10 استراتژی بازاریابی که هر فروشگاه اینترنتی باید داشته باشد

10 استراتژی بازاریابی که هر فروشگاه اینترنتی باید داشته باشد

مقدمه

بازاریابی برای فروشگاه اینترنتی کار دشواری است. به همین دلیل است که اکثر افراد، نمی‌توانند مخاطبان خود را به درستی شناسایی کنند. در این مقاله به بهترین استراتژی‍های بازاریابی که اثرگذاری آن‌ها بر موفقیت ساخت سایت فروشگاه اشاره شده‌است.

آنچه در این مقاله می خوانید:

بازاریابی برای فروشگاه اینترنتی کار دشواری است. به همین دلیل است که اکثر افراد، نمی‌توانند مخاطبان خود را به درستی شناسایی کنند.

اگر شما جزو این افراد هستید، این مقاله را از دست ندهید.

در این مقاله به بهترین استراتژی‍های بازاریابی که اثرگذاری آن‌ها بر موفقیت ساخت سایت فروشگاه اشاره شده‌است.  استراتژی هایی که بازدید طراحی فروشگاه اینترنتی شما را به طور چشمگیری افزایش می‌دهند و کسب‌وکار شما را وارد مرحله‌ی جدیدی از رشد و پیشرفت می‌کنند.

شما می توانید بسیاری از این استراتژی ها را اجرا کنید و سریعا به نتایج دلخواه خود دست یابید. این مقاله با نکاتی در مورد بهترین و موفق ترین استراتژی ها و نحوه‌ی کاربرد آن‌ها می‌تواند راهنمای جامعی برای شما باشد.

 

بهترین استراتژی های روز بازاریابی فروشگاه اینترنتی 

این استراتژی‌ها عبارتند از:

 1. بازاریابی پیامکی
 2. سئو
 3. بازریابی از طریق ایمیل
 4. بازاریابی توسط اینفلوئنسرها
 5. بازاریابی وابسته
 6. Google Ads
 7. پادکست‌ها
 8. بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی
 9. بازاریابی محتوا
 10. بازاریابی ویدئویی

 

1- بازاریابی پیامکی

بازاریابی پیامکی یکی از سریع ترین راه ها برای جلب مشتری و افزایش فروش است. این روش یکی از مقرون به صرفه‌ترین راه‌ها برای ارتباط با مشتریان است.

همانند بازاریابی از طریق ایمیل، اس ام اس هم  یک کانال بازاریابی فروشگاه اینترنتی است که در آن می توانید تعداد انبوهی پیامک را  در کوتاه‌ترین زمان برای مشتریان خود ارسال کنید.

یک طرح بازاریابی پیامکی خلاق و مبتکرانه، آگاهی مخاطبان از برند شما و میزان وفاداری آنها به فروشگاه شما را افزایش می‌دهد و مشتریان بیشتری را به سمت سایت شما هدایت می‌کند. برای این کار می‌توانید از سایت‌‌های ارائه دهنده‌ی پنل‌های اس ام اس استفاده کنید.

2- سئو و بهینه سازی وبسایت برای بازاریابی فروشگاه های اینترنتی

بیشترین بازدید فروشگاه اینترنتی شما، از موتورهای جستجو مانند Google حاصل خواهد شد. طبق آمار Wolfgang Digital کسب‌وکارهای اینترنتی، 35٪ از کل بازدید و 33٪ از درآمد خود را از سئو و بهینه سازی سایت و نتایج موتورهای جستجو به‌دست می‌آورند. اگرچه این استراتژی به زمان نیاز دارد، اما بازاریابی فروشگاه آنلاین شما،از طریق جستجو به جای تبلیغات که هزینه‌ی زیادی را دارد، به‌صرفه تر خواهد بود.

 

3- بازاریابی از طریق ایمیل

ایمیل مارکتینگ، به ارسال پیام های بازاریابی برای مشتریان بالقوه و فعلی به منظور فروش، آموزش و ایجاد اشتیاق در آنها گفته می‌شود و یک کانال بازاریابی برای فروشگاه اینترنتی ست که خود شما محتوا و ارسال آن را کنترل می‌کنید. و امروزه به یکی از به صرفه‌ترین و کار آمدترین استراتژی‌ها تبدیل شده است.

بازاریابی فروشگاه آنلاین از طریق ایمیل

بهترین قسمت ماجرا این جاست که شما می‌توانید کمپین‌های خودکاری برای ایمیل مارکتینگ خود ایجاد کنید تا ارتباط خود با مشتریان را حفظ کنید و آن‌ها به مشتری ثابت خود تبدیل کنید. مانند:

 

 1. ایمیل های معاملاتی

ایمیل‌هایی که در هنگام تاییدیه نهایی، عملیات پرداخت و ارسال سفارشات ، ارسال می‌شوند. تا مشتری را از مراحل مختلف آماده‌سازی سفارش مطلع کنند و این کار باعث اعتماد بیشتر مشتریان به شما می‌شود.

