قرارداد سئو 0 تا 100 + نمونه قرارداد سئو سایت

مقدمه

قرارداد سئو، تعهدات و وعده‌هایی را که یک شرکت سئو به یک کسب و کار می‌دهد، شامل می‌شود. این قرارداد معمولاً شامل اطلاعاتی مانند توضیحاتی درباره اینکه چگونه شرکت سئو، چگونه یک وب سایت را سئو می کند، میزان هزینه‌ها، زمانبندی پروژه، تعهدات و مسئولیت‌های طرفین و سایر شرایط و جزئیات پروژه، می‌شود. در این مقاله، قصد داریم به بررسی اجمالی قرارداد سئو، نحوه بستن یک قرارداد سئو موثر بپردازیم، با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

قرارداد سئو، تعهدات و وعده‌هایی را که یک شرکت سئو به یک کسب و کار می‌دهد، شامل می‌شود. این قرارداد معمولاً شامل اطلاعاتی مانند توضیحاتی درباره اینکه چگونه شرکت سئو، چگونه یک وب سایت را سئو می کند، میزان هزینه‌ها، زمانبندی پروژه، تعهدات و مسئولیت‌های طرفین و سایر شرایط و جزئیات پروژه، می‌شود. در این مقاله، قصد داریم به بررسی اجمالی قرارداد سئو، نحوه بستن یک قرارداد سئو موثر بپردازیم، با ما همراه باشید.

سئو و یا بهینه سازی صفحات سایت، از جمله فعالیت های بروز در فضای اینترنتی است. در این حوزه جذاب و بروز از دانش دیجیتال مارکتینگ همیشه سوالات و ابهاماتی مابین کارفرما و متخصص سئو مطرح بوده است. مهم ترین سوالاتی که مطرح می شود عبارت است از، نحوه محاسبه هزینه پرداختی برای انجام پروژه سئو. انواع قرارداد سئو و این که قرارداد سئو بر پایه چه مواردی تعیین می شود. می توانید برای برخورداری از مزایای شرکت خدمات سئو با ما در تماس باشید.

این ها 2 سوال مهم و بحث برانگیز در مورد انجام پروژه های سئو است که سوال بسیاری از کارفرماهای پروژه سئو می باشد. البته که با توجه به ماهیت سئو و نحوه انجام آن، سوالاتی درست و بجا هستند و باید رفع ابهام شوند.

قرارداد سئو چیست؟

قرارداد سئو، یک قرارداد رسمی بین دو شخص یا شرکت است که به منظور انجام کارهای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) امضا می‌شود. در این قرارداد، مسئولیت هر دو طرف در انجام کارهای سئویی تعیین شده و همچنین شرایط و مدت زمان انجام این کارها و هزینه‌های آن‌ها تعیین می‌شود.

قرارداد سئو به منظور حفظ شفافیت در انجام کارهای سئو، معمولاً شامل مواردی همچون مشخصات فنی و محتوایی سایت، انتخاب کلمات کلیدی و بهینه‌سازی آن‌ها، بررسی رقبا و شناسایی فرصت‌های رقابتی، بهبود رتبه سایت در نتایج جستجو و سایر مسائل مربوط به بهینه‌سازی موتورهای جستجو می‌باشد.

بهینه سازی صفحات سایت یا به عبارتی سئو سایت، بر مبنای رتبه گرفتن دریک یا چند کلمه کلیدی خاص انجام میشود و یا بر اساس میزان افزایش ترافیک سایت، میزان فروش یک سایت و یا بر اساس برآورد هزینه بر مبنای مجموعه اقداماتی که بر روی سایت انجام گرفته است محاسبه میشود.

چرا قرارداد سئو مهم است؟

در عصر دیجیتال کنونی، سئو به‌عنوان یکی از اصولی‌ترین و مهم‌ترین راهکارهای تبلیغاتی برای هر کسب‌وکاری محسوب می‌شود. اما برای اینکه به‌صورت موثر و قابل مشاهده در نتایج جستجوها قرار بگیرید، نیاز به برنامه‌ریزی و اجرای استراتژی‌های مشخص دارید. بنابراین، قرارداد سئو می‌تواند به‌عنوان یک ابزار اصلی برای برنامه‌ریزی و مدیریت استراتژی‌های سئو در کسب‌وکار شما عمل کند.

