تولید محتوای متنی

هنوز محتوا پادشاه است…

 
 

چرا تولید محتوای متنی مهم است؟

از میان انواع خدمات تولید محتوا از قبیل، تولید محتوای متنی ، ویدئویی، صوتی و اینفوگرافیک، تولید محتوای متنی را می‎‌توان از ارکان فرآیند تولید محتوا توصیف کرد. تقریبا هیچ وبسایتی اعم از دولتی، آموزشی، تجاری، سرگرمی و غیره را نمی توان یافت که فاقد کلمات و جملات باشد و همگی با استفاده از ابزار تاثیرگذار نوشتار سعی در جذب مخاطب دارند. این نوع محتوا اگر با چاشنی خلاقیت و هنر نویسندگی همراه باشد، موجی از کاربران را به سمت وبسایت شما سرازیر خواهد کرد. قلم زیبا با جاذبه خاصی که دارد، افسونگری می‌کند و گاه مخاطب را ساعت‌ها به خود مشغول می‌کند. اما برای تولید محتوا نیازمند به دانش کافی برای تاثیرگذاری بر مخاطب و همچنین جلب توجه موتور جستجوگر گوگل هستید. آشنایی با اصول و قوانین سئو در کنار قلم قوی و جذاب، تولید محتواهای متنی کارآمدی را به ارمغان خواهد آورد. 

در این زمینه تخصصی ندارید؟ نگران نباشید؛ ما به شما کمک می‌کنیم.

ساده ترین و در دسترس ترین روش تولید محتوا با کیفیت​

تولید محتوای متنی به انتقال اطلاعات و مفاهیم در قالب کلمات و جملات اطلاق می‌گردد و به کسی که به تولید محتوای متنی می‌پردازد محتوانویس گفته ‌می‌شود. متخصص تولید محتوای متنی اگرچه دست به قلم است ولی تفاوت‌های مهمی با یک نویسنده عادی دارد. یک محتوانویس، در حقیقت دو نوع مخاطب دارد. یکی کاربران و دیگری موتور جستجوی گوگل. محتوانویس ضمن رعایت اصول نگارشی و نویسندگی برای تاثیرگذاری قلم خود، الگوریتم‌های گوگل را هم باید در نظر بگیرد و از اصول سئو در نویسندگی مانند رعایت کلمات کلیدی کانونی و هم‌خانواده‌هایشان و نیز چگالی مناسب آن‌ها در متن غافل نشود.

شرکت ایراکد بهترین و خلاق‌ترین کارشناسان تولید محتوا را برای ارائه خدمات به مشتریان خود گرد هم آورده است.

10 راز و ترفند مهم تولید محتوا که باید بدانید.

تولید محتوای متنی وبسایت

درصد زیادی از هر وبسایت را محتوای متنی تشکیل می‌دهد. اما محتوای متنی چه اصولی دارد و چگونه می‌توان مقالات ، توضیحات محصول و یا هر متن موثر دیگری را برای وبسایت خود ایجاد کرد؟ 

در واقع این موضوعات کمی تخصصی است؛ اما در ادامه دقیق‌تر توضیح داده‌ایم که محتوای متنی که توسط کارشناسان تولید محتوای شرکت ایراکد تولید می‌شود، چه ویژگی‌هایی دارد و از چه استراتژی‌ای پیروی می‌کنند:

تولید محتوا متنی

مشخص کردن کلمات کلیدی

کلمات کلیدی که در بالا به ان اشاره شد، کلماتی هستند که کاربران برای یافتن مطلب مورد نظر خود سرچ می‌کنند. به عنوان مثال فردی که به دنبال خرید لپ تاپ است، در گوگل عبارت”خرید لپ تاپ” را سرچ می‌کند. به آنچه که در داخل گیومه قرار دارد یک کلمه کلیدی می‌گویند. برای تولید محتوای متن برای وبسایت خود لازم است که کلمات کلیدی مناسب را بشناسید. یکی از راه‌های شناخت کلمات کلیدی استفاده از راهنمایی‌های خود گوگل است. وقتی عبارتی را در گوگل سرچ می‌کنید، با چند پیشنهاد گوگل در زیر کادر جستجو مواجه می‌شوید. در صورتی که آن‌ها را مناسب ببینید، می‌توانید به عنوان کلمه کلیدی استفاده کنید. البته برای بررسی کلمات کلیدی ابزارهایی هم وجود دارند. google keyword planner و نیز google trends دو ابزار معروف برای بررسی کلمات کلیدی هستند. ابزار google trends برای مقایسه دو یا چند کلمه کلیدی به کار می‌رود. کارشناسان تولید محتوای تیم ایراکد، سال‌ها در این زمینه دانش و تجربه کسب کرده‌اند و می‌توانند به بهترین بهترین کلمات کلیدی را مشخص کرده و تولید محتوای حرفه‌ای انجام دهند.

