ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

چگونه لینکدین حرفه ای داشته باشیم؟

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

داشتن لینکدین حرفه ای

همانطور که می دانید لینکدین حرفه ای بزرگترین شبکه اجتماعی برای افراد متخصص است و تنها جای است که بیشتر صحبت ها درباره کار و مسائلی است که در هر حوزه ای در حال اتفاق افتادن است. همچنین فضای خوبی برای ارتباط گرفتن با افراد حرفه ای است. حتی اگر جویای کار هستید می توانید از این طریق کار پیدا کنید و یا اگر مدیر منایع انسانی سازمانی هستید می توانید از این طریق افراد متخصص مورد نیاز خود را پیدا کنید. برای برخورداری از خدمات شبکه های اجتماعی می توانید از شرکت های دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید.

نکاتی برای حرفه ای شدن لینکدین

لینکدین حرفه ای

برای داشتن یک لینکدین حرفه ای باید مواردی را رعایت کنیم. این موارد به شرح زیر است:

 

عکس پروفایل در لینکدین حرفه ای:

  1. موضوعی که خیلی مهم است که روی اکانت لینکدین خود وقت بگذارید. ساده ترین مورد عکس پروفایل است و بهتر است عکس پروفایل خوب و مناسبی استفاده کنید.

پوزیشن منتخب:

  1. دومین مورد پوزیشنی است که می خواهید برای خود انتخاب کنید. برای این کار بهتر است افراد حرفه ای حوزه خود را جستجو کرده و اکانت آنها را مشاهده کنید تا از این طریق بتوانید عنوان و پوزیشن خوبی برای خود انتخاب کنید.

نوشتن نام خود در ابتدای ورود:

  1. هرکسی در لینکدین حرفه ای یک URL مختص به خودش را دارد و در ابتدای ورود به هر شخص اختصاص می یابد. این URL ابتدایی زیاد جالب نیست و پیشنهاد می شود حتما آن را تغییر داده و در آن اسم خودتان را به صورت لاتین بنویسید و اصلا از حروف اضافه، عددها و کاراکترهایی که بی معنی هستند استفاده نکنید.

نوشتن خلاصه ای از حرفه مورد نظر خود:

  1. لینکدین دارای بخش دیگری به نام summery یا خلاصه است که پیشنهاد می شود حتما یک پاراگراف ترجیحا انگلیسی بنویسید تا کاربرانی که وارد صفحه شما می شوند با شما به صورت کلی آشنا شوند.

دادن اطلاعاتی درباره ی خود در لینکدین حرفه ای:

  1. اطلاعات کاملی از خود قرار دهید. حتما مهارت های خود را به طور کامل در بخش skills ذکر کنید. دانشگاه های محل تحصیل و مدارکی را که دریافت کرده اید به صورت کامل ذکر کنید. حتی اگر در آموزش های آنلاین شرکت کرده اید و مدرکی دریافت کرده اید آنها را ذکر کنید. اگر پروژه ای انجام داده اید حتما اسم پروژه را ذکر کنید و بگویید دقیقا چه کاری انجام داده اید چون می تواند خیلی به شما کمک کند و شما را حرفه ای تر تلقی کند. اگر بخاطر کار خود جایزه ای دریافت کرده اید حتما آن را ذکر کنید. اگر الان می خواهید عضو لینکدین شوید حتما تاریخچه کاری خود را ذکر کنید تا کاربرانی که به صفحه شما مراجعه می کنند با صفحه کاملی آشنا شوند.

دادن محتوای مناسب به لینکدین:

  1. در لینکدین حرفه ای بخشی به نام پست وجود دارد که توصیه می شود اگر در ارتباط با حوزه تخصصی خود مطلب یا ویدئوی آموزشی دارید آن را به اشتراک بگذارید.
  2. اگر اهل نوشتن هستید پیشنهاد می شود در بخش article که در لینکدین موجود است هم فعالیت کنید.

اگر در لینکدین فعال باشید کاربران زیادی به سمت شما جلب می شود و راغب می شوند که با شما ارتباط برقرار کنند. در این شبکه داشتن ارتباط با دیگر کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است از این رو دارای یکی موتور جستجوی حرفه ای و قدرتمند است که شما می توانید افراد مشهور در حوزه خود را سرچ کرده و به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنید و در زمینه های مختلف به آنها پیام دهید.

برای مطالعه مقالات بیشتر از سایت ایراکد در زمینه شبکه های اجتماعی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

چگونه بازدید پست کانال تلگرام را محاسبه و ارزیابی کنیم؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *