چطور اثربخشی یک کانال تلگرام را بررسی کنیم؟

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

در حال حاضر اپلیکیشن تلگرام یکی از محبوب‌ترین برنامه ها در بین محصولات شبکه های اجتماعی در جهان محسوب می‌شود؛ زیرا راه بسیار امنی را برای مشترکین خود فراهم می‌کند که از طریق آن می‌توانند بدون هیچ نگرانی از هک شدن توسط سازمان‌های امنیتی و هکرها، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
در این مقاله به دنبال این هستیم که ببینیم یک کانال تلگرام با وجود اینکه ممبرهای زیادی دارد آیا کیفیت خوبی دارد؟ آیا برای انجام تبلیغات مناسب است؟ و …

این مطالب از این رو بیان می شود که در  چند وقت اخیر کانال های زیادی با تعداد کاربر بالا ایجاد شده اند و تبلیغاتی در آنها قرار گرفته است ولی آن طور که باید و شاید موثر واقع نشده اند. مثلا ممکن بود اگر در کانال دیگری با نصف آن تعداد ممبر تبلیغات می کردیم، تاثیر بیشتری می گذاشت.

بررسی یک کانال تلگرام اثربخش برای تبلیغات

ما برای اینکه بررسی کنیم یک کانال چقدر می تواند برای ما مفید واقع شود و چقدر در آن کانال تبلیغات اثربخش است، باید:

 1. اول موضوع کانال را بشناسیم و مدتی در کانال عضو باشیم و پست های کانال را به عنوان یک یوزر رصد کنیم.
  در مرحله بعد باید کانال را بررسی کنیم. اینکه در طول روز، هفته یا ماه چه تعداد پست گذاشته می شود. معمولا وقتی تعداد پست ها زیاد باشد کاربران به تک تک آنها توجه نمی کنند و همه را نمی خوانند.
  به همین دلیل باید ادمین های تلگرام پست های کمتری بگذارند و بیشتر روی کیفیت محتوا تمرکز کنند.
 2. نکته بعدی که باید به آن دقت کرد ویوی پست هاست.
  همانطور که می دانید در حال حاضر ویوی پست ها کم شده چون ممکن یه سری از ممبرها اصلا به کانال سر نزنند. هر پستی که گذاشته می شود باید بعد از 48 ساعت بررسی شود که چه تعداد بازدید داشته است. قبلا باید حدود 25 درصد از کل کاربران کانال از مطلب بازدید می کردند ولی امروزه این آمار به 10-15 درصد رسیده است ولی اگر کمتر از این باشد ممکن است به چند دلیل باشد که یکی از آنها این است که شاید چون خیلی پست می گذارد ممبرها زیاد کانال او را دنبال نمی کنند.
 3. مورد سوم بحث لینک هاست. همانطور که می دانید معمولا CTR در تلگرام کم است و خیلی سخت است که بخواهید کاربران را از محیط تلگرام به سمت وب سایت خود ببرید. در این حالت شما باید لینک ها را بررسی کرده و اگر تبلیغی گذاشته می شود لینک های آن چک شود تا ببینیم چه تعداد کلیک خورده است. سپس آن را با میزان ویوها بررسی کرده و CTR را به دست آورید. اگر تبلیغی که مورد بررسی قرار می گیرد اصول تبلیغ نویسی را رعایت کرده باشد همان تعداد کلیکی که آن تبلیغ دریافت کرده، برای ما هم بعد از 48 ساعت کسب خواهد شد. به این ترتیب باید بررسی کنید و ببینید براساس پولی که می دهید آن تعداد کلیک آورده خواهد داشت یا نه؟

یک مشکلی که کانال های تلگرامی با ممبرهای زیاد دارند این است که یا پست های زیادی را در یک روز در تلگرام می گذارند که این کار برای کاربران جذاب نیست به همین دلیل گذاشتن تبلیغ در این کانال های علیرغم اینکه بازدید زیادی می خورد ولی اثربخش نیست.

 1. مورد بعدی بحث هزینه تبلیغات است.
  بهتر است یک دیتابیس خوب از کانالهایی که تا به حال در آنها تبلیغ گذاشته ایم به همراه قیمت تهیه کنیم و آنها را با هم مقایسه کنیم تا ببینیم کدام بهتر است.

 

هدیه ما به شما:

هر شب یک ترفند فوق جذاب برای افزایش فروش در اینستاگرام خود قرار می دهیم. ( مطمئنم این فرصت را از دست نمی دهید و کلیک می کنید)

اینجا را کلیک کنید تا وارد پیج اینستاگرام ما شوید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 11 میانگین: 1.7]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما در ایراکد چه خدماتی ارائه می دهیم:

دپارتمان طراحی سایت | دپارتمان طراحی اپلیکیشن | دپارتمان برنامه نویسی | دپارتمان دیجیتال مارکتینگ