کاهش رتبه الکسا

مقدمه

الکسا محصولی از آمازون است که رتبه­ بندی وب سایت­ها را با توجه به عملکرد آنها حفظ می­کند. در صورت داشتن یک وب­سایت، میزان بازدید روزانه بازدیدکنندگان و بازدید از صفحه، کاهش رتبه الکسا در وب سایت ها را تعیین می­کند. برای کاهش رتبه الکسا راه های زیادی وجود دارد از آن جمله میتوان به سئو و بهینه سازی سایت و و استفاده از تبلیغات و گوگل ادوردز استفاده کرد. می توانید برای برخورداری از مزایای شرکت خدمات سئو با ما در تماس باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

الکسا محصولی از آمازون است که رتبه­ بندی وب سایت­ها را با توجه به عملکرد آنها حفظ می­کند. در صورت داشتن یک وب­سایت، میزان بازدید روزانه بازدیدکنندگان و بازدید از صفحه، کاهش رتبه الکسا در وب سایت ها را تعیین می­کند. برای کاهش رتبه الکسا راه های زیادی وجود دارد از آن جمله میتوان به سئو و بهینه سازی سایت و و استفاده از تبلیغات و گوگل ادوردز استفاده کرد. می توانید برای برخورداری از مزایای شرکت خدمات سئو با ما در تماس باشید.

مهم­ترین قسمت رتبه ­بندی الکسا ارزش آن برای جستجوی ترافیکی است که از وب سایت عبور می­کند. این بدان معناست که وقتی بازدیدکنندگان دارای نوار الکسا در مرورگر خود هستند و از سایت شما بازدید می­کنند، رتبه وب سایت شما بهبود می­یابد.

کاهش رتبه الکسا

رتبه الکسا چگونه محاسبه می­شود؟

پیش از آن که بدانید روش­های کاهش رتبه الکسا چیست، مهم است که بدانید Alexa Rank چیست و چگونه محاسبه می­شود. Alexa.com محدوده ترافیک الکسا براساس داده­ های ترافیکی است که توسط کاربران در پنل داده جهانی الکسا در طی یک دوره زمانی 3 ماهه ارائه شده است.

پانل داده الکسا نمونه ­ای از ترافیک اینترنتی جهانی است که برای محاسبه رتبه­ های اراه لکسا و برآورد سنجش ­های غیر مجاز استفاده می­شود. این پنل متشکل از میلیون­ها کاربر اینترنت است که از میان بیش از 25000 پسوند مختلف مرورگر یکی را استفاده می­کنند.

Alexa Rank با توجه به بازدید از وب­سایت که پسوند Alexa Rank را در مرورگر خود فعال کرده­ اند، تعیین می­شود.

نکات مهم برای کاهش رتبه الکسا در وب سایت

چنانچه می خواهید در جهت بهبود رتبه الکسای سایت خود اقدام نمایید، در این جا به چند نکته مهم در این خصوص خواهیم پرداخت.

نوشتن محتوای با کیفیت :

همانطور که می­دانید محتوا بخش مهم هر سایت است. اگر از محتوای جدیدی برای سایت استفاده می­کنید، قطعاً رتبه الکسا شما بهبود می­یابد. در واقع، موتور جستجو محتوای جدید هر وب­سایت و ارسال آنها را می­پسندد. در این صورت رتبه­ بندی موتور جستجو تغییر کرده و الکسا نیز بهبود می­یابد.

نصب ابزار الکسا :

این بهترین راه برای کاهش رتبه الکسا است. زیرا تمام بازدیدهای شما از سایت­ها در رتبه شما منعکس می­شود. این موضوع شامل مسدودکننده پاپ، جعبه ورود موتور جستجو، پیوند به amazon.com و اطلاعات مربوط به رتبه­بندی فعلی الکسا می­شود.

استفاده از تکنیک های موثر در بهینه سازی رتبه سایت

استفاده از کلمات کلیدی :

برای بهبود رتبه سایت خود در الکسا باید ازکلمات کلیدی هدفمند و مرتبط استفاده کنید. توصیه می­شود قبل از شروع تبلیغ سایت خود، به جستجوی کلید واژه ها بپردازید. برای تولید محتوای با کیفیت و غنی، باید کلمات کلیدی را هدف قرار داده باشید. بسیاری از ابزارهای رایگان مانند Google Ads به صورت آنلاین در دسترس هستند.

