برترین چت بات هوش مصنوعی در سال 2024

برترین چت بات هوش مصنوعی در سال 2024

مقدمه

بی شک شبیه سازی هوش انسان در ماشین‌ها را میتوان به عنوان یکی از دستاوردهای مهم هوش مصنوعی در دنیای تکنولوژی دانست. در دنیای پرشتاب امروزی، ارتباطات انسانی به شکلی پویا و نوین تغییر یافته اند که چت با هوش مصنوعی را می توان به عنوان مهمترین تحولات در این زمینه بیان کرد. چت بات‌های هوش مصنوعی توانسته‌اند با بهره مندی از الگوریتم‌های پیشرفته یادگیری ماشین و پردازش زبان طبیعی به ارائه ارتباطی کارآمدتر به کاربران و توسعه آن بپردازند و در لیست محبوب‌ترین و پرکاربردترین ابزارهای هوش مصنوعی قرار گیرند. این روزها که رشد سریع هوش مصنوعی و قابلیت‌های قدرتمند آن به یکی از مباحث داغ تبدیل شده است حضور chatGPT در این عرصه موجب شده تا هوش مصنوعی بتواند قدرت و پتاسیل خود را به رخ فعالان حوزه تکنولوژی بکشاند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

درست است که chatGPT به عنوان برترین چت بات هوش مصنوعی شناخته میشود، اما این تمام ماجرا نیست. بسیاری از شرکت‌های معتبر و فعال این حوزه در میدان رقابت با این ابزار هوش مصنوعی، چت بات‌های دیگری را با ویژگی‌ها و قابلیت‌های پیشرفته‌تری معرفی نموده‌اند تا از این قافله جا نمانند. از جهتی نمیتوان منکر نقش موثر چت بات‌ها در مشاغلی همچون طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن و غیره شد. از این رو بسیاری از مشاغل به دنبال بهترین چت بات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی هستند. در این مقاله قصد داریم به معرفی برترین چت بات‌های هوش مصنوعی بپردازیم.

نگاهی کوتاه به چت بات هوش مصنوعی

اگر بخواهیم نگاهی کوتاه به چت بات هوش مصنوعی داشته باشیم، باید بگوییم در واقع چت بات‌، نرم افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی است که با توجه به قابلیت‌های که از آن برخوردار است همچون پردازش زبان طبیعی، تجربه‌ای شبیه به انسان را ارائه میدهد. به طوری که در ابتدا محتوای پیام دریافتی از کاربر را توسط الگوریتم‌های پیشرفته تجزیه و تحلیل میکند و پس از مقایسه با الگوهای ذخیره شده مناسب‌ترین پاسخ را به کاربر ارسال مینماید. میتوان گفت علاوه بر دریافت اطلاعات، چت بات هوش مصنوعی در برقراری تماس با مشتریان، خرید به صورت آنلاین و ارائه راه حل‌هایی برای مشکلات کاربران مورد استفاده قرار میگیرد.

معرفی 10 چت بات هوش مصنوعی برتر در سال 2024

پیشرفت روز افزون هوش مصنوعی بستری را فراهم نمود تا جدیدترین چت بات‌های هوش مصنوعی مشابه با chatGPT در حال رشد و توسعه باشند. در ادامه میخواهیم 6 چت بات هوش منصوعی برتر را به شما معرفی کنیم.

معرفی 10 چت بات هوش مصنوعی برتر در سال ۲۰۲۴

بیشتر بخوانید :

Bing Chat، قدرتمندترین چت بات هوش مصنوعی ماکروسافت

با خود نمایی chatGPT، شرکت ماکروسافت چت بات هوش مصنوعی خود را بر مبنای GPT-4 انتشار داد. گفتنی است همانند chatGPT، Bing Chat نیز توانایی شبیه سازی مکالمه با کاربر به زبان طبیعی انسان را با استفاده از پردازش زبان طبیعی و یادگیری ماشین دارد. باید خاطر نشان کرد با رونمایی بینگ جدید میتوان به تلاش ماکروسافت برای تقویت موتورجستجوی خود پی برد. به طوری که بر خلاف چت جی بی تی، کاربران را برای دریافت پاسخ چت بات هوش مصنوعی به جستجو در موتور جستجو خود تشویق میکند. اما در حالت کلی با وجود تفاوت‌هایی،عملکرد دو چت بات chatGPT و Bing Chat مشابه یکدیگر است. البته ناگفته نماند هم اکنون چت بات هوش مصنوعی copilotبا قابلیت هایی نظیر پیشنهادات، کدنویسی، بهبود بهره‌وری جایگزین Bing Chat شده است.

