کنیبالیزیشن چیست؟

بهبود رتبه سایت با رفع مسائل هم خواری کلمات کلیدی

چکیده

آنچه در این مقاله می خوانید:

درصورتی که مقالات خود را برای واژه کلیدی مشابه بهینه کنید، ممکن است رتبه‌­بندی شما از کنیبالیزیشن کلمات کلیدی آسیب ­خورده و شما شانس خود را برای رتبه­ بندی در Google از دست بدهید. به خصوص هنگامی که سایت شما در حال رشد است، این احتمال به وجود می­آید که تولید محتوا شما با خودش رقابت کند. در اینجا، توضیح خواهیم داد که چرا هم­خواری کلمات کلیدی می­تواند برای سئو و بهینه سازی سایت مضر باشد، چگونه می­توانید آن را تشخیص دهید و می­توانید در مورد آن چه کاری انجام دهید. برای برخورداری از مزایای شرکت خدمات سئو می توانید با ما در ارتباط باشید.

Cannibalisation چیست؟

هم­خوار شدن کلمه کلیدی به این معنی است که شما در وب سایت خود پست­ها یا مقالات مختلفی در وبلاگ دارید که می­توانند برای همان جستجو در Google رتبه ­بندی کنند. یا موضوعی که آنها پوشش می­دهند بسیار شبیه بوده و یا اینکه آنها را برای همان عبارت اصلی بهینه کرده­ اید.

اگر پست­ها یا مقالات را برای جستجوی مشابه بهینه­ سازی و سئو، آنها شانس رتبه ­بندی را از دست می­دهند. معمولاً Google فقط 1 یا 2 نتیجه از همان دامنه در نتایج جستجو را برای یک سوال خاص نشان می­دهد.

رفع مساله کنیبالیزیشن

 

چرا برای کنیبالیزیشن SEO خوب نیست؟

اگر کنیبالیزیشن در سایت شما وجود داشته باشد، برای رتبه­ بندی در Google با خود رقابت می­کنید. به عبارتی گویی دو پست در مورد همان موضوع دارید. در این صورت، Google نمی­تواند تشخیص دهد کدام مقاله باید برای یک درخواست خاص در بالاترین رتبه قرار گیرد. علاوه بر این، عوامل مهمی مانند بک­لینک و CTR به جای یک پست در چندین پست بی­ تاثیر می­شوند. در نتیجه، احتمالاً همه آنها پایین­تر خواهند بود. بنابراین هر وقت پستی را برای کلمه کلیدی که قبلاً استفاده کرده ­اید بهینه می­کنید، تجزیه و تحلیل سئو یک اخطار به شما می­دهد.

از سویی دیگر ممکن است کنیبالیزیشن کلمات کلیدی زمانی رخ دهد که در پست و مقالات از کلماتی استفاده کنید که ممکن است دقیقا یکسان نباشند، اما به شدت به هم شبیه هستند. برای گوگل، دشوار است که تشخیص دهد کدام یک از دو مقاله مهمتر است.

 

چگونه می­توان کنیبالیزیشن را تشخیص داد؟

بررسی اینکه سایت در خصوص اینکه از هم­خواری کلمات کلیدی آسیب خورده است یا نه آسان است. برای هر کلمه کلیدی خاصی که فکر می­کنید ممکن است چندین نتیجه داشته باشد، به سادگی سایت خود را جستجو کنید.

در سایت گوگلینگ، کلید واژه domain.com پاسخی آسان به شما در مورد اینکه آیا کنیبالیزیشن کلمات کلیدی در سایت شما وجود دارد، خواهد داد. می­توانید یافته­ های خود را با تایپ همان کلمه کلیدی در Google با استفاده از یک مرورگر بررسی کنید.

کدام یک از صفحات خود را در نتایج جستجو مشاهده می­کنید و آنها در چه موقعیتی قرار می گیرند؟ مطمئناً اگر صفحاتی از کلمات کلیدی یکسان در سایت شما قرار دارند، ایرادی وجود دارد که وقت آن است که آن­ها را سروسامان دهید.

برای مطالعه مقالات بیشتر از سایت ایراکد در زمینه شبکه های اجتماعی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید. 

گوگل دنس چیست؟

 

استفاده از راهکارهای مناسب برای کنیبالیزیشن

 

راه حل هم خواری کلمات کلیدی

در این جا چگونگی پیدا کردن و رفع مسائل  کنیبالیزیشن در سایت را توضیح می­دهیم. می­توانید با کمک این چهار مرحله، برای حل این مسائل ساده اقدام نمایید تا شرایط رتبه­ بندی سایت شما بهبود یابد.

