معرفی 8 عامل نقش دارنده در انتخاب بهترین هاست!

معرفی 8 عامل نقش دارنده در انتخاب بهترین هاست!

مقدمه

خرید بهترین هاست یکی از دغدغه‌های اصلی و اغلب نگران‌کننده برای مدیران وبسایت‌هاست. زیرا تمام داده و اطلاعات وبسایت در آن ذخیره شده و به دست مخاطب می‌رسد، در نتیجه بروز هرگونه مشکل به معنای از دست رفتن وبسایت حتی برای مدت کوتاه است!به همین دلیل پس از طراحی سایت باید به دنبال خرید بهترین هاست باشید. نکته مهم اینکه نمی‌توان بهترین هاست را به قطعیت تعیین کرد. چرا که به وبسایت مذکور و اهداف آن نیز بستگی دارد.پس برای شروع بهتر است بدانید که ویژگی‌های اصلی یک هاست عالی چیست و سپس انتخاب هوشمندانه و درست  خود را انجام دهید. این موضوعی است که در این بلاگ ایراکد به آن خواهیم پرداخت. پس همراه ما باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

هاست چیست؟

بگذارید قبل از هر چیز یک تعریف کلی از هاست داشته باشیم. هاست (Host) به فضایی از سرور گفته می‌شود که در اختیار یک وبسایت قرار می‌گیرد. این فضا همانند یک اتاق است که تمام فایل‌ها و محتواهای یک وبسایت را در آن جای داده و کلید در اتاق را به مدیر وبسایت تحویل می‌دهند.

حال اینکه شما به اتاق با چه متراژی نیاز دارید؟ و یا بحث حفاظت از محتویات اتاق تا چه حد قدرتمند است؟ و یا ویژگی های دیگر، به شما بستگی دارد.

به همین دلیل موضوع بهترین هاست مطرح نیست، بلکه مناسب‌ترین هاست تعریف درست‌تری می‌باشد!

پس همان طور که متوجه شدید، هر وبسایت برای آن که در دسترس کاربران مختلف قرار بگیرد باید محتواهای خود را در فضای هاست قرار داده و سپس از طریق دامنه، راه ارتباطی را میسر نماید.

حال که با موضوع هاست آشنا شدید، در ادامه 8 فاکتور مهم که به شما در انتخاب بهترین هاست برای وبسایت کمک می‌کنند، را معرفی خواهیم کرد. با دانستن این ویژگی‌های تاثیرگذار می‌توانید بک انتخاب حرفه‌ای و تمام عیار داشته باشید!

 

بهترین هاست

چطور مناسب‌ترین و بهترین هاست را انتخاب کنیم؟

برای داشتن یک انتخاب و گزینش صحیح و مناسب که با کمترین هزینه و بهترین خدمات همراه باشد، باید عوامل تاثیرگذار در سنجش را بشناسید. در انتخاب بهترین هاست در قدم اول باید بدانید که چه ویژگی‌هایی وجود دارند که سبب افزایش قیمت و برتری یک شرکت هاستینگ می‌شوند؟!

پس بهترین هاست در واقع مناسب‌ترین هاست برای شماست! زیرا همان طور که هر وبسایت با وبسایت دیگر متفاوت است، خدمات و ویژگی‌های متفاوتی را از شرکت هاستینگ انتظار دارد.

پس با بررسی دقیق و تحقیقات اصولی تصمیم به دریافت خدمات از شرکت‌های گوناگون نمایید، تا ناخودآگاه سرمایه خود را صرف ویژگی‌های غیرکاربردی و غیرمفید نکنید!

نسخه صوتی مقاله، تولید شده با کمک هوش مصنوعی :

8 عامل حیاتی در انتخاب بهترین هاست!

در این قسمت قصد داریم تا 8 مورد از اصلی‌ترین خواص یک هاست تمام عیار و عالی را برشماریم تا قبل از خرید هاست در میان حجم عظیمی از اطلاعات شرکت‌های مختلف، تنها به دنبال آنها باشید!

1. سرعت و عملکرد عالی:

سرعت همواره یکی از فاکتورهای اصلی برای ارزیابی کیفیت خدمات در حوزه دیجیتال مارکتینگ است. زیرا غایت اصلی این حوزه افزایش سطح کیفیت زندگی و انجام بدون دردسر و سریع امور می‌باشد.

سرعت و عملکرد سرورهای یک هاست نیز نقش مهمی در برتری آن دارند. چرا که همه افراد تمایل دارند تا وبسایت‌ها با سرعت بالایی لود شده و قابل نمایش باشند و با کلیک روی لینک یا دکمه سریعا واکنش نشان دهند.

پس وجود سرورهای قدرتمند و پرسرعت یکی از ویژگی‌های اصلی بهترین هاست‌ها است.

 

2. فضای میزبانی هاست و پهنای باند:

فضای میزبانی هاست کاملا به حجم داده‌ها و اطلاعات وبسایت شما بستگی دارد. از این نظر بهتر است اندکی فضای بیشتری را نیز تهیه کنید تا در صورت افزایش داده‌ها با مشکل مواجه نشوید.

پهنای باند نیز دقیقا همین گونه است. یعنی اگر کاربران زیادی روزانه از وبسایت شما بازدید می‌کنند باید پهنای باند مطلوبی داشته باشید تا برای تمام کاربران قابل دسترس باشید. زیرا اگر تعداد بازدیدهای روزانه وبسایت از میزان پهنای باند فراتر برود، وبسایت برای کاربران مازاد قابل نمایش نخواهد بود!

