لوگو

انواع قرارداد سئو + نحوه تعیین هزینه پرداختی سئو

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

سئو و یا بهینه سازی صفحات سایت، از جمله فعالیت های بروز در فضای اینترنتی است. در این حوزه جذاب و بروز از دانش دیجیتال مارکتینگ همیشه سوالات و ابهاماتی مابین کارفرما و متخصص سئو مطرح بوده است. مهم ترین سوالاتی که مطرح می شود عبارت است از، نحوه محاسبه هزینه پرداختی برای انجام پروژه سئو. انواع قرارداد سئو و این که قرارداد سئو بر پایه چه مواردی تعیین می شود.

 

این ها 2 سوال مهم و بحث برانگیز در مورد انجام پروژه های سئو است که سوال بسیاری از کارفرماهای پروژه سئو می باشد. البته که با توجه به ماهیت سئو و نحوه انجام آن، سوالاتی درست و بجا هستند و باید رفع ابهام شوند.

 

بهینه سازی صفحات سایت یا به عبارتی سئو سایت، بر مبنای رتبه گرفتن دریک یا چند کلمه کلیدی خاص انجام میشود و یا بر اساس میزان افزایش ترافیک سایت، میزان فروش یک سایت و یا بر اساس برآورد هزینه بر مبنای مجموعه اقداماتی که بر روی سایت انجام گرفته است محاسبه میشود.

 

 

 

قراردادسئو بر اساس رتبه گرفتن در کلمات کلید و محاسبه هزینه آن

 

یکی از اهدافی که در پروژه های سئو به آن پرداخته میشود، رتبه گرفتن بر اساس چند کلمه کلیدی خاص است. به عبارتی دیگر تمام سعی سئو کار در پروژه این است که با برنامه ریزی درست، تهیه استراتژی و البته بررسی ماهیت سایت و انالیز رقبا و موارد دیگر سعی به رتبه گرفتن تنها بر اساس چند کلمه کلید خاص است که توسط کارفرما تعیین میشود. برای اینکه موضوع نحوه قرارداد سئو بر اساس رتبه گرفتن در کلمات کلیدی برایتان شفاف تر باشد، مثالی برایتان خواهیم زد.

 

فرض کنید که شما صاحب یک سایت فروشگاه اینترنتی هستید. در این فروشگاه اینترنتی بسیاری از خدماتی که صورت میگرد با سایر فروشگاه ها مشابه و مشترک هستند. اما شما می دانید که در ارائه یک یا چند خدمت  یا محصول از سایر رقبا بهتر عمل میکنید و آنها شما را از سایر رقبا متمایز میکند. پس سعی خواهید کرد که ان خدمت ویا محصول خودتان را بیشتر از سایر خدمات و محصولات خود به دیگران معرفی کنید و سعی به جذب مشتری براساس ویژگی های خود کنید.

 

در نیتجه هدف شما از سئو وبسایت رتبه گرفتن در چندین کلمه محدود است. پس قرارداد سئو را بر اساس رتبه گرفتن چند کلمه کلیدی مشخص تنظیم خواهید کرد. هزینه پرداختی هم براساس تعداد کلمات کلیدی و رتبه آنها در صفحه جستجتو گوگل مشخص میشود.

معیاب قراردادسئو بر اساس رتبه گرفتن کلمات کلیدی

 

موفقیت در پروژه سئو در گرو رسیدن به رتبه مناسب در صفحات جست و جوی گوگل نیست. برای اینکه جایگاه مناسبی در گوگل داشته باشیم  والبته جایگاه بدست امده هم دوام داشته باشد شما باید بر طیف وسیع تری از کلمات کلیدی کارکنید و سئو را برای انها انجام دهید.

 

درغیر این صورت، شاید با تمرکز در رتبه گرفتن تنها چند کلمه کلیدی رتبه مناسبی به دست اورید و به هدف خود در مدت زمان کوتاهی برسید، اما نکته ایی که مهم است دوام و پایداری در آن جایگاه و رتبه است که از خود رتبه به دست امده بسیار مهم تر است.

 

قرارداد سئو براساس امار ورودی از گوگل

 

یکی دیگر از معیار های قرارداد سئو که میتوان قرار داد را بر اساس آن پیاده سازی کرد، امار ورودی از گوگل است.  در این مدل از قرارداد سئو هدف افزایش ورودی سایت از طریق گوگل است.  به این صورت با استفاده از ابزار سرچ کنسول گوگل میزان ورودی سایت در بازه های زمانی مختلف چک می شود.

