بهترین هوش مصنوعی برای یادگیری زبان

یادگیری زبان با هوش مصنوعی

مقدمه

دیگر به روش‌های قدیمی و طاقت فرسای یادگیری زبان نیازی نیست! با هوش مصنوعی، یادگیری زبان لذت‌بخش می‌شود. می توان گفت این قدرت خارق العاده هوش مصنوعی است که توانسته بر اساس نیاز و علایق کاربر، نقاط ضعف و قوت آن را تشخیص دهد و با شخصی سازی برای هر زبان آموز، یک برنامه ی آموزشی به آنها ارائه دهد. بهترین هوش مصنوعی برای یادگیری زبان ابزاری است که بتواند با تلفیق روش هایی از سیستم های تشخیص گفتار تا پردازش زبان طبیعی، شرایطی را فراهم آورد تا زبان آموزان بتوانند از امکانات قدرتمند و پیشرفته استفاده نمایند. حضور جدیدترین ابزارها برای یادگیری زبان با هوش مصنوعی، موجب شده تا یادگیری زبان به یک تجربه جذاب و هیجان انگیز تبدیل شود. هوش مصنوعی با ارائه جدیدترین و پیشرفته‌ترین ابزارها در حوزه یادگیری زبان شرایطی را برای علاقه مندان فراهم نموده است تا بتوانند زبان جدیدی را بدون هیچ ترس و نگرانی یاد بگیرند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

 طراحی اپلیکیشن یادگیری زبان با هوش مصنوعی به یکی از موضوعات داغ در این حوزه تبدیل شده و به همین سبب تغییرات عجیبی را در پروسه یادگیری زبان ایجاد کرده است. ما در این مقاله قصد داریم تا هر آنچه نیاز است درمورد یادگیری زبان با هوش مصنوعی بدانید را در اختیارتان قرار دهیم و به معرفی بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای یادگیری زبان بپردازیم.

برتری‌های یادگیری زبان با هوش مصنوعی

همانطور که میدانید هوش مصنوعی توانسته به طرز عجیب و باورنکردنی به زندگی مدرن و روزمره ما نفوذ پیدا کند و به یکی از بخش‌های جدانشدنی در زندگی مان تبدیل شود. از طرف دیگر هر روزه یادگیری زبان با روش‌‌های جدیدی و نوآورانه‌ای رو به رو میشود که در حال حاضر یادگیری زبان با هوش مصنوعی یکی از به روزترین و پیشرفته‌ترین روش‌هایی است که مزیت‌ها و برتری‌هایی را به همراه دارد. اگر بخواهیم در خصوص برتری‌های یادگیری زبان با هوش مصنوعی صحبت کنیم میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

برقراری تعاملات واقعی با کاربر

حضور چت ربات‌ها در یادگیری زبان با هوش مصنوعی شرایطی را فراهم نموده است تا در حین پاسخگویی به سوالات کاربران بتواند در مکالمات واقعی با آنها شرکت نماید. این کار تاثیر بسزایی در یادگیری زبان دارد.

یادگیری سریع

از قابلیت‌های ابزارهای هوش مصنوعی برای یادگیری زبان میتوان به بازخورد سریع و فوری در خصوص گرامر، استفاده از واژگان و ارزیابی و بررسی نقاط قوت و ضعف زبان آموزان اشاره نمود. هم چنین تنظیم ابزارهای هوش مصنوعی در این حوزه با توجه به سطح دشواری درس‌ها و میزان مهارت زبان آموز امکانپذیر است.

بهبود تلفظ و لحجه

اصلاح اصولی تلفظ و لحن زبان آموز را میتوان به عنوان یکی از مزیت‌های یادگیری زبان با هوش مصنوعی بیان نمود. از آن جایی که ابزارهای هوش مصنوعی برای یادگیری زبان از فناوری تشخیص گفتار برخوردارند، این امکان را به زبان آموزان میدهد تا بر اساس سخنرانان مطرح در این حوزه تلفظ و لحن خود را اصلاح نمایند.

معرفی 7 ابزار هوش مصنوعی برای یادگیری زبان

یکی از روش‌های خلاقانه و جدید برای یادگیری زبان بهره مندی از ابزارهای هوش مصنوعی است. باید خاطر نشان کرد یادگیری زبان با هوش مصنوعی موجب میشود تا بتوان بر خلاف روش‌های قدیمی با سرعت بیشتری مطالب جذاب و جدیدی را فرا گرفت و میزان مهارت زبانی خود را از این طریق در کوتاه‌ترین زمان و کمترین هزینه تقویت نمود.از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای یادگیری زبان میتوان به 7 ابزار زیر اشاره کرد:

