طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی و رزرو نوبت ارایشگاه حرفه ای

مقدمه

طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی یکی از صنف‌های پرطرفدار است که به تازگی وارد این فضا شده است. سالن‌های زیبایی و مشاغل حوزه زیبایی با طراحی اپلیکیشن و طراحی سایت می‌توانند سود و درآمد خود را به سادگی افزایش دهند. اگر گمان می‌کنید که طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی کاری بی‌مصرف و هزینه تلف شده است، بهتر از از دید دیگری به موضوع نگاه کنید! طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی می‌تواند علاوه بر کاهش دردسرهای مدیریتی، یک کانال درآمدی عالی برای متخصصان حوزه زیبایی باشد. البته هیچ محدودیتی برای نوع سالن وجود ندارد و آرایشگاه‌های مردانه نیز می‌توانند با طراحی اپلیکیشن کار خود را تا حد زیادی سبک نمایند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی موضوعی است که شاید تا امروز زیاد با آن سروکار نداشته باشید، اما از این پس بسیار خواهید دید! زیرا طراحی اپلیکیشن خدماتی برای سالن‌های زیبایی و یا آرایشگاه‌های مردانه تغییرات سودمندی را به همراه خواهد داشت که بسیاری را تشویق می‌کند که در این مسیر گام بردارند.
موضوع مقاله این بار ایراکد نیز مناسب مدیران سالنهای آرایشی و زیبایی زنانه و یا پیرایشگران مردانه است که تصمیم دارند تغییری مثبت و هیجان‌انگیز را در کسب و کار خود رقم بزنند!
پس همراه ما باشید.

چرا کسب و کارها به طراحی اپلیکیشن نیاز دارند؟

پاسخ این سوال که چرا کسب و کارها امروزه به طراحی اپلیکیشن نیاز دارند، بسیار ساده است. زیرا در قرن 21 زندگی می‌کنیم!!!

انسان قرن 21 دیگر زمانی برای تلف شدن نداشته و تمایل دارد تا در کوتاه‌ترین زمان به خواسته و اهداف خود برسد. ساخت و طراحی اپلیکیشن‌ و وبسایت‌ یکی از بهترین و موثرترین راه‌های ورود به دنیای دیجیتال است.

با همه‌گیر شدن استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند، استقبال از وبسایت و اپلیکیشن‌های کاربردی نیز افزایش چشم‌گیر پیدا کرد. در ادامه نیز طراحان  و توسعه دهندگان برای استفاده از این بازار پرسود و پرطرفدار پا در میدان گذاشته و طراحی اپلیکیشن‌های خدماتی بی‌نظیری را به بازار عرضه کردند.

طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی یکی از صنف‌های پرطرفدار است که به تازگی وارد این فضا شده است. سالن‌های زیبایی و مشاغل حوزه زیبایی با طراحی اپلیکیشن و طراحی سایت می‌توانند سود و درآمد خود را به سادگی افزایش دهند.

اگر گمان می‌کنید که طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی کاری بی‌مصرف و هزینه تلف شده است، بهتر از از دید دیگری به موضوع نگاه کنید!

طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی می‌تواند علاوه بر کاهش دردسرهای مدیریتی، یک کانال درآمدی عالی برای متخصصان حوزه زیبایی باشد. البته هیچ محدودیتی برای نوع سالن وجود ندارد و آرایشگاه‌های مردانه نیز می‌توانند با طراحی اپلیکیشن کار خود را تا حد زیادی سبک نمایند.

بدین ترتیب در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با مزایا و امکانات مورد نیاز برای طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی بیشتر آشنا شوید.

 

طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی

 

طراحی اپلیکیشن رزرو نوبت آرایشگاه؛ چرا؟!

برای طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی و رزرو نوبت آرایشگاه باید با توجه به حوزه آرایشی و زیبایی که با آن سروکار دارید، باید یکسری اصول را رعایت کنید. همچنین امکانات و قابلیت‌های مورد نیاز را در اپلیکیشن جایگذاری کنید.

این امکانات کمک می‌کنند تا بسیاری از امور هم‌راستا با دیگر کارها پیشرفته و در وقت و هزینه‌های مدیریتی صرفه جویی شود.