ارسال مطالب با کیفیت :

سودمندترین بخش، ارسال مطالب با کیفیت است به طوری که شما بیشتر به موتور جستجوگر دسترسی پیدا می­کنید و به شما کمک می­کند تا به راحتی باعث کاهش رتبه الکسا شوید.

شبکه های اجتماعی :

در واقع، شبکه­های اجتماعی بر افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت تاثیر گذاشته و به دلیل افزایش بازدید کنندگان قطعا رتبه الکسا بهبود می­یابد. انواع مختلفی از شبکه­های اجتماعی وجود دارد که به شما کمک می­کند تا تعداد بازدید کنندگان را بدست آورید.

استفاده از بک­لینک ­های با کیفیت :

بک­لینک­های با کیفیت به موتور جستجو کمک می­کنند تا صلاحیت و کیفیت سایت شما را به روشنی مشخص نماید. در نتیجه، باعث کاهش رتبه الکسا سایت خواهد شد.

استفاده از آنالیز سایت :

برای نادیده گرفتن خطاهای موثر در رتبه بندی، سایت خود را آنالیز کنید. باید اطمینان حاصل کنید که سایت شما به طور دقیق در حال اجرا است، همه صفحات وب موجود قابل دسترسی هستند و سایت شما هیچ خطایی ندارد که بتواند مانعی در جستجوگرها ایجاد کند.

موتورهای جستجوی اصلی مانند Google خطاهای سایت را بسیار عمیق مشاهده می­کنند و در صورت مشاهده هرگونه خطا در صفحه وب، سایت را در نتایج جستجو کمتر نشان می­دهد. برای تجزیه و تحلیل وب­سایت، یک ابزار پیشرفته در Alexa.com وجود دارد.

 

افزایش ترافیک سایت

افزایش ترافیک جستجو :

با افزایش ترافیک و بازدید بیشتر موتور جستجو،  تبلیغ در گوگل رتبه وب سایت بهبود می­یابد. اگر سایت شما در صفحه اول موتورهای جستجو نمایش داده شود، بازدید از موتورهای جستجو بیشتر شده و باعث کاهش رتبه الکسا خواهد بود. برای افزایش ترافیک سایت می­توانید روش­های ذیل را به کار بگیرید :

– از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید. در عناوین صفحه وب، توضیحات، نام دامنه خود از کلمات کلیدی استفاده نمایید.

-در تصاویر و پیوندها از برچسب های ALT بهره بگیرید.

-از برچسب­های متصل مناسب استفاده کنید.

– از کلمات کلیدی استراتژیک در عنوان اصلی استفاده نمایید.

-بهینه­سازی و سئوی مناسب در سایت را انجام دهید.

-بک­لینک خوب که می تواند باعث کاهش رتبه الکسا در سایت شما شود استفاده نمایید.

-با کمک کلمات Google Ad یا Microsoft Ad Center ترافیک پرداختی دریافت کنید.

اهمیت Traffic Rank

Alexa Traffic Rank به دلایلی مهم است. به شما امکان می­دهد عملکرد محتوای خود را نسبت به سایت­های دیگر ببینید. اگر Alexa Traffic Rank شما در حال بهبود است، می­تواند نشان دهنده عملکرد خوب و جذب مخاطب باشد.

علاوه بر این، وب سایت­های دارای رتبه الکسا کمتر از یک میلیون واجد شرایط ارسال درخواست در HARO هستند. این می­تواند مفید باشد زیرا تزریق نظرات تخصصی به مقالات شما یکی از راه­های بهبود محتوای شما و معتبرتر بودن آن است.

اهمیت بالای کاهش رتبه الکسا در کسب و کار آنلاین

نسخه صوتی مقاله، تولید شده با کمک هوش مصنوعی :

کاهش سریع رتبه الکسا

کاهش سریع رتبه الکسا یا همان الگوریتم الکسا، یکی از مهم‌ترین وظایف یک وب سایت است که به صورت دائمی باید در نظر گرفته شود. الکسا یک مرجع برای رتبه بندی وب سایت ها است و میزان ترافیک وب سایت شما را نشان می دهد. بنابراین، بهینه سازی برای کاهش سریع رتبه الکسا بسیار مهم است.

