طراحی صفحه درباره ما فوق‌العاده با کمک این 10 نکته طلایی!

مقدمه

متاسفانه یکی از صفحات مهمی که اغلب به آن درست پرداخته نمی‌شود، صفحات درباره ما هستند. و اگر تا به حال برای طراحی این صفحه مهم ارزش زیادی قائل نبودید، در ادامه همراه ما باشید تا جلوی ادامه این اشتباه را بگیریم!

آنچه در این مقاله می خوانید:

تا به حال به صفحه درباره ما در طراحی سایت یا معرفی برند وبسایت‌ها توجه کرده‌اید؟! چه چیزی بیشترین جلب توجه را داشت؟! متن درباره ما چطور بود؟! آیا تا پایان صفحه را مشتاقانه مطالعه کردید؟! آیا احساس اعتماد و اطمینان در شما ایجاد شد؟!

این‌ها سوالاتی هستند که باید در روند طراحی صفحه درباره ما به پاسخ مطلوب برسند تا بتوان آن صفحه را از هر نظر قدرتمند و جذاب دانست. اما اگر تا به حال برای طراحی این صفحه مهم ارزش زیادی قائل نبودید، در ادامه همراه ما باشید تا جلوی ادامه این اشتباه را بگیریم!

اهمیت طراحی صفحه درباره ما

چرا صفحه درباره ما مهم است؟!

متاسفانه یکی از صفحات مهمی که اغلب به آن درست پرداخته نمی‌شود، صفحات درباره ما هستند. دلیل اساسی اهمیت این صفحه این است که صفحه درباره ما از نظر گوگل جز صفحات مهم تلقی شده و اطلاعات و داده‌های آن را به دقت وارسی می‌کند.

جدای از این دلیل که خود به تنهایی باید طراحی صفحه درباره ما را با تغییرات مثبت رو به رو کند، دلایل مهم دیگری نیز وجود دارند.

بهترین صفحه درباره ما در واقع صفحه‌ای است که شما برند و کسب و کار خود را در آن معرفی می‌کنید. از طرفی اغلب افراد زمانی که تصمیم دارند تا از وبسایتی خرید کنند یا سفارش خدمتی را ثبت کنند، در اولین قدم سری به صفحه درباره ما می‌زنند!

به بیان دیگر باید تمام تلاش خود را برای جلب اعتماد کاربر و برقراری تعامل با وی، در طراحی صفحه درباره ما به کار بگیرید.

آمار ابزار ارزشمند گوگل یعنی گوگل آنالیتیکس از ترافیک، بازدید کاربران و … نیز سندی محکم مبنی بر اهمیت بالای این صفحه است. پس اگر نمی‌خواهید با طراحی غیراصولی و سرسری آن، مشتریان خود را فراری دهید، جای خوبی آمده‌اید!

در بخش بعد تصمیم داریم تا 10 نکته ارزشمند و طلایی که باید در طراحی صفحه درباره ما وبسایت به آنها توجه کنید را ارائه نماییم. پس همراه ما بمانید.

 

10 نکته طلایی برای طراحی جذاب‌ترین صفحه درباره ما!

10 نکته طلایی برای صفحه در باره ما

برای آن که یک سر و گردن از باقی وبسایت‌های حوزه کاری خود بالاتر باشید و فروش بیشتری از بازار را به چنگ آورید، این 10 مورد را در طراحی صفحه درباره ما وبسایت خود به کار ببندید، و از نتایج شگفت‌انگیز آن در فروش و جذب مشتری متعجب شوید!

1. داستان‌سرایی کنید، البته کوتاه اما موثر!

بگذارید ارزش اصلی این مورد را با یک سوال ساده آغاز کنیم. آیا برای مطالعه یک داستان هیجانان‌گیز تمایل بیشتری دارید یا مطالعه روزنامه؟!

مسلما اغلب افراد مطالعه یک داستان ولو کوتاه را به مطالعه روزنامه و محتواهای این چنینی ترجیح می‌دهند. زیرا داستان‌ها قدرت جذب بیشتری دارند و با ایجاد احساس هیجان و ماجراجویی و مخاطب، وی را تا پایان با خود همراه می‌کنند.

از همین روی توصیه می‌کنیم، متن معرفی شرکت در سایت خود را با یک داستان جذاب ازسرگذشت برندتان آغار نمایید. داستانی که با مقدمه و نقطه شروعی جذاب آغاز شده و دربرگیرنده چالش‌ها، پستی بلندی‌ها و رسیدن به نقطع اوج باشد.

داستان برند نباید بیش از حد طولانی شود که کاربر را خسته کند. عنوان شدن این موارد در متن درباره ما کمک می‌کند تا کاربر به تصمیمات درست و انتخاب‌های هوشمندانه شما توجه کند و وجه جذابی از یک برند سرد و گرم چشیده را در ذهن مجسم کند.

 

2. اعتماد کاربران را جلب کنید:

همان طور که گفته شد، در طراحی صفحه درباره ما باید برای جلب اعتماد و اطمینان مخاطب تلاش کنید و با حوصله یک متن اصولی و جذاب تهیه کنید.