استفاده از تیترهای جذاب


تیتر هر مقاله‌ تا حد زیادی تعیین‌کننده این است که مخاطب تا چه حد تمایل به خواندن اصل مقاله پیدا می‎‌کند. مقاله باید از تیتر جذابی برخوردار باشد تا مخاطب را ناخودآگاه به سمت خواندن مقاله سوق دهد. البته نباید در نوشتن تیتر اغراق کنید و عملا آنچه را که در متن به نگارش درآورده‌اید با عنوان مقاله در تضاد باشد. سعی کنید در نوشتن تیتر بین جذابیت و واقعی بودن تعادلی برقرار کنید. استفاده از صفات تفضیلی، مانند بهترین، زیباترین، جذابترین و غیره در تیتر، تاثیر مثبتی بر خواننده می‌گذارد.

تولید محتوا متنی یونیک

محتوای و یونیک و منحصر به فرد تولید کنید. کپی‌برداری اصلا به نفع وبسایت نیست. همیشه برای نوشتن هر مقاله‌ای سعی کنید از منابع معتبر زبان اصلی که به روز هستند استفاده کنید. همیشه کسانی هستند که به دنبال مطالب دست اول و جدید در زمینه‌ای خاص هستند. در صورتی که حرف جدیدی برای گفتن داشته باشید، این دسته از مخاطبین را نیز به خود جذب خواهید کرد.

استفاده از تیترها و زیرتیتر های جذاب


برای تولید محتوای متنی منسجم و باکیفیت، پیش از نوشتن مقاله، تتیر اصلی و زیرتتیرها را مشخص کنید. با اینکار خط‌ مشی مقاله خود را تعیین می‌کنید و از سردرگمی بیرون خواهید آمد.

بهترین تولید محتوای متنی رپورتاژ با ایراکد

اگر درباره سئو مطالعاتی داشته‌اید احتمالا می‌دانید که یکی از روش‌های بالا بردن رتبه سایت در گوگل، بک‌لینک‌ها هستند.

هرچه سایت‌های دیگر خصوصا از نوع معتبر آن به سایت شما لینک بدهند و کاربران به آن مراجعه کنند در ارتقای رتبه سایت شما تاثیر زیادی خواهد داشت. تولید محتوای متنی رپورتاژ نیز با همین هدف انجام می‌شود. شما مقالاتی را می‌نویسید و در آن از کلمات کلیدی مورد نظر خود استفاده می‌کنید سپس آن‌ مقالات را به یک سایت پر بازدید خبری می‌دهید تا آن‌ها را منتشر کند سایت خبری نیز به مقاله شما بر اساس کلمات کلیدی لینک می‌دهد و از مجموعه این بک‌لینک‌ها سایت شما به لحاظ رتبه در گوگل بهبود می‌یاید. تیم ایراکد تولید محتوای متنی ریپورتاژ را به‌گونه‌ای تهیه و ارائه می‌کند که بهترین نتیجه سئویی برای سایت شما به‌وجود آید. برخی از نکاتی که تیم ما در هنگام تولید محتوای متنی ریپورتاژ به آن‌ها دقت دارد، موارد زیر است:

 

نوشتن مقدمه‌ای جذاب و جذب کنند

مقاله خوب باید دارای مقدمه‌ای مناسب باشد. نوشتن یک مقدمه عالی، در جذب اولیه خواننده بسیار موثر است. از این رو تیم ایراکد بر روی نوشتن مقدمه، دقت بیش‌تری دارد؛ تا مقدمه‌ای ارائه شود که مخاطب با خواندن آن، کاملا به موضوع محتوای ریپورتاژ علاقه‌مند شود.

