آکادمی ایراکد

آموزش برنامه نویسی به روش نوین

وب سایت دیجی کالا و تحلیل آن

همانطور که می دانید وب سایت دیجی کالا یکی از بزگترین فروشگاه های اینترنتی ایران است. در این مقاله می خواهیم نکات مثبت و منفی این فروشگاه اینترنتی بزرگ و پر مخاطب را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم.

شخصی سازی صفحه اصلی در وب سایت دیجی کالا

دیجی کالا بهتر است در پروفایل هر کدام از مشتریان خود لیستی از علایق آنها تهیه کند تا زمانی که کاربر وارد سایت دیجی کالا می شود فقط مواردی به عنوان پیشنهاد ویژه برای او نمایش داده شود که جزو علایق شخصی او است و به این ترتیب می تواند منجر به خرید کاربر از سایت شود چون نیازمندی های او برایش نمایش داده می شود.

در صورتی که در حال حاضر اینطور نیست و در برخی موارد محصولات کاملا بی ربط با نیاز کاربر را نمایش می دهد. همچنین با بررسی سایت و میزان مراجعات کاربران به هرکدام از صفحات سایت و مشاهده هرکدام از محصولات می توان محصولات پر فروش را نیز مشخص کرد.

اهمیت فیلتر دسته بندی

وقتی یک محصول را مورد بررسی قرار دهید می توانید آن را بر اساس موارد خاصی از جمله: رنگ، سایز، زمان ارسال، اصل بودن و… فیلتر کنید که این مورد امکان جالب و خوبی است که در دیجی کالا وجود دارد و در بسیاری از فروشگاه های اینترنتی مشاهده نمی شود و می توان آن را به عنوان یکی از نکات کارآمد و مثبت وب سایت دیجی کالا محسوب کرد.

کمک به افزایش نظرات

دیجی کالا از جمله سایت های فروشگاهی خیلی خوب است که توانسته نسبت به بقیه فروشگاه های اینترنتی درباره محصولاتی که عرضه می کند توضیحات خوب و جامعی را ارائه دهد و مهمتر از این موضوع، کاربران می توانند نظرات  مثبت و منفی خود را درباره آن محصول ارائه دهند تا مورد استفاده دیگران قرار گیرد.

این امکان بسیار مهم است که بسیاری از فروشگاه های اینترنتی به این موضوع اصلا توجهی نمی کنند. ولی موردی که باید در دیجی کالا اصلاح شود این است که کاربرانی که از سایت خرید هم نکرده اند می توانند درباره محصولات نظر ارسال کنند که این یکی از نقاط ضعف دیجی کالا است.

گیمیفیکیشن در وب سایت دیجی کالا

نظرات افرادی که از دیجی کالا خرید می کنند دارای اهمیت زیادی است و دیجی کالا باید به این موضوع توجه زیادی بکند. برای مثال دیجی کالا باید برای تشویق افراد به گذاشتن کامنت درمورد محصولی که خریداری کرده اند باید یک ایده گیمیفیکیشنی را در نظر  بگیرد به این صورت که افراد در ازای گذاشتن کامنت و به اشتراک گذاشتن نظر خود درباره محصولی که خریده اند، یک کد تخفیف برای خرید بعدی خود از دیجی کالا دریافت کنند.

به این ترتیب کاربران به انجام این کار تشویق می شوند. این موضوع یک نکته اساسی در پیشرفت دیجی کالا است.

گیمیفیکیشن در وب سایت دیجی کالا

پرسش و پاسخ در دیجی کالا

یکی دیگر از نکات مثبت وب سایت دیجی کالا دارا بودن بخشی به عنوان پرسش و پاسخ است که کاربران می توانند سوالاتی را درباره محصولات بپرسند و کاربران دیگر یا متخصصان دیجی کالا به آنها جواب بدهند.

ولی درکنار این امر مثبت، نکته ای که در دیجی کالا درنظر گرفته نشده و باعث ایجاد یک نقطه ضعف در این مورد شود این است که کاربرانی که از دیجی کالا خریدی نداشته اند نیز می توانند به این سوالات کاربران پاسخ دهند و درصورتی که تجربه ای درباره خرید آن محصول ندارند نظرات خود را بیان کرده و حتی در مواردی کاربران را از خرید منصرف کنند. ب

ه همین دلیل دیجی کالا باید این مورد را برطرف کرده و اعمال نظر درباره مخصولات را برای کاربرانی فعال کند که از دیجی کالا خرید کرده اند و دو هفته از خرید آنها می گذرد.

خدمات ایراکد

تماس با ما
  • برای صحبت با کارشناسان ما میتوانید با شماره 91015061-021 تماس بگیرید