طراحی چت بات فروش و پشتیبانی

طراحی چت بات فروش و پشتیبانی

مقدمه

این واقعیت که قطار پیشرفت طراحی چت بات‌ها به سرعت در حال حرکت است، بر کسی پوشیده نیست. به طوری که شمار بسیاری از برندها و کسب و کارها بر این باورند که دیگر پیاده سازی روش‌های سنتی نمیتواند آنها را به فروش رویایی و سود قابل توجهی برساند. از این رو بهترین راه، بهره مندی از ابزارهای پیشرفته‌ای همچون چت بات‌ها است. این در حالی است که تقاضا برای ساخت و طراحی چت بات‌ها در حال افزایش است. گفته میشود با توجه به قابلیت‌ شبیه سازی مکالمه با یک کاربر از طریق اپلیکیشن‌ها، وب سایت‌ها و پیام رسان‌ها به زبان طبیعی، چت بات‌‌ها در زمینه‌های مختلفی از جمله فروش و پشتیبانی بیشترین کاربرد را دارند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

بنابراین طراحی چت بات فروش و پشتیبانی را میتوان به عنوان بهترین روش برای رسیدن به فروش بیشتر معرفی نمود. اگر میخواهید با روش هوشمندانه‌ای در کسب و کار خود به فروش بیشتری دست یابید کافی است طراحی این نوع چت بات‌ها را به بهترین شرکت خدمات برنامه نویسی بسپارید. در این مقاله قصد داریم هر آنچه نیاز است در مورد طراحی ربات چت فروش و پشتیبانی بدانید را در اختیارتان قرار دهیم.

طراحی چت بات فروش و پشتیبانی، بهترین راه موفقیت در فروش مکالمه‌ای

باید خاطر نشان کرد سیستم فروش بسیاری از کسب و کارها بر پایه فروش مکالمه‌ی است. در حقیقت فروش مکالمه‌ای یکی از روش‌های فروش از طریق مکالمه میباشد که میتواند در بستر وب سایت‌ها و یا پیام رسان‌ها شکل گیرد. امروزه بهره مندی از بازاریابی دیجیتالی حرف اول را در فروش و پشتیبانی کسب و کارها میزند. میتوان گفت یکی از استراتژی‌هایی که در بازاریابی دیجیتالی قادر است علاوه بر افزایش فروش سوال هیچ کاربری را بدون پاسخ نگذارد، چت بات مارکتینگ نام دارد.
این در حالی است که میتوان چت بات فروش و پشتیبانی را به عنوان پرکاربرترین انواع چت بات مارکتینگ معرفی نمود. چت بات فروش و پشتیبانی به گونه‌ای طراحی میشوند که میتواند همانند انسان‌ها با مشتریان تعامل داشته باشند. راحتی و عملکرد بالا، پشتیبانی از زبان‌های مختلف در چت بات‌ها موجب شده است تا به محبوبیت بسیاری در بازاریابی دیجیتالی دست پیدا کند. این روزها با توجه به طراحی چت بات فروش و پشتیبانی با هوش مصنوعی که روشی موثر و پرکاربرد در فروش مکالمه‌ای به شمار می‌آید میتوان مطمعن‌تر در مسیر رسیدن به فروش بیشتر گام برداشت.

طراحی چت بات فروش و پشتیبانی، بهترین راه موفقیت در فروش مکالمه‌ای

نقش موثر طراحی چت بات فروش و پشتیبانی در رشد کسب و کار‌ها

حضور ابزارهای پیشرفته و توسعه یافته مطابق با آخرین تکنولوژی روز دنیا همچون چت بات‌ فروش و پشتیبانی، حوزه بازاریابی را نیز با تغییر و تحولاتی مواجه کرده است. فرقی نمیکند طراحی چت بات با کدنویسی یا هوش مصنوعی انجام شده باشد، استفاده از آنها میتواند نقش موثری در رشد و توسعه کسب و کارها ایفا کنند. به عبارت دیگر طراحی چت بات فروش و پشتیبانی مزیت‌های بسیاری را برای اکثر کسب و کارها به همراه دارد که عبارتند از:

بررسی دقیق و سریع اطلاعات

در سیستم فروش بهره مندی از یک پلتفرمی که بتوان از طریق آن پیام‌های مشتریان را به منظور یافتن مشکلات محصول یا خدمت و راه‌هایی برای حل آن بررسی نمود، امری مهم و حیاتی است. از این رو با طراحی چت بات فروش و پشتیبانی بستری فراهم میشود تا بتوان اطلاعات ثبت شده مشتریان را به صورت دقیق و در کوتاه‌ترین زمان ممکن تحلیل و بررسی کرد.

نقش موثر طراحی چت بات فروش و پشتیبانی در رشد کسب و کار‌ها

تسهیل در روند تعامل با مشتریان

با کمک چت بات فروش و پشتیبانی میتوان مطابق با شرایط مشتریان با آنها ارتباط برقرار کرد. این کار تاثیر بسزایی بر افزایش نرخ فروش و وفاداری مشتریان میگذارد.