تولید محتوا بر اساس پرسونای مخاطب سایت مورد نظر​

حال که قرار است برای سایت دیگری مقاله بفرستید، باید به یاد داشته باشید که دارید برای موج جدیدی از مخاطبین مقاله می‌نویسید. از این رو ما بر روی مخاطبان سایت مورد نظر، بررسی کامل داریم و بر اساس آن محتوا را تهیه و ارائه می‎‌کنیم.

ارائه راه حل برای مشکلات مخاطبان

یکی از راه‌های جذب مخاطب بیشتر در مقاله‌نویسی ارائه راهکارهایی به مخاطب است. نیازهای مخاطب را بشناسید و و راه حلی را برای مشکلاتشان ارائه کنید. که این مورد به خوبی در محتواهای متنی ریپورتاژ که توسط کارشناسان ایراکد تهیه می‌شود، رعایت شده است.

تولید محتوا و بازاریابی محتوایی چیست؟

بازاریابی محتوا به زبان ساده عبارت است از تولید محتوای رایگان با هدف جذب مخاطب و معرفی برند خود به آن‌ها و در نهایت متقاعد کردن آن‌ها برای خرید محصولات شما یا استفاده از خدماتی که ارائه می‎‌دهید. مهم‌ترین نکته برای بازاریابی محتوا داشتن استرتژی مناسب است. همچنین شما برای دریافت بهترین نتیجه باید با متخصصین این حوزه همکاری داشته باشید.

کاربردهای تولید محتوای متنی چیست؟

محتواهایی که در قالب متن نوشته می‌شوند، اغلب از نوع مقاله هستند که کاربرد اصلی ‌آن‌ها پاسخ به نیازی از کاربران و یا اطلاع‌رسانی به کاربران در زمینه ‌های مختلف است. تولید محتوای متنی ضمن رفع نیاز کاربران یا پاسخ به سوالات آن‌ها، موجب می‌شود تا کاربران با سایت و برند آشنا شده و به احتمالا در آینده به مشتری واقعی تبدیل شوند. از محتوای محصول برای تبلیغات و خبررسانی نیز استفاده می‌شود. پس می‌توان نتیجه گرفت که میزان کیفیت تولید محتوای شما، ارتباط مستقیم با موفقیت کسب و کارتان، خصوصا سایت شما دارد. از این رو پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت بهترین نتیجه، تولید محتوای خود را به کارشناسان خبره و با تجربه تیم ما بسپارید. 

 

چرا ایراکد  ایراکد بهترین گزینه برای دریافت خدمات تولید محتوا است؟

همان‌طور که گفتیم، تولید محتوا، بخش مهمی از توسئه سایت کسب و کار شما است. و برای دریافت بهترین نتیجه باید کار را به متخصصین این حوزه بسپارید. شرکت ایراکد، یکی از با تجربه‌ترین و متخصص‌ترین شرکت‌ها در حوزه طراحی سایت و خدمات مربوط به آن است. یکی از تخصص‌های اصلی شرکت ما نیز، تولید محتوای متنی برای هر نوع هدف و کسب و کاری است. موارد زیر از جمله علت‌های برتری شرکت ما نسبت به شرکت‌های دیگر  است:

بیش از 14 سال تجربه!

شرکت ایراکد یکی از با تجربه ترین شرکت‌ها در حوزه طراحی سایت و ارائه خدمات مربوط به آن همچون تولید محتوا است.

تیم متخصص و باتجربه

تیم ایراکد، شامل افراد متخصص، با تجربه و با دانش بالا در حوزه تخصصی خود است.

رضایت مشتریان

از بزرگ‌ترین افتخاران شرکت ما، داشتن بیش از 4000 مشتری راضی از خدمات ما است.

ارائه خدمات پشتیبانی

شما حتی پس از پایان پروژه خود می‌توانید در صورت بروز مشکل یا داشتن سوال در خصوص آن، از خدمات پشتیبانی تیم ما برخوردار شوید.

باید اشاره داشته باشیم که مهم‌ترین علت برتری شرکت ایراکد نیست به سایر شرکت‌هایی که خدمات تولید محتوای متنی ارائه می‌دهند، هزینه مناسب است. در واقع شرکت ما با هدف توسئه و پیشرفت تمامی کسب و کارها، سعی دارد تا در ازاری ارائه بهترین و با کیفیت‌ترین خدمات، کم‌ترین هزینه را دریافت کند.

