لوگو

ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

آموزش ثبت دامنه

آموزش تصویری

 
+ 0
مشتریان
+ 0
پروژه های انجام شده
+ 0
سابقه فعالیت های ایراکد​
0 %
درصد رضایت مشتری

آموزش ثبت دامنه

در این قسمت می خواهیم دامنه خود را به ثبت برسانیم.یه طور کلی دو نوع دامنه داخلی و خارجی  داریم . دامنه داخلی ، دامنه ir. که مخصوص ایران و دامنه داخلی می باشد. دامنه های خارجی که شامل دامنه‌های com ،.net ،.org. و co. و… می‌باشند وکه ثبت آنها راحت تر است.

برای اینکه دامنه ir. را ثبت کنید باید در وب‌سایت nic.ir یا ایرنیک وارد شوید و فرایند ثبت‌نام ر داده وشناسه خود را دریافت کنید.

برای ثبت دامنه فقط کافی است عبارت ثبت دامنه را در گوگل سرچ کنید تا لیست سایت ها را مشاهده کنید. معمولاً سایت‌هایی که جز موارد اول گوگل هستند سایت‌های معتبری می‌باشند.  که در اینجا ما وارد ایران سرور میشویم.

 

برای ثبت دامنه باید ابتدا در سایت عضو شوید.

در قسمت سرچ سایت دامنه مور نظر خود را مانند تصویر زیر وارد میکنیم.

 

 

مشاهده می کنیم که این دامنه قبلا ثبت شده است و شما تنها می‌توانید دامنه‌ای که آزاد است را ثبت کنید.پس ما میام و از دامنه های پیشنهادی استفاده میکنیم و گزینه ثبت دامنه آن را انتخاب می کنیم.

 

 

با انتخاب گزینه کنترل وضغیت ثبت دامنه ، قیمت را مشاهده میکنید. روی گزینه افزودن به سبد خرید کلیک کرده و به ادامه خرید بروید.

 

 

در این صفحه DNS ها را خالی بگذارید و پس از خرید هاست تغییرات را انجام دهید.گزینه ادامه را انتخاب کرده ، به صفحه بعد بروید و پرداخت نهایی را انجام دهید.

برای ثبت دامنه .ir مانند بقیه دامنه ها اقدام کنید فقط در صفحه زیر باید شناسه ی خود را که از nic.ir یا ایرنیک دریافت کرده اید، وارد کنید.

با انجام بقیه مراحل می توانید دامنه خود را به صورت کامل به ثبت برسانید.