ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

آموزش نکات کاربردی در مورد کانال تلگرام

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

نکات کاربردی درمورد کانال تلگرام

با یک جستجوی ساده در تلگرام افراد مختلف می توانید محبوبیت و جا افتادگی کانال‌ تلگرام در بین کاربران را ببینید. همانطور که می بینید امروزه کانال‌های بزرگی با اعضای چندصدهزار نفری یا حتی میلیونی وجود دارند که همچنان به تعداد اعضای آن‌ها افزوده می‌شود. کانال‌ها نسخه‌ای حرفه‌ای‌تر از گروه‌ها‌ هستند که موفق شده اند تا تریبونی محبوب و کاربردی را به وجود بیاورند. اما یکسری نکات کاربردی در مورد کانال تلگرام  وجود دارد که حتما باید بدانید و آنها را به کار بگیرید. برای یادگیری این نکات حتما با ما همراه باشید.

یکی از مزیت های کانال تلگرام این است که شما می توانید پست های خود را درآن فوق‌العاده سریع‌تر و ساده‌تر از هر شبکه‌ی اجتماعی دیگری به اشتراک بگذارید، هیچ محدودیتی نیزدر تعداد کاراکترهای متن، زمان ویدئو و فرمت فایل‌های ارسالی وجود ندارد. همچنین تعداد بازدید هر پست زیر آن نوشته می‌شود. باید اعتراف کرد که کانال تلگرام یکی از ایده‌آل‌ترین گزینه‌ها برای کسانی است که قصد تولید محتوا و بازاریابی از طریق تلگرام برای خود در دنیای مجازی را دارند.

 

آموزش ساخت کانال تلگرام

نکاتی درمورد کانال تلگرام

 

قبل از آموزش نکات کاربردی در مورد کانال تلگرام برای اینکه در تلگرام یک کانال برای خود بسازید، ابتدا منوی کناری تلگرام را باز کنید و گزینه‌ی New Channel را انتخاب کنید. صفحه ای برای شما باز می شود که باید نام، عکس و توضیحات کانال مورد نظرتان را وارد کنید. تمامی این موارد را بعدا هم می توانید تغییر دهید.

بعد از وارد کردن نام و توضیحات وعکس پروفایل کانال، گزینه‌ی تیک در منوی بالا را بزنید و به مرحله‌ی بعد بروید. در این بخش از شما پرسیده می‌شود که قصد دارید کانال خود را به صورت Public تاسیس کنید یا Private. بعد از ساخت کانال نیز می توانید حالت خصوصی یا عمومی کانال را تغییر دهید.

بعد از اینکه حالت خصوصی یا عمومی و آیدی تلگرام (برای حالت عمومی) را مشخص کردید، به مرحله‌ی بعد خواهید رفت که مربوط به دعوت Contactهای خود به کانال است. شما می‌توانید از بین افرادی که در لیست مخاطبین شما وجود دارند افراد مورد نظر را به عضویت در کانال دربیاورید. در صورتی که چنین قصدی ندارید بدون انتخاب هیچ کاربری، گزینه‌ی تیک منوی بالا را بزنید تا کانال شما ساخته و آماده‌ی استفاده شود.

 

تفاوت های کانال تلگرام عمومی و خصوصی

  • کانال‌های عمومی در نتایج جستجوی تلگرام نمایش داده می‌شوند اما کانال خصوصی از محدوده‌ی سرچ خارج خواهد بود و برای عضویت در آن‌ها حتما نیاز به لینک دعوت دارید.
  • در کانال‌های عمومی شما می‌توانید با مراجعه به کانال بدون عضو شدن در آن پست‌های قبلی را ببنید اما در کانال‌های خصوصی ابتدا باید عضو کانال شوید تا قادر به مشاهده‌ی پست‌ها باشید.
  • در کانال‌های عمومی تعداد اعضا یا ممبر‌های کانال زیر نام آن نوشته شده است و شما می‌توانید از تعداد اعضای کانال‌ها مطلع شوید. اما در کانال‌های خصوصی این تعداد به شما نمایش داده نخواهد شد و تنها از میزان بازدید پست‌ها می‌توانید تعداد اعضای کانال را حدس بزنید.
  • درمورد نحوه عضویت در کانال ها هم، کانال‌های عمومی قادر به ساخت یک آیدی و لینک کوتاه برای خود هستند. این موضوع در کانال‌های خصوصی امکان پذیر نیست و شما نمی توانید یک آیدی یا لینک کوتاه برای کانال خود ایجاد کنید. و لینک اشتراک گذاری شما چیزی شبیه به https://telegram.me/joinchat/ABUjtz2O-cIkbFXqqx-4tg خواهد بود که قطعا اشتراک گذاری آن را به خصوص در اسناد چاپی مشکل خواهد کرد.

