بهترین پایگاه داده برای برنامه نویسی

مقدمه

در حالت کلی دو نوع پایگاه داده برای برنامه نویسی به نام های SQL و NOSQL وجود دارد. به همین منظور انتخاب یک پایگاه از میان این دو نوع پایگاه، باید متناسب با کار نرم افزار مورد نظر شما و ویژگی های این پایگاه ها صورت بگیرد تا در ادامه در روند توسعه و یا بهبود نرم افزار خود، دچار بروز مشکلاتی نشوید. ما در ادامه این مقاله سعی کرده ایم چند تا از بهترین پایگاه ها را برای شما نام برده و ویژگی های هر کدام را به صورت مختصر و مفید، توضیح دهیم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

وقتی شما قصد داشته باشید نرم افزار خود را توسعه دهید و امکانات آن را گسترده تر سازید، به یک پایگاه داده برای برنامه نویسی نیاز دارید. اما باید خوب دقت کنید تا در انتخاب این پایگاه، دچار اشتباه نشوید. پایگاه های متنوع و مختلفی وجود دارند که شما برای انتخاب یکی از بهترین آن ها، باید ابتدا در مورد آن پایگاه ها اطلاعات کافی را به دست آورید و سپس آن پایگاه مورد نظر خود را با سایر پایگاه ها مقایسه کنید و در آخر با داشتن یک اطلاعات جامع، برای انتخاب آن برای طراحی نرم افزار اقدام کنید.

 

ابتدا باید بدانید که در حالت کلی دو نوع پایگاه داده برای برنامه نویسی به نام های SQL و NOSQL وجود دارد. به همین منظور انتخاب یک پایگاه از میان این دو نوع پایگاه، باید متناسب با کار نرم افزار مورد نظر شما و ویژگی های این پایگاه ها صورت بگیرد تا در ادامه در روند توسعه و یا بهبود نرم افزار خود، دچار بروز مشکلاتی نشوید. ما در ادامه این مقاله سعی کرده ایم چند تا از بهترین پایگاه ها را برای شما نام برده و ویژگی های هر کدام را به صورت مختصر و مفید، توضیح دهیم.

 

  • پایگاه داده oracle

این پایگاه داده برای برنامه نویسی از ویژگی های فراوانی از جمله پشتیبانی از SQL را دارد. این پایگاه در نسخه های مختلفی ارائه شده است که تا به امروز 10 نسخه از آن در دسترس عموم قرار گرفته است. البته در نسخه نهم این پایگاه، رابط کاربری آسان تر از قبل بود و همچنین توانایی ترکیب با java را داشت. به طور کلی و با مرور زمان، این پایگاه توسعه یافت تا این که نسخه دهم آن نیز در میان مردم عرضه شد. در نسخه دهم آن دگرگونی ها و آپدیت ها فراوانی صورت گرفته بود و تقریبا از وجود یک پایگاه پیشرفته خبر می داد تا جایی که oracle را در صف برترین پایگاه های داده قرار داد.

پایگاه داده برنامه نویسیMy SQL

 

  • پایگاه داده My SQL

یکی ویژگی هایی که   باعث می شود پایگاه داده My SQL در صف برترین پایگاه ها قرار بگیرید، دادن بهترین سرویس ها بر روی HOST های لینوکسی می باشد. این ویژگی بسیار مهم، باعث می شود تا این پایگاه در مقایسه با سایرین، در این زمینه از قدرت و توانایی بالایی برخوردار باشد. این پایگاه در این زمینه از کیفیت و کارکرد خوب و بالایی برخوردار است. در حالت کلی این پایگاه داده به دو شکل نصب و اجرا می شود. یکی stand Alone و دیگری LAMP می باشد. در ضمن اگر می خواهید در مورد ویندوز های مناسب برای نصب این پایگاه هم اطلاعاتی داشته باشید، جالب است بدانید که این پایگاه ها، بر روی ویندوز های FreeBSD،OSX و Solaris قابل نصب و اجرا با کیفیت بالایی می باشند.

پایگاه داده برنامه نویسی Mongo DB

 

  • پایگاه داده Mongo DB

این پایگاه داده برای برنامه نویسی همانند سایر پایگاه های برتر در زمینه برنامه نویسی، از ویژگی های زیادی برخوردار است. به عنوان نمونه این پایگاه داده قادر است تا out scale  کند همچنین توانایی index  گذاری و دامنه های جست و جو را دارا می باشد. Mongo DB همانند سایر پایگاه های رابطه ای به جای این که داده های خود را در یک جدول مشخص ذخیره و حفظ کند، آن ها را با ساختار JSON و بدون نیاز داشتن به Schema خاصی آن ها را ذخیره می کند.به طور کلی این پایگاه از مزایا و ویژگی های بسیار زیادی برخودار است و می تواند در روند برنامه نویسی نرم افزار شما و به ویژه توسعه و بهبود آن، به شما کمک شایانی بکند.