معرفی 7 ابزار هوش مصنوعی برای یادگیری زبان
Duolingo، بهترین برنامه برای مبتدیان

اپلیکیشن Duolingo را میتوان یک اپلیکیشن آنلاین یادگیری زبان معرفی نمود که به دلیل قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی که از آن برخوردار است به عنوان بهترین ابزار برای مبتدیان معرفی میشود. بهره مندی از متدها و روش‌هایی مبتنی بر هوش مصنوعی در این ابزار شرایطی را برای زبان آموزان فراهم نموده است تا بتوانند پروسه یادگیری را در کوتاه ترین زمان به بهترین شکل پشت سر بگذارند و مهارت‌های زبانی را به خوبی تقویت نمایند. 38 دوره آموزشی را به زبان انگلیسی ارائه میدهد. البته ناگفته نماند علاوه بر زبان انگلیسی، زبان هایی همچون فنلاندی، فرانسوی، آلمانی، یونانی،پرتغالی، ایتالیایی، ژاپنی و 36 زبان دیگر را به خوبی پشتیبانی میکند. این در حالی است که ابزار Duolingo فضای یادگیری زبان با هوش مصنوعی را به فضای بازی شبیه سازی کرده تا زبان آموزان در اوقات فراغت خود از فراگیری زبان لذت ببرند.

Duolingo، بهترین برنامه برای مبتدیان
Memrise، موفق ترین برنامه گفتگوی چت ربات

Memrise نمونه دیگری از یادگیری زبان با هوش مصنوعی است که با هدف آموزش عمیق زبان و تمرین آموخته‌ها در مکالمات روزمره طراحی شده است. کلیپ‌های صوتی، تصاویر، ویدیوها و انواع دیگری از ویژگی‌های چند رسانه‌ای را با سبک‌های مختلف یادگیری در اختیار کاربران خود قرار میدهد به گونه‌ای که درک و حفظ مفاهیم جدید زبان را برای کاربران راحت‌تر و سریع‌تر مینماید.
بهره مندی از عناصر گیمیفیکیشن همچون امتیاز و پاداش در پروسه یادگیری به زبان آموزان انگیزه و لذت یادگیری زبان با هوش مصنوعی را منتقل میکند. از امکانات Memrise میتوان به ایجاد دوره‌ای آموزشی توسط کاربران اشاره نمود. زبان‌های همچون انگلیسی، عربی، ژاپنی، فرانسوی، آلمانی،پرتغالی، اسپانیایی، ترکی، ایتالیایی و غیره از جمله زبان‌هایی است که در این ابزار پیشرفته آموزش داده میشود.

Memrise، موفق ترین برنامه گفتگوی چت ربات

بیشتر بخوانید :

نسخه صوتی مقاله، تولید شده با کمک هوش مصنوعی :

TalkPal AI ، برنامه‌ای برای یادگیری تعاملی

برای تقویت مهارت‌های زبانی به ویژه مهارت گفتاری ، ابزار TalkPal AI میتواند بهترین گزینه در این زمینه باشد. میتوان گفت این برنامه با هدف یادگیری زبان در سطح پیشرفته طراحی شده است. فناوری تشخیص صدا قابلیت‌های برجسته ابزار TalkPal AI به شمار می‌آید که توانایی ارائه بازخورد سریع در خصوص تلفظ کلمات را داشته و با بهره مندی از گیمیفیکیشن انگیزه و درک کاربران خود را افزایش میدهد. این ابزار هوش مصنوعی به گونه‌ای است که احساسات کاربر را درک میکند و پاسخ‌های مناسبی را با توجه به زبان انتخابی ارائه میدهد. یادگیری زبان، بهبود مهارت‌های ارتباطی و برقراری تعاملات معنادار همگی با ابزار TalkPal AI امکان پذیر است.

TalkPal AI ، برنامه‌ای برای یادگیری تعاملی

Replika، جادوی هوش مصنوعی در یادگیری زبان

گفتگو با یک شخصیت مجازی را میتوانید با Replika تجربه کنید. طراحی ابزار Replika به نحوی است که به کاربر در افزایش دایره لغات کمک میکند و این امکان را میدهد تا بتواند تمرین جملات محاوره‌ای ‌را با گفتگو‌های مداوم انجام دهد. از این رو Replika در قالب یک پارتنر برای گفتگو به زبان جدید در تقویت و بهبود مهارت‌های زبانی و افزایش اعتماد به نفس در برقراری تعاملات واقعی نقش موثری ایفا میکند. انتخاب شخصیت مجازی، بهره مندی از آن در هر ساعت از شبانه روز، ارائه پاسخ‌هایی متفاوت برای هر کاربر و انجام تست‌های شخصیتی از امکانات ابزار Replika به شمار می‌آید.

Replika، جادوی هوش مصنوعی در یادگیری زبان
Chat GPT، جذاب‌ترین روش برای یادگیری زبان

Chat GPT را میتوان نمونه‌ی دیگر از پرکاربردترین ابزارهای هوش مصنوعی برای یادگیری زبان معرفی نمود. این ابزار همچون یک معلم همراه کاربران است تا با برقراری تعاملاتی در قالب دوستانه به سوالات آنها پاسخ دهد. ترجمه متون، ارائه مثال‌های کاربردی، توضیحاتی در خصوص معانی واژگان و تقویت مهارت‌های گفتاری، خواندن، نوشتن و شنیداری از قابلیت‌های Chat GPT است که توانسته در حوزه یادگیری زبان موفق عمل کند.