 

3. نوع مخاطب و جامعه هدف را در نظر بگیرید:

نکته مهم دیگر این است که مخاطبان شما چه کسانی هستند؟! در چه بازه سنی قرار دارند؟! تحصیلات اغلب آنها چقدر است؟!

در طراحی یک صفحه درباره ما کاربرپسند باید کاربر خود را به طور کامل بشناسید. زیرا لحن و ادبیات مناسب برای مخاطب باید در متن درباره ما لحاظ شود.

 

4. خلاق باشید!

خلاقیت عنصر کلیدی برای جذب مخاطب است. کاربران امروزی با توجه به ازدیاد وبسایت و منابع مختلف، به دنبال تنوع و خلاقیت هستند تا از طراحی‌های تکراری دور شوند. پس خلاقیت را چاشنی طراحی خود کنید و متفاوت باشید!

 

نسخه صوتی مقاله، تولید شده با کمک هوش مصنوعی :

5. ارزش‌ افزوده برندتان را به نمایش بگذارید:

در طراحی صفحه درباره ما باید با صدایی رسا و محکم عنوان کنید که در مقایسه با رقبا چه مزیت‌هایی دارید و اصلا چرا باید شما را انتخاب کنند؟!

اگر چه کاربر بعد از بازدید از صفحه اصلی باید با نوع خدمات و کسب و کار شما کاملا آشنا شده باشد، اما خالی از لطف نیست که در صفحه درباره ما نیز توضیحی در رابطه با این که خدمات شما برای چه کسانی مناسب است، عنوان گردد.

 

مزیت ها در طراحی صفحه درباره ما

 

6. شبکه‌های اجتماعی‌تان را معرفی کنید:

در طراحی صفحه درباره ما حتما به آدرس شبکه‌های اجتماعی اشاره کنید و از کاربر دعوت کنید تا از محتواهای اختصاصی آنها نیز دیدن نماید. قرار دادن راه‌های تعاملی دیگر، احساس اطمینان از به روز بودن و فعالیت‌های گسترده برند در کاربران ایجاد می‌کند.

 

7. از تصاویر و ویدئوهای پشت صحنه کسب و کار غافل نباشید!

بسته به نوع کسب و کاری که دارید می‌توانید از ویدئو و تصاویری از پشت صحنه نیز استفاده کنید. البته روشن است که این کار برای تمام مشاغل صدق نمی‌کند اما در برخی بیزینس‌ها می‌تواند به ایجاد حس صمیمیت و تعامل دوستانه با مخاطب کمک نماید.

 

8. برندهای معتبر همکار یا مشتریان شناخته شده را معرفی کنید:

اگر با برندهای صاحب اعتبار و پرطرفدار همکاری داشته‌اید یا به مشتریان شناخته‌شده و معروف خدمات ارائه کرده‌اید، بهتر است در صفحه درباره ما از آنها یاد کنید. زیرا باعث می‌شود تا اعتبار و کیفیت محصولات یا خدمات خود را به رخ بکشید.

 

9. سوالات متداول را پاسخ دهید:

پس از ورود به وبسایت و بررسی صفحه اصلی، ممکن است بسیاری از سوالات در ذهن مخاطب ایجاد شود. به این ترتیب سعی می‌کند تا با مراجعه به صفحه درباره ما، پاسخی برای آنها بیاید.

پس حرکت هوشمندانه این است که در طراحی صفحه درباره ما از یک باکس زیبا برای پاسخ به سوالات احتمالی استفاده کنید و پرسش‌های اساسی ذهن کاربر را بدون پاسخ نگذارید!

 

10. دعوت به اقدام یا call to action فراموش نشود!

در پایان، حواستان باشد که اشتباه برخی وبسایت‌ها را تکرار نکرده و کاربر مشتاق را به حال خود رها نکنید! کاربر با تردید از معتبر بودن برند شما وارد صفحه درباره ما می‌شود، سپس اگر طراحی این صفحه اصولی و هوشمندانه باشد، کاربر در بالاترین درجه اعتماد و اشتیاق قرار خواهد گرفت.

در این میان کافیست وی را دعوت به اقدامی کنید. کاربر با رضایت کامل آن را خواهد پذیرفت. پس فراموش نکنید که در انتهای صفحه از دکمه دعوت به اقدام یا به اصطلاح CTA استفاده نمایید.

 

cta در طراحی صفحه درباره ما

 

نتیجه‌گیری

طراحی صفحه درباره ما یکی از صفحات پراهمیت وبسایت است که اغلب در طراحی آن کوتاهی می‌شود. اما ارزش این صفحه بسیار بیشتر از تصورات بوده و برای گوگل نیز اهمیت بالایی دارد.

طراحی این صفحه به کاربر احساس اطمینان و شناخت کافی از برند را به ارمغان آورده و وی را برای خرید یا دریافت خدمات از برند مذکور ترغیب می‌کند.

پس از طراحی آن سرسری نگذرید و از این 10 نکته طلایی کمال استفاده را ببرید تا فروش و درآمد خود را به سادگی افزایش دهید!

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره فنی و تخصصی رایگان

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش طراحی سایت و اپلیکیشن، سئو و سایر خدمات شرکت فرم زیر را تکمیل نمایید.مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form