 

چگونه یک قرارداد سئو موثر بنویسیم؟

برای نوشتن یک قرارداد سئو موثر، بهتر است با توجه به هدف و استراتژی کلی کسب‌وکار خود، برنامه‌ریزی و ارائه‌ی جزئیات دقیق و واضحی از تمامی اقدامات و محتوای موردنیاز برای بهبود جایگاه و نمایش در نتایج جستجوها داشته باشید. شما می‌توانید با ارائه‌ی جزئیات دقیق و واضح از اهداف سئو خود، به عنوان مثال بیان کنید که هدف شما افزایش ترافیک سایت، افزایش فروش‌ها یا افزایش شناخت برند است. با توجه به هدف خود، باید تحلیل کاملی از رقبا و نقاط قوت و ضعف خود ارائه دهید و برنامه‌ریزی مشخصی برای بهبود و بهینه‌سازی سایت خود ارائه کنید.

از جمله بخش‌های مهم در یک قرارداد سئو، بهینه‌سازی محتوا و تولید محتوا است. در این بخش باید توضیحاتی در مورد تولید محتوا و بهینه‌سازی آن برای جستجوگرها در اختیار داشته باشید. باید توضیح دهید که چگونه محتوای شما با استفاده از کلمات کلیدی و عبارات مرتبط بهینه‌سازی می‌شود و چگونه محتوای شما بهتر از رقبا در نتایج جستجوها نمایش داده می‌شود.

لینک سازی داخلی و خارجی نیز از جمله بخش‌های مهمی است که در قرارداد سئو باید به آن توجه شود. در این بخش باید توضیح داده شود که چگونه لینک‌های داخلی و خارجی به سایت شما اضافه می‌شوند و چگونه از لینک‌های مرتبط با حوزه کسب‌وکار شما استفاده می‌شود.

بخش نظارت و گزارش گیری عملکرد و هزینه‌های پروژه نیز از جمله بخش‌هایی است که در قرارداد سئو باید به آن توجه شود. در این بخش باید توضیح داده شود که چگونه عملکرد سایت شما در جستجوها و همچنین هزینه‌هایی که برای بهبود و بهینه‌سازی سایت خود می‌کنید، چگونه پایش و نظارت بر این عملکرد صورت می‌گیرد و چگونه گزارشگیری انجام می‌شود.

در این قسمت باید برنامه‌هایی برای نظارت بر پیشرفت کار و بررسی نتایج بهینه‌سازی سایت ارائه دهید. همچنین باید یک برنامه گزارشگیری مشخص و قابل فهم برای کارفرمایان خود داشته باشید. باید مشخص شود که چه نوع اطلاعاتی در هر گزارشگیری به کارفرما ارائه می‌شود و چه زمانی ارائه می‌شود.

از اهمیت قرارداد سئو نباید غافل شد. با برگزاری جلسات منظم و تعامل با تیم سئو، به روز رسانی مستمر قرارداد سئو و پایش دقیق بر روی پیشرفت کار، می‌توانید به بهبود عملکرد سایت خود و رسیدن به اهدافتان کمک کنید.

بنابراین، یک قرارداد سئو جامع و دقیق می‌تواند به شما کمک کند تا به بهترین نتیجه ممکن در بهینه‌سازی سایت خود برسید و به اهدافتان برسید. با ارائه‌ی جزئیات دقیق و مشخص از نیازهای و اهداف خود و توضیحاتی در مورد روش‌های بهینه‌سازی سایت، می‌توانید به شرط‌های مناسبی برای قرارداد سئو برسید و به روز رسانی مستمر آن را انجام دهید.

