هزینه ساخت اپلیکیشن در سال 1403 (آپدیت تیر 1403)

قیمت طراحی اپلیکیشن چقدر است؟۰تا۱۰۰محاسبه هزینه ساخت اپلیکیشن

مقدمه

ساخت اپلیکیشن امروزه برای کسب و کارهای حرفه ای مانند فروشگاه ها و معاملات املاک و یا کارهایی که مربوط به ارائه خدمات می شوند بسیار کاربرد دارد. قیمت طراحی اپلیکیشن نیز به عوامل زیادی بستگی دارد و نمی توان برای هر کاری هزینه ثابتی در نظر گرفت. هزینه ساخت اپلیکیشن معمولاً توسط متخصصین این امر و با توجه به نیاز شما و چیزی که از اپلیکیشن می خواهید تعیین می شود. طبیعی است که هرچه نیازهای شما در طراحی اپلیکیشن بیشتر باشد، به طبع آن هزینه طراحی اپلیکیشن نیز افزایش یابد. همینطور نوع پلتفرم هر اپلیکیشن که اندروید، ios یا pwa باشد، می‌تواند در قیمت اپ تاثیر زیادی بگذارد.

آنچه در این مقاله می خوانید:

ساخت اپلیکیشن امروزه برای کسب و کارهای حرفه ای مانند فروشگاه ها و معاملات املاک و یا کارهایی که مربوط به ارائه خدمات می شوند بسیار کاربرد دارد. قیمت طراحی اپلیکیشن نیز به عوامل زیادی بستگی دارد و نمی توان برای هر کاری هزینه ثابتی در نظر گرفت. هزینه ساخت اپلیکیشن معمولاً توسط متخصصین این امر و با توجه به نیاز شما و چیزی که از اپلیکیشن می خواهید تعیین می شود. طبیعی است که هرچه نیازهای شما در طراحی اپلیکیشن بیشتر باشد، به طبع آن هزینه طراحی اپلیکیشن نیز افزایش یابد. همینطور نوع پلتفرم هر اپلیکیشن که اندروید، ios یا pwa باشد، می‌تواند در قیمت اپ تاثیر زیادی بگذارد.

ساخت اپلیکیشن چقدر هزینه دارد؟

همان طور که گفته شد هزینه ساخت اپلیکیشن‌های موبایل بسیار متفاوت است. با توجه به نوع اپلیکیشن، کاربرد آن، نحوه طراحی بخش‌های مختلف، امکاناتی که در برنامه وجود دارد، نحوه اتصال به سرور، تعداد کاربرانی که این برنامه را بر روی تلفن همراه خود نصب می‌کنند، تکنولوژی مورد استفاده، زمان انجام پروژه و بسیاری موارد دیگر هزینه طراحی و تولید یک اپلیکیشن مشخص می‌شود. علاوه بر موارد کد نویسی و طراحی اپلیکیشن امنیت آن نیز بر میزان هزینه تاثیر گذار است.

اپلیکیشن‌هایی که برای ورود کاربر نیاز به تایید هویت دارند از سطح امنیتی بالایی برخوردار بوده و قیمت طراحی اپلیکیشن اختصاصی نیز بیشتر است. برخی افراد برای کاهش هزینه ساخت اپلیکیشن اقدام به استفاده از قالب‌های آماده می‌کنند. اگر به دنبال پیشرفت کسب و کار خود از طریق اپلیکیشن هستید بهتر است طراحی اختصاصی خود را انجام دهید. این کار باعث افزایش هزینه طراحی اپلیکیشن می‌شود اما اپلیکیشنی کاملا اختصاصی با امنیت بالا در اختیار خواهید داشت.