پس طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی تاثیر زیادی در سود خالص سالن و همچنین حذف هزینه‌های قابل کنترل خواهد داشت. حال به سراغ مهم‌ترین قابلیت‌ها و امکانات یک اپلیکیشن سالن زیبایی و روزرو نوبت آرایشگاه می‌رویم:

 

امکان رزرو نوبت آرایشگاه به صورت آنلاین:

یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی، امکان رزرو آنلاین نوبت‌هاست. با کمک این قابلیت دیگر نیازی به ثبت دستی نوبت‌ها و برنامه ریزی آنها نخواهید داشت.

مشتریان سالن زیبایی به راحتی و حتی بدون برقراری تماس، نوبت‌های خود را رزرو کرده و مدیریت نیز از نوبت‌های رزرو شده یا خالی آگاهی داشته و مدیریت آنها بسیار ساده‌تر صورت می‌گیرد.

تغییر نوبت نیز در صورت بروز مشکل به آسانی اتفاق می‌افتد و کاربر از تغییر زمان نوبت خود از طریق پیامک مطلع می‌گردد.

 

امکان پرسش و پاسخ:

با طراحی اپلیکیشن برای آرایشگاه یا سالن زیبایی خود قادر هستید تا سیستمی برای پرسش و پاسخ راه‌اندازی نمایید و کاربران را مجذوب برند خود نمایید. به کمک این امکان به سوالات کاربران و مشتریان خود پاسخ می‌دهید و آنها را به استفاده از اپلیکیشن ترغیب می‌کنید.

به این ترتیب علاوه بر علاقه‌مند کردن مشتریان وفادار، در جذب مشتریان تازه نیز نقش خواهید داشت.

 

امکان ارسال پیغام‌های اطلاع رسانی:

امکان ارسال نوتیفیکشن و هرگونه پیام برای کاربران در صورت تمایل از طریق اپلیکیشن امکان‌پذیر است. شما می‌توانید تخفیفات، دستاوردهای درمانی، تغییر نوبت و ساعت کاری و یا خدمات جدیدی که در سالن خود ارائه می‌دهید، را از طریق پیغام‌های نگارش شده به مشتریان خود اطلاع دهید.

طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی سرعت اطلاع رسانی را با افزایش فوق‌العاده‌ای رو به رو خواهد کرد.

 

ارائه مقالات آموزشی:

محتواهای رایگان آموزشی می توانند قلاب اپلیکیشن شما برای جذب و به دام انداختن کاربران باشد. این محتواهای کاربردی و آموزشی هم در وبسایت اختصاصی و هم در اپلیکیشن تاثیر بالایی در دریافت بازدید بیشتر و در نتیجه تبدیل آنها به مشتریان وفادار خواهد داشت.

 

امکان فروش محصول یا دوره‌های آموزشی:

یکی از کاربردهای دیگر اپلیکیشن سالن آرایشی و زیبایی این است که می‌توانید آن را به یک فروشگاه اینترنتی تبدیل کنید و از طریق آن محصولات زیبایی یا دوره‌های آنلاین متنوع را به فروش برسانید. این امکان یک کانال درآمدی را برای شما فعال خواهد کرد که می‌تواند سود و درآمد بالایی را به همراه داشته باشد. در حالی که شما زحمت خاصی برای بازاریابی یا معرفی حضوری دوره یا محصول نخواهید داشت.

 

نمایش ویدئو و گالری تصاویر:

یکی از قابلیت‌های مهم اپلیکیشن این است که مانند یک کاتالوگ یا بروشور، حجم عظیمی از نمونه‌کارها را در خود جای داده و در معرض دید کاربر قرار می‌دهد.

کاربران شما کافیست تلفن همراه را در دست گرفته و اپلیکیشن شما را نصب کنند. سپس می‌توانند صدها نمونه‌کار و ویدئو باکیفیت از خدمات شما را مشاهده کنند و بهتر تصمیم‌گیری نمایند.

 

امکان پرداخت آنلاین:

امکان پرداخت آنلاین در اپلیکیشن یک ویژگی کاربردی و مفید است. زیرا زمانی که از طریق درگاه‌های آنلاین پرداخت مشتریان اتفاق بیفتد، خیال مشتری و مدیریت سالن از بابت پرداخت موفق و پرسرعت تراکنش‌ها و همچنین امنیت اطلاعات آسوده خواهد بود.