Bing Chat
Jasper AI، کاربردی ترین چت بات هوش مصنوعی برای کپی راتینگ‌ها

اگر به دنبال رباتی هستید که بتواند تولید محتوا را سریع‌تر از نیروی انسانی انجام دهد، میتوانید به سراغ چت بات هوش مصنوعی Jasper AI بروید. گفته میشود این ابزار به عنوان یک ربات نویسنده مبتنی بر هوش مصنوعی عمل میکند که یک محتوای اصلی و غیر کپی را بدون هیچ گونه سرقت ادبی در کوتاه‌ترین زمان تولید و به کاربر ارائه میدهد. بهره مندی از 50 قالب نوشتاری مختلف، تولید محتوا بر اساس اصول سئو، دارا بودن ویژگی‌های کپی برداری از مزیت‌های Jasper AI به شمار می‌آید. ناگفته نماند این نرم افزار میتواند محتوای تولید شده را از نظر سرقت ادبی بررسی کند و محتوایی بدون تقلب تحویل دهد.

Jasper AI
You Chat، بهترین ابزار هوش مصنوعی برای مکالمه

از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی که توانسته در حوزه مکالمه موفق عمل کند، You Chat نام دارد. این چت بات هوش مصنوعی به گونه‌ای عمل میکند که با استفاده از داده‌ها و متن‌های آنلاین، مکالماتی شبیه انسانی را با کاربران خود ایجاد میکنند. گفته میشود یکی از تفاوت‌ها و برتری‌های اصلی You Chat با chatGPT بهره مندی از اطلاعات و داده‌های به روز است. البته لازم به ذکر است از آن جایی که این ابزار در حال یادگیری است از این رو هر چه سوالات بیشتری توسط کاربران از You Chat پرسیده شود، پاسخ بهتری به کاربران ارسال خواهد شد.

You Chat،
Perplexity AI ، مناسب‌ترین چت بات هوش مصنوعی برای ایده پردازی

ابزار Perplexity AI نمونه دیگری از چت بات هوش مصنوعی است که با قابلیت اتصال به اینترنت و ارتباط با کاربران می توان به صورت رایگان از آن استفاده نمود. سیستم چت بات Perplexity AI از ویژگی‌هایی همچون رابط کاربری ساده، پیوند به منابع برخوردار است به عبارت دیگر رابط کاربری ساده این ابزار شرایطی را برای کاربران فراهم میکند تا بتوانند به راحتی با این چت بات ارتباط برقرار کنند و پس از پرسش سوالات خود و دریافت پاسخ، منابع اطلاعات را در اختیار کاربران قرار دهد.

Perplexity AI

نسخه صوتی مقاله، تولید شده با کمک هوش مصنوعی :

 Clande AI ،رقیب جدی chatGPT

عنوان جدی‌ترین رقیب chatGPT به جت بات هوش مصنوعی به Clande AI تعلق دارد. این در حالی است که در مقایسه با chatGPT از امکانات و قابلیت‌های بیشتری برخوردار بوده به طوری کاربران پاسخ پرسش‌های خود را با خطای بسیار کمی از chatGPT دریافت میکنند. سهولت در استفاده، ارائه پاسخ‌های دقیق تا 75000 کلمه، توانایی بالا در درک و تحلیل محتوا، ارائه پاسخ به سوالات پییچده را میتوان از قابلیت‌های Clande AI بیان کرد. ناگفته نماند در chatGPT محدودیت تعداد کلمه ارائه شده توسط چت بات حدود 3000 واژه می باشد.

Clande AI

Hugging Chat ، مناسب‌ترین چت بات هوش مصنوعی منبع باز

اگربه دنبال جایگزینی برای chatGPT منبع باز هستید،چت بات هوش مصنوعی Hugging Chat با تجربه کاربری مشابه چت جی بی تی میتواند بهترین گزینه باشد. گفتنی است از Hugging Chat میتوان به عنوان دستیار فنی نیز استفاده نمود. باید خاطر نشان کرد کاربر اولین درخواست از این چت بات را به سادگی انجام میدهد در حالی که برای درخواست دوم بایستی در سایت آن ثبت نام نماید. Hugging Chat قابلیت درک پرسش‌های فارسی را دارد اما در نهایت پاسخ خود را به زبان انگلیسی به کاربر ارائه میدهد. خطا در پاسخ به درخواست‌ها، غلط‌های املایی توقف در فرآیند پاسخ دهی از دیگر نکاتی است که بایستی به هنگام استفاده از این چت بات به آن توجه نمود.