پاسخگویی 24 ساعته

از دیگر مزیت‌های طراحی چت بات فروش و پشتیبانی میتوان به پاسخگویی 24 ساعته آن اشاره کرد. از آن جایی که شرط استفاده از چت بات‌ها، اتصال به اینترنت است.از این رو بدون محدودیت زمانی و مکانی میتوان با کاربران و مشتریان تعامل ایجاد کرد.

کاهش هزینه در خدمات پشتیبانی

با حضور چت بات‌‌ها حوزه بازاریابی به سمت مکانیزه شدن در حرکت است. بنابراین بدون نیاز به نیروی پشتیبانی و به دنبال آن کاهش هزینه‌ها، میتوان فرآیند پشتیبانی را در کسب و کارها به صورت خودکار انجام داد.

کاهش خطای انسانی

دلایل بسیاری همچون خستگی، حجم کار بالا و غیره برای بروز خطا در روند پاسخگویی به سوال مشتریان توسط نیروی انسانی وجود دارد. اما در چت بات فروش و پشتیبانی هیچ گاه شاهد این گونه خطاهای انسانی نخواهیم بود. زیرا برای این ابزارها خستگی و فراموشی معنایی ندارد. از این رو با طراحی چت بات فروش و پشتیبانی، خطای انسانی به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

مهمترین نکاتی که در مورد طراحی چت بات فروش و پشتیبانی باید بدانید!

چنانچه قصد دارید در سیستم فروش و پشتیبانی کسب و کار خود از رابط‌های مکالمه محور همچون چت بات استفاده کنید، نیاز است تا چندین نکته را مد نظر قرار دهید:
• پس از طراحی ربات چت فروش و پشتیبانی در وهله اول نیاز است این موضوع را برای کاربران خود روشن کنید که در فرآیند پشتیبانی، با یک ربات در حال گفتگو هستند. درست است که چت بات‌ها همانند یک نیروی انسانی پاسخگوی سوالات کاربران میباشند، اما بهتر است در ابتدا مکالمه این مسئله را با کاربران در میان بگذارید.
• باید توجه داشته باشید که در طراحی ربات چت فروش و پشتیبانی خواسته‌های مشتریان با یکدیگر متفاوت است و هر روز بر خواسته‌های جدید آنها افزوده میشود. از این رو در طراحی ربات چت فروش و پشتیبانی بایستی این موضوع را متناسب با نیاز کسب و کارها در نظر گرفت.
• برای آن که فروش خود را چندین برابر کنید نیاز است هر زمان که مشتریان حضور داشته باشند در کنار آنها باشید. از این رو میتوانید با چت بات فروش و پشتیبانی همیشه در دسترس باشید.

طراحی ربات چت فروش و پشتیبانی

پرکاربردترین زبان‌های برنامه نویسی در طراحی ربات چت فروش و پشتیبانی

همانطور که گفته شد طراحی ربات چت فروش و پشتیبانی به دو روش کد نویسی و یا از طریق هوش مصنوعی قابل انجام است. اگر بخواهید این نوع چت بات‌ها را با برنامه نویسی طراحی کنید نیاز است تا با پرکاربردترین زبان‌های برنامه نویسی در این خصوص آشنا شوید.

PHP

زبان برنامه نویسی PHPیکی از کاربردی‌ترین زبان‌هایی است که در چندین نسخه قابل استفاده میباشد. از برجسته‌ترین ویژگی‌های زبانPHP میتوان به پشتیبانی خوب، رایگان، متن باز و جامعه بزرگ اشاره کرد از این رو در طراحی ربات چت فروش و پشتیبانی این زبان توانسته محبوبیت بسیاری را در میان توسعه دهندگان و طراحان چت بات‌ها پیدا کند.

Python

پایتون را میتوان یکی از زبان‌های برنامه نویسی چند منظوره معرفی کرد که در ساخت چت بات‌ها به ویژه چت بات‌های فروش و پشتیبانی بیشترین کاربرد را دارد. خوانایی بالا، متن باز بودن، قابل توسعه و اجرای آسان از ویژگی‌های این زبان برنامه نویسی محبوب به شمار می‌آید.

Go

عنوان موثر ترین و قابل اعتمادترین زبان برنامه نویسی توسعه یافته توسط گوگل در طراحی چت بات پشتیبانی و فروش به زبان Go تعلق دارد. گفته میشود این زبان یک زبان برنامه نویسی سیستم محور بوده و میتوان ظرفیت قوی و قابلیت اجرای چندین کار به صورت همزمان را از مزیت‌های زبان Goدانست. بنابراین برای ساخت یک چت بات در حوزه فروش و پشتیبانی این زبان میتواند بهترین گزینه باشد.

نتیجه گیری

به طور کلی شرط ماندن کسب و کارهای در میدان رقابت بهره مندی از ابزارهایی است که بتوان با استفاده از آنها فروش و سود را تا چندین برابر افزایش داد. با توجه به ویژگی‌ها و قابلیت‌های چت بات‌ها کسب و کارهای بسیاری به دنبال ساخت و طراحی چت بات فروش و پشتیبانی هستند. ما در این مقاله سعی کردیم با ارائه مطالبی در خصوص طراحی ربات چت فروش و پشتیبانی شما را در این امر یاری کنیم. امیدواریم برایتان مفید واقع شود.

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form