هزینه طراحی اپلیکیشن

بیشتر بخوانید :

عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی اپلیکیشن

 • با توجه به متفاوت بودن پلتفرم اندروید و IOS در اولین قدم مشخص شدن آن مهم هست. هزینه تمام شده برای طراحی اپلیکیشن اندروید در قیاس با IOS متفاوت می باشد. تکنولوژی های ساخت اپلیکیشن ها هم متفاوت هست و کد نویسی بر اساس Native یا MultiPlatform نیز در هزینه طراحی اپلیکیشن تاثیر گذار می باشد.
 • موارد دیگری نظیر ماژول هایی خاص مثل GPS,Notification, پیامک ها, طراحی اختصاصی, اپلیکیشن های کمکی و … در هزینه طراحی اپ ها تاثیر گذار هستند. مباحثی نظیر UI و UX جز مباحث مهم که بسته به نوع کسب و کار شما و درخواست هایی مبنی بر سفارش سازی های اختصاصی می باشند امکان افزایش هزینه ها را خواهند داشت. قطعا توجه ویژه به ظاهر و داشتن انیمیشن های زیبا و حرفه ای تجربه مشتری شما را در استفاده از اپ دگرگون خواهد کرد.
 • ویژگی های اختصاصی و متفاوت مبحث دیگری در هزینه ها می باشد. با توجه به درخواست کارفرما و امکانات درخواستی برای پروژه تنوع زیادی در ان وجود دارد. ویژگی های درخواستی تاثیر مستقیمی در هزینه ساخت اپلیکیشن موبایل درخواستی شما خواهد داشت.
 • اگر اپ مورد نظر شما، بازی با گرافیک بالا و چندمرحله ای است، به قیمت گذاری جداگانه نسبت به اپ های مرسوم بازار، نیاز دارد.هزینه ساخت اپلیکیشن در این مورد ممکن است متفاوت باشد.
 • اپلیکیشن های بازی هایی نظیر آموزشی، اکشن، تفننی، رانندگی، کلمات و دانستنی ها، معمایی، راهبُرد، امتیازی، خانوادگی، شبیه سازی، ماجراجویی و ورزشی، به زمان بندی، گرافیک و ساختار خاصی برای طراحی نیاز دارند که همه در زمان و قیمت نهایی، تأثیرگذار است. لذا باید صفر تا ۱۰۰ ایده اپ بازی را به صورت مکتوب در اختیار شرکت طراحی اپ قرار دهید.
 • اگر اپ مورد نظر شما، امکان زوم کردن روی مطالب و تصاویر داشته باشد، امکان تنظیم رنگ و فوت داشته باشد، امکان دید در شب داشته باشد و بتوانید از قابلیت های گوشی هوشمند خود در درون اپ مورد نظر خود استفاده کنید، همه در قیمت گذاری نهایی اپ تأثیرگذار هستند.

هزینه طراحی اپلیکیشن اندروید

با توجه به اینکه بیشتراز 80 درصد گوشی های افراد با سیستم عامل اندروید کار میکند و به دلیل محدودیتهای ایجاد شده از طرف شرکت اپل برای کشور ما ساخت اپلیکیشن اندروید متقاضی بیشتری دارد، با این وجود شاید باورتان نشود که قیمت ساخت اپلیکیشن اندروید پایین تر از هزینه ساخت اپلیکیشن آی او اس است. هزینه ساخت اپلیکیشن اندروید ارتباط مستقیم با درخواست های مشتری و اینکه بخواهند خدمات خود را در چه سطحی ارائه دهند دارد. باید به این نکته توجه داشت که دریافت مبالغ بالا از طرف شرکت های نرم افزاری لزوما به معنای ارائه کار بهتر نمی باشد. اپلیکیشن‌های اندروید انواع مختلفی داشته و نحوه برنامه نویسی آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. یکی از مهم‌ترین عواملی که در هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل تاثیر می‌گذارد نوع اپلیکیشن و نحوه برنامه نویسی آن است.  در مقاله انواع طراحی اپلیکیشن می توانید با انواع اپلیکیشن های اندروید آشنا شوید.