پس بهترین هاست برای شما در واقع هاستی است که فضای میزبانی آن از حجم داده‌های شما اندکی بیشتر، و پهنای باند نیز مطابق با آمار روزانه بازدید است.

 

3. نوع هاست و سیستم عامل آن:

هاست‌ها دارای دو سیستم عامل لینوکس و ویندوز هستند و با توجه به سیستم پیاده‌سازی وبسایت باید یک سیستم عامل را برگزینید. به عنوان مثال؛ اگر وبسایت شما تحت سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی شده است، بهتر از هاست‌های لینوکسی استفاده کنید.

سوای از سیستم عامل، هاست‌ها براساس نوع سرور و ویژگی‌های آن نیز دسته‌بندی می‌شوند که بررسی و انتخاب بهترین هاست از آنها تاثیر می‌گیرد.

 

بهترین هاست ویندوز یا لینوکس

 

4. بک آپ گیری منظم از سایت:

یک شرکت هاستینگ خوب، به صورت منظم از وبسایت‌های خود نسخه پشتییبان یا بک آپ تهیه می‌کند. این کار بسیار ضروری است زیرا اگر با نصب افزونه مخرب و یا تغییر قالب وبسایت دچار مشکل شد، به راحتی با بازگردانی نسخه پشتیبان، وبسایت به حال اول بازمی‌گردد.

بهترین هاست دارای یک برنامه منظم و حساب شده است که بر طبق آن از وبسایت پشتیبان تهیه و در صورت نیاز بازگردانی می‌کند.

 

5. کیفیت خدمات پشتیبانی:

بدون شک بسیاری از خطاها در مدیریت وبسایت رخ خواهند داد که از سمت سرور هستند و همه وبمسترها تخصص و دانش کافی برای رفع آن را ندارند. به همین دلیل یک پاسخگوی 24 ساعته از سمت هاست یکی از ویژگی‌های الزامی آن است.

علاوه بر آن بهتر است شرکتی که از آن هاست خود را تهیه کرده‌اید، تنها به تیکت زدن اکتفا نکند و راه‌های ارتباطی برای موقعیت‌های ضروری نیز در اختیار مشتریان خود قرار دهد. دردسترس بودن یکی از خواص بهترین هاست‌ها است.

 

6. امنیت مطلوب:

امنیت که همیشه و همه جا از جمله موضوعات مهم و پراهمیت بوده و رعایت اصول آن باید در شرکت هاستینگ نیز در الویت باشد. شناسایی و رفع حفره‌ها و نواقص امنیتی باید در لیست ویژگی‌های بهترین هاست موجود باشد.

 

7. قیمت:

در برخی موارد ممکن است خدمات ناقص را با تعرفه‌های بالا و سرسام‌آور در اختیار مشتریان قرار دهند. پس این مشتریان هستند که باید با بررسی و تحقیقات و بالا بردن سطح دانش خود اجازه ندهند که از سرمایه آن سواستفاده شود.

بهترین هاست، هاستی است که خدمات و قابلیت‌های کاربردی و مفید را با قیمت‌های به صرفه ارائه نماید.

 

8. آپ‌تایم بودن هاست:

اما آخرین ویژگی از مجموعه خاصیت‌های بهترین هاست که آپ‌تایم بودن آن می‌باشد. Uptime بودن به معنای میزان دردسترس بودن سرور است. همان طور که از تعریف این ویژگی مشخص شد، هر چه میزان آپ‌تایم بودن هاست بیشتر باشد، آن هاست مناسب‌تر بوده و در مقایسه با دیگر هاست‌ها برتری دارد. زیرا زمانی که هاست به هر دلیلی خاموش بشود، تمام وبسایت‌های تحت آن نیز غیرقابل دسترس خواهند شد.

در واقع باید زمان‌های خاموش بودن سرور یا از کار افتادن آن به هر دلیلی، حداقل میزان خود باشد تا شاخص آپ‌تایم بودن آن رتبه خوبی دریافت نماید. پس در هنگام خرید هاست حتما به این ویژگی هم توجه داشته باشید.

 

آپ تایم بودن بهترین هاست

 

سخن پایانی

خرید بهترین هاست از قدم‌های مهم در مراحل طراحی سایت است که اگر به درستی صورت نگیرد، ممکن است تمام زحمات طراحی سایت را به باد بدهد! زیرا هاست فضای ذخیره داده و دسترسی مخاطبان وبسایت است و بروز مشکل در آن سبب مختل شدن روند دسترسی می‌شود.

پس اگر تصمیم دارید تا با هزینه معقول، بهترین هاست و شرکت خدماتی هاستینگ را انتخاب کنید، از راهنمای این مقاله و عوامل ذکر شده در آن کمک بگیرید.

به این ترتیب قادر هستید تا خدمات و محصولات خود را در اسرع وقت و با بهترین عملکرد در دسترسی میلیون‌ها کاربر آنلاین قرار دهید و به فروش رویایی خود نردیک‌تر شوید!

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره فنی و تخصصی رایگان

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش طراحی سایت و اپلیکیشن، سئو و سایر خدمات شرکت فرم زیر را تکمیل نمایید.مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form