13 راز موفقیت فروشگاه های اینترنتی پر درآمد

مقدمه

مقاله ۱۳ راز برتری ایجاد سایت فروشگاهی پر درآمد میتواند تحولی در فروش شما در فروشگاه های اینترنتی ایجاد کند . با این نوشته شما راه کارهایی برای تبدیل فروشگاه آفلاین خود به آنلاین مشاهده میکنید که میتواند به شما در فروش هر چه بیشتر محصولاتتان کمک قابل ملاحظه ای داشته باشد.

آنچه در این مقاله می خوانید:

مقاله 13 راز برتری طراحی سایت فروشگاهی پر درآمد میتواند تحولی در فروش شما در فروشگاه های اینترنتی ایجاد کند . با این نوشته شما راه کارهایی برای تبدیل فروشگاه آفلاین خود به آنلاین مشاهده میکنید که میتواند به شما در فروش هر چه بیشتر محصولاتتان کمک قابل ملاحظه ای داشته باشد.

فروشگاه‌های اینترنتی پردرآمد

چند وقت پیش قصد داشتم از یک فروشگاه اینترنتی کالاهای دیجیتال یک گوشی موبایل خریداری کنم وارد اینترنت شدم و مدل گوشی که میخواستم سرچ کردم. چندین نمونه از فروشگاه رو برای جستجوی من بالا آورد که وقتی به هر کدوم سر زدم نقص ها و کاستی هایی در انها مشاهده کردم . البته از حق نگذریم که همین فروشگاه های اینترنتی کار خیلی از مردم را راحت کرده و بسیاری از مردم برای کوچکترین وسایل مورد نیاز خود از فروشگاه های اینترنتی استفاده میکنند. مخصوصا در دوره ای زندگی میکنیم که زمان حرف اول را میزند و کسانی در این عرصه موفق ترند که زمان خود را بتوانند مدیریت کرده و از آن بهره کافی را ببرند.

میخوام براتون رازهایی که میتونه یک فروشگاه اینترنتی رو موفق کنه بگم. رازهایی که شاید تو عصر دیجیتال ما زیاد کاربرد داشته و برای خیلی از افراد مفید باشند. این رازها رو همه ی ما میدونیم فقط باید به صورت یک لیست داشته باشیم تا از آنها در فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنیم.

1- سیستم مدیریت محتوای مناسب برای فروشگاه اینترنتی خود انتخاب کنید:

13 راز برتری فروشگاه های اینترنتی پر درآمد

در نظر داشته باشید که یک سیستم مناسب برای سایت فروشگاهی خود انتخاب کنید . اینکه شما میخواهید طراحی اختصاصی را برای سایت خود انتخاب کنید یا از سیستم های مدیریت محتوا که انتخاب هر کدام به سلیقه و انتخاب شما بستگی دارد، اولین قدم طراحی سایت فروشگاهی شماست. زیرا در میانه راه و یا انتهای کار عوض کردن سیستم مدیریت محتوا کار خیلی سختی است و ضررهای زیادی را متوجه شما و محصولاتتان خواهد کرد. ایراکد با در نظر گرفتن تمامی سلایق شما دست به طراحی سایت های اختصاصی با قابلیت های به روز میکند. همچنین با انتخاب هر کدام از سیستم های مدیریت محتوا میتوانید هر چه سریع تر نسبت به راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود اقدام کنید.

 

2- کد تخفیف ها و هدایای خود را به مشتریان افزایش دهید:

در نظر گرفتن کد تخفیف برای فروشگاه های اینترنتی

بیشتر مشتریان دیدن محصولات رایگان که به عنوان جایزه دریافت میکنند خیلی روی آنها تاثیر گذاشته و باعث میشود مدت زمان بیشتری در سایت شما باقی بمانند و بالطبع محصولات بیشتری را خریداری کنند. با این کار شما میتوانید مشتریان وفادار خود را حفظ کرده و به انها تخفیف و پاداش دهید. به عنوان مثال شخصی وارد یک فروشگاه اینترنتی مانتو میشود و با دیدن کد تخفف مطمئنا نه تنها مانتوی مورد نظر خود بلکه مانتوهای بیشتری را خریداری میکند( اینو ما خانوما بیشتر متوجه میشیم)