در این مقاله، ما به شما نحوه کاهش سریع رتبه الکسا را آموزش می دهیم.

1-به روزرسانی محتوا

یکی از عوامل مهم در بهبود رتبه الکسا، به روزرسانی محتوای وب سایت شما است. بهترین راه برای این کار، اضافه کردن محتوای جدید و به روز به وب سایت شماست. همچنین، حذف محتوای قدیمی و بی ارزش، می تواند به بهبود رتبه الکسا کمک کند.

2-بهینه سازی سرعت بارگیری وب سایت

سرعت بارگیری وب سایت شما، نقش مهمی در بهبود رتبه الکسا دارد. برای بهبود سرعت بارگیری، می توانید از فشرده سازی فایل ها، کاهش تعداد درخواست ها، استفاده از CDN و غیره استفاده کنید.

3-بهبود سئو وب سایت

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو، یکی دیگر از روش های مهم برای کاهش سریع رتبه الکسا است. از بهینه سازی عناصر مانند عنوان صفحه، متا تگ ها، توضیحات صفحه، کلمات کلیدی، لینک ها و غیره استفاده کنید.

4- ارتقاء کیفیت محتوا

محتوای وبسایت شما باید با کیفیت و با ارزش برای مخاطبین باشد. این کیفیت محتوا به موتورهای جستجو نشان می‌دهد که سایت شما چه ارزشی برای مخاطبان دارد و در نتیجه می‌تواند در جستجوهای مرتبط با کلمات کلیدی مرتبط با سایت شما بالاترین رتبه را به دست آورد.

5- بهبود سرعت لود صفحات

سرعت لود صفحات وبسایت بسیار مهم است و موتورهای جستجو از آن توصیه می‌کنند. برای بهبود سرعت لود صفحات می‌توانید از تصاویر با حجم کم و فشرده، کاهش تعداد درخواست‌های سمت کلاینت و سمت سرور و استفاده از فناوری‌های نهایی در بارگیری صفحات مانند HTTP/2 استفاده کنید.

6- بهبود تجربه کاربری

برای بهبود تجربه کاربری می‌توانید از طرح بندی وبسایت مناسب و دسترسی راحت به صفحات استفاده کنید. همچنین مطمئن شوید که صفحات شما به طور کامل پاسخگوی نیازهای کاربران هستند و اطلاعات درستی را ارائه می‌دهند.

7- بهبود مشارکت کاربران

برای بهبود مشارکت کاربران می‌توانید از ابزارهایی مانند فرم‌های تماس با ما، فرم‌های نظرسنجی و فرم‌های ثبت نام استفاده کنید. همچنین ایجاد ارتباط با مخاطبین شما در شبکه‌های اجتماعی نیز بهبود مشارکت کاربران را تسهیل می‌کند.

دلیل اهمیت کاهش رتبه الکسا

یک دلیل عالی برای بهبود رتبه الکسا این است که پس از گذراندن نمره یک میلیون در رتبه الکسا، می توانید به عنوان تولید کننده محتوا، درخواست های خود را در مورد HARO ارسال کنید. HARO یک سرویس آنلاین رایگان است که محتوا نویسان را به عموم مردم متصل می کند.

این بخش به گونه ای طراحی شده است که به محتوا نویسان امکان می دهد از افراد باتجربه در یک زمینه خاص نقل قول دریافت کنند. پس از پیوستن به HARO ، می توانید به عنوان منبع ثبت نام کنید تا 3 بار در روز ایمیل هایی را دریافت کنید که حاوی لیستی از سوالات مورد تأیید محتوانویسان حرفه ای است.

با پیوستن به عنوان تولید کننده محتوا، می توانید پرسشی را ارسال کنید که به لیست ایمیل هایی که به عنوان منبع ثبت نام کرده اند، ارسال می شود. جهت دریافت اطلاعات کامل تر در این خصوص با کارشناسان مجرب ایراکد همراه باشید.

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره فنی و تخصصی رایگان

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش طراحی سایت و اپلیکیشن، سئو و سایر خدمات شرکت فرم زیر را تکمیل نمایید.مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form