 

معایب قراردادسئو بر اساس امار ورودی از گوگل

 

این مدل از هدف گذاری و تعیین قرارداد سئو، برای کسب و کاری های نوپا و رو به رشد مفید است. در ماه های اول رشد سایت بر اساس معیار تعریف شده، رشد سایت به خوبی انجام میشود و نتیجه مطلوب به دست می آید.

 

اما نکته حائز اهمیت انجاست که در این شیوه بعد از گذشت مدت زمانی بعد از رتبه گرفتن شاید دیگر این روش کارآمد نباشد. البته که در بعضی از موارد، سئو کار برای اینکه با توجه به زمان تعیین شده در قرارداد بتواند وظیفه خود را انجام دهد و به تعهد خود عمل کرده باشد از روش های نامتعارف استفاده می کند به عنوان مثال برای افزایش ورودی وب سایت از ربات ها و یا سرمایه گذاری بر روی کلمات پرجستجو و کم رقابت سعی به افزایش ورودی سایت میکند که این کار اخلاقی نیست.

 

قرار داد سئو بر اساس تعیین میزان فروش وب سایت

 

در این شیوه معیار قرارداد سئو بر اساس افزایش فروش وب سایت می باشد. شاید بتوان گفت که پیچیده ترین و جذاب ترین کار در سئو هدف گذاری بر اساس افزایش فروش سایت است. که البته در بین صاحبان وب سایت از محبوبیت بیشتری برخودار است که خوب این یک امر مسلم است.

در این روش با استفاده از ابزار گوگل انالینیکس میزان فروش یک وب سایت بررسی شده و براساس آن سئو کار با دست بازتر اهداف خود را برنامه‌ریزی میکند.

 

در این روش دیگر استفاده از راه های غیر اخلاقی قابل دسترس نباشد زیرا مهم افزایش فروش است و نه افزایش ورودی سایت. پس باید سئو کار برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهد تا بتواند فروش وب سایت را  افزایش دهد.

 

معایب قراردادسئو بر اساس میزان فروش وب سایت

 

در این روش در صورتی که کسب و کار انلاین تنها از یک کانال فروش استفاده کند و آن هم وب سایتی باشد که متخصص سئو بر روی آن کار میکند، تعیین میزان فروش قابل اندازه گیری خواهد بود.

 

اما بسیاری از کسب و کارهای انلاین منحصر به استفاده از وب سایت برای افزایش فروش و افزایش مخاطب نیستند و از روش های دیگر مانند بازاریابی اینستاگرام، تلگرام یا بسیاری دیگر از کانال های جذب مخاطب استفاده کنند که در این صورت تعیین درست میزان فروش وب سایت تنها بر اساس کار سئوکار سایت سخت میشود.

 

قرارداد سئو بر اساس میزان خدمت ارائه شده

 

شاید بهترین روش برای تعیین و هدف گذاری پروژه سئو و قرارداد سئو، هدف گذاری قرارداد سئو براساس میزان خدمتی که به کسب و کار ارائه شده باشد. در این روش میزان برآورد هزینه پرداختی توسط کارفرما و سئو کار ساده تر است و سئو کاران از این روش اسقبال می کنند.

در این روش ابتدا وضعیت سایت هدف و رقبا بررسی میشود، و درنهایت برنامه ریزی دقیقی از کلیه خدماتی که برای سئو سایت باید انجام شود صورت میگیرد.

این یک روش ساده وسهل والبته بدون مناقشه است.

 

درپایان، نحوه تعیین قراردادسئو  پیچیدگی ها و شرایط خاص خودش را دارد که بنا به نوع خدمت ارائه شده توسط متخصص سئو و کارفرما تعیین میشود. در این مقاله به چند مدل مشخص در تعیین قرارداد سئو پرداخته شد و معایب و شیوه کار در هر یک از قرارداد سئو بیان شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما در ایراکد چه خدماتی ارائه می دهیم:

دپارتمان طراحی سایت | دپارتمان طراحی اپلیکیشن | دپارتمان برنامه نویسی | دپارتمان دیجیتال مارکتینگ