اجتماعی چیست؟

می توان گفت که بازاریابی شبکه اجتماعی به هر نوع بازاریابی که در پلتفرم ها و شبکه های اجتماعی گوناگون صورت می گیرد گفته می شود. این مفهوم به اصطلاح Social Media Marketing  نام دارد. روزانه طیف بسیار زیاد و گسترده ای از فعالیت های گوناگون در شبکه های اجتماعی گوناگون صورت می گیرد. بسیاری از صاحبان مشاغل سعی دارند تا با شیوه صحیح بازاریابی آشنا شوند تا بتوانند خیلی راحت تر محصولات خود را به فروش برسانند. مبحث بازاریابی شبکه اجتماعی اینستاگرام بسیار گسترده است زیرا هر فردی از یک شیوه خاص برای افزایش فروش و بازدید محصولات خود استفاده می کند.

لزوما نمی توان گفت که تمامی این روش ها صحیح و اصولی است بلکه بیشتر آنها دچار اشکال است و در واقع صاحبان بیزینس از روش های نادرستی برای بازاریابی استفاده می کنند. دلیل بازخورد منفی و فروش پایین این فروشنده ها نیز تا حدودی به نحوه غلط تبلیغات آنها بر می گردد در واقع شما باید از به روز ترین تکنیک های برای تبلیغات استفاده کنید. تکنیک هایی که توسط افراد دیگر آزمایش شده اند و بازخورد مثبتی داشته اند.

دلیل بازاریابی در شبکه اجتماعی اینستاگرام چیست؟​

حال که تا حدودی با مفهوم بازاریابی شبکه های اجتماعی آشنا شدید نوبت آن است بدانید که چرا اصلا باید با بازاریابی شبکه اجتماعی اینستاگرام کسب درآمد کرد؟ دلیل این کار چیست؟ ابتدا باید بدانید امروزه بیشتر مشاغل علاوه بر فروش حضوری خود در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام نیز کسب و کار خود را رونق داده اند و یا سعی در رونق دادن به آن می باشند. پلتفرم شبکه اجتماعی اینستاگرام به گونه ای است که در این شبکه ها می توانید بدون پرداخت هزینه کسب و کار و بیزینس خود را رونق دهید و اقدام به بازاریابی و تبلیغات کنید. شما می تواند با استفاده از یک سری تکنیک های اصولی و صرف زمان قابل توجه به نتیجه دلخواه خود برسید. البته نمی توان گفت شما تنها با یک فعالیت کم و یا پست کردن چند محصول فروش بالایی خواهید داشت! در صورتی که انتظار این نتیجه را دارید بهتر است که هر چه سریع تر قید این کار را بزنید.

بازاریابی اینستاگرام

چگونه می توانم بازاریابی در شبکه اجتماعی اینستاگرام را شروع کنم؟

در ابتدا باید اهداف خود از این کار را به صورت کاملا واضح و شفاف بیان کنید. قصد دارید که از انجام این کار به چه اهداف و نتایجی دست پیدا کنید؟ مشخص کردن اهداف و بیان آنها و حتی نوشتن آنها می تواند ذهن شما را تا حدود زیادی آرام نگه دارد. رویکرد و هدف هر فردی از بازاریابی با فرد دیگر متفاوت است و نمی توان برای همه افراد یک نسخه یکسان پیچید. برای مثال فردی که قصد جمع آوری کمک های خیریه را دارد با فردی که به دنبال افزایش سود حاصل از فروش محصولات خود است اهداف متفاوتی را در سر دارد. این رویکرد ها در واقع به طور کلی به دو دسته سودآوری و غیر سودآوری تقسیم می شوند. یک مثال برای رویکرد سودآوری شرکت یا مجموعه ای است که محصولات خود را به صورت حضوری به فروش می رساند و به تازگی یک حساب کاربری برای بازاریابی شبکه اجتماعی اینستاگرام راه اندازی کرده است.

در واقع این فرد در نظر دارد تا علاوه بر فروش حضوری فروش آنلاین و غیر حضوری نیز داشته باشد و بتواند در این عرصه نیز همانند فروش حضوری موفق شود. این افراد با استفاده از روش های متفاوت می توانند به این هدف خود دست یابند. برای مثال فروشنده لوازم خانگی با دنبال کردن کسب و کار های اینترنتی که لوازم خانگی به فروش می رسانند و اتفاقا در این عرصه نیز موفق می باشند می تواند از آنها الگو برداری کند. البته کپی کردن کار افراد موفق صرفا درست نیست بلکه باید متناسب با شرایط خود به صورت خیلی سنجیده یک الگوی متناسب با بیزینس خود را خلق کرده و از آن پیروی کنید. البته فعالیت شما باید به نحوی باشد که بتوانید به عنوان رقیب همکار خود شناخته شوید و در زمینه فروش و تولید محتوا های دیجیتال با او رقابت کنید.

