لوگو

ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

پیوند یکتا

آموزش تصویری

 
+ 0
مشتریان
+ 0
پروژه های انجام شده
+ 0
سابقه فعالیت های ایراکد​
0 %
درصد رضایت مشتری

پیوند یکتا

در این قسمت قراره که راجع به پیوند های یکتا صحبت کنیم . در قسمت های قبل در منوی تنظیمات ، گزینه پیوند یکتا را مشاهده کردید. پیوند یکتا یا همون WordPress Permalinks  قسمتی از آدرس سایت شماست که در ادامه دامنه سایتتان مشاهده می شود. مانند  iracode.com/wordpress-learn/ که قسمت  wordpress-learn پیوند یکتای آن است.

 

از طریق منوی تنظیمات ، گزینه پیوند های یکتا را انتخاب کنید.

از قسمت تنظیمات عمومی مشابه با تصویر زیر ، می توانید طریقه نمایش پیوند یکتای خود را انتخاب کنید.

گزینه نوشته ، گزینه مناسب‌تری نسبت به بقیه گزینه هاست چرا که نام نوشته در محتوای آدرس ذکر می شود و درک آن برای موتور های جستجو و کاربران ساده تر می باشد.

 

 

 

با تلفیق متغیر های موجود در تصویر زیر، مانند سال ،روز، ساعت و… می توانید یک ساختار مناسب برای خودتان انتخاب کنید.

 

 

در قسمت اختیاری بهتر است که چیزی را تغییر ندهید. یک سری از گزینه های موجود به دلیل نصب برخی افزونه ها، ایجاد شده اند. مانند تصویر زیر که افزونه ووکامرس آن ها افزوده است.

پس از انجام تغییرات مورد نظر، آن ها را ذخیره کنید.

 

 

بعنوان مثال به قسمت برگه ها بروید. در قسمت ویرایش سریع هر یک از برگه ها می توانید گزینه نامک را مشاهده کنید ؛ که از این قسمت می توانید نامک را تغییر داده یا اضافه کنید. پس از تغییر نامک ، با کلیک روی کلید به روزسانی آن را ذخیره کنید.

 

 

با انتخاب گزینه نمایش می توانید نامک خود را مشاهده کنید.

اگر قصد تغییر نامک را دارید سعی کنید موقع راه اندازی صفحه و یا قبل از بازدید خوردن صفحه این کار را انجام دهید. چرا که کاربرانی که از این صفحه بازدید کرده اند ممکن است صفحات را گم کنند. اگر کاربران آدرس قبلی را جستجو کنند با  error 404 رو به رو خواهند شد و این اتفاق سبب امتیاز منفی از طرف گوگل خواهد شد.