لوگوی ایراکد

آکادمی ایراکد

آموزش برنامه نویسی به روش نوین

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل

الگوریتم های گوگل هر روز آپدیت شده و به تعداد آن ها اضافه می شود به این دلیل که کاربرانی که در گوگل جستجو می کنند تجربه خوبی از سرچ در گوگل داشته باشند و نتایجی که برای آنها نمایش داده می شود برای آنها مطلوب باشد الگوریتم مرغ مگس خوار یکی از آنهاست.

چیستی و اهمیت آن؟

الگوریتم مرغ مگس خوار آمده تا مفهوم محتوایی را که کاربر نوشته درک کند و دیگر بر اساس کلمات کلیدی نتایج را نمایش ندهد. در گذشته هنگام سرچ نتایج دلخواه کاربر نمایش داده نمی شد و نیاز به توضیح بیشتر بود ولی امروزه گوگل با استفاده از این الگوریتم توانسته نتایج مطلوب و مورد نیاز کاربر را هنگام سرچ نمایش دهد. الگوریتم مرغ مگس خوار مفهوم را می فهمد و درک می کند و بر اساس آن نتایجی را برای کاربر نمایش می دهد.

 

الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟

چند مثال عینی از عملکرد الگوریتم

  1. هنگامی که در گوگل کلمه “ماشین” را سرچ کنیم در نتایج جستجو تصاویر ماشین نمایش داده می شود ولی اگر کلمه “ماشین ها” را سرچ کنیم علیرغم اینکه انتظار داریم تصویر چندین ماشین را در کنار هم نمایش دهد، گوگل با استفاده از الگوریتم مرغ مگس خوار در نتایج تصاویر انیمیشنی به نام “ماشین ها” را نمایش می دهد. این یعنی گوگل مفهوم مورد نظر شما را درک کرده است.
  2. یا زمانی که شما در گوگل کلمه “مسکن” را سرچ کنید در نتایج تصاویر خانه و یا مسکن مهر نمایش داده می شود ولی اگر به آن کلمه “درد” را اضافه کنیم یعنی “مسکن درد” را سرچ کنیم الگوریتم مرغ مگس خوار متوجه منظور ما می شود و مُسَکن های مربوط به درد را نمایش می دهد.

 

دیگر الگوریتم های گوگل را در ایراکد بخوانید

چرا شد مرغ مگس خوار؟

مرغ مگس خوار حیوانی بسیار دقیق است و سرعت عمل بالایی در انجام کارهایش دارد و اگر دقت کنیم الگوریتم مرغ مگس خوار دقیقا همین ویژگی ها را داراست. به همین دلیل این نام برای این الگوریتم انتخاب شده است.

 

الگوریتم مرغ مگس خوار و هدف آن

در بعضی موارد که در گوگل موضوعی را سرچ می کنیم  این الگوریتم به نوعی پاسخ سوال ما را قبل از اینکه سایت هایی را در این باره معرفی کند ارائه می دهد. مثلا وقتی سرچ می کنیم: “عمر مرغ عشق”، گوگل قبل از اینکه سایت هایی را درباره این موضوع به ما معرفی کند پاسخ سوال ما را به صورت 5-10 سال ارائه می دهد یعنی عمر مرغ عشق 5-10 سال است. در این حالت الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل در سایت هایی مانند ویکی پدیای فارسی این موضوع را جستجو می کند و نتیجه مورد نظر ما را نمایش می دهد. این موضوع یعنی این الگوریتم موضوع مورد نظر ما را درک کرده و پاسخ مناسب آن را نمایش می دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات ایراکد

  • برای صحبت با کارشناسان ما میتوانید با شماره 88881772-021 تماس بگیرید