صفحه تماس با ما از مهمترین صفحاتی است که هر وب سایتی باید داشته باشد؛ زیرا از جمله بهترین راه های تعامل مخاطب با شماست.

این صفحه صفحه مهمی است از این جهت که مخاطبان با آدرس و محل دفتر، شماره تلفن و اطلاعات تماس شما آشنا می شوند و باعث اعتماد سازی کاربران می شود. به عبارت دیگر این آسودگی خاطر برای کاربران بوجود می آید که این وب سایت وجود خارجی دارد و دارای مکان مشخصی است.

همیشه باید این موضوع را در نظر بگیریم که هنوز هم عده ای از کاربران هستند که روش های سنتی را می پسندند و از تلفن یا مراجعه حضوری استفاده می کنند. پس اگر وب سایت شما صفحه تماس با ما نداشته باشد کاربران زیادی را از دست خواهید داد. برای طراحی یک صفحه تماس با ما حرفه ای، با شرکت طراحی سایت ما در ارتباط باشید.

تماس با ما

ویژگی‌های صفحه تماس باما

علاوه بر آدرس و شماره تماس (شماره تماس بهتر است تلفن همراه نباشد!)، فرم ارسال پیام می تواند بخش مهمی در صفحه تماس با ما باشد.

یکی از دلایل اهمیت فرم ارسال پیام این است که کاربران ممکن است در بازه های زمانی مختلفی به سایت شما مراجعه کنند که ممکن است اگر تماس بگیرند کسی پاسخگو نباشد.

مثلا اگر ساعت 12 شب مراجعه کنند مطمئنا کسی پاسخگو نخواهد بود.

می توان گفت این صفحه بعد از صفحه درباره ما، از جمله صفحاتی است که می تواند به اعتماد سازی کمک کند.

 

نکات مهم در فرم ارسال پیام

 

  1. مطمئن شوید که فرم ارسال پیام کار می کند چندین بار و با مرورگرهای مختلف آن را بررسی کنید. چون اگر کاربر ببیند فرم مشکل دارد بعد از دو یا سه بار اقدام از ارسال پیام صرف نظر می کند و یک امتیاز منفی برای شما محسوب می شود.
  2. فیلدهای غیر ضروری را در فرم ارسال پیام قرار ندهید یا اگر قرار می دهید پرکردن آنها اجباری نباشد مانند شماره تماس کاربر.صفحه تماس با ما: مهمترین بخش هر وب سایت
  3. اعلان موفقیت در ارسال پیام نمایش داده شود تا کاربر متوجه شود که پیام او ارسال شده است.
  4. زمان پاسخگویی هم از اهمیت زیادی برخوردار است. چون ممکن است کاربر کار ضروری داشته باشد. پس بهتر است پیام ها را به صورت منظم پاسخ دهید.
  5. از CAPTCHA استفاده کنید تا بتوانید به راحتی تشخیص دهید که فرم ارسال شده توسط انسان تکمیل و ارسال شده یا ربات. از این طریق به راحتی می توان جلوی پیام های ربات ها را گرفت. در انتخاب کپچا باید سادگی را هم در نظر گرفت که کاربر دچار مشکل نشود.

متن تماس با ما

اشتباهات رایج در صفحه تماس با ما

  1. در برخی وب سایت ها این صفحه به سختی پیدا می شود. ولی از آنجایی که این صفحه دارای اهمیت زیادی است بهتر است حتما در منو اصلی سایت قرار بگیرد تا کاربر راحت بتواند به آن دسترسی پیدا کند.
  2. بزرگترین اشتباه در یک سایت این است که سایت صفحه تماس با ما نداشته باشد، که این امر یک نکته منفی برای آن سایت محسوب می شود.

 

در نهایت ذکر چند نکته ضروری است:

1. اگر پاسخگویی شما در صفحه تماس با ما دارای بازه زمانی خاصی است آن را برای اطلاع کاربر مشخص کنید.

2. اگر بتوانید لوکیشن خود را با استفاده از map گوگل مشخص کنید خیلی خوب است و باعث بالارفتن سئوی سایت شما می شود.

3. در صفحه تماس با ما طراحی خوبی داشته باشید و این صفحه را به صفحه درباره ما و پرسش های متداول لینک دهید.

4. لینک صفحات خود در شبکه های اجتماعی را در این صفحه قرار دهید.

 

صفحه تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form