آکادمی ایراکد

آموزش برنامه نویسی به روش نوین

اهمیت صفحه سوالات متداول یا FAQ

 

صفحه FAQ چیست؟

صفحه سوالات متداول یا صفحه FAQ صفحه بسیار مهمی است که برای تمام وب سایت های شرکتی یا وب سایت های دیگر که لازم است این صفحه را داشته باشند شاید به آن توجهی نکنند در حالی که دارای اهمیت زیادی است. صفحه سوالات متداول از مجموعه ای سوالات که کاربران در کامنت ها، صفحات چت و مواردی مانند اینها می پرسند و درکل یک سری سوالاتی است که زیاد دوست نداریم مرتب به آنها جواب دهیم تشکیل شده است. به همین خاطر صفحه ای ایجاد می کنیم و تمام این سوالات را در آنجا قرار می دهیم.

نکته قابل توجه این است که برای هر سایت داشتن صفحه سوالات متداول ضروری است. اما ممکن است خیلی از کاربران به هر دلیلی اصلا به آن صفحه مراجعه نکنند و آن را نخوانند، به همین دلیل بهتر است بخشی از سوالات را که همیشه مورد نیاز کاربر است در بخشی قرار دهیم که واقعا نیاز است و کاربر  همیشه با آن تعامل دارد.

استفاده از FAQ در صفحات

برای مثال در یک وب سایت فروشگاهی ممکن است در مرحله خرید سوالاتی برای کاربر ایجاد شود، خوب است که در همین صفحات به شکل های مختلف این پاسخ ها را قرار دهیم. بعضی از این پاسخ ها عبارتند از : پرداخت حتما باید آنلاین باشد، محصول موردنظر حداکثر تا 3 روز کاری به دست شما می رسد و … به این ترتیب کاربر به راحتی می تواند با سایت ما ارتباط برقرار کند و از آن استفاده کند.

نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که صفحه سوالات متداول را آپدیت کنید. هم از نظر بهبود سئو اهمست دارد هم اینکه ممکن است در طول زمان کاربران سوالات جدیدتری داشته باشند که لازم است آنها را اضافه کنیم.

بهبود FAQ با صوت و تصویر

مورد دیگری که درباره صفحه سوالات متداول حائز اهمیت است این است که پاسخ برخی سوالات را نمی توان با متن بیان کرد و برای کاربر شفاف و واضح نخواهد بود. کاری که در این رابطه می توان انجام داد این است که علاوه بر پاسخ متنی، یک فایل صوتی هم می توان به آن اضافه کرد تا کاربر در صورت نیاز از آن استفاده کند. این کار در چت آنلاین هم کاربرد دارد. این نکته را باید در نظر بگیریم که همه کاربران آن چیزی را که ما از وب سایت خود می بینیم و متوجه می شویم، آنها ممکن است متوجه نشوند. در بعضی از موارد هم می توان برای پاسخ به سوالات کاربران از یک ویدئوی یک یا دو دقیقه ای نیز استفاده کرد.

 

خدمات ایراکد

  • برای صحبت با کارشناسان ما میتوانید با شماره 91015061-021 تماس بگیرید