نکات مهم و کاربردی در مورد مدیریت و افزایش ممبر کانال تلگرام

مهم ترین فاکتور کانال‌های تلگرام تعداد اعضای آن کانال می‌باشد، برای افزایش ممبر تلگرام و مدیریت آن باید علاوه بر استفاده از روش‌های عضو گیری، نکات مهم دیگری را  نیز رعایت کنید. همچنین برای اینکه یک کانال مفید با بهره‌وری بالا داشته باشید فقط افزایش ممبر کافی نیست شما باید هنر ایجاد تعهد در اعضای کانال را بلد باشید. در ادامه برای شما نکات کاربردی در مورد کانال تلگرام را بیان می‌کنیم تا با رعایت این موارد بتوانید اعضای کانال خود را افزایش دهید و در کنار آن نیز از ریزش اعضا جلوگیری کنید.

 

یک نام مناسب بر اساس موضوع فعالیت خود انتخاب کنید

یکی از نکات کاربردی درمورد کانال تلگرام و نیز اولین قدم در ایجاد آن، انتخاب نام مناسب برای کانال می باشد. شما ابتدا باید بدانید که کانال شما به دنبال تحقق چه هدفی است. نام یک کانال باید بر اساس موضوع فعالیت شما انتخاب شود به صورتی که بعدا نیازی به تغییر نام نباشد.

 

 یکی از نکات کاربردی در مورد کانال تلگرام این است که کانال خود را عمومی کنید

زیرا فقط کانال‌های عمومی برای همه قابل مشاهده خواهد بود و افراد می‌توانند آن را جست و جو کنند. همچنین درمورد نحوه عضویت در کانال ها هم، کانال‌های عمومی قادر به ساخت یک آیدی و لینک کوتاه برای خود هستند.

 

یک یوزر نیم کوتاه و پروفایل جذاب برای کانال خود انتخاب کنید

انتخاب یک یوزر نیم کوتاه و جذاب که کاربر بتواند به راحتی آن را حفظ کند یکی دیگر از نکات مهم در مدیریت کانال تلگرام می‌باشد. همچنین هویت بصری واحد و ثابت و تکرارشونده باعث می‌شود تصویر برند شما در ذهن مخاطبانتان به‌خوبی تثبیت شود. از لوگو هم به‌عنوان تصویر پروفایل کانال تلگرامتان استفاده کنید و هم سعی کنید، لوگوی تان را در تمام تصاویر و ویدئوهایی که تولید یا بازپروری می‌کنید، مورداستفاده قرار دهید.

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی

یکی از نکات کاربردی در مورد کانال تلگرام این است که باید مخاطبانتان را درگیر فعالیت کانال کنید

همانطور که میدانید کانال تلگرام یک رسانه یک‌سویه است. این موضوع با ماهیت بازاریابی در عصر دیجیتال تناسب ندارد. شما بایستی با استفاده از راهکارهای خلاقانه‌ای که طراحی می‌کنید، مخاطبان را در تولید محتوای کانال درگیر کنید. طراحی چالش‌ها، مسابقات، نظرسنجی‌ها و یا طرح سؤالات و دریافت بازخورد از مخاطبان ایده‌هایی در این خصوص هستند.