مرحله اول : محتوای خود را ممیزی کنید.

مرحله دوم : عملکرد محتوا را تحلیل کنید.

مرحله سوم : تصمیم بگیرید کدام یک را نگه دارید.

مرحله چهارم : در جهت ادغام یا حذف و یا تغییر مسیر محتوا اقدام کنید.

دو مرحله اول به شما کمک می­کند تا تصمیم بگیرید کدام مقاله را نگه دارید و کدام یک را ادغام یا حذف کنید. در بسیاری از موارد، بهترین عملکرد، شامل ترکیب و حذف مقالات است، همچنین برای بهبود پیوند داخلی در سایت، می­توانید مقالات را ادغام یا ترکیب کنید.

اگر دو مقاله مخاطبان یکسانی را جذب کرده و اساساً داستان یکسانی را بیان می­کنند، باید آنها را ترکیب کنید. دو پست را در یک محتوای یکسان، بازنویسی کنید. این به رتبه بندی شما کمک می­کند. کاملا روشن است که Google محتوای طولانی که خوب نوشته شده باشد را دوست دارد و کل مساله کنیبالیزیشن کلمه کلیدی شما را حل می­کند.

در برخی از موارد میان دو پست، یکی از دو مقاله را حذف کرده و مقاله دیگر را تطبیق دهید. با استفاده از افزونه Yoast Duplicate Post یکی از پست­ها را شبیه­سازی کنید و فراموش نکنید فقط دکمه حذف را فشار ندهید.

همیشه مطمئن شوید که پستی را که حذف می­کنید به سوی پستی که نگه­ داشته اید، هدایت کنید. اگر این مسئله­ ای است که در سایت خود با آن مواجه هستید، Yoast SEO Premium می­تواند به شما کمک کند تا تغییر مسیرها را به آسانی ایجاد نمایید. به خاطر داشته باشید که ایراکد با سال­ها تجربه در این خصوص می­تواند مشاوری مطمئن برای شما در حوزه طراحی سایت و سئوی آن باشد.

بهبود رتبه سایت با رفع مسائل هم خواری کلمات کلیدی

 

پیوند داخلی را بهبود ببخشید

با تنظیم ساختار پیوند داخلی مناسب، می­توانید به Google کمک کنید تا مهم­ترین مقاله را شناسایی کند. شما باید از پست­هایی که اهمیت کمتری دارند، به پست­هایی که بیشترین اهمیت را برای شما دارند پیوند دهید. به این ترتیب، Google می­تواند با دنبال کردن پیوندها دریابد که می­خواهید کدام یک از آنها در موتورهای جستجو بالاتر بیاید.

ساختار پیوند داخلی شما می­تواند بخشی از مسائل کنیبالیزیشن کلمه کلیدی شما را حل کند. شما باید در مورد اینکه کدام مقاله برای شما دارای بیشترین درجه اهمیت است، فکر کنید و از مقالات دنباله دار با اهمیت کمتر، به مهم­ترین مقاله خود پیوند دهید.

 

تاثیر کنیبالیزیشن در فروشگاه های اینترنتی

 

هم خواری کلمه کلیدی و فروشگاه های آنلاین

حال اگر یک فروشگاه آنلاین دارید، ممکن است نگران این باشید که همه صفحات محصول با کلمات کلیدی مشابه را هدف قرار دهند. برای فروشگاه­های آنلاین منطقی است که چندین صفحه برای محصولات مشابه وجود داشته باشد.

در این مورد بسیار مهم است که به ساختار سایت فکر کنید. یک استراتژی خوب این است که از هر صفحه محصول به صفحه دسته خود، صفحه­ای که برای رتبه­ بندی باید بهینه کنید، پیوند دهید. مراقب صفحات محصولات قدیمی باشید که به طور بالقوه می­توانند صفحات مهم­تری را ایجاد کنند و آنها را حذف و تغییر مسیر دهید. Yoast SEO Premium می­تواند با مدیریت هدایت دستی، این کار را آسان کند.

برای این منظور می توانید از خدمات ایراکد استفاده کرده و مسائل مربوط به این بخش را با کمک کارشناسان مجرب و برجسته ایراکد رفع نمایید.

منبع tti  cuut

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form