معمولا مشتریان بعد از وارد شدن به یک وبسایت بیشتر از چند دقیقه در آن باقی نمیمانند ولی آن معامله جذاب است که آنها را دوباره به آن سایت هدایت میکند. این معاملات جذاب میتواند کد تخفیف، هدایای متصل به کالاهای خریداری شده ، ارسال رایگان و یا هر چیز دیگری برای خوشحال کردن مشتریان باشد. مطمئنا کسی که این هدایا را در سایت شما ببیند آن را به دیگران معرفی کرده و این خودش نوعی بازاریابی است. بهتر است در سایت فروشگاهی خود قسمتی را برای این موضوع اختصاص داده و تخفیف ها و فروش های فوق العاده خود را در آن قرار دهید.

3- روش های پرداخت خود را چند برابر کنید

 

خیلی از ما در بیشتر مواقع از خریدهای اینترنتی ترس و واهمه داشته ایم زیرا باید در سایت تمامی اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد کرده و این در دوره ای که کلاهبرداری های این چنینی زیاد شده است چندان مورد علاقه ی خریداران نبوده به همین دلیل از خرید منصرف شده و به سمت آن نمیروند. این ترس ها عموما برای صاحبان فروشگاه های اینترنتی مورد قبول نبوده و کار آنها را به ضرر میرساند به همین دلیل فروشندگان به عنوان یک تجارت آنلاین بخشی از مسئولیت شما کمک به خریداران است تا از این ترس ها فراتر رفته و یکی از راه های ایجاد این اعتماد راحت کردن مشتریان با نام تجاری مناسب است.

بسیاری از فروشندگان هزینه های هنگفتی را متقبل شده و فروشگاه خود را راه اندازی میکنند ولی برای امنیت آن کاری انجام نمیدهند. شما تمام آنچه که برای اعتماد نیاز دارید استفاده از چند درگاه پرداخت میباشد که در وبسایت نمایش داده شود. انتخاب دروازه پرداخت مناسب مشتریان شما را با اطمینان تر کرده تا با خیال آسوده تری درگاهی که نسبت به آن راحت تر هستند برای خود انتخاب کنند.

4- گزینه هایی حمل و نقل رایگان یا ایجاد رقابت در این زمینه:

گزینه های حمل و نقل رایگان در فروشگاه های اینترنتی

برای خیلی از افراد پیش آمده است که با وارد شدن به سایتی متوجه شده اند که قیمت حمل و نقل از خود کالا گران تر در می آید. یا به گونه ای غیر منطقی میباشد. به همین دلیل بهتر است که قیمت حمل و نقل را روی اجناس خود کشیده و حمل و نقل را رایگان یا با قیمت منصفانه انجام دهید. این روی ذهن مشتری تاثیر مثبت بالایی گذاشته و باعث میشود برای بار دوم هم از شما خرید نماید. شما باید این فرمول را در ذهن خود داشته باشید که ممکن است با ارسال رایگان سود کمتری نصیب شما شود ولی مطمئن باشید مشتری سبد خرید خود را از فروشگاه اینترنتی شما افزایش خواهد داد.

5- ساده کردن راه مشتری وجلوگیری از سر در گمی:

ساده بگویم شما یک راه پر پیچ و خم را در نظر بگیرید مطمئنا خروج از آن خیلی دشوار است و رسیدن به مقصود به راحتی امکان پذیر نمیباشد برای فروشگاه های اینترنتی نیز دقیقا همین شکل است . اگر مشتری به راحتی به خواسته خود نرسد یقینا وبسایت شما را ترک کرده و دیگر جستجویی نخواهد داشت. امور را برای مشتریان خود آسان کنید و با دسته بندی های مناسب جستجوهای کاربردی بیشتری را در اختیار مشتریان قرار دهید. هیچ کس برای رسیدن به خواسته ی خود دنبال راه های دور و دشوار نمیرود پس مشتریان خود را به سادگی هدایت کنید.

