بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای ساخت عکس

معرفی بهترین ابزارهای هوش مصنوعی ساخت عکس

مقدمه

امروزه تلفیق تکنولوژی با هوش مصنوعی توانسته تحول بزرگی را در حوزه‌های مختلف به وجود آورد. به طوری که با گسترش کاربردهای هوش مصنوعی و حضور ابزارهای پیشرفته و نو دروازه های جدیدی از تکنولوژی به روی بسیاری از مردم باز شده است. یکی از جالب‌ترین و جذاب‌ترین کاربردهای هوش مصنوعی، ساخت عکس با استفاده از ابزارهای گوناگون میباشد. هوش مصنوعی ساخت عکس و تصاویری شبه هنری فرصتی است برای علاقه مندان به حوزه تولید تصاویر که میتوانند با بهره مندی از ابزارهای هوش مصنوعی ساخت عکس در کنار خلاقیت خود تصاویری خاص و جذابی را تولید کنند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

گفتنی است چندین ابزار پیشرفته هوش مصنوعی ساخت تصویر و سایت‌های تبدیل متن به عکس با امکانات پیشرفته وجود دارد که بخشی از خدمات برنامه نویسی به شمار می‌‌آید و به صورت رایگان یا پولی در اختیار کاربران قرار میگیرد. ما در این مقاله قصد داریم تا به معرفی بهترین ابزار هوش مصنوعی ساخت عکس و ویرایش آن بپردازیم.

بهترین ابزارهای هوش مصنوعی ساخت عکس (تبدیل متن به عکس)

اگر علاقه مند به حوزه تولید تصاویر جذاب و در عین حال خاص و منحصر به فرد هستید و میخواهید با خلاقیت خود تصاویری با جزئیات متفاوت خلق کنید، ابزارهای هوش مصنوعی از بهترین روش‌هایی است که میتوان با استفاده از آنها ایده‌های نو و جدیدی را تنها در چند ثانیه به تصاویری با کیفیت تبدیل نمود. گفتنی است ابزار هوش مصنوعی ساخت عکس به گونه‌ای است که با وارد نمودن جزئیاتی و استفاده از امکانات و قابلیت‌های این ابزارها میتوان تصاویری نزدیک به واقعیت را از آن خروجی گرفت. از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی تبدیل متن به عکس میتوان به ابزارهای زیر اشاره نمود:

بهترین ابزارهای هوش مصنوعی ساخت عکس

DALL-E 2

یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین ابزارهای هوش مصنوعی برای ساخت عکس DALL-E 2 نام دارد. تبدیل نمودن متن به یک عکس واقع گرانه را میتوان به عنوان مهمترین قابلیت‌ DALL-E 2 بیان نمود که توانسته نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کند. لازم به ذکر است اضافه نمودن جزئیاتی همچون هایلایت، رنگ، سایه، بافت و غیره را میتوان با استفاده از براش مخصوصی که برای این ابزار هوش مصنوعی در نظر گرفته شده امکان پذیر دانست. ابزار DALL-E 2 فرصتی است برای کسب و کارها که بتوانند طراحی محصول، خلق تصاویر و تولید ایده‌های نو را در حوزه کاری خود به بهترین شکل ممکن و بدون نیاز به مهارت خاصی انجام دهند. از دیگر ویژگی‌های DALL-E 2 که به عنوان برترین ابزار هوش مصنوعی ساخت عکس شناخته میشود میتوان به امکان ویرایش و ادیت تصاویر تولید شده، کیفیت و دقت بالا در مراحل ساخت عکس و تولید همزمان چندین تصاویر تنها در چند دقیقه اشاره نمود.

Midjourney

هوش مصنوعی ابزار دیگری را در حوزه تولید عکس ارائه داده است که میتواند به صورت خودکار با وارد نمودن متن، تصاویری با جزئیات بیشتری را خلق نماید. باید خاطر نشان کرد Midjourney قادر است تا بدون محدودیت تصاویر افراد مطرح و چهره‌های مشهور را در اختیار کاربران قرار دهد. این در حالی است که این ابزار هوش مصنوعی ساخت عکس بهترین گزینه برای حوزه‌های کاری مختلف به شمار می‌آید. به طوری که بدون صرف زمان و هزینه زیادی خروجی باکیفیت و هنری را در کوتاه‌ترین زمان به کاربران ارائه میدهد.