بستن قرارداد سئو

نکات قابل توجه در قرارداد سئو

قرارداد سئو، یک ابزار حیاتی برای بهینه‌سازی سایت و رسیدن به اهداف تجاری است. در این قرارداد، شرایط و مقرراتی برای همکاری بین کارفرما و تیم سئو به صورت کتبی ثبت می‌شود. برای داشتن یک قرارداد سئو موثر و کارا، باید نکات زیر را در نظر گرفت:

 1. تعریف هدف‌های کاری و مسئولیت‌های هر طرف: در قرارداد سئو باید هدف‌های مشخص و مسئولیت‌های هر طرف به طور دقیق تعریف شوند. این موارد شامل توضیحاتی درباره هدف‌های بهینه‌سازی، اهداف کسب و کار، مهلت‌ها و نحوه‌ی پیگیری پیشرفت کار است.
 2. تعیین کلیدواژه‌های بهینه‌سازی: برای بهبود رتبه‌بندی در موتورهای جستجو، تعیین کلیدواژه‌های بهینه‌سازی ضروری است. باید در قرارداد سئو به تعیین کلیدواژه‌های مرتبط با صنعت و بازار هدف پرداخته شود.
 3. تعیین روش بهینه‌سازی و محتوا: در قرارداد سئو باید روش‌های بهینه‌سازی و نوع محتواهایی که باید برای بهبود رتبه‌بندی سایت استفاده شوند، تعریف شوند. باید بررسی شود که آیا این روش‌های بهینه‌سازی با روش‌های مجاز موتورهای جستجو سازگار هستند یا خیر.
 4. مشخص کردن مهلت‌ها و مبالغ مالی: در قرارداد سئو باید مهلت‌های پیشرفت کار و مبالغ مالی تعیین شوند. باید مشخص شود که در چه زمانی و به چه مقدار، مبالغ پرداختی به تیم سئو دادهمی‌شود و در چه شرایطی این مبالغ پرداختی کاهش یا افزایش می‌یابد. همچنین، باید در قرارداد سئو، مسئولیت‌های مالی در صورت عدم رعایت شرایط و مقررات تعیین شده نیز ذکر شود.
 1. مشخص کردن محدودیت‌ها و قوانین: در قرارداد سئو باید محدودیت‌ها و قوانینی که باید رعایت شوند، مانند حقوق مالکیت فکری، قوانین حریم خصوصی و غیره، تعیین شوند. این قوانین باید به دقت مورد بررسی قرار گیرند تا همه طرفین در جریان حقوق و وظایف خود باشند.
 2. تعیین مسئولیت وضعیت سایت قبل و بعد از بهینه‌سازی: برای مقایسه موفقیت این پروژه، وضعیت سایت قبل و بعد از بهینه‌سازی باید مشخص شود. در قرارداد سئو باید توضیح داده شود که چه ابزارهایی برای ارزیابی وضعیت سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. تضمین نتایج: برخی از شرکت‌های سئو نتایج قطعی را تضمین می‌کنند. با این حال، در واقعیت، هیچ شرکت سئو نمی‌تواند نتایج قطعی را تضمین کند زیرا این وابسته به شرایط متغیر در دنیای دیجیتال است. در قرارداد سئو باید توضیح داده شود که چه میزان نتایج قابل پیش‌بینی است و همچنین توافق شود که چه اقداماتی باید انجام شود در صورتی که نتایج مورد انتظار به دست نیاید.

چگونه مطمئن شویم قرارداد سئو ما موثر است؟

برای اطمینان از موثر بودن قرارداد سئو، می‌توانید به نکات زیر توجه کنید:

 1. بررسی محتوای قرارداد: برای این کار، باید قرارداد سئو را با دقت مطالعه کرد و اطمینان حاصل کرد که تمامی شرایط و جزئیات مربوط به پروژه به طور دقیق و کامل در قرارداد مشخص شده‌اند.
 2. اطمینان از رعایت مقررات حقوقی: باید اطمینان حاصل کرد که شرکت سئو قوانین حقوقی را رعایت کرده و تمامی مسائل مربوط به حقوق مالکیت فکری، حریم خصوصی و سایر قوانین مربوط به دنیای دیجیتال را رعایت می‌کند.
 3. تعیین مسئولیت‌ها و وظایف طرفین: در قرارداد سئو باید وظایف و مسئولیت‌های هر طرف به دقت مشخص شده باشد تا ابهامی در انجام پروژه به وجود نیاید.
 4. مشخص کردن زمانبندی و مراحل پروژه: در قراردادسئو باید مراحل پروژه و زمانبندی آن به دقت مشخص شده باشد تا اطمینان حاصل شود که پروژه به موقع و به صورت کامل انجام می‌شود.
 5. تعیین شرایط مالی: در قرارداد سئو باید مبالغ پرداختی و شرایط مالی به دقت تعیین شده باشد تا تمامی مسائل مربوط به پرداخت و دریافت پول روشن باشد.
 6. قرارداد مکتوب: برای اطمینان از موثر بودن قراردادسئو، بهتر است که قرارداد به صورت مکتوب و با امضای هر دو طرف تهیه شود تا هر دو طرف موظف به رعایت شرایط قرارداد باشند.

