نکاتی طلایی برای نوشتن بهترین توضیحات متا

مقدمه

بهترین توضیحات متا یک ویژگی HTML است که برای توصیف آنچه یک صفحه در مورد آن است استفاده می شود. می تواند در نتایج جستجو به عنوان یک قطعه زیر برچسب عنوان ظاهر شود تا زمینه بیشتری را ارائه دهد.اگرچه ویژگی توضیحات متا یک عامل رتبه‌بندی نیست و گوگل آن را تنها در ۳۷ درصد مواقع در نتایج جستجو نشان می‌دهد، همچنان بخشی از سئوی صفحه است که ناشران محتوا اغلب با آن مواجه می‌شوند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

بهترین توضیحات متا یک ویژگی HTML است که برای توصیف آنچه یک صفحه در مورد آن است استفاده می شود. می تواند در نتایج جستجو به عنوان یک قطعه زیر برچسب عنوان ظاهر شود تا زمینه بیشتری را ارائه دهد.

اگرچه ویژگی توضیحات متا یک عامل رتبه‌بندی نیست و گوگل آن را تنها در ۳۷ درصد مواقع در نتایج جستجو نشان می‌دهد، همچنان بخشی از سئوی صفحه است که ناشران محتوا اغلب با آن مواجه می‌شوند.

در این راهنما، شرکت خدمات سئو ایراکد در نظر دارد با ترجمه مقاله سایت hrefs به نوشتن بهترین توضیحات متا کمک کند. نحوه ایجاد سریع توضیحات متا عالی و نحوه ممیزی کارآمد آنها را خواهید آموخت. اما ابتدا، اجازه دهید توضیح دهم که چرا توضیحات متا با وجود اهمیت ظاهراً کم سئوی آن‌ها همچنان اهمیت دارند.

 

بهترین توضیحات متا 1

 

چرا توضیحات متا هنوز اهمیت دارد؟

داشتن توضیحات متا قانع کننده، افراد بیشتری را ترغیب می کند تا در نتایج جستجو بر روی وب سایت شما کلیک کنند. این مهم است، حتی اگر گوگل فقط در 37٪ مواقع توضیحات متا را نشان می دهد.

 

بهترین توضیحات متا 2

 

به عنوان مثال، اگر صفحه شما در ماه 50000 نمایش دریافت می کند، گوگل به طور متوسط ​​18500 مورد از این نمایش ها را متا توضیحات نشان می دهد. افزایش CTR از 4% به تنها 4.5% در این مورد، تقریباً 100 کلیک بیشتر خواهد داشت.

بنابراین، در حالی که نباید روی توضیحات متا وسواس داشته باشید، هنوز هم ارزش آن را دارد که یک دقیقه از وقت خود را در صفحاتی صرف کنید که حداقل به یکی از این سؤالات پاسخ می دهد:

آیا صفحه برای هدایت ترافیک ارگانیک است؟

آیا احتمال دارد در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود؟

سوال دوم احتمالا نیاز به توضیح دارد.

می بینید، وقتی صفحه ای در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود، توضیحات را از متا تگ هایhttps://ahrefs.com/blog/open-graph-meta-tags /  استخراج می کند.

 

بهترین توضیحات متا 13

 

اما اگر توضیحات OG یا Twitter را تنظیم نکرده‌اید، به جای آن توضیحات متا را می‌کشد. بنابراین اگر فقط می خواهید برای تنظیم یکی از این برچسب ها تلاش کنید، باید توضیحات متا باشد.

 

 

نحوه نوشتن توضیحات متا:

برای ایجاد سریع و آسان توضیحات متا خود، این پنج مرحله را دنبال کنید:

 1. برچسب عنوان خود را گسترش دهید:

همیشه در مورد توضیحات به عنوان چیزی که مکمل برچسب عنوان است فکر کنید. عناوین باید یک صفحه را با استفاده از چند کلمه کلیدی اصلی که مشخصه موضوع هستند، خلاصه کنند. توضیحات متا فرصتی برای گسترش بیشتر این موضوع ارائه می دهد.

 

بهترین توضیحات متا 4

 

در مورد بالا، توضیحات کوتاه به کاربران انگیزه می‌دهد تا روی جستجوگر پیوند شکسته ما کلیک کنند زیرا:

 • صفحات و وب سایت ها را بررسی می کند.
 • پیوندهای داخلی و خارجی را در نظر می گیرد.
 • ابزار سریع است.
 • این یک تله تولید سرنخ نیست. می توانید فوراً از آن در صفحه استفاده کنید.

در اینجا نگران جابجایی کلمات کلیدی نباشید. مهمتر این است که چیزی بسازید که با خواننده ارتباط برقرار کند و کلیک را جذب کند. در صورت لزوم از USP های خود استفاده کنید.