 

 1. ایمیل های تبلیغاتی

این ایمیل‌ها به منظور تبلیغ محصولات جدید و آگاه‌سازی مشتریان از تخفیف‌های اعمال شده بر روی محصولات ارسال می‌شوند. به عنوان مثال ایمیل‌هایی که در زمان تخفیفات شب یلدا ارسال می‌شوند.

 

نسخه صوتی مقاله، تولید شده با کمک هوش مصنوعی :

4- بازاریابی از طریق اینفلوئنسرها

اینفلوئنسر مارکتینگ، فرصت‌های بی‌شماری را برای تبلیغات فروشگاه اینترنتی در اختیار شما می‌گذارد  که شامل مشارکت با افراد تاثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی است که می‌توانند پیام برند شما را به خوبی منتقل کنند و شما را به اهداف تجاری‌تان نزدیک کنند. طبق گزارش Influencer Marketing Hub ، از هر 10 بازاریاب، 9 نفر معتقدند که اینفلوئنسر مارکتینگ موثر است.

چون اینفلوئنسرها تعامل کاربر بیشتری نسبت به صفحات فروشگاهی ایجاد می‌کنند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که میانگین میزان تعامل اینفلوئنسرها در حدود، 5.7٪، تقریبا 2 برابر نرخ تعامل آنلاین شاپ‌ها می‌باشد.

طبق نظرسنجی اخیر MediaKix ، پنج کانال برتر بازاریابی تأثیرگذار عبارتند از:

اینستاگرام

یوتیوب

فیس بوک

وبلاگ ها

توییتر

 

5- بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته یک استراتژی تبلیغاتی است که در آن یک کسب و کار با پرداخت هزینه به یک کسب و کار یا شخص دیگر -وابسته- اقدام به جذب مشتری می‌کند. به شرکتها و افراد وابسته غالباً حق کمیسیون پرداخت می شود تا بهترین راه را برای تبلیغات محصولات و خدمات شما پیدا کنند. این یک روش سریع برای دستیابی به مشتریان هدف و افزایش فروش است و تقریباً 15٪ از کل درآمد صنعت رسانه دیجیتال از بازاریابی شرکت های وابسته حاصل می شود.

همانند اینفلوئنسر مارکتینگ، شرکت های وابسته با به اشتراک گذاشتن محصولات شما در وبلاگ ها، شبکه‌های اجتماعی، وب سایت و غیره اقدام به تبلیغ فروشگاه اینترنتی شما می‌کنند و هر زمان که شخصی از طریق لینک اختصاصی آنها اقدام به خرید از فروشگاه شما می‌کند هزینه‌ای را دریافت می‌کنند.در این صورت هر دو طرف سود خوبی را به‌دست می آورند هم شما به درآمد دلخواه خود دست می یابید و هم شرکت وابسته نیز پول خوبی از برنامه‌ی تبلیغاتی خود به‌دست می‌آورد.

جالب توجه است که 81٪ برندها از این استراتژی استفاده می‌کنند، پس این استراتژی را جزو اولویت‌های خود قرار دهید.

 

6- Google Ads؛ راهی برای بازاریابی فروشگاه اینترنتی 

بسیاری تبلیغات در گوگل را دست کم می‌گیرند. به طور مثال، اکثر کسب‌وکارها به دلیل سهولت تبلیغات در شبکه های اجتماعی آن‌ها را انتخاب می‌کنند و بزرگترین موتورهای جست‌وجو مانند گوگل و یوتوب را فراموش می‌کنند.

شما در Google Ads می‌توانید از روش‌های متنوع و جذاب برای جلب مشتری استفاده کنید تنها کافیست بودجه‌ی موردنظر خود برای تبلیغات را کنار بگذارید و آینده‌ی برند خود را به گوگل بسپارید.

بازاریابی اینترنتی از طریق google ads

تبلیغات فروشگاه شما در گوگل به یکی از این دو شکل است:

 1. نمایش سایت شما در صدر نتایج جست‌وجو با برچسب Ad
 2. Google Shopping Ads: محصول شما به همراه محصولات فروشگاه‌های دیگر با جزئیاتی مانند قیمت و امتیاز مشتریان در قالب یک carousel نمایش داده می‌شود.