Chat GPT، جذاب‌ترین روش برای یادگیری زبان

Babbel، همراهی هوش مصنوعی در یادگیری زبان

از دیگر ابزارهایی که در زمینه آموزش زبان با هوش مصنوعی مورد استفاده می گیرد، Babbel نام دارد. این ابزار هوش مصنوعی با بهره مندی از تکنولوژی های روز دنیا و با تمرکز بر مکالمه و گفتگوی آزاد به زبان آموز کمک می کند تا به بالاترین سطح در زبان انگلیسی دست یابد. تشخیص تلفظ در ابزار Babbel به گونه ای است که پس از تشخیص تلفظ، بازخوردی را در این خصوص در اختیارتان قرار می دهد و به شما در امر یادگیری سریع تلفظ های صحیح یاری می کند. ارائه تمرینات نوشتاری، خواندنی، شنیداری و گفتاری بر اساس سطح زبان آموز موجب می شود تا مهارت های زبانی آن تقویت شود. هم چنین با ارائه پیشنهادات شخصی سعی می کند تا مسیر یادگیری زبان آموز هموارتر گردد.

Babbel، همراهی هوش مصنوعی در یادگیری زبان

Rosetta Stone ، سفری به دنیای یادگیری زبان با هوش مصنوعی

از بهترین هوش مصنوعی برای یادگیری زبان می توان به ابزار Rosetta Stone اشاره کرد. این ابزار همانند یک راهنما زبان آموز را در سفر به دنیای آموزش زبان با هوش مصنوعی یاری می کند. Rosetta Stone با بهره گیری از تشخیص گفتار تا تدریس تعاملی امکانات پیشرفته ای را در اختیار زبان آموز قرار می دهد. استفاده از تصاویر، متن ها و صداها در این ابزار شرایطی را فراهم می کند تا بتوان به طور طبیعی زبان را یاد بگیرید.

Rosetta Stone ، سفری به دنیای یادگیری زبان با هوش مصنوعی

معرفی بهترین سایت هوش مصنوعی آموزش زبان

در این بخش می خواهیم به معرفی چند نمونه از سایت هایی که به عنوان بهترین هوش مصنوعی برای یادگیری زبان شناخته می شوند، بپردازیم:

Smalltalk2.me

وب سایت Smalltalk2.me با بهره گیری از تکنولوژی های هوش مصنوعی قادر است تا سطح زبان آموز را تا سطح پیشرفته و آیلتس تقویت نموده و آن را ارتقا دهد. برای استفاده از امکانات این وب سایت هوش مصنوعی، در ابتدا آزمونی تحت عنوان تعیین سطح گرفته می شود و بر اساس نتایج آن برنامه های آموزشی ارائه می گردد. گفته می شود بخش های آموزشی آن مستلزم پرداخت هزینه می باشد در حالی که می توانید تعیین سطح را به صورت رایگان انجام دهید. از سوی دیگر این وب سایت، بهترین هوش مصنوعی برای تقویت لغات آیلتس به شمار می‌آید.

Beta.character.ai

برای یادگیری زبان با هوش مصنوعی وب سایت Beta.character.ai می تواند شما را در این زمینه یاری کند. این در حالی است که با ورود به این وب سایت می توانید به صحبت با یک معلم خصوصی بپردازید. گفته می شود تمامی اشتباهات شما توسط آن اصلاح می گردد و می توانید سطح زبانی خود را از این طریق ارزیابی کنید. هم چنین تقویت مهارت نوشتاری و شنیداری با استفاده از این ابزار امکان پذیر است.

Gliglish

وب سایت دیگری که توانسته در یادگیری زبان با هوش مصنوعی موفق عمل کند، سایت Gliglish نام دارد. زبان آموز با بهره مندی از امکانات Gliglish قادر است تا تلفظ صحیح لغات را بیاموزد و مهارت های شنیداری و گفتاری زبان خود را ارتقا دهد. یادگیری زبان به روشی سرگرم‌کننده و دسترسی آسان از مزیت های استفاده از این وب سایت هوش مصنوعی آموزش زبان است. تنوع و جذابیت در روش های آموزشی، ارائه برنامه های آموزشی شخصی سازی شده از قابلیت های سایت Gliglish به شمار می آید.

نتیجه گیری

به طور کلی از دید بسیاری یادگیری یک زبان جدید ، کار دشوار و دلهره آوری به نظر می‌آید. اما با ورود هوش مصنوعی و ارائه ابزارهای پیشرفته، پروسه یادگیری زبان جذاب‌تر و هیجان انگیزتر شده است. از این رو یادگیری زبان با هوش مصنوعی موجب شده تا ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی جایگزین مناسبی برای روش‌های قدیمی باشند. در این مقاله سعی کردیم تا با معرفی بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای یادگیری زبان شما را در این امر یاری کنیم.

 

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره فنی و تخصصی رایگان

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش طراحی سایت و اپلیکیشن، سئو و سایر خدمات شرکت فرم زیر را تکمیل نمایید.مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form