 

6- ضرورت تعامل عکس با توضیحات:

یک تصویر میتواند هزاران حرف نگفته را در درون خود جای دهد. تصاویر به دلیل اینکه تعامل بیشتری با مخاطب برقرار میکنند میتوانند در رساندن هدف و انگیزه ی شما کمک قابل ملاحظه ای داشته باشند. تصاویر در حقیقت یک تصویر ذهنی از آنچه که میخواهند خرید کنند در ذهن مخاطب ایجاد میکند. پس هر چه تصاویر گویاتر و بهتر باشند این تصویر ذهنی شفاف تر بوده و امکان خرید از فروشگاه شما بیشتر خواهد شد. بنابراین داشتن عکس های با کیفیت از محصول برای هر فروشگاه اینترنتی مهم است البته باید آن تصاویر با توضیحات خوب و مفید پشتیبانی شوند.

توضیحات اگر بر اساس اصول سئو نوشته شوند مطمئنا فروش شما را دو چندان میکنند چون در نتایج جستجوی گوگل به راحتی بالا آمده و در اختیار مشتریان قرار میگیرید. اینجاست که تولید محتوا به کار شما آمده و به شما در معرفی محصول کمک میکند. تولید محتوای حرفه ای محصولات امری جدا نشدنی برای هر سایت فروشگاهی است. ایراکد با بهینه کردن محتوا همچنین با قرار دادن عکس های با کیفیت به شما در این امر مهم یاری میرساند.

برای اطمینان از تصویر با کیفیت میتوانید:

  1. از یک پس زمینه تمام رنگ سفید استفاده کنید
  2. در اندازه بزرگ عکس برداری کنید
  3. تهیه عکس محصول از همه زوایا

تصاویر محصولات از موثرترین راه های برقراری ارتباط با مشتریان در یک سایت تجارت الکترونیکی است.

 

7- خط مشی فروشگاه خود را مشخص کنید:

خط و مشی فروشگاه های اینترنتی

شما باید در خط مشی خود مشتریان خود را در اولویت قرار دهید و این اطمینان را به مشتری بدهید که خط مشی شما در جهت درک آنهاست. در یک فروشگاه اینترنتی ممکن است مشتری بعد از فروش از رنگ یا بسیاری چیزهای محصول احساس رضایت نکند شما باید مشکلات این چنینی را مدیریت کرده و با نشان دادن راه مشتری او را از بلاتکلیفی در بیاورید. شما با مشخص کردن زمان دقیق تحویل بسیاری از این مشکلات را به حداقل میرسانید. همچنین با مشخص کردن یک تلفن همیشه پاسخگو خیال آنها را از بابت سفارش راحت تر میکنید.

 

نسخه صوتی مقاله، تولید شده با کمک هوش مصنوعی :

8- بررسی و برطرف کردن مشکلات محصولات:

بررسی و برطرف کردن مشکلات محصولات در فروشگاه اینترنتی

طبق یک بررسی نشان داده شده است که بیشتر خریداران برای خرید آنلاین به نظرات مشتریان دیگر در پایین محصولات توجه کرده و بر اساس آن محصول را خریداری میکنند. بنابراین برای مشتریان بیشتر بهتر است فضایی در پایین هر محصول برای نظرات گذاشته تا مشتزیان بعد از خرید نظرات و پیشنهادات خود را ثبت کنند. همچنین با ایجاد مزیت 5 ستاره ای محصول مشتریان رضایت خود از محصول را بر اساس آن اعلام میکنند.

اکثر فروشگاه های آنلاین موفق مثل دیجی‌کالا برای جذب هرچه بیشتر مشتری و رشد درآمد از بررسی محصولات استفاده می کنند. این بررسی ها می تواند به خریداران در انتخاب خوب خرید کمک کند.

بررسی محصولات یک ابزار بازاریابی محصول بسیار قدرتمند است. در حقیقت ، تحقیقات نشان می دهد که حتی بررسی های بد به فروش بیشتر محصول کمک می کند تا اصلاً بررسی برای یک محصول نشان داده نشود.

 

9- درج اطلاعات کامل محصولات در سایت:

درج اطلاعات کامل محصولات در سایت فروشگاهی

بهتر است اطلاعات کاملی از محصول را در سایت خود قرار دهید تا امکان ایجاد ابهام توسط مشتریان را نداشته باشید. با قرار دادن تمامی اطلاعات کامل با تصاویر شفاف مطمئن باشید فروش بیشتری در فروشگاه آنلاین خود خواهید داشت. تولید محتوای درست محصولات جزء اصلی کار شماست زیرا با تولید محتوا درباره ی محصولات میتوانید محصول خود را بهتر به مخاطب شناسانده و او را از ابهام در بیاورید. به عنوان مثال اگر مانتو میفروشید بهتر است علاوه بر سایز از جنس و دیگر مزیت های آن هم صحبت کنید.