NightCafe

NightCafe را میتوان به عنوان پرطرفدارترین ابزار هوش مصنوعی ساخت عکس به واسطه‌ی تبدیل نمودن متن به عکس معرفی نمود. دو حالت تبدیل این ابزار است که موجب برتری NightCafe نسبت به سایر ابزارها شده است. تبدیل متن به عکس و تبدیل سبک در ابزار هوش مصنوعی ساخت عکس مستلزم برخورداری از الگوریتم‌ها و گزینه‌های بیشتری است که NightCafe این شرایط را دارا است. برای بهره مندی از قابلیت تبدیل متن به عکس کافی است با وارد نمودن جزئیاتی در خصوص عکس، تصویری متناسب با متن ورودی دریافت کنید. اما برای تغییر سبک میتوانید تصویر مورد نظر خود را در این ابزارهوش مصنوعی آپلود کنید و شاهد تغییر سبک آن به سبک نقاشی‌های مشهور باشید. البته ناگفته نماند عملکرد NightCafe بر مبنای یک سیستم اعتباری است به این صورت که هر چه اعتبار کاربر در این ابزار بیشتر باشد میتواند تصاویر بیشتری را دریافت کند.

Night cafe

Craiyon

هوش مصنوعی با ارائه ابزاری تحت عنوان Craiyon فرصتی را برای کاربران خود فراهم نموده است تا بتوانند به صورت رایگان تصاویری را تولید کنند. به طوری که میتوان از طریق وب هر دستوری را به این ابزار هوش مصنوعی ساخت عکس داد و در یک قالب مشخص پس از گذشت 2 دقیقه، خروجی مورد نظر را بدون سانسور و حذف جزئیاتی دریافت نمود. باید خاطر نشان کرد برخی از کاربران از کیفیت عکس‌های خروجی این ابزار گلایه دارند، البته پیشنهاد میشود با کمی تلاش و صرف مدت زمان بیشتری میتوان با بهبود جزئیاتی، کیفیت عکس‌ها را افزایش داد.

DeepAI

DeepAI از دیگر ابزارهای هوش مصنوعی به شمار می‌آید که بر روی تولید تصاویر تمرکز دارد. ابزار DeepAI به دلیل برخورداری از قابلیت‌هایی همچون تبدیل متن به عکس، عکس به متن، خلق تصویر و ترجمه متون میتوان آن را به عنوان قدرتمندترین ابزار هوش مصنوعی ساخت عکس معرفی نمود. سهولت در تبدیل متن به تصویر و بالعکس موجب شده است تا بسیاری از کاربران برای تولید تصاویر با کیفیت، DeepAI را انتخاب کنند. گفتنی است با توجه به برخورداری از امکانات و قابلیت‌های متنوع در این ابزار هوش مصنوعی (AI)  شرایطی فراهم شده است تا بتوان از DeepAI در حوزه‌های مختلفی همچون تولید محتوا، توسعه برنامه‌های کاربردی و تحقیقات علمی استفاده نمود.

DeepAI

تجربه ادیت عکس با 3 ابزار برتر هوش مصنوعی

در کنار ابزار هوش مصنوعی ساخت عکس، ابزارهایی ارائه شده‌اند که بدون نیاز به مهارت خاصی میتوان ادیت عکس را با کیفیت عالی انجام داد. این قابلیت‌های جذاب ویرایش عکس با هوش مصنوعی است که هر فردی را قادر میسازد تا با اعمال تنظیماتی، عکس‌هایی جذاب و منحصر به فرد تولید نمایند. از ابزارهای هوش مصنوعی ادیت عکس میتوان 3 ابزار برتر در این حوزه معرفی نمود که عبارتند از :

BeFunky

عنوان پیشرفته ترین قابلیت‌های ادیت عکس به صورت آنلاین به ابزار هوش مصنوعی BeFunky تعلق دارد. این در حالی است که میتوان تغییراتی را با تلفیق خلاقیت بر روی تصاویر در جهت بهبود کیفیت تنها در عرض چند ثانیه و با چند کلیک ساده انجام داد. قاب‌ها و افکت‌های پیشرفته را میتوانید در ابزار BeFunky مشاهده و از آن استفاده نمایید. اعمال فیلتر، اضافه نمودن متن، تغییر رنگ، تنظیمات کنتراست و سطوح روشنایی، تغییر اندازه، افزودن افکت‌های ویژه و غیره از قابلیت‌های ابزار آنلاین هوش مصنوعی BeFunky به شمار می‌آید. باید خاطر نشان کرد برخی از ویژگی‌ها را میتوان به صورت رایگان استفاده نمود، در حالی که برای بهره مندی از ابزارها و فیچرهای پیشرفته این ابزار بایستی اشتراک ویژه‌ای خریداری کرد.