سفارش بازاریابی شبکه اجتماعی اینستاگرام

پیشنهاد شرکت ایراکد به عنوان بزرگترین شرکت بازاریابی شبکه اجتماعی اینستاگرام ایران به شما این است که اگر تصمیم به بازاریابی در شبکه اجتماعی اینستاگرام را دارید پیش از هر اقدامی از مشاوره رایگان با ما ( با شماره تلفن 021-88881772 ) استفاده کنید.تکنیک‌ها و استراتژی‌های فعالیت در اینستاگرام می‌تواند به فروش بیشترتان کمک کند. این ها بخشی از سوالاتی ست که پیش از سفارش بهتر است جواب آن‌ها با مشاوره گرفتن از یک متخصص بدانید

تولید محتوای اینستاگرام

یادتان باشد که تولید محتوا در پلتفرم اینستاگرام برای هر کسب و کاری و خصوصا کسب و کار های آنلاین امری لازم و ضروری است برای مثال می توانید در حین تولید محتوا ایده های جدید خلق کنید و با این کار خود را چند پله جلوتر از سایر رقیبان خود قرار دهید. البته لزوم رسیدن به این هدف فعالیت مداوم در این شبکه است. در واقع شما باید به طور مداوم و پیوسته از تمامی محصولاتی که در فروشگاه شما موجود می باشند پست بگذارید. در رویکرد دیگر که یک نوع رویکرد غیر سودآوری به حساب می آید می توان یک موسسه خیریه را مثال زد. این موسسه خیریه تا به حال تنها به صورت حضوری اقدام به جمع آوری کمک می کرده است و اکنون قصد دارد تا با راه اندازی حساب کاربری این موسسه جهت بازاریابی شبکه اجتماعی اینستاگرام از طریق اینترنت نیز اقدام به جمع آوری کمک نماید.

حال سوال این است که این موسسه خیریه چگونه باید در این شبکه اجتماعی بازاریابی کند؟ این موسسه می تواند در اینستاگرام و در قسمت بیو نوع فعالیت و اهداف خود را به طور واضح و مشخص بیان کند تا افراد بدانند که چه نوع کمکی از دست آنها بر می آید. برخی از موسسه های نیز می توانند با پرداخت هزینه تعداد دنبال کنندگان خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام را افزایش دهند. در واقع این موسسه ها با پرداخت پول می توانند به آن چه که در ذهن خود می پندارند دست پیدا کنند. از آنجایی که موسسه های خیریه از بار عاطفی بسیار زیادی برخوردار می باشند پس باید بازاریابی شبکه اجتماعی خود را نیز بر پایه احساسات خود انجام دهند. در واقع این افراد با تولید محتوا های عاطفی که بتواند احساسات افراد برانگیخته کند می تواند دنبال کننده های قابل توجه و زیادی را جذب کنند.

بازاریابی در شبکه اجتماعی اینستاگرام چه فوایدی برای شما به همراه دارد؟

1- افزایش سرعت خدمت رسانی به مشتری بدون محدودیت مکانی و زمانی

2- جمع آوری و حفظ یک عده مشتری ثابت و وفادار

3- مکان ایجاد محتوا های جذاب و گوناگون برای افزایش فروش یک محصول خاص

4- شغلی غیر حضوری و بسیار آسان تر از شغل های حضوری و خسته کننده

5- استفاده از روش های متعدد و جایگزین و به صرفه تر برای افزایش فروش یک محصول

تا این جا به یک سری از کار هایی که برای رونق هر چه بیشتر بازاریابی شبکه اجتماعی اینستاگرام لازم است پرداختیم. در این قسمت می خواهیم به کارهایی بپردازیم که شما نباید در شبکه اجتماعی اینستاگرام و در حین بازاریابی انجام دهید. همان گونه که قبلا گفتیم یک محتوای مناسب می تواند نقش کلیدی و مهمی در افزایش فروش شما ایفا کند. حال فرض کنید که اگر یک محتوای نامناسب و غیر استاندارد تولید کنید و آن را در پلتفرمی مانند اینستاگرام به اشتراک بگذارید. چه اتفاقی برای کسب و کار شما می افتد؟! مسلما یک محتوای نامناسب تاثیر بسیار بدی بر روی میزان فروش شما و سود شما خواهد گذاشت پس بهتر است که از پست کردن این دسته از محتوا ها به شدت خودداری کنید. از کپی کردن در اینستاگرام به شدت پرهیز کنید.