Hugging Chat

BERT by Google، انقلابی در دنیای چت بات ها!

با ورود چت بات BERT به دنیای چت بات هوش مصنوعی، مکالمات به طرز شگقت انگیزی متحول شد. به طوری که این چت بات با درک عمیق زبان انسان و هم چنین تولید متن‌هایی با کیفیت بالا توانست توجه بسیاری را به سمت خود جلب کند. از مهمترین کاربردهای BERT by Google می توان به پاسخگویی دقیق به سوالات مشتریان و حل مشکلات آنها، تولید محتوای جذاب و شخصی سازی شده در حوزه بازاریابی و فروش، آموزش به دانش آموزان و پاسخ به سوالات آنها و هم چنین کمک به ارائه خدماتی در زمینه مراقبت های بهداشتی اشاره نمود. به طور کلی هوش مصنوعی با ارائه BERT by Google گامی بلند به سوی چت بات های واقعی برداشت.

BERT by Google، انقلابی در دنیای چت بات ها!

LaMDA، تجربه ی گفتگو با هوش مصنوعی گوگل

LaMDA نمونه دیگری از برترین های چت بات هوش مصنوعی معرفی می شود که در سال 2021 با آموزش بر روی دیتابیس های عظیم متشکل از متن و کد با درک عمیقی از زبان انسان قادر است به منظور برقراری مکالمه ای جذاب متن هایی با کیفیت بالا تولید نماید. توانایی های چند وجهی نظیر پاسخ به سوالات، ترجمه زبان ها و تولید متن و محتواهایی جذاب و خلاقانه و هم چنین دسترسی به اطلاعات گوگل، یادگیری و سازگاری و شخصی سازی از مزیت های چت با هوش مصنوعی LaMDA به شمار می رود.

LaMDA، تجربه ی گفتگو با هوش مصنوعی گوگل
DialoGPT، بهترین جایگزین هوش انسان در گفتگو

لذت چت با هوش مصنوعی را با DialoGPT تجربه کنید. چت بات DialoGPT نمونه چت های موفق در حال حاضر است که با قابلیت هایی مانند ارائه پاسخ های طبیعی و مشابه انسان و درک مسائل پیچیده توسط شرکت مایکروسافت طراحی و هم اکنون در دسترس کاربران قرار دارد. از ویژگی های برجسته این چت بات هوش مصنوعی می توان به توانایی درک و پاسخ به نیازهای کاربران اشاره نمود. این ابزار قدرتمند هوش مصنوعی با برقراری تعاملات و مکالماتی جذاب در حوزه های مختلف بهترین گزینه برای چت با هوش مصنوعی است.

Chatsonic ، مکالمه ای جذاب و روان با هوش مصنوعی

در سال 2022 چت باتی مبتنی بر هوش مصنوعی با نام Chatsonic ارائه گردید که با بهره مندی از مدل زبانی GPT-3 توانسته در لیست برترین چت بات هوش مصنوعی سال 2024 قرار بگیرد. Chatsonic از قابلیت هایی نظیر تولید انواع محتوای متنی جذاب و خلاقانه، ترجمه زبان، برقراری مکالمه و پاسخ به سوالات برخوردار است. هم چنین دسترسی آسان به این هوش مصنوعی چت بات موجب شده تا برای چت با هوش مصنوعی، چت بات Chatsonic را انتخاب نمایند.

مکالمه ای جذاب و روان با هوش مصنوعی

نتیجه گیری

به طور کلی با حضور تعداد بسیاری از چت بات‌های هوش مصنوعی با تجربه عملکردی مشابه chatGPT بستری فراهم شده است تا کاربران بتوانند بدون محدودیت از چت بات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده نمایند. در این مقاله سعی کردیم با معرفی 6 چت بات هوش مصنوعی برتر در سال 2024 اطلاعات مفیدی در حوزه چت بات‌های هوش مصنوعی در اختیارتان قرار دهیم.

 

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره فنی و تخصصی رایگان

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش طراحی سایت و اپلیکیشن، سئو و سایر خدمات شرکت فرم زیر را تکمیل نمایید.مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form