 

 1. هدف جستجو را مطابقت دهید:

هدف جستجو «چرا» پشت یک پرس و جو است. به عبارت دیگر، اکثر مردم هنگام جستجوی کلمه کلیدی اصلی شما به دنبال چه چیزی هستند؟

 • آیا آنها اطلاعات می خواهند؟
 • آیا آنها می خواهند چیزی بخرند؟
 • آیا آنها به دنبال وب سایت خاصی هستند؟
 • آیا آنها پاسخ سریع به یک سوال می خواهند؟

برای این کار می توانید از نتایج جستجو به عنوان پروکسی استفاده کنید. گوگل در تلاش است تا مرتبط ترین نتایج را برای جستجوگران ارائه دهد، بنابراین به دنبال اشتراکات در میان قطعات صفحات رتبه بندی برتر باشید.

به عنوان مثال، تقریباً هر نتیجه ای برای «توضیحات متا» یک تعریف را در قطعه نشان می دهد….

 

بهترین توضیحات متا 5

 

پس ما نیز با آن پیش خواهیم رفت. سایر SERP ها ممکن است چندان ساده نباشند، اما همیشه می توانید برخی از سرنخ ها را دریافت کنید.

بیایید نگاهی به “نحوه بستن کراوات” بیندازیم:

 

بهترین توضیحات متا 6

 

همه گزیده ها در مورد انواع مختلف گره ها صحبت می کنند، و بیشتر اشاره می کنند که چگونه پست شامل دستورالعمل های گام به گام است. این به ما می گوید که این موارد احتمالاً برای جستجوگران مهم هستند و ارزش گنجاندن در بهترین توضیحات متا را دارند.

فقط مراقب SERP های مختلط مانند “میز ایستاده” باشید.

 

بهترین توضیحات متا 7

 

می توانید ببینید که ترکیبی از نتایج در اینجا وجود دارد. برخی پست های وبلاگی هستند که بهترین میزهای ایستاده را بررسی می کنند و برخی دیگر صفحات دسته بندی محصولات از فروشگاه های آنلاین هستند.

در مواردی مانند این، باید از تکه‌های صفحه الهام بگیرید که بیشتر با نوع محتوایی که منتشر می‌کنید هماهنگ است. اگر یک پست وبلاگی در مورد میزهای ایستاده نوشته اید، به پست های بررسی و مقایسه نگاه کنید. اگر یک صفحه دسته بندی تجارت الکترونیک ایجاد کرده اید، به آن نگاه کنید.

 

 1. از صدای فعال استفاده کنید:

صدای فعال وضوح را بهبود می بخشد و کلیک را با آدرس دادن مستقیم به جستجوگر جلب می کند. این یک مثال است:

 

بهترین توضیحات متا 8

 

می بینید که با فعل شروع می شود و جستجوگر را موضوع جمله می کند. به عبارت دیگر، این جستجوگر است که عمل را انجام می دهد. حالا به این نگاه کنید:

 

بهترین توضیحات متا 9

 

در مقایسه با مثال اول، کسل کننده و بی انگیزه است. دلیلش این است که با صدای منفعل نوشته شده است.

 

 1. مختصر باشید:

بهترین توضیحات متا جایی برای داستان سرایی نیست. هر کلمه مهم است زیرا کاربران به سرعت تصمیم می‌گیرند که روی چه چیزی کلیک کنند و به این دلیل که توضیحات پس از یک طول مشخص کوتاه می‌شوند.

اینکه بهتر است برای کاربران موبایل یا دسکتاپ بهینه سازی کنید به مخاطبان شما بستگی دارد. اگر عموماً به دنبال توضیحات طولانی‌تر برای کاربران دسک‌تاپ هستید، مطمئن شوید که با ¾ طول به آن نقطه می‌رسید تا حتی کاربران تلفن همراه نیز بتوانند آن را ببینند.

 

 1. توضیحات متا را مستقر کنید:

اگر از CMS استفاده می کنید، این کار بسیار آسان است. در Wix، Squarespace، Shopify و اکثر موارد دیگر، مکانی برای تایپ یا چسباندن توضیحات متا خود در باطن پیدا خواهید کرد.

چگونه ایجاد و ویرایش توضیحات متا را اولویت بندی کنیم

در طول فرآیند انتشار تنها زمانی نیست که باید توضیحات متا را در نظر بگیرید. ممکن است در حال حاضر صفحاتی داشته باشید که توضیحات متا بدی دارند یا اصلاً هیچ.

ممیزی کل وب سایت شما برای توضیحات متا فایده ای ندارد. در عوض، روی صفحاتی تمرکز کنید که بیشترین ترافیک جستجو را دارند. این زمانی است که بهترین توضیحات متا بهتر می تواند تفاوت واقعی ایجاد کند.