 

10- استفاده از سیستم مقایسه محصولات:

امکان مقایسه محصولات در سایت فروشگاهی

راهکار دیگری که مشتری را از تردید دور میکند سیستم مقایسه است . اگر محصولاتی با تنوع بالا دارید میتوانید محصولات خود را با نمونه مشابه آنها مقایسه کنید. این امر به انتخاب مشتری در فروشگاه آنلاین شما کمک فراوانی میکند.

 

11- خدمات پس از فروش داشته باشید:

خدمات پس از فروش در فروشگاه های اینترنتی

همیشه داشتن مشتریان فراوان دلیل بر موفقیت فروشگاه اینترنتی شما نیست. شما به مشتریانی نیاز دارید که بیش از یکبار از شما خرید کنند. برای این کار باید مزایای خدمات پس از فروش خود را افزایش دهید. باید سعی کنید بعداز هر بار خرید با مشتری ارتباط برقرار کنید و نظراتشان را درباره ی محصول خریداری شده جویا شوید. اگر انتقاد و یا پیشنهادی داشته گوش کنید ودر صدد رفع آنها برآیید. مطمئنا مشتریان در صورتی که از خرید قبلی خود رضایت کامل داشته باشند دوباره هم از شما خرید خواهند کرد.

راه اندازی نرم افزار crm میتواند در این زمینه به شما خیلی کمک کند.

 

12- قرار دادن محصولات اصلی و یا تخفیفات در صفحه اصلی:

قرار دادن کد تخفیفات در صفحه اصلی فروشگاه اینترنتی

شما باید برای فروش بیشتر محصولات خود تخفیف ها و جشنواره های خود را در صفحه اول سایت فروشگاه اینترنتی قرار دهید تا به وسیله ی آن مشتریان را به صفحه محصول هدایت کرده تا از شما خرید کنند. باید به صورت اسلاید شو در صفحه ی اول تمامی تخفیفات خود را قرار داده تا به صفحه ی اصلی هدایت شوند. برای ورود به دسته بندی های محصولات خود بنرهای زیبایی طراحی کرده ودر صفحه اصلی سایت قرار دهید.

 

 

13- از تبلیغات غافل نشوید:

تبلیغات در جهت رشد فروشگاه های اینترنتی

تبلیغات راه دیگری برای ورودی سایت های فروشگاه اینترنتی است. بهتر است برای هر کسب و کاری از تبلیغات غافل نشوید و برای این کار از مشاوران در دنیای دیجیتال کمک بخواهید. از آنجا که میخواهید در فضای مجازی دست به فروش بزنید بهتر است که تبلیغات خود را هم آنلاین کنید. میتوانید از گوگل ادوردز کمک دریافت کنید. ورودی گوگل مهمترین بازاریابی برای محصولات شماست. همچنین میتوان از فضای مجازی مانند اینستاگرام، تلگرام و ایمیل مارکتینگ نیز استفاده کنید.تیم ایراکد آماده مشاوره در زمینه دیجیتال مارکتینگ به کسب و کارهای نو پا برای افزایش فروش میباشد.

 

 

نتیجه گیری:

همه ی مشاغل با استراتژی درست و با هدف منافع مصرف کننده و فروشنده ایجاد میشود. ساختن فروشگاه اینترنتی میتواند بسیار کارآمد بوده به شرطی که پایه و اساس قوی و محکمی برای آن در نظر بگیرید. با در نظر گرفتن رقابت در عرضه محصولات خود و بررسی و به کار گیری مولفه های فوق به بهبود شغل های اینترنتی شما کمک میکند. ایراکد با 14 سال سابقه در زمینه ایجاد و گسترش و تولید فروشگاه های اینترنتی میتواند این اطمینان را به شما بدهد که با بازاریابی درست و استراتژی مناسب میتوانید مشاغل آفلاین خود را با سودهای کلان به آنلاین تبدیل کنید. فقط کافیست جهت مشاوره با شماره زیر تماس بگیرید.

 

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره فنی و تخصصی رایگان

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش طراحی سایت و اپلیکیشن، سئو و سایر خدمات شرکت فرم زیر را تکمیل نمایید.مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form