 

لینک کانال خود را در کانال‌های معروف به اشتراک بگذارید

قرار گرفتن لینک کانال تلگرام شما در کانال‌‌های معروف و محبوب هم باعث جذب و افزایش ممبر می‌شود و هم باعث اعتبار کانال شما می‌ شود و حس اعتماد را در یوزر ایجاد می‌کند. البته این روش شاید نیاز به صرف هزینه نیز داشته باشد.  تبادل لینک به روش‌های گوناگونی انجام می‌شود. بااین‌حال، یکی از مؤثرترین و ساده‌ترین روش‌های تبادل، تبادل تکی است. در این روش شما کانال‌هایی را که هم‌سطح و هم‌رده شما هستند و تعداد اعضایشان نزدیک به شما است را پیدا می‌کنید و با صاحبان آن‌ها وارد مذاکره می‌شوید.

 

یکی از نکات کاربردی در مورد کانال تلگرام این است که به صورت هدفمند شروع به تبلیغات کنید

یکی از ترفند های افزایش ممبر کانال تلگرام این است که اگر وب سایت دارید حتما لینک کانال خود را در آن قرار دهید و همچنین از سایت‌های محبوب و مشهور نیز استفاده کنید و برای کانال خود را در آن‌ها تبلیغ بگیرید. این روش شاید نیاز به صرف هزینه زیادی داشته باشد ولی بسیار مفید و کاربردی است. شاید بتوان گفت تبلیغات هدفمند مهمترین نکته از نکات مهم در مدیریت کانال تلگرام می‌باشد.

 

محتوای باکیفیت و اختصاصی تولید کنید

باید همیشه بروز باشید و از منابع مختلف خارجی و داخلی استفاده کنید، این کار برای پیشرفت کانال تلگرام لازم و ضروری می‌باشد. حتی اگر نمی‌توانید همه محتوای خود را به صورت اختصاصی تولید کنید باید حداقل چند مورد از محتواهای تولید روزانه شما اختصاصی باشد چون ممبر کانال شما اگر محتوای تکراری و کپی شده ببنید از کانال شما خارج خواهد شد.

 

یک راه ارتباطی بین اعضا و مدیران کانال ایجاد کنید

برای اینکه یک کانال تلگرام  پویا با اعضای فعالی داشته باشید باید یک راه برای ارتباط با ممبرهای خود ایجاد کنید تا آن‌ها بتوانند از این طریق انتقادات پیشنهادات ، نظرات و سولات خودشان را به شما منتقل  کنند. این کار باعث می‌شود تا شما اشکالات کانال خود را شناسایی کرده و آن‌ها را بر طرف کنید.

همچنین این راه ارتباطی موجب می‌شود که اعضای کانال شما بیشتر به شما اعتماد کنند و بدانند که وجود آن‌ها در کانال برای مدیران اهمیت زیادی دارد . مزیت دیگر ایجاد راه ارتباطی، ارسال محتوا از سوی ممبرهای کانال می باشد. ساده‌ترین راه برای این کار آن است که در قسمت توضیحات کانال، آی دی خودتان یا شخص دیگری را به‌عنوان ادمین کانال در اختیار مخاطبان قرار دهید.

 

کانال تلگرام

 

و در پایان، یکی از نکات کاربردی در مورد کانال تلگرام این است که، سعی کنید محتوای متنی که در کانال تلگرام منتشر می کنید طولانی نباشد و اگر هم طولانی است حداکثر از اندازه گوشی فراتر نرود. برای این کار می‌توانید پست‌های متنی‌تان در گوشی تلفن همراهتان قبل از ارسال چک کنید و اگر طولانی‌تر از حد مجاز بود، سعی کنید آن را کوتاه کنید. طبق بررسی‌های انجام‌شده اینفوگرافیک ها بیشتر از سایر انواع محتوا بازنشر می‌شوند. بنابراین اگرچه هزینه تولید اینفوگرافیک بیشتر از اغلب قالب‌های محتوایی است، ولی سعی کنید تولید اینفوگرافیک ها را در دستور کار خود قرار دهید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.