صفحه 404 چیست و چگونگی ایجاد آن

مقدمه

همانطور که می دانید صفحه 404 یکی از مهمترین و اساسی ترین صفحات در طراحی وب سایت است. و هر سایت باید یک صفحه 404 داشته باشد. در واقع اگر بخواهیم توضیح فنی بدهیم، هر زمان که کاربری وارد یکی از صفحات اینترنت می شود، مرورگر همان یوزر درخواستی را برای سرور ارسال می کند و سرور به دنبال آن پیج می گردد. اگر صفحه مورد نظر یافت شد که برای کاربر نمایش داده می شود ولی اگر یافت نشد مرورگر یک صفحه 404 نمایش می دهد که کاربر بفهمد این صفحه وجود ندارد.

آنچه در این مقاله می خوانید:

صفحه ۴۰۴ چیست؟

همانطور که می دانید صفحه 404 یکی از مهمترین و اساسی ترین صفحات در طراحی وب سایت است. و هر سایت باید یک صفحه 404 داشته باشد. در واقع اگر بخواهیم توضیح فنی بدهیم، هر زمان که کاربری وارد یکی از صفحات اینترنت می شود، مرورگر همان یوزر درخواستی را برای سرور ارسال می کند و سرور به دنبال آن پیج می گردد. اگر صفحه مورد نظر یافت شد که برای کاربر نمایش داده می شود ولی اگر یافت نشد مرورگر یک صفحه 404 نمایش می دهد که کاربر بفهمد این صفحه وجود ندارد. می توانید برای برخورداری از مزایای شرکت خدمات سئو با ما در تماس باشید.

چگونه یک صفحه 404 ایده آل داشته باشیم

چرا صفحه ۴۰۴ ایجاد می شود؟

  1. زمانی یک صفحه ای وجود داشته ولی الان دیگر نیازی به وجود آن صفحه نیست و حتی آن را ریدایرکت هم نمی کنیم و آن را حذف می کنیم.
  2. ممکن است در زمان کدنویسی سایت صفحاتی ایجاد می شود که لزومی نداشته و هیچ وقت هم وجود خارجی نداشته اند و توسط ادمین سایت ایجاد نمی شود بلکه توسط CMS ایجاد می شوند.
  3. مورد بعدی زمانی است که وب سایتی به شما لینک می دهد ولی لینک به صورت اشتباه درج می شود و کاربران وقتی روی آن لینک اشتباه کلیک می کنند برای آنها صفحه 404 نمایش داده می شود.

نکاتی برای داشتن صفحه ۴۰۴ ایده آل

  • پیام خیلی خوب و واضحی برای صفحه 404 بنویسیم تا کاربر متوجه شود دلیل نبودن این صفحه چیست.
  • یک کادر سرچ قرار دهیم تا کاربر بتواند اگر موردی را می خواهد سرج کند به آن دست پیدا کند.
  • یک توضیحی از وب سایت خودمان در این صفحه قرار دهیم و یا یک سری مطلب در پایین صفحه قرار دهیم.
  • می توانید از دکمه ” بازگشت به صفحه اصلی” سایت استفاده کنیم تا کاربر به صفحه اصلی برگشته و از قسمت های دیگر سایت استفاده کند.

نسخه صوتی مقاله، تولید شده با کمک هوش مصنوعی :

نتیجه گیری

می توان گفت که ما در صفحه 404 دو هدف اصلی داریم: یکی اینکه باید کاربر را متوجه کنیم که ممکن است این اتفاقی که رخ داده از سمت خود او بوده یا از سمت سایت ما باشد. دوم اینکه کاربر را به صفحه ای ارجاع دهیم (با مطالب مرتبط، دکمه بازگشت به صفحه اصلی و … ) که شاید با نیاز او مرتبط باشد. این ها از جمله مواردی بود که جزو نیازهای اساسی وب سایت ما به حساب می آید.

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره فنی و تخصصی رایگان

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش طراحی سایت و اپلیکیشن، سئو و سایر خدمات شرکت فرم زیر را تکمیل نمایید.مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form