Roadmap Asp.NET Core

نقشه راه Asp.NET Core

نمودار بخش های مختلف فریمورک Asp.NET Core

برای شروع آشنایی با Asp.NET بهتر است ابتدا محیط .NET را تعریف کنیم. .NET یک پلتفرم متن باز(open source) و چندسکویی (cross platform)برای توسعه است که توسط شرکت مایکروسافت ایجاد شده است. از آنجایی که محیط NET. دارای قابلیت Cross Platform است، می توان از این محیط روی پلتفرم‌های لینوکس، ویندوز و مک استفاده کرد. همچنین .NET به ما این امکان را می دهد تا با استفاده از چندین زبان، ویرایشگر و کتابخانه برای ساختن برنامه های وب، موبایل، اپلیکیشن، بازی و IOT استفاده کنیم.
ASP یا Active Server Page یک فناوری است که از طریق اسکریپت نویسی سمت سرور به کاربر این امکان را می دهد تا صفحات وب را به صورت تعاملی و پویا ایجاد کند.
Asp.NET یک محیط کار متن‌باز و سمت‌سرور است که جایگزین ASP شده و از آن برای توسعه وبسایت‌ها، وب‌اپلیکیشن‌ها و وب‌سرویس‌ها استفاده می شود.
Asp.NET Core آخرین نسخه فریمورک Asp.NET است که در سال 2016 توسط شرکت مایکروسافت منتشر شد. این پلتفرم متن باز (open source) بوده و قابلیت چند سکویی(cross-platform) دارد که می توان بر روی سیستم عامل‌های ویندوز، لینوکس و مک او اس استفاده کرد. سبک و مدرن بودن، انعطاف پذیری و سرعت بالا نیز از دیگر مزایای این پلتفرم به شمار می رود.
یادگیری Asp.net core مانند دیگر تکنولوژی ها، نیاز به یک مسیر تعیین شده برای درک بهتر و یادگیری آسانتر دارد. ایراکد با قرار دادن این مسیر به شما کمک می کند تا به صورت اصولی با این فریمورک آشنا شده و دید مناسبی نسبت به موضوع پیدا کنید.

فرم ثبت سفارش

Registration Form