ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

تفاوت برگه و نوشته

آموزش تصویری

 
+ 0
مشتریان
+ 0
پروژه های انجام شده
+ 0
سابقه فعالیت های ایراکد​
0 %
درصد رضایت مشتری

تفاوت برگه و نوشته

در قسمت های قبلی با برگه ها و نوشته ها آشنا شدیم و آن ها را ایجاد کردیم و می دانیم که وردپرس با کمک نوشته‌ و برگه اطلاعاتی را ایجاد کرده و در اختیار کاربران قرار می‌دهد. اما آیا تفاوت برگه و نوشته در وردپرس را می‌دانید؟

در این قسمت از آموزش ها می خواهیم  شباهت‌ها و تفاوت‌های برگه و نوشته را بررسی کنیم.

برگه در وردپرس

صفحاتی مانند صفحه تماس، درباره ما، قوانین و مقررات و … از نوع ثابت  “یکبار مصرف” هستند

به عنوان مثال ، صفحه درباره ما سایت شما قرار نیست منقضی شود. مطمئناً هر زمانی می توانید آن را به روزرسانی کنید زیرا هیچ زمان و تاریخی به برگه ها متصل نیست.

تفاوت برگه و نوشته

برا مثال وقتی تعدادی نوشته‌ در وردپرس اضافه کنید لیستی از کلیه نوشته‌ها در سایت به ترتیب تاریخ و زمان  نمایش داده خواهند شد که می‌توانید آنها را مشاهده کنید. اما وقتی ابرگه ای اضافه می کنید  ، بعد از منتشر کردن اثری از برگه در صفحه اصلی سایت وجود نخواهد داشت، برای اینکه کاربران بتوانند برگه ها را در سایت مشاهده کنند لازم است که لینک برگه را در فهرست سایت یا قسمتی مخصوص به آن برگه قرار دهیم تا با کلیک رو آن وارد برگه موردنظر شوند.

پس  برگه ها ، صفحاتی کاملا ایستا و ثابتی هستند. این صفحات حساس به تاریخ و زمان نیستند، یک بار ایجاد می‌شوند و برای طولانی مدت باقی می‌مانند.اما نوشته ها حالت پویا دارند. این صفحات دارای محتوای زمان‌دار و تاریخ انتشار هستند. نوشته ها دارای نویسنده و تاریخ انتشار هستند در حالی که برگه ها آن را ندارند.

دسته بندی و برچسب گذاری در نوشته و برگه وردپرس

یکی دیگه از تفاوت‌های برگه و نوشته در وردپرس این می باشد که امکان استفاده از دسته‌بندی و برچسب در نوشته وجود دارد ولی در برگه ها وجود ندارد. در واقع برگه ها فقط قابلیت سلسله مراتبی را دارند و نمی توان آنها را در دسته بندی و برچسب های موجود قرار داد..

اگر قصد داشته باشید تا از دسته بندی و برچسب گذاری در برگه استفاده کنید لازم است تا خودشما  با استفاده از کد یا افزونه ای این امکان را در وردپرس ایجاد کنید.

نوشته ها دارای بخش نظرات هستند

نوشته ها  بخشی به نام نظرات کاربران دارند، این بخش برای ایجاد ارتباط میان شما با کاربران طراحی شده تا با آنها تعامل داشته باشید .

برای ایجاد ناحیه ای به نام نظرات افزونه های زیادی وجود دارد، اگرچه شما می توانید از بخش نظرات پیش فرض وردپرس استفاده کنید. برای فعال کردن این بخش، به منوی تنظیمات >> گفت و گو در پیشخوان وردپرس بروید و تنظیمات آن را انجام دهید.

سئو برگه و نوشته

فرقی نمی کند برگه باشد یا نوشته، هر دو مورد با توجه به فاکتور های سئو  امکان بهینه شدن دارند. پس در تفاوت برگه با نوشته در وردپرس در مبحث سئو نمی‌توان تفاوت آنچنانی قائل شد.اما باید همیشه محتوا را به روز رسانی کنید و به طور منظم در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

  • برای صحبت با کارشناسان ما میتوانید با شماره 88881772-021 تماس بگیرید