ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

ایمیل مارکتینگ و تکنیک های مهم آن

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

ایمیل مارکتینگ

ما در ایمیل مارکتینگ دو پارامتر مهم داریم به نام های: open rate  و  click rate.

افزایش Open Rate در ایمیل

Open rate  همان نرخ باز شدن ایمیل است و هرچه بیشتر باشد به مراتب بهتر خواهد بود. برای اینکه نرخ باز شدن ایمیل بالا برود باید دو کار انجام دهیم. اول اینکه موضوع ایمیل ما باید که عنوان کوتاه ولی جذاب باشد که کاربر روی آن کلیک کند. سعی کنید موضوع ایمیل نهایتا بین 7-8 کلمه باشد.

استفاده از ایموجی در موضوع ایمیل به شدت توصیه می شود البته به مراتب کم! استفاده از اعداد در موضوع ایمیل خیلی کمک می کند. اگر موضوع ایمیل سوالی باشد جذاب است، در نتیجه علامت سوال و علامت تعجب هم در موضوع ایمیل می تواند در افزایش نرخ باز شدن ایمیل تاثیرگذار باشد.

نکته دوم اینکه فرستنده ایمیل خیلی مهم است که به اسم گذاشته شود. مثلا اگر شما از طرف سازمانی هم ایمیل ارسال می کنید هیچ اشکالی ندارد که اسم خودتان را به عنوان فرستنده قرار دهید. سعی کنید اسم کوچک خودتان را قرار دهید (مثلا: علی از سازمان …). این نکته در ایمیل مارکتینگ کشورهای خارجی خیلی استفاده می شود ولی در کشور ما بخاطر فرهنگ ما خیلی افراد شاید راغب به استفاده از آن نباشند ولی می تواند تاثیرگذار باشد و نرخ باز شدن ایمیل را بالا ببرد.

تکنیک های مهم ایمیل مارکتینگ

فرمت ایمیل

بعد از اینکه کاربر روی ایمیل کلیک کرد و آن را باز کرد، نکته مهم بعد فرمت ایمیل است. فرمت کلی ایمیل مثل سایت از یک header، footer و content تشکیل شده است که همان body ایمیل ما محسوب می شود. یک نمونه فرمت پیشنهادی که کاربر ممکن است بیشتر با آن تعامل ایجاد کند به صورت زیر است:

Header ایمیل می تواند یک نوار خیلی باریک باشد و اسم برند ما در آنجا زده شده باشد. اگر می خواهید از تصویر استفاده کنید. بهتر است چند خطی بنویسید و بیشتر درباره موضوع ایمیل صحبت شود و بعد از دو سه خط باید یک دکمهcall to action  قرار دهیم و اشاره کنیم کاربر برای چه کاری باید وارد سایت شود. دلیل اینکه بعد از دو سه خط باید یک دکمه باشد این است که تجربه ثابت کرده نرخ کلیک را بالا می برد.

در قسمت پایین ایمیل هم  footer قرار دارد و می تواند اطلاعاتی مثل آدرس شرکت شما، شماره تلفن، و… استفاده شود. نکته جالبی که در ایمیل های خارجی مشاهده می شود این است که عکس، اسم و مشخصات فرستنده ایمیل هم در footer قرار می گیرد و می تواند جذاب باشد و می توانیم از این طریق با خواننده ایمیل احساس صمیمیت و نزدیکی ایجاد کنیم.

 

ایمیل مارکتینگ یکی از راه های بازاریابی اینترنتی است که در عصر تکنولوژی حاضر بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. برای آشنایی بیشتر با دیجیتال مارکتینگ خواندن مقالات زیر توصیه میشود. 

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.