برای اطمینان از موثر بودن قرارداد، باید به دقت قرارداد را مطالعه کرد و تمامی جزئیات مربوط به پروژه را با دقت بررسی کرد. همچنین می‌توانید از مشاوران حقوقی و حرفه‌ای در این زمینه استفاده کنید تا قرارداد سئو خود را با دقت تهیه کنید و از موثر بودن آن اطمینان حاصل کنید.

لازم به ذکر است که برای اینکه قرارداد سئو به طور موثر عمل کند، هر دو طرف باید به صورت صادقانه و با رعایت شرایط قرارداد، به انجام پروژه بپردازند. همچنین ارتباط مستمر و باز شدنی بین شرکت سئو و مشتری نیز می‌تواند برای اجرای موفقیت‌آمیز پروژه و موثر بودن قراردادسئو مهم باشد.

قراردادسئو بر اساس رتبه گرفتن در کلمات کلید و محاسبه هزینه آن

یکی از اهدافی که در پروژه های سئو به آن پرداخته میشود، رتبه گرفتن بر اساس چند کلمه کلیدی خاص است. به عبارتی دیگر تمام سعی سئو کار در پروژه این است که با برنامه ریزی درست، تهیه استراتژی و البته بررسی ماهیت سایت و انالیز رقبا و موارد دیگر سعی به رتبه گرفتن تنها بر اساس چند کلمه کلید خاص است که توسط کارفرما تعیین میشود. برای اینکه موضوع نحوه قرارداد سئو بر اساس رتبه گرفتن در کلمات کلیدی برایتان شفاف تر باشد، مثالی برایتان خواهیم زد.

فرض کنید که شما صاحب یک سایت فروشگاه اینترنتی هستید. در این فروشگاه اینترنتی بسیاری از خدماتی که صورت میگرد با سایر فروشگاه ها مشابه و مشترک هستند. اما شما می دانید که در ارائه یک یا چند خدمت  یا محصول از سایر رقبا بهتر عمل میکنید و آنها شما را از سایر رقبا متمایز میکند. پس سعی خواهید کرد که ان خدمت ویا محصول خودتان را بیشتر از سایر خدمات و محصولات خود به دیگران معرفی کنید و سعی به جذب مشتری براساس ویژگی های خود کنید.

در نیتجه هدف شما از سئو وبسایت رتبه گرفتن در چندین کلمه محدود است. پس قرارداد سئو سایت را بر اساس رتبه گرفتن چند کلمه کلیدی مشخص تنظیم خواهید کرد. هزینه پرداختی هم براساس تعداد کلمات کلیدی و رتبه آنها در صفحه جستجتو گوگل مشخص میشود.

معیاب قراردادسئو بر اساس رتبه گرفتن کلمات کلیدی

موفقیت در پروژه سئو در گرو رسیدن به رتبه مناسب در صفحات جست و جوی گوگل نیست. برای اینکه جایگاه مناسبی در گوگل داشته باشیم  والبته جایگاه بدست امده هم دوام داشته باشد شما باید بر طیف وسیع تری از کلمات کلیدی کارکنید و سئو را برای انها انجام دهید.

درغیر این صورت، شاید با تمرکز در رتبه گرفتن تنها چند کلمه کلیدی رتبه مناسبی به دست اورید و به هدف خود در مدت زمان کوتاهی برسید، اما نکته ایی که مهم است دوام و پایداری در آن جایگاه و رتبه است که از خود رتبه به دست امده بسیار مهم تر است.

