ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

i18n چیست ؟

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

i18n

i18n چیست؟

i18n چیست؟
i18n عبارتند از در توسعه برنامه های چند زبانه مهم ترین کاری که باید صورت گیرد ترجمه کلمات به کار رفته در آن نرم افزار و توسعه و تغییر زبان در کوتاه ترین زمان ممکن.

برنامه های چندزبانه نیازمند دو پیش نیاز اساسی می باشند:

1- i18n که کوتاه شده internationalization می باشد و عدد 18 تعداد حروف حذف شده بین حرف اول i و حرف آخر n می باشد.

کاری که انجام میدهد این است که رفتار ورودی و خروجی نرم افزار را با نیاز های زبان های مختلف سازگار می کند.از جمله این نیاز ها:امکان تایپ چپ به راست و راست به چپ ، عدم وابستگی به یک تقویم خاص ، پشتیبانی از واحد های پولی.

2- l10n کوتاه شده localization به معنای بومی ساز است.

کاری که انجام می دهد این است که اضافه کردن یک زبان تازه به نرم افزار است که پیش نیازهای i18n در آن وجود دارد مانند ترجمه جمله ها و واژگان به زبان جدید ، اضافه کردن یک تقویم جدید با  نرم افزار.

در بومی سازی یک تابع به نام gettext وجود دارد که برای شناسایی کلمات به کار می رود پس واژگان به کار رفته باید از gettext عبور کنند تا امکان ترجمه و تغییر آنها فراهم شود.

نحوه تعیین رشته ترجمه:

رشته ها عبارت “این متن باید ترجمه شود” مشخص می شودکه در کد و templateها مشخص می شود پس علامت گذاری رشته ها بر عهده شماست و سیستم می تواند تنها رشته هایی را که می شناسد ترجمه کند.

Django یک فریم ورک است که به طور کامل بین المللی شده است که در آن تمامی واژه ها برای ترجمه علامتگذاری می شوندو مقادیر زمان و تاریخ در آن کنترل می شود و همچنین django درای چندین فایل localization می باشد. اگر قصد استفاده از این فریم ورک را دارید پس نیاز دارید که حداقل hookها را به کد خود اضافه کنید. hookها رشته های ترجمه نام دارند که اگر ترجمه برای آن زبان در دسترس باشد به django می گوید “این متن باید به زبان کاربر ترجمه شود “.

پس به طور کلی django دو کار انجام می دهد :

اول اینکه به نویسندگان template اجازه می دهد قسمت هایی که باید ترجمه شوند را تعیین کنند و دوم اینکه از آن اطلاعات جهت ترجمه برنامه های وب برای کاربران استفاده می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 2.3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.