 

7- پادکست‌ها؛ عاملیی مهم برای بازاریابی فروشگاه های اینترنتی

پادکست‌ها روز‌به‌روز محبوب‌تر می‌شوند. نظرسنجی Edison Research  نشان می‌دهد تقریباً 90 میلیون نفر در آمریکا، ماهانه به پادکست گوش می دهند. که این تعداد  در طی 5 سال گذشته 175٪ افزایش یافته است.

دو روش برای بازاریابی فروشگاه آنلاین از طریق پادکست‌ها وجود دارد:

 1. پادکست اختصاصی خود را شروع کنید.
 2. در پادکست شخص دیگری مهمان شوید

این استراتژی می تواند راهی عالی برای بازاریابی و گسترش فروشگاه شما در دنیای اینترنت باشد و شما برای این‌ کار نیاز به سرمایه زیاد و مهارت خاصی ندارید. فقط ممکن است مقداری زمان‌بر باشد.

اگر داستان جالبی پشت برند شماست، تجربه ‌ی تجاری یا اطلاعات ارزشمندی برای به اشتراک گذاشتن دارید، این فرصت را دارید که مهمان پادکست‌های محبوب شوید.

 

8- بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی یکی از بهترین استراتژی ها برای کسب‌وکارهای کوچک است که شامل استفاده از شبکه های اجتماعی برای فروش محصولات، ارائه‌ی خدمات و توسعه‌ی برند شما می‌شود و این تبلیغات می‌تواند رایگان یا پولی باشد.

انتخاب شبکه‌ی اجتماعی مناسب برای فروشگاه شما به محصولات شما، مخاطبان هدف و اهداف کلی بازاریابی شما بستگی دارد.

 

شبکه‌های اجتماعی معروف عبارتند از:

TikTok

اینستاگرام

فیس بوک

LinkedIn

اسنپ ​​چت

WeChat

توییتر

بازاریابی موثر در شبکه های اجتماعی باید شامل تولید محتوای موثر و برنامه‌ریزی شده باشد. استفاده از شبکه‌های اجتماعی فقط در جهت گسترش فروشگاه شما نیست و بیشتر موجب درک بهتر مشتری، تعامل و آشنایی بیشتر با دنیای منحصر‌به‌فرد او می‌شود.

چون برندهای زیادی از این بستر برای بازاریابی استفاده می‌کنند برد با کسانی‌ست که سعی می‌کنند ارتباطی عمیق و واقعی با مخاطبانشان برقرار کنند تا حس و حال خوبی را به مخاطب وارد کنند.

 

9- بازاریابی محتوا

صاحبان کسب‌وکار از اهمیت داشتن حضوری پر رنگ در دنیای دیجیتال مطلع‌اند. آنها فروشگاه های اینترنتی را راه‌اندازی می‌کنند، در تبلیغات سرمایه گذاری می کنند و ایمیل مارکتینگ را انجام می‌دهند. اما در زمینه‌ی محتوا هیچ حرفی برای گفتن ندارند.

برندهای صاحب نام و بزرگ آنهایی هستند که در زمینه‌ی تولید محتوا غنی هستند و دائما به‌دنبال ایجاد راه‌های ارتباطی جدید با مخاطبان خود هستند.

انواع محتوایی که یک برند می تواند ایجاد کند شامل موارد زیر است:

وبلاگ نویسی

وبینارها

خبرنامه ها

فیلم ها

اینفوگرافیک ها

مسابقه ها

انجمن ها

و …

استفاده از این استراتژی هزینه‌های شما را تا 62 درصد کاهش می‌دهد و اثرگذاری آن سه برابر بازاریابی های خارجی است.

 

10- بازاریابی ویدئویی

بر اساس تحقیقات اخیر 92 درصد از کسب‌وکارها، تولیدمحتوای ویدئویی را به اندازه‌ی استراتژی کلی بازاریابی فروشگاه اینترنتی خود مهم می‌دانند و مطمئنا افراد از محتوایی ویدیویی بیشتر لذت می‌برند. و شما هم برای اطمینان تعامل مشتریان با خود، بهتر است بازاریابی ویدئویی را در استراتژی کلی خود جای دهید.

درپایان استراتژی های ذکرشده در این مقاله، برای همه کسب‌وکارهای کوچک و محلی کاربرد دارند. و برای رسیدن به نتایج دلخواه خود تنها نیا- به دانش کافی،مهارت‌های اجرایی و زمان دارید. عملکرد برخی از استراتژی ها ممکن است بهتر از سایر استراتژی‌ها باشد و این بستگی به شما دارد که بهترین استراتژی متناسب با کسب‌وکارتان را انتخاب کنید و روی آن سرمایه‌گذاری کنید.

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره فنی و تخصصی رایگان

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش طراحی سایت و اپلیکیشن، سئو و سایر خدمات شرکت فرم زیر را تکمیل نمایید.مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form