قرارداد سئو سایت

قرارداد سئو براساس امار ورودی از گوگل

یکی دیگر از معیار های قرارداد سئو که میتوان قرار داد را بر اساس آن پیاده سازی کرد، امار ورودی از گوگل است.  در این مدل از قرارداد سئو هدف افزایش ورودی سایت از طریق گوگل است.  به این صورت با استفاده از ابزار سرچ کنسول گوگل میزان ورودی سایت در بازه های زمانی مختلف چک می شود.

معایب قراردادسئو بر اساس امار ورودی از گوگل

این مدل از هدف گذاری و تعیین قرارداد سئو، برای کسب و کاری های نوپا و رو به رشد مفید است. در ماه های اول رشد سایت بر اساس معیار تعریف شده، رشد سایت به خوبی انجام میشود و نتیجه مطلوب به دست می آید.

اما نکته حائز اهمیت انجاست که در این شیوه بعد از گذشت مدت زمانی بعد از رتبه گرفتن شاید دیگر این روش کارآمد نباشد. البته که در بعضی از موارد، سئو کار برای اینکه با توجه به زمان تعیین شده در قرارداد بتواند وظیفه خود را انجام دهد و به تعهد خود عمل کرده باشد از روش های نامتعارف استفاده می کند به عنوان مثال برای افزایش ورودی وب سایت از ربات ها و یا سرمایه گذاری بر روی کلمات پرجستجو و کم رقابت سعی به افزایش ورودی سایت میکند که این کار اخلاقی نیست.

قرار داد سئو بر اساس تعیین میزان فروش وب سایت

در این شیوه معیار قرارداد سئو بر اساس افزایش فروش وب سایت می باشد. شاید بتوان گفت که پیچیده ترین و جذاب ترین کار در سئو هدف گذاری بر اساس افزایش فروش سایت است. که البته در بین صاحبان وب سایت از محبوبیت بیشتری برخودار است که خوب این یک امر مسلم است.

در این روش با استفاده از ابزار گوگل انالینیکس میزان فروش یک وب سایت بررسی شده و براساس آن سئو کار با دست بازتر اهداف خود را برنامه‌ریزی میکند.

در این روش دیگر استفاده از راه های غیر اخلاقی قابل دسترس نباشد زیرا مهم افزایش فروش است و نه افزایش ورودی سایت. پس باید سئو کار برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهد تا بتواند فروش وب سایت را  افزایش دهد.

معایب قراردادسئو بر اساس میزان فروش وب سایت

در این روش در صورتی که کسب و کار انلاین تنها از یک کانال فروش استفاده کند و آن هم وب سایتی باشد که متخصص سئو بر روی آن کار میکند، تعیین میزان فروش قابل اندازه گیری خواهد بود.

اما بسیاری از کسب و کارهای انلاین منحصر به استفاده از وب سایت برای افزایش فروش و افزایش مخاطب نیستند و از روش های دیگر مانند بازاریابی اینستاگرام، تلگرام یا بسیاری دیگر از کانال های جذب مخاطب استفاده کنند که در این صورت تعیین درست میزان فروش وب سایت تنها بر اساس کار سئوکار سایت سخت میشود.

قرارداد سئو بر اساس میزان خدمت ارائه شده

شاید بهترین روش برای تعیین و هدف گذاری پروژه سئو و قرارداد سئو، هدف گذاری قرارداد سئو براساس میزان خدمتی که به کسب و کار ارائه شده باشد. در این روش میزان برآورد هزینه پرداختی توسط کارفرما و سئو کار ساده تر است و سئو کاران از این روش اسقبال می کنند.

در این روش ابتدا وضعیت سایت هدف و رقبا بررسی میشود، و درنهایت برنامه ریزی دقیقی از کلیه خدماتی که برای سئو سایت باید انجام شود صورت میگیرد.

این یک روش ساده وسهل والبته بدون مناقشه است.