 

چرا طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی اهمیت دارد

 

بیشتر بخوانید :

مزایا طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی:

در این قسمت دستاوردهای پرسود و منفعت طراحی اپلیکیشن برای آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی را شرح خواهیم داد:

مزایای طراحی اپلیکیشن زیبایی

افزایش سرعت پیشرفت امور:

طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی دردسر پاسخگویی به تلفن را بسیار کاهش داده و بسیاری از تماس‌ها از طریق راه‌های ارتباطی و اپلیکیشن پاسخ داده خواهند بود. به همین دلیل شاهد بهبود سرعت پیشرفت امور را خواهید بود و در زمان صرفه‌جویی می‌شود.

زمانی که امور روزانه سالن زیبایی که چندین و چند شاخه مختلف است و تنوع زیادی دارد، با سرعت بیشتر پیش برود، بدون شک ارائه خدمات بیشتر و در نتیجه سوددهی بالاتر خواهد رفت.

کاهش هزینه‌ها:

با استفاده از یک اپلیکیشن پر زرق و برق که کاربران را مجذوب خود می‌کند، دیگر نیازی به همکاری با چندین منشی برای هماهنگی و رزرو نوبت‌ها، توضیح موضوعات برای مشتریان و تکرار مکررات نخواهید داشت.

پس در عین اینکه سودآوری سالن بالا رفته است، کاهش هزینه‌ها اتفاق افتاده و سرمایه تلف شده وجود نخواهد داشت.

جذب مشتریان بیشتر در اپلیکیشن سالن زیبایی:

با به کارگیری تکنیک‌ها و امکانات کاربردی که در بخش‌های ابتدایی مقاله نام بردیم، می‌توانید بازدید و مشتریان بیشتری را به سمت برند و کسب و کار خود هدایت کنید. در واقع رسالت اصلی آنلاین شدن بیزینس‌ها، افزایش جذب مشتری است!

زیرا سهولت در دسترسی کاربران به خیل عظیمی از خدمات و اطلاعات سودمند از بستر اینترنت فراهم شده است.

وفادار شدن مشتریان:

زمانی که برای راحتی و رفع دردسرهای مشتریان خود تلاش می‌کنید و ذهن دغدغه‌مندی دارید، طبیعی است که مشتریان به شما وفادار بوده و از این احساس ارزشمندی که برای آنها قائل بوده‌اید، قدردانی کنند.

مدیریت آسان‌تر:

حتی اگر تنها به دو نقطه مثبت مدیریت آسان نوبت‌ها و ارائه خدمات به زیبایی هر چه تمام‌تر بسنده کنیم، باز هم وجود یک اپلیکیشن رضایت‌بخش است! بسیاری از امور که ممکن است زمان زیادی از روز را نیاز داشته باشند، با طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی به صورت خودکار صورت می‌گیرند. این فوق‌العاده است!

افزودن کانال‌های درآمدی و در نتیجه سود بیشتر!

همان طور که در ابتدای مقاله به صورت مفصل به آن پرداختیم، طراحی اپلیکیشن می‌تواند کانال‌های سوددهی دیگری را در اختیارتان قرار دهد. در واقع اپلیکیشن یک راه تعاملی قدرتمند برای افزایش فروش و آگاهی از برند می‌باشد.

 

مزایا طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی

 

در پایان

یادآوری می‌کنیم که طراحی اپلیکیشن سالن زیبایی نه تنها سرمایه بر باد رفته نیست، بلکه منافع زیادی را نیز به همراه خواهد داشت. پس اگر امکانات و ویژگی‌های کاربردی و مفید را در آن تعبیه کنید، برقراری ارتباط با مشتریان بیشتری رقم می‌خورد.

همچنین شمار مشتریان وفادار نیز افزایش خواهد داشت و این یعنی معجزه آنلاین شدن یک کسب و کار!

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره فنی و تخصصی رایگان

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش طراحی سایت و اپلیکیشن، سئو و سایر خدمات شرکت فرم زیر را تکمیل نمایید.مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form