برای مثال این گزینه ها می توانند بر روی هزینه ساخت برنامه اندروید تاثیر زیادی داشته باشند:

گزینه هایی که روی هزینه ساخت اپلیکیشن اندروید تاثیر می گذارن

 • نیاز داشتن به نقشه
 • نیاز به مسیریابی
 • تخمین مسافت
 • یافتن لوکیشن

تمام این موارد در قیمت طراحی اپلیکیشن اندروید منظور خواهد شد. پس لازم است قبل از درخواست خدمت نسبت به ارائه پروپزالی دقیق که تمام خواسته ها و نیازهای شما را در بر داشته باشد اقدام کنید. به این شکل می توانید تعرفه طراحی اپلیکیشن را به طور دقیق تر تخمین زده و با صرف مبلغی مناسب کار خود را پیش ببرید.

هزینه ساخت اپلیکیشن ios

هزینه ساخت اپلیکیشن ios در کل نسبت به اندروید بیشتر است. با توجه به نیازمند بودن تجهیزات خاص برای برنامه نویسان جهت طراحی اپلیکیشن ios هزینه بالاتری را نیازمند می باشد. شرکت Apple بصورت انحصاری برای محصولات شرکت خود سیستم عامل اختصاصی طراحی نموده است. اپلیکیشن های ios ویژگی سرعت بالا و پایداری بهتر جهت اجرا را دارا می باشند که بخشی از دلیل این موضوع به سخت افزارهای قدرتمند گوشی های آیفون برمیگردد.

قیمت ساخت اپلیکیشن

هزینه ساخت اپلیکیشن فروشگاهی

امروزه طراحی اپلیکیشن فروشگاهی مشابه دیجی کالا از متقاضیان زیادی برخوردار است و با توجه به شیوع ویروس کرونا و تمایل افراد به خرید اینترنتی، اگر کسب و کار فروشگاهی دارید بهتر است با صرف مبلغی مبنی بر هزینه ساخت اپلیکیشن اندروید فروش محصولات، کسب و کار خود را به صورت چشم گیری ارتفا دهید. هزینه ساخت اپلیکیشن دیجی کالا در ابتدای کار شاید به صرفه نباشد اما پس از اینکه کمی کار شما رونق گرفت و افراد از خدمات شما راضی بودند به فکر انجام آن باشید.

در واقع هزینه ساخت اپلیکیشن اندروید فروش محصولات بستگی به نیاز شما دارد و اینکه بخواهید خدمات خود را در چه سطحی ارائه دهید. اگر به آمار و ارقام و میزان درامد حاصل از فروشگاه اینترنتی نگاهی بیندازید ، هزینه طراحی اپلیکیشن فروشگاهی مبلغ زیادی نخواهد بود . با این حال بهتر است قبل از اقدام به بازار کار و رقبای خود نگاهی بیندازید و اگر می خواهید قدم بزرگی در این زمینه بردارید سعی کنید کمبودهای موجود در طراحی اپلیکیشن رقبا را با صرف مبلغی برای هزینه ساخت اپلیکیشن حرفه ای جبران کنید.

امکانات طراحی اپ فروشگاهی:

 • ثبت نام و ورود کاربران
 • فرم نظر سنجی از مشتریان
 • کاتالوگ آنلاین با متن و تصویر
 • توسعه اپلیکیشن با اتصال وردپرس
 • انتشار اپلیکیشن در مارکت
 • تعیین زمان ارسال و تحویل محصول
 • گزارش فروش ماهانه و سالانه
 • نمایش محصولات متنوع با تصویر
 • دسته بندی محصولات
 • جستجو پیشرفته محصولات
 • سبد خرید و درگاه پرداخت آنلاین
 • نمایش ویدیو و تیز تبلیغاتی

هزینه ساخت اپلیکیشن خدماتی

طراحی اپلیکیشن خدماتی از جمله طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی، طراحی اپلیکیشن رستوران، طراحی اپلیکشن سوپر مارکت، طراحی اپلیکیشن دیوار و طراحی اپلیکشن باربری طرفداران زیادی دارد و هزینه طراحی اپلیکیشن خدماتی کاملا بستگی به روش کدنویسی و امکانات مورد نیاز شما دارد.

هزینه ساخت اپلیکیشن آموزشی

بعد از شیوع بیماری کرونا، طراحی اپلیکیشن آموزشی برای برگزاری دوره های آموزشی، کلاسهای آنلاین و فروش دوره رونق زیادی یافت و شما با ساخت اپلیکیشن آموزش مشابه کورسرا میتوانید به سود زیادی دست یابید. اما هزینه ساخت اپلیکیشن خدماتی کاملا بستگی به امکانات مورد نیاز شما و زبان برنامه نویسی مورد نظر شما دارد.

هزینه ثبت اپلیکیشن در بازار

در حال حاضر هزینه انتشار و ثبت اپلیکیشن در بازار 40 هزار تومان می باشد که به عنوان حق اشتراک دریافت می شود.

طراحی اپلیکیشن ارزان یا گران؟

افراد بسیاری وجود دارند که به دنبال هزینه برنامه نویسی اپلیکیشن ارزان قیمت هستند و به همین منظور پروژه های خود را به سایت های فریلنسری واگذار می کنند. سایت های فریلنسری یک عیب بزرگ دارند و عیب آن ها این است که اکثر فریلنسرها در زمینه برنامه نویسی کم تجربه و دانشجو هستند. از این رو قادر به طراحی اپ های پیچیده نبوده و یا اگر این اپ ها را تولید نمایند معمولا مشکلات فنی بسیاری دارد. از طرفی مهم ترین عیب فریلنسرها این است که هیچگونه مسئولیتی در رابطه با اپلیکیشنی که طراحی کرده اند ندارند و پس از تحویل اپ به شما اگر مشکل فنی به وجود آید و یا بخواهید تغییراتی در آن به وجود آوردید با مشکلاتی مواجه خواهید شد و فریلنسر وظیفه ای در قبال این موضوع ندارد.

 

تعرفه طراحی اپلیکیشن

بازگشت هزینه ساخت اپلیکیشن

برای جبران قیمت ساخت اپلیکیشن موبایل، امکان دانلود اپ را برای همه به صورت رایگان فراهم کنید و به منظور ارائه خدمات خاص به کاربران در بخش های مختلف اپ، از امکانات پرداخت درون برنامه ای استفاده کنید و از آن ها پول بگیرید. با این روش، اپ شما خیلی زود در بازار، توسعه پیدا می کند و دانلود بیش تر و تعداد نصب فعال تری را تجربه خواهید کرد.

کلام پایانی

همان طور که متوجه شدید موارد زیادی در تعیین هزینه ساخت اپلیکیشن در ایران موثر هستند. و همچنین راه‌های متفاوتی برای ساخت اپلیکیشن وجود دارد. امیدوارم بعد از خواندن این مقاله با توجه به نیازهای اپلیکیشن و هزینه‌های گفته شده بتوانید به راحتی روش درست را انتخاب کنید و اپلیکیشن خود را بسازید. اگر قصد سفارش طراحی اپلیکیشن دلخواهتان را دارید با کارشناسان سایت ایراکد تماس بگیرید. تجربه ایراکد در طراحی و راه اندازی اپ های مختلف برای طیف های گوناگونی از مشتریان در سراسر کشور، فرصت خوبی را در اختیار شما قرار می دهد تا در کنار یک تیم حرفه ای، حرفه ای فکر کنید و حرفه ای عمل کنید تا صاحب اپی محبوب و پر دانلود در درازمدت شوید.

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره فنی و تخصصی رایگان

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش طراحی سایت و اپلیکیشن، سئو و سایر خدمات شرکت فرم زیر را تکمیل نمایید.مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form