 

پایگاه داده برنامه نویسی Microsoft Access

بیشتر بخوانید :

  • پایگاه داده Microsoft Access

وقتی صحبت از بهترین پایگاه داده برای برنامه نویسی می شود، شما می توانید با اطمینان خاطر از پایگاه Microsoft Access نام ببرید. این پایگاه جزو دسته پایگاه های رابطه ای می باشد که از اجزای مایکروسافت آفیس هم به شمار می رود. این پایگاه در نسخه های مختلفی برای استفاده عموم مردم ارائه شده است که هر کدام از نسخه های جدید آن از امکانات و ویژگی های بیشتری نسبت به قبلی ها برخوردار می باشند. به طور کلی این پایگاه توانایی دارد تا بین بسته های پایگاه، به صورت جداگانه و به وسیله تکنولوژی اتصال پایگاه شی گرا، ارتباط برقرار کند. در ضمن در آخرین نسخه از این پایگاه توانایی برای تعامل با ابزار های وب نیز وجود دارد. به همین منظور این پایگاه یکی از بهترین پایگاه های داده برای برنامه نویسی در میان مردم و متخصصان شناخته می شود.

پایگاه داده برنامه نویسی Microsoft SQL server

 

  • پایگاه داده Microsoft SQL server

با توجه به وجود تعداد زیادی پایگاه داده برای برنامه نویسی برای برنامه نویسی نرم افزار ها، تعدادی پایگاه هستند که نسبت به بقیه از ویژگی ها و امکانات بیشتری برخوردار می باشند. اگر بخواهیم یکی از بهترین پایگاه ها را نام ببریم، می توانیم Microsoft SQL server را معرفی کنیم که در صف بهترین پایگاه های داده برای برنامه نویسی قرار دارد. این پایگاه هم مانند اغلب پایگاه های دیگر، از نسخه های متفاوتی برخوردار است که هرچه نسخه آن جدید تر باشد، از امکانات و ویژگی های بیشتری برخوردار است. این پایگاه به وسیله Microsoft توسعه داده شده و مهم ترین هدف و کارکرد آن، ذخیره کردن و بازگرداندن اطلاعات با توجه به نوع درخواست نرم افزار های مختلف است.

پایگاه داده برنامه نویسیpostgre SQL

  • پایگاه داده postgre SQL

در میان معروف ترین و بهترین پایگاه های داده در جهان، این پایگاه یکی از آن ها می باشد که بر روی سیستم هایی مانند ALX،unix و Linux اجرا می شود. این پایگاه داده برای برنامه نویسی می تواند بیشتر دیتاتاپ ها را به طور کامل ساپورت کند. شما می توانید به کمک این پایگاه داده در پایتون، سی پلاس پلاس و جاوا برنامه نویسی کنید. به همین منظور استفاده از این پایگاه هم می تواند برای شما در روند ساده کردن برنامه نویسی، نقش مهم و بسزایی را داشته باشد و محصولات نرم افزاری بسیاری با این زبان برنامه نویسی تولید و توسعه دهید.

نتیجه گیری

به طور کلی وقتی قرار باشد که شروع به برنامه نویسی کنید باید ابتدا شرایط نرم افزار خود را در نظر بگیرید و سپس با توجه به آن برای انتخاب پایگاه داده برای برنامه نویسی مناسب اقدام کنید. شما باید سعی کنید در روند انتخاب پایگاه مورد نظر، اطلاعات کامل و جامعی داشته باشید تا بتوانید یکی از بهترین پایگاه ها را برای خود انتخاب کنید. ما در این مقاله تمام تلاش خود را کرده ایم تا بتوانیم اطلاعاتی را در مورد چند تا از بهترین پایگاه های داده برای برنامه نویسی برای شما بیان کنیم. با خواندن این مقاله تا حد زیادی مشکلات شما در این زمینه بر طرف می شود.

منبع مقاله:

https://www.improgrammer.net/top-10-databases-should-learn-2015/

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره فنی و تخصصی رایگان

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش طراحی سایت و اپلیکیشن، سئو و سایر خدمات شرکت فرم زیر را تکمیل نمایید.مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form