الگوریتم هوش مصنوعی گوگل (رنک برین): بهبود سئوی سایت

مقدمه

الگوریتم رنک برین یا الگوریتم هوش مصنوعی یکی از فوق العاده ترین الگوریتم های گوگل است که براساس هوش مصنوعی نوشته شده است. اگر در گذشته  گوگل کلمات کلیدی کاربران را با محتوای وب سایت ها تطبیق می داد و نتایجی را برای آنها نمایش می داد ولی با بوجود آمدن این الگوریتم و اضافه شدن هوش مصنوعی، مفهوم جستجو شده کاربران مورد توجه قرار گرفت و می توان گفت مفهوم کلیدی جایگزین کلمه کلیدی شد.

آنچه در این مقاله می خوانید:

الگوریتم Rank Brain یا هوش مصنوعی چیست؟

الگوریتم رنک برین یا الگوریتم هوش مصنوعی یکی از فوق العاده ترین الگوریتم های گوگل است که براساس هوش مصنوعی نوشته شده است. اگر در گذشته  گوگل کلمات کلیدی کاربران را با محتوای وب سایت ها تطبیق می داد و نتایجی را برای آنها نمایش می داد ولی با بوجود آمدن این الگوریتم و اضافه شدن هوش مصنوعی، مفهوم جستجو شده کاربران مورد توجه قرار گرفت و می توان گفت مفهوم کلیدی جایگزین کلمه کلیدی شد. می توانید برای برخورداری از مزایای شرکت خدمات سئو با ما در تماس باشید.

برای اینکه بتوانید درک بهتری از RankBrain به دست آورید، مهم است که ایده ای از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی نیز داشته باشید. نکته ای که در مورد این دو وجود دارد این است که آنها کاملاً در هم تنیده شده اند و بنابراین اغلب اشتباه تفسیر می شوند.

به طور خلاصه، هوش مصنوعی مفهوم بسیار گسترده‌تری از ماشین‌هایی است که می‌توانند وظایفی را انجام دهند که معمولاً به هوش انسانی نیاز دارند، مانند ادراک بصری، تشخیص گفتار، تصمیم‌گیری و ترجمه بین زبان‌ها.

وقتی صحبت از یادگیری ماشینی به میان می آید، این یک برنامه کاربردی از هوش مصنوعی است که می تواند به تنهایی و بدون برنامه ریزی صریح یاد بگیرد. این دقیقاً همان کاری است که RankBrain انجام می دهد – به طور خودکار بر اساس تجربه گذشته خود یاد می گیرد و بهبود می یابد.

شرکت خدمات سئو با استفاده از این الگوریتم و هوش مصنوعی توانسته در رنک های بهتر کلمات سایت ها کمک شایانی میکند. این الگوریتم دو وظیفه مهم دارد:

 1. مفهوم عباراتی که کاربران جستجو می کنند را کاملا درک کند و بر اساس آنها نتایجی را به کاربر نمایش دهد.
 2. بر اساس رفتار کاربر نتایج بدست آمده را بهینه کند.

الگوریتم هوش مصنوعی گوگل (رنک برین)

طرز کار این الگوریتم شبیه الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل است و یک الگوریتم کمکی برای مرغ مگس خوار به شمار می آید با این تفاوت که در این الگوریتم با تکرار کلمات کلیدی در متن نمی توان الگوریتم را گول زد و این موارد را متوجه می شود. به طور کلی این الگوریتم برای رضایت کاربر طراحی شده است و نمی توان به راحتی این الگوریتم را دور زد.

رنک برین چه چیزهایی را الگوریتم هوش مصنوعی گوگل مورد توجه قرار می دهد؟

 • شناسایی مفهوم کلیدی کاربر بر اساس جستجوی کاربران
 • بررسی رفتار کاربران پس از نمایش نتایج جستجو

 

تفاوت الگوریتم هوش مصنوعی گوگل با سایر الگوریتم ها

تفاوت اساسی الگوریتم هوش مصنوعی با سایر الگوریتم های گوگل این است که این الگوریتم بر اساس یادگیری ماشین (Machine learning) نوشته شده است. یادگیری ماشینی یعنی به جای اینکه انسان ها آموزش بدهند تا یاد بگیرد خودش، خود به خود بعد از مدتی بر اساس یک سری رفتار و اتفاق این مفاهیم را یاد بگیرد. برای همین این الگوریتم نیازی به آپدیت ندارد و خودش هر روز دارد موارد جدیدی را یا می گیرد.در واقع می توان گفت این الگوریتم مفاهیم را درک می کند و براساس آن نتایج را برای کاربر ارائه می دهد. در یافتن نتایج سابقه قبلی جستجوی کاربر، منطقه جغرافیایی و … را در نظر می گیرد و حتی اگر عبارت جستجو شده برای اولین بار توسط کاربر به کار رفته باشد نیز آن را حدس می زند.

 

الگوریتم هوش مصنوعی گوگل (رنک برین)

نسخه صوتی مقاله، تولید شده با کمک هوش مصنوعی :

معیارهای مهم برای الگوریتم هوش مصنوعی گوگل

 1. فاکتورهای مهم برای رضایت کاربر پیش از ورود به سایت.
 • سرعت مناسب لود شدن وب سایت؛
 • نمایش صحیح در گوشی های تلفن همراه؛
 • محتوای هدفمند و مرتبط؛
 • طراحی و رابط کاربری مناسب؛
 1. مفهوم گرایی در محتوا: توجه به محتوای تولید شده توسط کاربر خیلی مهم تر از تکرار کلمات کلیدی در آن محتوا است.
 2. نمایش یک ویترین جذاب و بررسی رضایت کاربر در حین جستجو.
 3. بررسی فعالیت کاربران روی سایت و رضایت آنها.
 4. بررسی انکرتکست لینک ها.
 5. استانداردهای نگارشی:محتوای شما برای کاربران نوشته می شود و نه موتورهای جستجو. پس ساده نویسی را رعایت کنید.

منبع  tny

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره فنی و تخصصی رایگان

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش طراحی سایت و اپلیکیشن، سئو و سایر خدمات شرکت فرم زیر را تکمیل نمایید.مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form