 

YouCam

هوش مصنوعی برای افرادی که میخواهند تصاویر خود را در کوتاه‌ترین زمان به تصاویری با بهترین کیفیت تبدیل کنند، ابزاری را با نام YouCam با قابلیت‌های پیشرفته به کاربران خود معرفی میکند. YouCam را میتوان ابزاری دانست که میتوان با استفاده از هوش مصنوعی تغییراتی همچون حذف و تغییر پس زمینه، حذف اشیا، مات کردن پس زمینه و رنگی کردن تصاویر سیاه و سفید را بر روی تصاویر اعمال نمود. گفتنی است کیفیت خروجی تصاویر YouCam با تصاویری که از دوربین‌های باکیفیت گرفته میشود برابری میکند. مهارت در بهبود رنگ و کیفیت، شفاف نمودن عکس‌های تار و برجسته کردن جزئیات حذف شده را میتوان از مزایای ابزار هوش مصنوعی ادیت عکس به شمار آورد. لازم به ذکر است YouCam به گونه‌ای طراحی شده است که علاوه بر کامیپوتر بر روی گوشی‌های هوشمند نیز قابل دسترسی باشد.

LunaPic

اگر به دنبال ابزار حرفه‌ای و پیشرفته برای ادیت عکس‌هایتان هستید، LunaPicابزاری است که هوش مصنوعی به منظور ویرایش و اصلاح تصاویر ارائه داده است. الگوریتم‌هایی در LunaPic پیاده سازی شده که میتوان از طریق آن تغییر رنگ، اضافه نمودن فیلتر، حذف پس زمینه، تبدیل عکس به نقاشی ، افزودن متن و استیکر و غیره را با دقت بالا و در کمترین زمان ممکن انجام داد. قابلیت ویژه‌ای که برای LunaPic در نظر گرفته شده به گونه‌ای است که کاربر میتواند از منابع گوناگونی همچون لینک‌های آنلاین، کامپیوتر شخصی و غیره تصاویر مورد نظر خود را در این ابراز هوش مصنوعی ادیت عکس بارگذاری کند. البته باید خاطر نشان کرد میتوان بدون نیاز به نصب به صورت آنلاین از امکانات LunaPic بهره مند شد.

چگونه میتوان با ابزار هوش مصنوعی ساخت عکس با چهره را انجام داد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت این واقعیت که در چند سال اخیر هوش مصنوعی توانسته به دستاوردهای بزرگ و گسترده‌ای دست یابد بر کسی پوشیده نیست. با این حال هوش مصنوعی ابزارها و پتلفرم‌هایی در حوزه تولید عکس ارائه داده که کاربران میتوانند با تنظیم نمودن چند قابلیت تصاویری با چهره‌های جدید خلق کنند. Generated Photos ابزاری است که به صورت گسترده قادر است تصاویری را با چهره‌های بسیار واقعی از افرادی که در واقعیت وجود ندارند تولید کند. از دیگر ابزار هوش مصنوعی ساخت عکس با چهره میتوان به Fake Face Generator اشاره نمود. با استفاده از این ابزار تصاویری واقع گرا از چهره‌های متعدد با ویژگی‌های متفاوت ساخته میشود. هم چنین ناگفته نماند ابزارهایی مانند Artbreeder ، BoredHumans به عنوان بهترین ابزارهای هوش مصنوعی ساخت تصاویر با چهره شناخته میشود.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم با معرفی بهترین ابزار هوش مصنوعی ساخت عکس( تبدیل متن به عکس) و هم چنین ابزارهایی که میتوان ویرایش و ادیت عکس را با هوش مصنوعی در کوتاه‌ترین زمان و با دقت بالایی انجام داد، شما را در این امر یاری کنیم. امیدواریم برایتان مفید واقع شود.

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form