الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟

مقدمه

حتما تا به حال تجربه جستجو درباره یک کسب و کار را در جایی که نمی شناخته اید یا در اطراف محل زندگی خود داشته اید. برای همه ما پیش آمده که در موقعیت هایی گیر کرده ایم که به دنبال یک تعمیرگاه، فروشگاه، رستوران، دفاتر خدمات ارتباطی و ... در اطرافمان بوده ایم. اولین اقدام افراد برای گذر از این شرایط بحرانی، جستجو در گوگل است. گوگل به خوبی با طراحی یک الگوریتم موفق توانسته این مشکل را رفع کند.

آنچه در این مقاله می خوانید:

وظیفه الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر گوگل راه حلی است که گوگل ارائه داده است و وظیفه آن بررسی عبارات جستجو شده کاربران و ارجاع جستجوها به نزدیکترین کسب و کارهای محلی بر اساس موقعیت یا همان لوکیشن شما است.

حتما تا به حال تجربه جستجو درباره یک کسب و کار را در جایی که نمی شناخته اید یا در اطراف محل زندگی خود داشته اید. برای همه ما پیش آمده که در موقعیت هایی گیر کرده ایم که به دنبال یک تعمیرگاه، فروشگاه، رستوران، دفاتر خدمات ارتباطی و … در اطرافمان بوده ایم. اولین اقدام افراد برای گذر از این شرایط بحرانی، جستجو در گوگل است. گوگل به خوبی با طراحی یک الگوریتم موفق توانسته این مشکل را رفع کند. می توانید برای برخورداری از مزایای شرکت خدمات سئو با ما در تماس باشید.

وظیفه ی الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر چیست؟

برای درک مفهوم الگوریتم کبوتر ابتدا باید با دو مفهوم آشنا شویم:

  1. جستجوگر محلی (Local Searcher): این جستجوگر دو نوع جستجو انجام می دهد، یکی اینکه عباراتی را جستجو می کند که شامل یک موقعیت مکانی هستند و دوم اینکه جستجوی عنوان یک کسب و کار و نمایش نزدیک ترین پیشنهاد در موقعیت کاربر.
  2. سئوی محلی (Local SEO): به معنی فرصتی برای جذب مشتریان نردیک به کسب و کار شما از لحاظ موقعیت جغرافیایی و معرفی کامل و دقیق اطلاعات تماس و معرفی کسب و کار شما است.

نکته ای که اهمیت الگوریتم کبوتر گوگل را بیشتر می کند این است که هرچند شاید کسب و کار شما درکلمه کلیدی مربوط به حوزه خودش فرضا جایگاه پنجم را داشته باشد، اما با اعمال دستورات الگوریتم کبوتر این جایگاه می تواند بسیار بالاتر باشد. دلیلش هم می تواند تاثیر پارامترهایی مثل: فاصله مکانی کاربر، ساعت کاری، دسترسی مناسب و اطلاعات دقیق در مورد کسب و کار جستجو شده توسط کاربر باشد که توسط سئوی محلی اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند.

 

الگوریتم کبوتر گوگل ترفندی برای جستجوی مکانی

الگوریتم کبوتر چطور کار می کند؟

هرچند شاید ما کبوتر را مشهور به کار دیگری بدانیم ولی ویژگی های مد نظر گوگل از این پرنده، توجه این پرنده به جزییات و دقت بسیار زیاد در تشخیص موقعیت مکانی است. گوگل با استفاده از الگوریتم کبوتر گوگل توانسته موفقیت زیادی کسب کند به طوری که هم کیفیت نتایج نمایش داده شده و هم سرعت نمایش نتایج تا حد چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

آخرین آپدیت الگوریتم کبوتر گوگل

  1. موقعیت محور بودن نتایج جستجوی کاربر.
  2. شخصی سازی نتایج.
  3. کاربرپسندتر شدن باکس نمایش نتایج.

هرکدام از ینها به نحوی توانسته ان تجربه بهتری را در جستجو در گوگل به کاربر القا کنند.

آپدیت الگوریتم کبوتر گوگل

فاکتورهای مهم برای لوکال سئو و الگوریتم کبوتر گوگل

  • ثبت وب سایت در نقشه گوگل؛
  • درج نام و اطلاعات تماس در تمامی صفحات وب سایت؛
  • حضور در دایرکتوری های تخصصی کسب و کار؛
  • پرسش و پاسخ های کاربران در بخش review گوگل؛
  • زبان نشانه گذاری اسکیما (schema).

منبع tin

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form