شما می توانید این صفحات را در Ahrefs Webmaster Tools پیدا کنید. فقط یک حساب کاربری رایگان بسازید، با Site Audit یک خزیدن اجرا کنید، سپس به Page Explorer بروید و این فیلترها را اعمال کنید:

 

بهترین توضیحات متا 10

 

در مرحله بعد، روی دکمه «مدیریت ستون‌ها» کلیک کنید و «Traffic Organic»، «Meta description» و «Meta description length» را انتخاب کنید.

در نهایت، صفحات را بر اساس ترافیک ارگانیک آنها مرتب کنید:

 

بهترین توضیحات متا 11

 

اکنون به مهمترین توضیحات متا خود نگاه می کنید. مواردی را که عالی نیستند یا کاملاً گم شده اند بررسی کنید.

در حالی که من این روش «catch all » را توصیه می‌کنم، شما همچنین می‌توانید فقط توصیف‌های متا از دست رفته را بررسی کنید. و این حتی ساده تر است زیرا آنها مستقیماً در گزارش On page گزارش می شوند:

 

بهترین توضیحات متا 12

 

روی دکمه «مشاهده URL های تحت تأثیر» کلیک کنید تا گزارش باز شود و صفحات بر اساس ترافیک ارگانیک مرتب شوند تا اولویت بندی درست انجام شود:

 

بهترین توضیحات متا 13

 

نمونه های توضیحات متا عالی:

بیایید چند نمونه از بهترین توضیحات متا به خوبی ساخته شده در صنایع و اهداف جستجو جمع بندی کنیم.

 1. Healthline

اکثر جستجوگران ظاهراً در اینجا به دنبال یک تعریف هستند، بنابراین این چیزی است که این توضیحات متا نشان می دهد. سپس خواننده را ترغیب می کند تا با کلیک کردن در مورد مزایای گلیسین اطلاعات بیشتری کسب کند. ساده و کارآمد.

 

بهترین توضیحات متا 14

 

 1. TimeOut

فکر می‌کردم نتایج متفاوتی از محله‌ها و هتل‌ها را در اینجا ببینم، اما نتایج جستجو عمدتاً بر مناطق پراگ متمرکز است. و این توصیف کاملاً با هدف مطابقت دارد. راه حلی را به صورت مختصر، سبک دل و عملی ارائه می دهد. ذکر “پنج بهترین” محله همچنین به جستجو می گوید که آنها مجبور نخواهند شد یک سن را صرف خواندن آن کنند.

 

بهترین توضیحات متا 15

 

 1. Patagonia

در اینجا، جستجوگر به دنبال اقلام فروش است. من در ابتدا سیگنال فوریت را دوست دارم. احساس اصلی تر و کمتر تهاجمی تر از این است. سپس تأییدی از آنچه برای آن آمده‌اید را می‌بینید که به دارایی متمایز Patagonia  ختم می‌شود: حمایت از پایداری و حفاظت.

 

بهترین توضیحات متا 16

 

 1. Nordstrom

این مظهر صفحه دسته بندی تجارت الکترونیک عالی در نتایج جستجو است. حمل و نقل رایگان نیز احتمالاً یک USP در این SERP ها است زیرا تنها یک نتیجه دیگر به آن اشاره کرده است.

 

بهترین توضیحات متا 17

 

 1. shopify

آخرین مثال ما یک صفحه اصلی است. این یک مقوله خاص خود است زیرا شما باید برند و کاری را که انجام می دهید منعکس کنید. Shopify این کار را به خوبی انجام می دهد. واضح است و از شما می خواهد که این سرویس را به صورت رایگان امتحان کنید.

صفحه اصلی شما تنها صفحه‌ای است که من توصیه می‌کنم زمان بیشتری را برای توضیحات متا صرف کنید، زیرا بیشتر برای جست‌وجوهای مارکی که هدف آن مشخص است ظاهر می‌شود. در نتیجه، گوگل به احتمال زیاد بهترین توضیحات متا را در SERP ها نشان می دهد.

 

بهترین توضیحات متا 18

 

نسخه صوتی مقاله، تولید شده با کمک هوش مصنوعی :

سخن نهایی

توضیحات متا یکی از اولین موضوعاتی است که اکثر افراد هنگام ورود به دنیای سئو با آن مواجه می شوند. خوشبختانه، این یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای درک و تسلط است، بنابراین نیازی به صرف زمان زیادی برای آن نخواهید داشت.

 

منبع: https://ahrefs.com/blog/meta-description/

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره فنی و تخصصی رایگان

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش طراحی سایت و اپلیکیشن، سئو و سایر خدمات شرکت فرم زیر را تکمیل نمایید.مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form