عناصر اساسی یک قرارداد سئو چیست؟

عناصر اصلی یک قرارداد سئو شامل اطلاعاتی مانند اهداف سئو، تحلیل رقبا، استراتژی کلی سئو، برنامه‌ریزی محتوا و تولید محتوا، بهینه‌سازی عنوان، توضیحات و برچسب‌های متا، بهینه‌سازی تصاویر و ویدئوها، ساختار برگه، لینک سازی داخلی و خارجی، نظارت و گزارش گیری عملکرد و هزینه‌های پروژه می‌شود.

نسخه صوتی مقاله، تولید شده با کمک هوش مصنوعی :

چگونه می‌توان قرارداد سئو را به‌روز نگه داشت؟

یکی از اصول مهم در تدوین قرارداد، در نظر گرفتن شرایطی برای به‌روزرسانی قرارداد است. این شرایط باید شامل زمانبندی به‌روزرسانی، شرایط و مواردی که قرار است به‌روزرسانی شود، و هزینه‌های احتمالی به‌روزرسانی باشد.

برای به‌روزرسانی قرارداد می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

۱. بررسی دوره‌ای قراردادسئو: در این روش، شما باید در زمان‌های مشخص، قرارداد را مرور و به‌روزرسانی کنید. این باعث می‌شود که شما همواره با شرایط جدید و تغییرات در جهت بهبود سئو سایت‌تان آشنا باشید و به‌روزرسانی‌های لازم را انجام دهید.

۲. اضافه کردن بندهای به‌روزرسانی: در قرارداد سئو، می‌توانید بندهایی را برای به‌روزرسانی قرارداد در نظر بگیرید. این بندها شامل زمان‌بندی، هزینه‌های به‌روزرسانی و مواردی که باید به‌روزرسانی شود، می‌باشد.

۳. ارتباط مستمر با شرکت سئو: ارتباط مستمر با شرکت سئو می‌تواند به شما کمک کند تا با تغییراتی که در جهت بهبود سئو سایت‌تان ایجاد می‌شود، آشنا شوید و قرارداد سئو را به‌روزرسانی کنید.

در کل، به‌روزرسانی قرارداد سئو یکی از اصول مهم در اجرای موفقیت‌آمیز پروژه سئو است. برای به‌روزرسانی، می‌توانید از روش‌های بررسی دوره‌ای، اضافه کردن بندهای به‌روزرسانی، و ارتباط مستمر با شرکت سئو استفاده کنید.

نکات برای بستن یک قرارداد سئو موثر

برای بستن یک قراردادسئو موثر، باید نکات زیر را در نظر گرفت:

۱. بررسی کنید که شرکت سئو، دارای تجربه و مهارت کافی در این زمینه است. باید به شرکتی اعتماد کنید که قبلاً با موفقیت پروژه‌های سئویی را برای مشتریان خود انجام داده باشد.

۲. شرایط و قوانین قراردادسئو را به دقت بخوانید و مطمئن شوید که تمامی نکات مورد نظر شما در آن مطرح شده است.

۳. اطمینان حاصل کنید که شرایط مالی و هزینه‌های قراردادسئو برای شما قابل قبول هستند و مطابق با بودجه‌ی شما هستند.

۴. در قراردادسئو، شرایط و تعهدات دو طرف را به دقت بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که هر دو طرف در نهایت به نتیجه مطلوب خواهند رسید.

۵. برای جلوگیری از بروز مشکلات در آینده، نحوه رسیدگی به مسائلی مانند عدم تطابق با استانداردهای سئو، تغییر شرایط پروژه، و مشکلاتی از این قبیل را مشخص کنید.

۶. زمانبندی پروژه را در قرارداد سئو مشخص کنید و تعهدات شرکت سئو در قبال تحویل پروژه در موعد مقرر را در نظر بگیرید.

۷. برای پیشگیری از هرگونه سوءاستفاده، شرایط و مقررات قراردادسئو را به‌طور دقیق و شفاف در نظر بگیرید و اطمینان حاصل کنید که تمامی شرایط و مقررات با دقت توسط طرفین رعایت می‌شود.