کپی کردن محتوا از جا های دیگر نه تنها به کسب و کار شما کمک نمی کنند بلکه باعث کساد شدن آن نیز خواهد شد. همیشه سعی کنید که فکر خود را تا جای ممکن به کار بگیرید تا اصلا سراغ کپی کردن محتوا نروید. البته الگوبرداری از کسب و کار های موفق به شدت توصیه می شود اما این کار کاملا با کپی کردن متفاوت است. با کپی کردن و پست کردن محتوای تکراری شانس بزرگ سودآوری را از خود و همکاران خود می گیرید. ذهن شما خلاق تر از آن است که تصور کنید پس سعی کنید تا جایی که می توانید آن را به کار بگیرید. در صورتی که یک نویسنده برای محتوا های خود استخدام کردید باید کاملا او را با تمامی فعالیت ها و خدمات و اعتبار و سابقه کاری خود آشنا کنید تا بتواند محتوای مناسبی برای شما تولید کند.

نباید های بازاریابی در شبکه اجتماعی اینستاگرام

نباید های بازاریابی اینستاگرام
شبکه اجتماعی اینستاگرام

دلیل انتخاب اینستاگرام به عنوان یک پلتفرم برای بازاریابی چیست؟

امروزه با وجود پلتفرم های گوناگون بسیاری از افراد به پتلفرم اینستاگرام روی می آورند. در واقع اینستاگرام را می توان یک پلتفرم بسیار پر بازده در میان شبکه های اجتماعی دیگر دانست. با صرف زمان حتی اندک در این پلتفرم می توانید نتیجه دلخواه خود را در زمانی کوتاه به دست آورید. در پلتفرم اینستاگرام می توانید بازاریابی شبکه اجتماعی اینستاگرام را با بازخورد های مثبت تری به سرانجام برسانید. بازاریابی شبکه اجتماعی اینستاگرام این بستر را برای افراد مهیا کرده است تا هر فردی بتواند با هر بیزینس و حرفه ای که دارد از طریق این شبکه کسب درآمد کند و یا درآمد خود را افزایش دهد.

قالب های شبکه اینستاگرام بسیار متنوع است و شما می تواند طرح و رنگ قالب متناسب با بیزینس خود را انتخاب کنید. دقت کنید که انتخاب طرح و رنگ مناسب برای قالب تاثیر به سزایی بر روی رشد و یا سقوط کسب و کار شما خواهد داشت پس حتما زمان کافی به آن اختصاص دهید. همچنین در اینستاگرام می توانید هم محتوای متنی و هم محتوا های ویدیویی درست کنید که انتخاب هر کدام از آنها به نوع بیزینس شما بستگی دارد. در صورتی که بیزینس شما به محتوای فیلم نیاز دارد می توانید محتوا های بسیار جذاب و حتی فان و طنزی برای پیچ خود درست کنید و با این کار تعداد مشتریان خود را افزایش دهید.

تبلیغات پولی برای بازاریابی در شبکه اجتماعی اینستاگرام

برخی از افراد حاضرند تا در قبال افزایش فروش محصولات و سود خود هزینه های زیادی کنند و این کار را متناسب با بودجه ای که دارند انجام می دهند. در صورتی که قصد هزینه کردن برای رسیدن به چنین هدفی را دارید باید بدانید که به چه فردی این کار را می سپارید و از چه روشی برای تبلیغ محصولات خود استفاده می کنید.

برنامه ریزی دقیق و اصولی داشته باشید

رمز موفقیت در بازاریابی شبکه اجتماعی اینستاگرام مانند هر کار دیگری برنامه ریزی است. یک برنامه ریزی درست و اصولی درباره ی نحوه و زمان بندی پست گذاشتن و حتی ایده هایی که درباره تولید محتوا به ذهنتان می رسد می تواند واقعا معجزه کند. در صورتی که تصور می کنید برای رونق بخشیدن به کسب و کار خود باید به طور مداوم و در فاصله های زمانی بسیار کم محتوا و یا محصولی را پست کنید کاملا در اشتباه می باشید. مردم در صورت دیدن محتوا های تکراری و بیش از حد شما خسته می شوند و ممکن است دیگر شما را دنبال نکنند. پس به زمان بندی و فاصله زمانی میان پست ها دقت کافی را داشته باشید.

فرم ثبت سفارش

Registration Form