سفارش تولید محتوای متنی

پیشنهاد شرکت ایراکد به عنوان یکی از بزرگترین  شرکت های دیجیتال مارکتینگ ایران به شما این است که اگر تصمیم به تولید محتوای متنی دارید پیش از هر اقدامی از مشاوره رایگان با ما ( با شماره تلفن 021-88881772 ) استفاده کنید. تولید محتوای متنی چگونه می‌تواند فروش بیشترتان کمک کند. این ها بخشی از سوالاتی است که پیش از سفارش بهتر است جواب آن‌ها با مشاوره گرفتن از یک متخصص بدانید.

 
 

سوالات متداول

اولین قدم برای داشتن استراتژی مناسب به منظور بازاریابی محتوایی، این است که هدف خود را از این بازاریابی مشخص کنید. البته بدیهی‌ است که هدف نهایی فروش بیشتر است؛ منظور این است که در مراحل اولیه پیش از جذب مشتری چه هدفی دارید؟ این اهداف ممکن است یکی از حالات زیر باشند:

افزایش ترافیک سایت از طریق اشتراک‌گذاری محتواها و یا اصول و قوانین سئو
بهبود رتبه سایت از طریق بک‌لینک‌ها و محتواهای سئو شده
افزایش آگاهی افراد جامعه از برند خود

دومین قدم بعد از شناخت هدف، این است که بدانید با چه طیفی از مشتری‌ها قرار است سر و کار داشته باشید. به عنوان مثال اگر دفتر مسافرتی دارید، باید طبیعتا مشتری‌های شما از شهروندان و توریست‌های داخلی یا خارجی و یا افرادی که به دلایل شغلی و غیره سفر می‌کنند، باشند. مهم است که اطلاعات کافی درباره مشتری خود داشته باشید و نیازهای آنان را نیز بدانید. برای پی بردن به نیازهای مشتریان می‌توانید از ایمیل‌ها یا کامنت‌هایی که در سایت قرار می‌دهند کمک بگیرید و یا اینکه به از سوالات و درخواست‌های آنان نیازهای آن‌ها را بشناسید. با شناخت نیازهای مشتری می‌توانید متناسب با نیاز آن‌ اقدام به تولید محتوا کنید.

پس از اینکه مشخص کردید که چه محتوایی را برای چه طیفی از مخاطبان قرار است تولید کنید، حالا نوبت به برنامه‌ریزی می‌رسد. تولید محتوا قرار نیست هر از چندگاه و بدون برنامه‌ای خاصی انجام شود. بلکه همه‌چیز باید طبق برنامه‌ای از پیش تعیین شده پیش برود. برای محتواها زمانی مشخصی برای انتشار در تقویم خود در نظر بگیرید. مثلا در تقویم یادداشت کنید که در 10 آذر 4 مقاله در زمینه گردشگری در سایت بارگذاری خواهید کرد.

شناخت مخاطب برای تولید محتوای محصولات باعث می‌شود تا بر اساس روانشناسی مخاطب، محصولات خود را توصیف کنید. مثلا اگر قرار است بازی‌های رایانه‌ای را توصیف کنید باید دقت داشته باشید که مخاطب شما هم شامل افراد بزرگسال است و هم کودکان و نوجوانان. بنابراین توضیح محصول شما باید مناسب برای هر دو گروه باشد. حتی اگر بازی را تبلیغ می‌کنید که مخصوص سنین کودکان و نوجوانان است، باز هم باید در نظر داشته باشید که خریدار نهایی معمولا والدین هستند نه خود کودکان. از این جهت، لازم است توضیح محصول همچنان قابلیت متقاعد کردن بزرگسالان را نیز داشته باشد.

برای متقاعد کردن مشتری برای خرید، باید از مزایای محصول سخن گفت و البته اغراق هم نکرد. بیان صادقانه ویژگی‌های محصول به مشتری اطمینان خاطر بیشتری می‌دهد.

توضیح محصول بدون استفاده از تصاویر مناسب، تاثیر چندانی بر مشتری ندارد. طبق تحقیقات انجام شده، 63 درصد از مصرف‌کنندگان عقیده دارند که تصاویر خوب، از توضیح محصول مهم‌ترند. در صورتی که محصولی را معرفی می‌کنید بهتر است از تصاویری که جزئیات آن را به نمایش می‌گذارد نیز استفاده کنید. اگر لازم باشد، تصاویری از محصول از زوایای مختلف ارائه دهید. گاهی اوقات واقعا تصاویر زحمت شما را در نوشتن کم می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form