نمونه قرارداد سئو

نمونه قرارداد سئو

تاریخ: [تاریخ شروع قرارداد]

بین [نام و نام خانوادگی/نام شرکت وب سایت] با شماره ثبت [شماره ثبت شرکت] به عنوان کارفرما و [نام و نام خانوادگی/نام شرکت مشاور سئو] با شماره ثبت [شماره ثبت شرکت] به عنوان مشاور سئو، توافق بر این موضوع شده است که:

۱. اهداف قرارداد

۱-۱. هدف کلی این قرارداد، بهبود جستجوهای ارگانیک وب سایت [نام وب سایت] در موتورهای جستجو و افزایش ترافیک سایت است.

۱-۲. اهداف خاص شامل بهینه‌سازی محتوای سایت، بهینه‌سازی کد سایت، ساختاربندی وب سایت و بهبود نرخ تبدیل و جذب مشتریان است.

۲. خدمات ارائه شده

۲-۱. مشاور سئو مسئول انجام بررسی و تحلیل عملکرد فعلی وب سایت، ارائه پیشنهادات بهینه‌سازی وب سایت و انجام بهینه‌سازی های لازم برای بهبود جستجوهای ارگانیک وب سایت است.

۲-۲. مشاور سئو باید دارای دانش فنی کافی در زمینه بهینه‌سازی سایت و قابلیت ارائه راهکارهای موثر باشد.

۲-۳. خدمات ارائه شده توسط مشاور سئو باید شرکت X تضمین می‌کند که تمامی کارهای سئویی که در این قرارداد تعهد شده است انجام خواهد شد. در صورتی که نتایج پیش‌بینی شده در مدت زمان معقولی به دست نیامد، می‌توان درخواست بازگشت وجه داده شده را داد.

هر دو طرف توافق می‌کنند که این قرارداد سئو، قرارداد رسمی بین کمپانی X و شرکت Y محسوب می‌شود و هیچ شرکت یا فرد دیگری حق دخالت در قرارداد را ندارد.

همچنین، تمامی اطلاعات شرکت Y که در اختیار کمپانی X قرار می‌گیرد به طور کامل محرمانه خواهد ماند و تنها برای اجرای کارهای سئویی به کار گرفته خواهد شد.

این قرارداد سئو، از تاریخ امضای آن اعتبار خواهد داشت و برای مدت یک سال از تاریخ امضای آن قابل تمدید است.

در نهایت، هر دو طرف توافق می‌کنند که در صورت وقوع هرگونه اختلاف در اجرای این قرارداد سئو، در سطح دوستانه و به صورت مذاکره و توافقی سعی در حل آن خواهند داشت.

امضا شرکت X: ________________

امضا شرکت Y: ________________

نتیجه گیری

قرارداد سئو یک ابزار حیاتی برای هر کسب و کاری است که می‌خواهد در جستجوهای آنلاین رقابت کند. برای بستن یک قرارداد سئو موثر، باید نکاتی مانند بررسی تجربه و مهارت شرکت سئو، مطالعه دقیق شرایط قرارداد، تعیین هزینه‌های مناسب، مشخص کردن تعهدات و مسئولیت‌ها، تعیین زمانبندی پروژه، و رعایت مقررات و شرایط موجود در قرارداد را در نظر گرفت. همچنین، پس از بستن قرارداد، لازم است برای به‌روزرسانی قرارداد و رسیدگی به مشکلاتی که در طول پروژه ممکن است پیش آید، نکاتی مانند ایجاد یک کانال ارتباطی قوی و مشخص کردن مسئولیت‌های هر دو طرف در قبال مواردی که از دسترس خارج شده‌اند، را رعایت کنید. در نهایت، با رعایت نکات مهمی که در این مقاله بیان شد، می‌توانید یک قرارداد سئو موثر را بسته و به بهبود رتبه و جذب ترافیک بیشتر برای کسب و کار خود بپردازید.

درپایان، نحوه تعیین قراردادسئو  پیچیدگی ها و شرایط خاص خودش را دارد که بنا به نوع خدمت ارائه شده توسط متخصص سئو و کارفرما تعیین میشود. در این مقاله به چند مدل مشخص در تعیین قرارداد سئو پرداخته شد و معایب و شیوه کار در هر یک از قرارداد سئو بیان شد.

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره فنی و تخصصی رایگان

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش طراحی سایت و اپلیکیشن، سئو و سایر خدمات شرکت فرم زیر را تکمیل نمایید.مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form